Şimdi Ara

DSLR FOTOĞRAF MAKİNASI BAKIM, TEMİZLİK SERVİSLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
7.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlarım bu konuyu açmamın nedeni yeni aldığım fotoğraf makinasının temizliğe ihtiyaç duymasıydı.Aynası ve sensöründe ufak tefek sorunlar vardı.Temizletmek için çok fazla yer aradım sordum.Bursa da sordu.İstanbulda sordum.En sonun da Eşkişehir de tesadüfen bir fotoğrafçıya girdiğimde bana Eskişehir de tek bir kişinin yapabileceğini ve onun da Esnaf Sarayındaki dükkanı kapattığını söyledilerNeyse adamı aradım buldum hallettirdim işimi.

Bu konununda amacı benim gibi zorluk yaşayabilecek olan arkadaşlara yardımcı olabilmektir.Servislerin ne kadar fiyat çektiklerini hepimiz aşağı yukarı biliyoruz.

Sizden ricam HERKESİN bildiği tanıdığı bu işi yapan şahıslar varsa bu konuya ekleyerek ihtiyac anında kullanabilmektir.Tel numarası, adresi, İsmi soyismi ve yaptırmış olduğunuz işin fiyatını yazarsanız çok daha yardımcı olacaktır eminim ki.

1-ESKİŞEHİR-A.RECAİ ÖZER-0539 493 86 01-Taşbaşı Çarş.Belediye tarafı girişi
    Sensör tem,Ayna tem,Perde sayısı öğrenme,Ücret: 50 TL

2-BURSA-GİZAY FOTO-0224 223 29 00-Gümüş Felen Cad. Yener Belgin Han. 5/47 HEYKEL-BURSA
    Genel temizlik:20-50 TL

3-İSTANBUL-HAYYAM TEKNİK SERV.-0212 526 51 01-Muradiye Cd.Hayyam Çarş.No:17/19 K:2 D:205 Sirkeci İSTANBUL
    Genel temizlik:20 TL-Body prizma iç tem,Lensin iç temizliği ve bakım 80 TL

4-İSTANBUL-BABATAŞ FOTO.-0212 528 46 61-Muradiye Cd.Hayyam Çarş.No:17/19 Zemin Kat D:15 Sirkeci İSTANBUL Sensör temizliği, genel temizlik 30-35 TL.

5-ANKARA-TRİPOD FOTO-0312 419 43 25-Şehit Adem Yavuz Sokak No:8/A Kızılay-ANKARA
    Sensör ve Ayna temiz. 40 TL+kdv, Perde sayısı öğrenme:10 TL

6-İZMİR-FOTOTAMİR-0232 445 14 99-857 Sokak No:3/P:12 Salihağa iş hanı.Kemeraltı-Konak/İZMİR
    Sensör temizliği 2012 yılı için şuanda ÜCRETSİZ.Normal zaman:20 TL

7-KONYA-AKGÜN FOTO-0332 351 69 58-Sahibi Ata Mah.Aşık Ömer Sok.Terziler İş Hanı No:2/C K:Zemin D:10 Meram
    Sensör temizliği yapılmaktadır ancak usta olmadığıdan fiyat bilgisi alamadım.

Not:Konuyu diğerleri bölümüne açtım.Sonra nikoncu,canoncu,pentaxçı muhabbeti olmasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.rar -- 19 Ocak 2012; 10:23:48 >

• 50 tl de bence iyi güzel hoş paraymış ama eskişehirde bu şekilde birşey bulunmasına sevindim ve şaşırdım
  • Valla ben hiç bir şey anlamadım, Bursa'yı İstanbul'u gezdin sensör ve ayna temizletecek bir yer bulamadın Eskişehir'e gittin orada dükkanı dahi olmayan bir ustayı evinden buldun ve makineyi temizlettin bu kadar zahmete girmeden önce foruma yazsaydın pek çok arkadaş yardımcı olmak için bildikleri yerleri yazardı diye düşünüyorum.
  • Valla ben genelde temizliğimi kendim yapıyorum :)

Ama izmirde bildiğim kimseler yok. Eğer duyar ya da öğrenirsem buraya bilgileri girerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Valla ben hiç bir şey anlamadım, Bursa'yı İstanbul'u gezdin sensör ve ayna temizletecek bir yer bulamadın Eskişehir'e gittin orada dükkanı dahi olmayan bir ustayı evinden buldun ve makineyi temizlettin bu kadar zahmete girmeden önce foruma yazsaydın pek çok arkadaş yardımcı olmak için bildikleri yerleri yazardı diye düşünüyorum.

İstanbulda işim cumartesi geç bitti.Pazar Hayyam kapalı olur dediler gitmedim.Bursa dada bir kaç yer varmış.İşim düşmedi sadece bu iş için gitmeyeyim dedim.Eskişehir e de dişçiye gittim arada onuda hallettireyim dedim.2 3 dükkan a girdim Esnaf sarayında vardır dediler.Esnaf sarayına gittim adam kapatmış başka birinin yanında çalışıyor dediler.Emekli olmuş adam fotoğrafçının birinin yanında duruyor.Öğlen verdim akşam aldım.

• hayyamda yanlış hatırlamıyorsam 2. katta cemil var. sorarsanız gösterirler zaten, sensör temizliğini 20 tlye falan yapıyor. babataş var hemen girişte orası da iyiymiş ama hiç sensör temizliği yaptırmadım.
  • Bursa da Gizay Fotoğraf varmış.Sensör ilaçla temizlenirse 50 TL olur.İlaçsız olursa 20 Tl falan yapılır dediler.yarım saate hallediyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etacarinae32

hayyamda yanlış hatırlamıyorsam 2. katta cemil var. sorarsanız gösterirler zaten, sensör temizliğini 20 tlye falan yapıyor. babataş var hemen girişte orası da iyiymiş ama hiç sensör temizliği yaptırmadım.

Babataş öğrenciye 30 TL'ye yapıyor sensör temizliğini. Ben gittiğimde "hava ile çıksaydı para almayacaktım zaten" dedi. Ayrıca makinanın dışını da bir köpükle temizliyor.
  • FOTOTAMİR de sensör temizliiği bedavaymış arkadaşlar şuanda.İzmirdeki arkadaşların işine yarayabilir.

http://www.fototamir.com/
  • Yanlış bilmiyorsam üsküdar da Nazmi Kılıçer var,
    adres, telefonu ben de yok hiç gitmek nasip olmadı ama
    Pentax kullanıcıları iyi tanıyor, çok sevilen ve güvenilir biri diye bilgim var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanarya2

Yanlış bilmiyorsam üsküdar da Nazmi Kılıçer var,
    adres, telefonu ben de yok hiç gitmek nasip olmadı ama
    Pentax kullanıcıları iyi tanıyor, çok sevilen ve güvenilir biri diye bilgim var.

Aslında bu konuyu açmamdaki amaç daha çok İstanbul dışındaki servisleri duyurmak.İstanbul daki arkadaşlar zaten Hayyamda hallettiriyorlar işlerini.Daha çok Anadolu daki şehirlerde.Karadeniz de vb. yerlerdeki servisleri paylaşmak.

Bilgisi olan herkesi paylaşmaya davet ediyorum
  • trabzonda maraş caddesinde karfo bayi var . pentax k20 cihazimi 50 tl ye temizlettim ama verdigim paraya yazik oldu. tavsiye etmiyorum
  • Hayyam'da backfocus problemi bulunan lensi tamir ettirmek için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bir tanesine yolladık 20 gündür daha denemek için body bulamamış :S (Pentax bayonet)
  • Adana'da güvenilir sensör temizliği yaptıracak yer arıyorum. Bilen varsa lütfen yardımcı olun.
    Ben daha önce bulursam buraya yazarım.
  • Adana da sensör temizliği yapacak bir yer buldum. Erdoğan Elektronik. Telefon:0322 363 39 77
    Atilla altıkatta Enver Akvaryumun yanından pasaja girilince 2. dükkan. Ben pentax k-20d mi götürdüm. Erdoğan Bey yakından ilgilendi sensör temizliğine gerek yok dedi. Sadece vizör kirlenmiş. Onuda ücretsiz temizledi. Bana çok güvenilir bir imaj verdi çünkü isteseydi çok rahat 40-50 TL mi alıp sensörü temizledim diyebilirdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.