Şimdi Ara

Samsung 9 serisi dizüstü bilgisayarlar artık daha ince, daha zarif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Samsung önümüzdeki ay içerisinde ultra ince tasarımlı 9 serisi dizüstü bilgisayar ailesinin güncellenmiş modellerini pazara sunmaya hazırlanıyor. Her ikisi de 0.58-inç kasa kalınlığına sahip 13.3-inç ve 15-inç boyutundaki yeni modellerde, güçlendirilmiş Alüminyum kasaya, yüksek parlaklık seviyesine sahip SuperBright Plus ekrana ve Intel'in ikinci nesil Core işlemci ailesine yer veriliyor. Tercihe bağlı olarak Core i3 veya Core i5 işlemcilerle donatılabilen yeni modeller, 8GB'a kadar DDR3 bellek ve 256GB'a kadar SSD sürücü seçenekleriyle konfigüre edilebilecekler. 

9.8 saniyede açılabilen ve 1.4 saniyede uyku modundan çıkabilen dizüstü bilgisayarlarda arka aydınlatmalı klavye de bulunuyor. Hem tasarım hem de donanım anlamında geliştirilen 9 serisi yeni dizüstü bilgisayarlardan 13.3-inç boyutundaki modelin 1399$, 15-inç boyutundaki modelin ise 1499$ olarak belirlenen yurt dışı başlangıç fiyatlarıyla kullanıma sunulması bekleniyor. 

• laptop dediğin böyle olur. duyduğuma göre pil süresi de 9 saat gibiymiş. hatta 3 yıl sonra bile 6 saat pil süresi vaad ediyor. şu ürün bizde de 2000-3000 arası bir fiyat alırsa güzel olacak. piyasadaki en şık laptop..
  • Zenbook ux31,Macbook Air ve bunu karşılaştırabilir misiniz acaba?
  • hem ekranın hem kasanın mat olması çok güzel
  • türkiyede mevcut modelleri 3000tl fiyatla satılabiliyor altına düştüğü zamanlar varhttp://www.pcdepo.com/samsung-np900x3a-b01tr-notebook-urun6813.htmlhttp://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-900x3a-a01tr-900x3a-core-i5-2537m-140ghz-4gb-ddr3-128gb-(ssd)-max-intel-133-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54471 yeni çıkanlarda 3000-3500 arası olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 17 Ocak 2012; 15:55:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

Zenbook ux31,Macbook Air ve bunu karşılaştırabilir misiniz acaba?

zenbook bir ultrabook ve macbook air ile aynı sınıfta olduğu düşünülebilir. ve boyutlaru 13" i geçmiyor. fakat 9 serisi notebook olarak geçiyor ve boyutları da 15" de olabiliyor. böyle olunca diğer laptoplarla aynı kategoride olan çok şık ve güçlü bir ürün oluyor.
  • Şimdi incelediğimde şunu düşündüm fiyat hayli bir fazla buna karşılık tasarım sade olmuş ve teknik özellikler orta derece tabi samsung kaliteli bir marka ve bu modelinde ultra ince olması fiyat konusunda artış göstermesi normal ama yinede pahalı bana göre.:(
  • Benim merak ettiğim performansları ne kadar iyi...
  • ssd var üzerinde performansları gayet iyi olur,üzerinde bulunan i5 işlemciyle de normal kullanım ve ofis işlemlerinde sıkıntı yaşatmaz.
  • herşeyin küçüldüğü dünyaya hoşgeldiniz samsung reklamındaki gibi iyiymiş gerçekten
  • Şu leptoplardaki Ekranları amoled yada oled yapsalar ne kadar iyi olurdu. Ve dahada ince olurdu.
  • 0.58 inç kaç cm diye google'a sorsam çok rahat bulurum fakat biz türkler bilirsiniz kalınlık belirtmek için metrik sistem kullanıyoruz genelde :)
  • wireless sorunu vardı 9 serisinde, umarım düzeltilmiştir.
  • güzel makinaymış
  • zenbook muadili güzel bi cihaz sevdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

wireless sorunu vardı 9 serisinde, umarım düzeltilmiştir.

nasıl bir sorun açıklar mısınız? ben kullanıyorum da..
  • UX31E-RY009V modelini almayı ciddi olarak düşünüyordum, hatta Darty indiriminde 1.700 küsür TL'yken alıyordum ancak sepete ekleyip ödeme ekranına gelene kadar stok bitti ve akabinde yanlış fiyatlandırma olduğunu söyleyerek fahiş fiyattan tekrar satışa koydular. Ancak sonradan yorumları ve birçok kişinin yaşadığı problemleri okuyunca iyi ki almamışım dedim. Bunun yerine Samsung 900X3A almayı düşünüyorum ancak gördüğüm kadarıyla bu seriyi alan kullanan pek yok, Vatan'daki fiyat fena değil, siz ne dersiniz:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-900x3a-a01tr-900x3a-core-i5-2537m-140ghz-4gb-ddr3-128gb-(ssd)-max-intel-133-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=54471

• çok iyi fiyata düşmüş gerçekten bu fiyataı görmedi hiç genelde 2700 ortalama almayı düşünüyorsanız hafta sonu indirimi varken alın.
  • SAMSUNG 900X3A ultrabook mu,notebook mu anlayamadım ben.
    ultrabook değilse 15 inch versiyonu var mı bu ürünün? direk alınır yani varsa :)
  • ultrabook ince bilgisayar resimlerden de göreceğiniz gibi şuanda 13'' olarak üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 11 Şubat 2012; 15:59:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.