Şimdi Ara

Le huitième jour | The Eighth Day (1996)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tür: Dram / Komedi
    Yönetmen: Jaco Van Dormael
    Senaryo: Jaco Van Dormael
    Müzik: Pierre van Dormael
    Yapımcı: Philippe Godeau
    Yapım: 1996, Fransa / Belçika
    Süre: 118 dk.
    IMDB : 7.4

Oyuncular :

Daniel Auteuil,Pascal Duquenne,Miou-Miou

Filmin Konusu:
    Georges(Pascal Duquenne), Down sendromundan muzdarip, özürlü biridir. Bir tedavi merkezinde yaşamaktadır. Harry(Daniel Auteuil) ise bir iş adamıdır. İş yaşamında çok başarılıdır ancak özel yaşamında işler yolunda gitmez. Karısı onu terk ettiğinden beri sefil durumdadır ve kızlarına da yeterince vakit ayıramamaktadır. Bir gün az kalsın arabayla Georges'u ezecek gibi olur. Bu tuhaf tanışmadan sonra onu başından savmaya vicdanı elvermez ve sıradışı birliktelikleri başlar. 8 gün boyunca yaşananlar Harry'i çok değiştirecektir.

Le huitième jour | The Eighth Day (1996)

Oyuncuların yüksek performansı ve yönetmenin başarısı ile ortaya harika bir film çıkmış
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu film benim için en özel filmlerden biri, çocukken izlemiştim anısı var yani.
    Mr.Nobody'den ulaştın di mi bu filme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

Bu film benim için en özel filmlerden biri, çocukken izlemiştim anısı var yani.
    Mr.Nobody'den ulaştın di mi bu filme

Mr. Nobody'i izledikten sonra acaba yönetmenin başka güzel filmi varmı diye araştırmak hiç aklıma gelmemişti.Neyse izledim filmi,sonra baktım meğersem Mr. Nobody'nin yönetmeni çekmiş Kesinlikle iki filmide birbirinden güzeldi

Bir arkadaş önermişti filmi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tony. Montana. -- 15 Ocak 2012; 23:35:13 >

•  Le huitième jour | The Eighth Day (1996)

Le huitième jour=> 8,5/10
    Rain Man ve Forrest Gump filmlerini anımsatan ve bana göre onlardan çok daha iyi olan bir Fransız filmi.Yönetmen Mr. Nobody gibi bir başyapıt çekeceğinin sinyallerini bu filmden bizlere veriyor.Filmin başlarında klişeleri izleyerek hayal kırıklığına uğrasam da izlediğim en iyi final bölümlerinden biriyle karşı karşıya kaldım.Film Down sendromlu George ile eşinden ayrılmış işkolik Harry'nin bir gece hayatlarının kesişmesi ve George'un Harry'e sevgiyi öğretmesini konu alıyor.Altını çizerek söylüyorum nadir rastlayacağınız final sahnesi ile gönüllerde taht kurabilecek bir yapım.Intouchables bu forumda bu kadar sevildiyse bu film baş tacı edilmeli.

"Başlangıçta birşey yoktu.Sadece müzik vardı.Tüm bulutlar müziği duydu.
    Tanrı ilk gün güneşi yarattı: gözleri acıtır.
    İkinci gün, suyu yarattı: ıslak.Üstünde yürürseniz ayaklarınız ıslanır.Sonra rüzgarı yarattı: gıdıklar...
    Üçüncü gün, çimleri yarattı: kestiğiniz zaman ağlarlar, acı çekerler.Rahatlatmak için dostça konuşmalısınız.Eğer bir ağaca dokunursanız bir ağaç olursunuz.
    Dördüncü gün, inekleri yarattı: soludukları zaman sıcacık üflerler.
    Beşinci gün, uçakları yarattı: eğer onları kabullenmezsen, geçmişe uçup gitmelerine seyirci kalırsın.
    Altıncı gün, insanı yarattı: erkekler, kadınlar ve çocuklar...Kadınları ve çocukları tercih ederim çünkü onları öptüğünüzde batmazlar.
    Yedinci gün, rahatlamak için bulutları yarattı: eğer iyice bakarsanız, onlarda her hikayeyi görürsünüz.
    Sonra hiçbir şeyi atlamadığına şaşırdı.
    Sekizinci gün, georges'u yarattı."

Tavsiye için teşekkürler.Güzel bir filmdi.

• İzlemeden ölmeyin.

8/10
  • İzleyin,izletin...
  • Yine gözlerim doldu hacı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.