Şimdi Ara

bilgisayar açılmıyor....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bir problemim var arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum...
    benim bilgisayar bazen hiç çalışmıyor.. power düğmesine basıyorum herhangi bir şey olmuyor 5 .10 saniye sonra ışıkta kayboluyor... fişini çıkarıp tekrar takıyorum ama aynı sorun devam ediyor....
    1 yada 2 gün çalışmıyor daha sonrada hiç birşey olmamış gibi gayet düzgün çalışıyor... deli olucam yaaa bi yardımcı olursanız çok memnun olurum...

• Kendi kendine fikir degistiriyor ise takili parcalardan birisinin gevsemis olma ihtimali yuksek. Ozellikle sicaklik degisiminin yuksek olacagi kis aylarinda bilgisayarlar extra sacmalayabiliyor. Tum parcalarin yerine tam olarak oturdugundan emin ol. Bilgisayari farkli sicakliklarda acmaya calisip sonuclari karsilastir. Power dugmesini, powr kablosunu, PSU baglantilarini kontrol et. Cok genel bir hata yazmissin, onlarca farkli sey bu soyledigin duruma sebep olabilir ve daha fazla ayrinti olmadan cok detaya girmek mumkun degil.
  • power düğmesine bastığımda fan 1 saniye çalışıyor ve duruyor power ışığı sönüyor pc ye sanki hiç elektrik gelmiyormuş gibi... bazen 2 gün kullanamıyorum bilgisayarı ve kendi kendine düzeliyor ... trojen yada virüs olma ihtimali varmı yoksa donanımsal bir sorunmu var.....
  • sorunun donanimsal. muhtemel psu dan kaynakli. Degistirip deneme imkanin var ise baska bir PSU ile dene .
  • Sorunun kesinlikle donanımsal... Arkadaşım muhtemelen işlemcinin fanı çalışmıyordur... Kasayı aç ve kasa açık bir şekilde makineyi çalıştır. Bak bakalım işlemci fanı dönüyormu??? Dönmüyorsa onu değiştirerek bu sorunu halledebilirsin. Eğer orada bir problem yoksa o zaman hazır kasada açıkken bağlantıları bir kontrol et...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *DjGeM!n!*

power düğmesine bastığımda fan 1 saniye çalışıyor ve duruyor power ışığı sönüyor pc ye sanki hiç elektrik gelmiyormuş gibi... bazen 2 gün kullanamıyorum bilgisayarı ve kendi kendine düzeliyor ... trojen yada virüs olma ihtimali varmı yoksa donanımsal bir sorunmu var.....

psudan anakarta giden anakart beslemesini kontrol et
  • Arkadaşım anakartta senin bi problemin var bunu bi araştır. ileride ciddi problemlere dönüşmeden hemde.. Anakartta kısa devre oluşabilir bu sorunu dikkate al .diğer parcaları bozmadan..

BANA ULAŞIP SORUNUNU BANA İLETMEK İÇİN...

www.fullforum.forumup.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.