Şimdi Ara

PURJÖR 'ü nereye takacağım? Peteğin Altı Neden Buz Gibi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
21.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben jeotermal sistemi olan bir sitede oturuyorum. Evim en üst katta yani 4. kat. Peteklerin üst kısmı el değmeyecek kadar iyi ısınıyor ama alt kısmı neredeyse buz gibi. Su giriş ve çıkışı peteğin aynı tarafında, çıkışını alt karşı taraf yaptım yine de bir şey değişmemişti.(Bunun kesin bir nedeni varmı dostlar). Bu şekilde idare ediyoruz.

Şu Purjör denen şey dikkatimi çekti. Bunu her bir peteğemi takacağım? Yoksa dairenin içinde en yüksey boruya mı? Aslında her binaya borunun en tepe kısmına bu şeyden jeotermalciler takmış zaten. Ben takarsam bir işe yarayacakmı?
    Teşekkürler

PURJÖR:
    http://www.hosveronline.com/index.asp?a=urundetay&urunkodu=2102109134

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 15 Ocak 2012; 11:46:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Ben jeotermal sistemi olan bir sitede oturuyorum. Evim en üst katta yani 4. kat. Peteklerin üst kısmı el değmeyecek kadar iyi ısınıyor ama alt kısmı neredeyse buz gibi. Su giriş ve çıkışı peteğin aynı tarafında, çıkışını alt karşı taraf yaptım yine de bir şey değişmemişti.(Bunun kesin bir nedeni varmı dostlar). Bu şekilde idare ediyoruz.

Şu Purjör denen şey dikkatimi çekti. Bunu her bir peteğemi takacağım? Yoksa dairenin içinde en yüksey boruya mı? Aslında her binaya borunun en tepe kısmına bu şeyden jeotermalciler takmış zaten. Ben takarsam bir işe yarayacakmı?
    Teşekkürler

PURJÖR:
    http://www.hosveronline.com/index.asp?a=urundetay&urunkodu=2102109134

peteklerin altının aşırı soğuk olmasının düşük bir ihtimal olsada ısının konveksiyon hareketi ile yayılmasından dolayı ısınan hava yükselir eğer eviniz çok soğuk oluyorsa veya merkezi sistem değilse aşağı komşunuz kombiyi yakmıyor olabilir.Normal bir durum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.