Şimdi Ara

arkadaşlar aranızda ghost konusunda uzmanlar warmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde bi taen fransızca xp nin ghostu alınmış ve tabi içinde çalışan programlarında.ben bunu başka pc de kurmak isitorum.çoğu kişi imkansız dio.aranızda bunu yapabilirim dienler warmı?hatta istanbulda oturanlar warsa buluşuşabiliris.bide ben bu ghostu kurarken a:/ghostherr.txt hatyası werio.ve kurulum iptal oluo.cewaplarınızı bekliorum.

• yokmu aranızda ghost tan anlayan yaw.
    quote:

• Bu xp yi kurmandaki amaç nedir?Eğer pc bir kerede olsa açılsın ben de içinden alacağımı alayım diyorsan bunu belki başarabilirsin.Ama verimli bir Windows bekleme.Yani bir sefer açılsa bile 11. seferde muhtemelen açılmayacaktır.
  • bunun bi nedeni warmı.11.sefer mesela nie açılmıcak.ama asıl soru bu ghost imageyi başka pc de kurabilmek.bunun cewabını öğrenmek istiyorum
  • Olay kısaca şudur
    ghost aldığın pc ile diğer pc birebir aynı ise kesinlikle sorun çıkmaz
    ghost aldığın pc'yi pII veya pIII bir pc ye ghostlamak istersen ghost almadan önce board değiştirme yaması diye birşey var arat bulursun bu yamayı yaparsan büyük ihtimal sorun çıkmayacaktır.
    Tabi diğer driverları yüklemen kaydıyla
  • Bu arada sen ghost'u hiç çalıştıramamışsın Bootable bir cd yap ve bunun içine ghost.exe olsun ama
    Ghost'un kurulmasına gerek yoktur bir exe'dir(Windows altında çalışan Norton ghost'tan bahsetmiyorum)
    Bootable cd den açtıktan ghost.exe çalıştır.
    Disk to diski seç o kadar
    UYARI
    aman dikkat Hangi diski hangisine ghostlayacağın konusunda hata yapma
    zira boş diski dolu diske ghostlayabilirsin
  • Bu cd ye atılacak ghost.exe nereden bulunabilir?
  • arkadaşlar getir ben bunu yaparım dien biri yokmu.?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charesiz -- 2 Şubat 2006 10:51:20 >

• aekadaşım imajı kurabilsen bile sorun yaşarsın. sonuçta elindeki imaj başka pc nin imajı.

bu imajın içindeki windows diğğer pc ye göre kurulmuş ve tüm ayarları o pc için yapılmıştır. donanım ayarları sistem ayarları falan.

yeni pc ye aktardığın zman bu ayarlar birbirini tutmayacak ve sorun çıkaracaktır. bu hataların telafisi mümkün ama iş çıkarır sana. ayrıca senin bu ghost'u bu pc ye kurman için ghost alınırken bootable bir cd yada disketin oluşturulmuş olması gerek.
  • hangi versiyonla image alınmış?
    sistemin özellikleri biliniyormu?
    bu sorulara yanıt yazarsan sana cevap yazarız..
  • Şimdi arkadaşım sen o elindeki imajla anca toto oynarsın
    yani sansına denk gelirse
    olur gelmezse olmaz

wineleven arkadaşın dediği gibi
    imaj hangi versiyon ghostla alınmış
    alınan makinenin özellikleri ne??
    Bunları bilmeden ghostu kurman imkansız denebilir.
    Ghostun alındığı makinenin özelliklerine yakın makinelerde dene derim ama pek verimli olmaz
    Ama deneyeceksin
  • Arkadaşım GHOS kullanımının resimli anlatımını görmek istiyosan aşağıdaki siteyi tavsiye ederim.

www.fullforum.forumup.com
  • bilgisayarın anakartının chipsetine ve modeline bağlı.Ben aynı chipsetli bi anakartta çalışmayı başardım.
  • arkadaşım burda senin istediğin ghostun nasıl kullanılacağı var.
    Resimli Anlatım için buraya tıkla

Ayrıca bir açılış disketine aşağıdaki ghost dosyasını at (zipten çıkarıp)
    Program için buraya tıkla ve açılan yerdeki "Ghost.zip" adlı dosyayı indir

sonra ghostpe.exe yi çalıştır.

Burda da norton Ghost 2003 versiyonunun anlatımı var.
    Bu da Ghost2003 resimli anlatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 1 Mart 2006; 15:04:29 >

• arkadaşalar bilgileriniz için sağolun.
  • arkadaşlar sağolun başardım ghostu kurdum.ama nasıl kurduğumuy şimdi hatırlamıyorum.hepinizin bilgileri için teşekürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Bu cd ye atılacak ghost.exe nereden bulunabilir?

bende var. versiyon 8.0 hızlı ghost
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.