Şimdi Ara

Gaza basınca vınlama.... ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar..

Ben iki hafta önce 0 km dizel comfort extra bir auris aldım;bugün araçta gazdan ayağımı çektikten sonra bir vınlama sesi geldiğini farkettim, daha önce turbolu aracım olmadığı için bu sesin turbodan geldiği ihtimalini düşündüm. Merak ettiğim şey bu sesin normal bir ses olup olmadığı...Turbo normalde böyle bir ses yapar mı ? Forumda yaptığım araştırmada turbo arızası varsa bunun çekişe yansıyacağı yazıyor,araçta herhangi bir çekiş problemi yok.

• Bu konuda bilgi verebilecek kimse yok sanırım....?
  • turbo, gazı bıraktığınızda devirle orantılı olarak azalarak devam eden ince bir inleme sesi yapar ancak bahsettiğiniz sesin bu ses olup olmadığını dinleyerek anlayabiliriz. size sıkıntı olduysa aracınız garanti kapsamında nasıl olsa gidin toyota plazaya gösterin
  • Teşekkür ederim,,,, Sesin daha önce gelmediğinden emin olduğum için arıza var diye düşünüyorum ve dediğiniz gibi bugün servise gideceğim...Sadece ister istemez insanın morali bozuluyor ; her zaman hareket etmeden motorun ısınması için bekledim veya işim bittiğinde 1-2 dk rolantide çalıştırmadan motoru durdurduğum hiç olmadı,bununla birlikte arabam daha 2 haftalık. Buna rağmen bu tip bir durum meydana gelince gerçekten can sıkıcı oldu.
  • vınlama degilde bir ıslık sesi gibi duyarsanız turbodan
  • Valla vınlama,ıslık,ambulans sireni sesi... :( Bugün aurisi olan başka bir arkadaşla baktık onun araçta ses yok..... yarın sabah serviste öğreneceğiz artık bu benim kaskomda hasarsızlık indirimimi bozmaz değil mi.... ? Aracım daha 2 haftalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: atialp

Valla vınlama,ıslık,ambulans sireni sesi... :( Bugün aurisi olan başka bir arkadaşla baktık onun araçta ses yok..... yarın sabah serviste öğreneceğiz artık bu benim kaskomda hasarsızlık indirimimi bozmaz değil mi.... ? Aracım daha 2 haftalık

Hocam ne yaptın, kaza mı bu kasko bozulsun araç 2 yıl 100.000 km garantili zaten. Garantiden parça değişir olur biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: atialp

Valla vınlama,ıslık,ambulans sireni sesi... :( Bugün aurisi olan başka bir arkadaşla baktık onun araçta ses yok..... yarın sabah serviste öğreneceğiz artık bu benim kaskomda hasarsızlık indirimimi bozmaz değil mi.... ? Aracım daha 2 haftalık

garantiden motor bile değişirsin kaskona bişey olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.