Şimdi Ara

Soğutma suyuna motor yağı karışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
6
Favori
271.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracın durumu: Volkswagen Polo 1.6 Benzin
    -Yakıt normal tüketime göre çok yüksek 60 kuruş yakıyor
    -Hararet orta çizgiyi yani 100 dereceyi hiç geçmiyor.
    -Çekişi çok iyi hiçbir zorlanma yaşamıyor.
    -Egsozdan beyaz yada mavi duman çıkmıyor.
    -Radyatör suyu hiç eksilmiyor. Aksine yükseliyor
    -Aracı alalı 4bin km oldu aldığımdan beri motorunda hiçbir değişiklik görmedim.

Merhaba arkadaşlar 3bin km önce motorun yağını değiştirdim, şimdi yağ çubuğuna baktığımda minimum seviyesinde gösteriyor baya bir yağ eksiltmiş araç geçen günü motor sıcakken radyatör kapağını açtım . Radyatör suyunun rengi sarımsı ve boya karışımı kadar koyuydu. Motor suyunu ellediğinde yağ gibi kaygandı eksilen motor yağı radyatör suyunu karışıyor diye düşünüyorum . Sorun sizce nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: attrayant

Merhabalar

2008 Corsa 1.2 benzin otomatik aracımın soğutma suyunda yağ keşfeden bir usta, direk yağ soğutucusu arızalı değiştirelim diyerek beni büyük bir çıkmaza soktu...

Akabinde daha 2 yere daha giderek, buralardan aldığım cevap bu araçta yağ soğutucusu yok, conta arızalıdır onun değişmesi lazım oldu...

Benim araçta yağ soğutucusu var mı? Bu ilk sorum...

Su boşaltıldı, içi güzelce temizlendi. Borular güzelce temizlendi, kırmızı antifrz koyduk, 40km falan yok yaptım. Suya bakıyorum herhangi bir yağlanma yok...

Bu şekilde aracı kullanmam başıma daha büyük şeyler açar mı? Ya da kime inanayım artık biri conta diyor biri soğutucu... İnternettede araçta yağ soğutucusu var mı yok mu diye bir resmi opelin dökümanını da bulamadım.

Arabayı koydum kapıya bekliyorum bir yerden vahiy insin bana diye...

Lütfen yardım yaa...

Sanırım o termostat arızası. Benimde problemliydi. yağ var dediler. araç ısındıktan sonra arabayı parkediyordum. Eğilip izliyordum damlıyormu diye. bazen sık damlıyordu, bazen hiç damlamıyordu. damlayan suyu tattım baktım antifiriz. yağ falan değildi. termostatı bir önceki sahibi meğer sıcak silikon sıkıp geri takmışlar. şeref....z

birde o bölmenin bir kısmından yağ akışıda var, diğer bölümden su akışı var, düzgün montaj olmadığı için birbirine karışma durumu olma ihtimalini düşünmüştüm ben.

Soğutma suyuna motor yağı karışması Soğutma suyuna motor yağı karışması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi staidmcgun -- 16 Ağustos 2016; 11:37:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.