Şimdi Ara

Galaxy S 2 ( Rezillik ve Pişmanlık )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
0
Favori
30.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle hepinize merhabalar arkadaşlar,
    Buraya bu konuyu açmamın sebebi başımdan geçen bir tahlilsiz olay yüzünden bazı ürünler hakkında Samsung tarafından bilgilendirilmemdir.

Lider teknolojik ürünler satan bir firmada çalışmaktayım.
    Aynı zamanda bir kullanıcıyım, ürünleri seçerek diğerlerinden sivrilen özelliklerine göre tercih ederim.

Konuya kısaca gelecek olursak, severek, isteyerek kaşınarak Samsung Galaxy S2 cep telefonu aldım.
    Samsung Galaxy S2 cep telefonumun ekranı ufak bir darbe sonucu çatladı. Gorilla Glass kullanılıyor hayret nasıl oldu bu demeye kalmadı Samsung Yetkili servisi ile iletişime geçtim, oda yetmedi Samsung Türkiye ile iletişime geçtim, oda tatmin etmedi Samsung Türkiye ile yaklaşık olarak 3 gündür karşılıklı iletişim halindeyim.
    Alınan sonuç:

" Samsung Galaxy S2 cep telefonunda gorilla glass ( çizilmeye ve darbeye dayanıklı ekran ) yoktur." oldu.. Gülmekten öldüm..

Bilindiği üzere internette teknolojik ürünlerin tanıtımını yapan sitelerde bu özellik hep var olarak ön plana çıkarıldı.

O kadar ürün arasından eleyerek seçtiğiniz bir ürünün asıl öne çıkan bu özelliğinin Samsung Türkiye tarafından HAYIR YOKTUR denmesi sizi ne kadar hayal kırıklığına uğratırdı.

Aşağıda vermiş olduğum link Gorilla Glass ı üreten firmanın hangi ürünlerde bu camı kullandığını listelemektedir göreceğiniz üzere "Samsung" başlığı altında ürün orada.

---> Yetkili Firma

Bu linkte ise ürünün özellikleri ayrıntılı şekilde listelenmektedir.

---> GsmArena

Aynı şekilde Lets Go Mobile

---> LetsGo

Zoruma giden, servisin onarım için istediği ücret değil. Reklamın iyisi kötüsü olmaz cümlesinin bu kadar iyi kullanılmasıdır.

Durumla ilgili Samsung Türkiye benimle iletişime geçmiş olup. Hiç bir Samsung internet sitesinde gorilla glass kullanılmaktadır yazmıyor bey efendi demesi benim için bu firma için yeterli olmuştur.

O zaman neden Samsung bunun yazılmasına izin veriyor? Samsung Türkiye Güney Kore ile iletişime geçerek bu cep telefonunda Gorilla Glass kullanılmamaktadır yazısını aldığını ve bundan emin olduklarını söylüyor.

Sizde bundan sonra emin olarak ürünleri tercih edin. Benim gibi tahlilsiz bir olay sonrası telefonun öbür yüzünü görmeyin.
    Ne sinirlendim anlatamam

• bu konu biraz karışık aslında. lg optimus black kullanıyorum uluslararası sitelere baktğımda o.b. için gorilla glass deniyor Türkiyede değil deniyor anlamak çok güç...s2 kullanan bir tandığım var onun aldığı telefonun ekranı da çok rahatsız edici şekilde çizilde şimdi mahkemelik oldular satıcı ile. değilse açıkça söylesinler koruyu alsın insanlar
  • Evet, bütün incelemelerde Gorilla Glass yazıyor. Yalan m ymış yani bu?
  • geçen ay bir arkadaş konu açmıştı türkiye'deki samsung modellerinde gorilla glass yok diye. ben olamaz öyle bir şey dmeiştim ama sanırım böyle bir durum var. elimdeki galaxy s'te kesinlikle gorilla glass var. 1 küsür yıldır hunharca kullanıyorum ve çizik yok. zaten alırken de adam bi galaxy s'in ekranını maket bıçağıyla çizmeye çalışmıştı, bayağı zorlamıştı ama ekrana hiç bir şey olmamıştı. galaxy s'te var da sonraki modellerde gorilla glass olmayabilir.
  • Böyle güzel teknolojileri geliştirmek daha doğru değilmidir sonradan kaldırmak yerine ?
  • Bende Galaxy ace var tırnaklarımla kazıyorum bişey olmuyor 1.5 yaşındaki yeğenim dişliyor ekranda micro çizik bile yok aynı şekilde abimin wavei kaldırıma düştü yandaki alaminyumlar ezildi camda bişey yok kısacası bu kadar mükemmel bi teknoloji yok ama sizin durumunuzda ilginç hiç s2 görmedim ve eğer bendeki gibi bi ekranı varsa abartmıyorum tekme atsanız kırılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

geçen ay bir arkadaş konu açmıştı türkiye'deki samsung modellerinde gorilla glass yok diye. ben olamaz öyle bir şey dmeiştim ama sanırım böyle bir durum var. elimdeki galaxy s'te kesinlikle gorilla glass var. 1 küsür yıldır hunharca kullanıyorum ve çizik yok. zaten alırken de adam bi galaxy s'in ekranını maket bıçağıyla çizmeye çalışmıştı, bayağı zorlamıştı ama ekrana hiç bir şey olmamıştı. galaxy s'te var da sonraki modellerde gorilla glass olmayabilir.

Aynı durum sizin için de geçerli, özellikle sordum..
    -Hadi Galaxy S2 de yok.. Peki Galaxy S modelinde neden bu kadar duyuruldu onda da yok mu?

- Hayır beyefendi Galaxy S modelinde de Gorilla Glass kullanılmamaktadır.
    Cevabını aldım.

Evet bende teknolojik ürünler satan bir insanım, gelen müşterilerin çoğu bu ürünlerde Gorilla Glass olduğunu sanıyor. Teşhir ürününde denendiğinde evet gerçekten ekran çizilmiyor. Ancak bu Gorilla Glass olarak kayıtlara geçmiyor.

Samsungdan aşırı derecede soğudum, zararına telefonu yetkili serviste yapıp, satıp başka bir markaya yönelebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gavuzla

Bende Galaxy ace var tırnaklarımla kazıyorum bişey olmuyor 1.5 yaşındaki yeğenim dişliyor ekranda micro çizik bile yok aynı şekilde abimin wavei kaldırıma düştü yandaki alaminyumlar ezildi camda bişey yok kısacası bu kadar mükemmel bi teknoloji yok ama sizin durumunuzda ilginç hiç s2 görmedim ve eğer bendeki gibi bi ekranı varsa abartmıyorum tekme atsanız kırılmaz

Belirttiğim gibi Samsung ürünlerinde kullanılan camı Gorilla Glass olarak savunmuyor.
    Hayır sitemizde, yada yetkili olarak ürünlerimizin tanıtımının yapıldığı yerlerde "Gorilla Glass" yazısını bulamazsınız diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusTry

quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

geçen ay bir arkadaş konu açmıştı türkiye'deki samsung modellerinde gorilla glass yok diye. ben olamaz öyle bir şey dmeiştim ama sanırım böyle bir durum var. elimdeki galaxy s'te kesinlikle gorilla glass var. 1 küsür yıldır hunharca kullanıyorum ve çizik yok. zaten alırken de adam bi galaxy s'in ekranını maket bıçağıyla çizmeye çalışmıştı, bayağı zorlamıştı ama ekrana hiç bir şey olmamıştı. galaxy s'te var da sonraki modellerde gorilla glass olmayabilir.

Aynı durum sizin için de geçerli, özellikle sordum..
    -Hadi Galaxy S2 de yok.. Peki Galaxy S modelinde neden bu kadar duyuruldu onda da yok mu?

- Hayır beyefendi Galaxy S modelinde de Gorilla Glass kullanılmamaktadır.
    Cevabını aldım.

Evet bende teknolojik ürünler satan bir insanım, gelen müşterilerin çoğu bu ürünlerde Gorilla Glass olduğunu sanıyor. Teşhir ürününde denendiğinde evet gerçekten ekran çizilmiyor. Ancak bu Gorilla Glass olarak kayıtlara geçmiyor.

Samsungdan aşırı derecede soğudum, zararına telefonu yetkili serviste yapıp, satıp başka bir markaya yönelebilirim.

nasıl olur? bana satan adam gorilla glass var bunda diyip show yaptı. bayağı uğraştı ekrana zarar vermek için. eğer gorilla glass olmasaydı ekran harap olurdu o kadar zorlamaya. ama tek çizik bile olmadı. eğer gorilla glasssız hali böyleyse sizin galaxy s2'nin ekranın kırılması garip. ben hala galaxy s'te gorilla glass olduğunu düşünüyorum. 1 küsür yıldır kılıf yüzü görmeyen, çokça yere düşen telefonumda tek kılcal çizik bile yok. bu nasıl açıklanır?

• Beni anlamadınız sanırım : ) Ben de bunların farkındayım aynı cep telefonunu kullanıyorum. Ekran çizilmiyor kolay kırılmıyor. Ancak kullanılan camı Samsung Gorilla Glass olarak kabul etmiyor.

Bana Atılan 2 adet Mail,

Sayın Tansel G....,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

Ülkemizde satışa sunulan cihazlarımızda Gorilla Glass (Çizilmez Cam) özelliği bulunmamaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

--------------------------------------------------------

Sayın Tansel G...,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

GT-I9100 model cihazınızda Gorilla Glass (Çizilmez Cam) özelliği bulunmamaktadır.

Cihazınızın detaylı bir şekilde kontrol edilebilmesi için yetkili teknik servislerimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Cihazlarımız ve aksesuarlarımız ithalatçı firmalarımız Samsung Electronics, Telpa, Başarı, Anadolu Elektronik, C5 Electronics, Brightstar Electronics, Genpa tarafından getirilmektedirve 2 yıl garanti kapsamındadır. Bir arızası olduğunda Samsung Servis Merkezi, Başarı ve Telpa yetkili teknik servislerimiz tarafından bakım onarım hizmeti verilmektedir.

Samsung Electronics olarak yasal ithalatçılarımız tarafından getirilmeyen ürünlere destek veremediğimizi belirtmek isteriz.

Teknik servis iletişim bilgilerine ekte yer alan dosya üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusTry -- 15 Ocak 2012; 2:29:35 >

• Konu garip cidden,peki siz ekranın kolayca çizilebildiğini ve kalitesiz olduğunu mu iddia ediyorsunuz?
    Bir arkadaşım da S2 alırken yanımda baya denemişti ama ekran gayet sağlamdı.
  • Şimdi sorunu sizlerde anlayamadınız...

Tamam doğru ekran zor çiziliyor, sağlam ancak Samsung ürünlerimizde gorilla glass kullanılmamaktadır diyor.
    Olay burada bitiyor zaten.

Benim şikayetim madem gorilla glasstı neden hemen çatladı böyle tarzındaydı. Firmaya bir nevi sitem vardı.

( Aynı zamanda lider bir firmada satış danışmanıyım ürünü çok çok iyi tanıyorum garanti koşul ve şartlarını biliyorum )
  • Samsung Türkiye hep böyle saçma sapan cevaplar yazıyor , Samsung Türkiye bu cihazlardaki camı Gorilla glass olarak adlandırmıyor olabilir ancak bu sebepten dolayıda telefondan soğumanın bir anlamı yok bence . Ben kendim tecrübe ettim , Galaxy SL kullanıyorum öncelikle doğrudan cama çok okkalı bir darbe aldı telefon kesinlikle parça pinçik oldu zannetim ancak ufak bir hasar bile yoktu , daha sonra telefonu 1.5 metreden kaldırıma düşürdüm cam üzerine , gene camda hiç bir hasar meydana gelmedi , metal çerçevede ufak tefek çizikler oldu o kadar , Samsung Türkiye bu camı ne diye adlandırıyor bilemiyorum ancak telefonun üzerindeki cam kesinlikle son derce dayanıklı bir ürün.
  • Türkiyede satılan modeller mi acaba böyle? Samsung Türkiye ayıp etmiş. Telefonu yeni aldım içime kurt düştü :)
  • Telefonun üzerinde bulunan cam evet dayanıklı bir ürün. Burada sorun yok..
    Samsung firmasında sorun var..
    Gorilla Glass değilde ne bu cam?
    Size anlatamayacağım kadar kendileri ile konuştum

En son kendilerine söylediğim, kendi mağaza çalışanlarını, başka firmalarda bulunan promotörleri ve bunlara verilen tedarikçi eğitimlerini bu doğrultuda yalansız bir biçimde yapmalarıdır.
  • Durum açık Samsung goril ekranlara güvenmiyor ve bu özelliği isimlendirerek garanti kapsamına almak istemiyor. Goril değil diyorlarsa değildir birşey iddia edemezsiniz. Hem el altından Gorilla Glass diye reklam yapıyorlar hem de arkasında durmamak için böyle ayak oyunları oynuyorlar.
  • Arkadaslar oyle bir anlatmissinizki kirilmamasi lazimmis gibi. Kirilabilir yani, ekranin ne sekilde ve ne kadar darbe alacagina gore tepkileri degisir sonucta. Gorilla glass diye celikten degilya bu.

Ha ben ekran gorilladir degildir demiyorum sadece gorillayi hic kirilmazmis gibi gostermenize sasiriyorum.
  • tamam ekran kırılabilir çizilebilir ama o zaman neden samsung galaxy s2 için gorilla glass diye reklam yapıyor yada yapmalarına müsaade ediyor ? bence bu da illegal bir uygulama; olmayan bir şeyi varmış gibi göstermeleriyle zaten milleti keriz yerine koymuş oluyorlar bence. neyse bende sgs2 alamayı düşünüyordum. şimdi aklımda kıvılcımlar çaktı acaba TR ye gelen ürünlerin ekranları daha düşük kalitede bir ürün mü acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mak3615

tamam ekran kırılabilir çizilebilir ama o zaman neden samsung galaxy s2 için gorilla glass diye reklam yapıyor yada yapmalarına müsaade ediyor ? bence bu da illegal bir uygulama; olmayan bir şeyi varmış gibi göstermeleriyle zaten milleti keriz yerine koymuş oluyorlar bence. neyse bende sgs2 alamayı düşünüyordum. şimdi aklımda kıvılcımlar çaktı acaba TR ye gelen ürünlerin ekranları daha düşük kalitede bir ürün mü acaba ?

Bunu düşünmedim değil.

Sonuçta çıkan ürünlerin, ülkelere göre pazarlanmasının farklı olacağını biliyoruz ancak bu böyle bir durumsa Samsung ağır bir yük altına girer.
    Fiyat olarak yurt dışı baz alınıyor biliyorsunuz. O zaman bize satılan üründe G.Glass yok sa ne manası kaldı diyebilirsiniz ancak, benim şüphelerime göre Samsung G.Glass kullandık diyerek garanti ve iade problemleri yaşamamak için böyle bir durum içerisine girdi.

Güney Kore Samsung ile iletişime geçmeye çalışacağım kesin bilgiyi onlar tam anlamıyla umarım bir şekilde iletirler. Eğer onlarda " Ürünlerimizde G.Glass yoktur" derlerse
    evime değil Samsung marka bir ürün, hediye verilen üzerinde Samsung yazan bir kalem bile sokmam. Müşterilerime de bu konuda kesin bilgiler vermeyi ihmal etmeyeceğim.

• Merhaba,

İşte size en gerçek cevabı verecek yer. Corning® Gorilla® Glass.

Camı üreten firmanın sitesinde galaxy s2 için özel sayfa:http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/samsung

Şimdi hakkınızı bastıra bastıra arayın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.