Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.032
Cevap
35
Favori
185.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arandur

SX150 gündüz çekimlerinde iyi. Gece de ancak flaşlı çekersiniz. Fuji'lerden iyidir.

Teşekkür ederim. Senin tavsiyenle ve forumda Sx150 kullananların çektiği resimler ve övmeleriyle kamerayı almaya karar verdim.
  • Arkadaşlar hepsiburada sitesinde çek kampanyası var sony nex-3 800 tl civarına geliyor. Düşünenler için fiyat iyi..

http://www.hepsiburada.com/Liste/CustomProducts.aspx?eid=3907&m=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @arandur hoca,
    ixus 220hs 2-3 gün kullandım ve pek memnun kalmadım onun için elimden çıkardım.. evdeki birkaç tuşu-tırnağı kırık emektar 5 mp.lik sonynin daha kaliteli çektiğini farkettim pcde karşılaştırdığımda..
    günübirlik, çoluk-çocuk ev hali resimleri için sx220 alsam ixus serisinden daha iyi performans alırım değil mi?
    aslında iyi bir fırsat olan nex3 almayı da düşündüm ama taşınabilirlik olarak biraz zor olacak sanki, çanta falan uğraşmak istemiyorum.. onun için sx220yi son karar olarak düşüneyim mi.. ne dersiniz?
    Tskler tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a z i z -- 15 Mart 2013; 13:49:25 >
  • @arandur
    Hocam 200tl ye kadar bir makine bakıyordum. Olmazsa olmazlarımdan birisi hd video özelliği. Canon SX150 ile karşılaştım fiyatıda 250tl. Ürün güzele benziyor fakat batarya yerine pille çalışması beni düşündürüyor. Sizce nasıl makinedir bu fiyatlara daha iyisi dediğiniz var mı? Birde pil konusunda ne düşünüyorsunuz beni uğraştırır gibime geliyor, bataryalı bir ürün daha mı eftal düşer sizce?
  • @hayali dediğiniz 5 mp sony'Nin iyi çekmesi detaylarda güçlü olduğunu göstermiyor. Sony her zaman cafcaflı çeker ama detaylarda zayıftır. Canon CMOS sensörlü makineleri ise gösterişsiz çeker ama detayları güçlüdür. Fotoğraflarda P moduna alıp kontrast, renk ve doygunluğa birer kademe verseydiniz albenili fotoğraflar çekerdiniz. SX220 daha güçlü olsa da ixus 220 beğenmediğiniz için gene sizi tatmin etmeyecek. Bence Sony alın, taşınabilirliğine alışırsınız. Ben de taşıyamam diyordum ama kaliteyi tadınca bir daha geri dönüş olmuyor.

@burglar08 pilli makineler daha kaba yapıda oluyorlar, ben tavsiye etmiyorum pek. 250 TL civarı bütçeye çıkabiliyorsanız Panasonic FS16-FS18 bakabilirsiniz.

Yok 200 TL'yi pek geçemem derseniz Panasonic S1-S2-S3 ilk tavsiye, alternatif Canon A2400 IS. IS olmayan makine almayınız.
  • Anladım hocam eyvallah cevap için..

• Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sizden bir yardım daha isteyeceğim. Bu konularda hiç bir bilgim olmadığı için beni maruz görün. Anladığım kadarıyla FS18, fs16 dan daha iyi oluyor? Fs18 in e-reyondaki fiyatı 250tl http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=687047&ref=akakce&v=1.54.1 ürünü teyit edebilirsiniz. Bu ürünün canon sx150 den eksigi yok sanırım? Pil yerine batarya kullanması haricindeki artıları nedir?

EKLEME: Bu arada dikkat ettim Fs16 nın fiyatı daha fazla, neden böyledir acaba? burdan ürüne ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 15 Mart 2013; 22:11:16 >

• İkisi arasında gözle görülür bir fark fark edemezsiniz. Mantık olarak FS16 daha düşük megapiksel olduğundan daha kaliteli olmalı. Ama aynı ayarda çekiyorlar. Hangisi ucuzsa onu alın derim. SX150 ile arasında çok büyük bir hacim farkı var. SX150 gerçekten kaba bir makine. Ama SX150 avantajı manuel ayarlar. Elbette zoom avantajı da var. Görüntü kalitesi olarak (bana göre) panasonic bir adım önde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burglar08

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sizden bir yardım daha isteyeceğim. Bu konularda hiç bir bilgim olmadığı için beni maruz görün. Anladığım kadarıyla FS18, fs16 dan daha iyi oluyor? Fs18 in e-reyondaki fiyatı 250tl http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=687047&ref=akakce&v=1.54.1 ürünü teyit edebilirsiniz. Bu ürünün canon sx150 den eksigi yok sanırım? Pil yerine batarya kullanması haricindeki artıları nedir?

EKLEME: Bu arada dikkat ettim Fs16 nın fiyatı daha fazla, neden böyledir acaba? burdan ürüne ulaşabilirsiniz.

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Compact-Foto-raf-Makinesi/PANASONIC/DMC-FS16EG-K-S-YAH-p-53057-c-42.htm

ben bir panasonıc fs 11 kullanıcısı olarak bu cihazı tavsiye ederim.. video çekimide gayet başarılı..

video örneği..
    http://www.youtube.com/watch?v=0qAjOapnGHA

benim sx150 düşünmemin sebebi fs 11 de optik zoom yetersizliği birde video çekim esnasında zoom u kullanamadığımdır.tabi birde manuel mod kullanma isteği..

• fuji f50 kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.f50 gece-gündüz çok fazla kumlu (gürültülü deniyor sanırım ) çekiyor fotoğrafları.

500 tl bütçem var.gece çekimleri iyi olan bir cihaz tavsiye edebilirmisiniz ?

Yüksek ISO değerlerinde bu fiyata en başarılı cihaz hangisi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

quote:

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Sizden bir yardım daha isteyeceğim. Bu konularda hiç bir bilgim olmadığı için beni maruz görün. Anladığım kadarıyla FS18, fs16 dan daha iyi oluyor? Fs18 in e-reyondaki fiyatı 250tl http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=687047&ref=akakce&v=1.54.1 ürünü teyit edebilirsiniz. Bu ürünün canon sx150 den eksigi yok sanırım? Pil yerine batarya kullanması haricindeki artıları nedir?

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Compact-Foto-raf-Makinesi/PANASONIC/DMC-FS16EG-K-S-YAH-p-53057-c-42.htm

ben bir panasonıc fs 11 kullanıcısı olarak bu cihazı tavsiye ederim.. video çekimide gayet başarılı..

video örneği..

benim sx150 düşünmemin sebebi fs 11 de optik zoom yetersizliği birde video çekim esnasında zoom u kullanamadığımdır.tabi birde manuel mod kullanma isteği..

Fs16'nın fiyatı benim verdiğim linkte 279tl burdaysa 199tl. Bu site güvenilir midir acaba? Arada ciddi fiyat farkı var. Bundan daha aşağıyada düşmez sanırım. Birde bu üründe eksik bi özellik falan olamaz dmi

EKLEME: @arandur, son sormak istediğim soru bu makinenin içeri çekimleri falan iyi midir? Yani biz profesyonelleri gibi makro çekimler falan yapmıycaz sonuçta, ev içerisinde veya barda diskoda çekimler olacak bu tür çekimlerde ürün nasıldır? Ve dediğim gibi @natural18 arkadaşın verdiği sitede makinenin fiyatı çok uygun buna göre alıyım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 17 Mart 2013; 20:15:33 >

• quote:

quote:

quote:

video örneği..

Fs16'nın fiyatı benim verdiğim linkte 279tl burdaysa 199tl. Bu site güvenilir midir acaba? Arada ciddi fiyat farkı var. Bundan daha aşağıyada düşmez sanırım. Birde bu üründe eksik bi özellik falan olamaz dmi

EKLEME: @arandur, son sormak istediğim soru bu makinenin içeri çekimleri falan iyi midir? Yani biz profesyonelleri gibi makro çekimler falan yapmıycaz sonuçta, ev içerisinde veya barda diskoda çekimler olacak bu tür çekimlerde ürün nasıldır? Ve dediğim gibi @natural18 arkadaşın verdiği sitede makinenin fiyatı çok uygun buna göre alıyım mı?

Alıntıları Göster
    quote:

darty den daha önce alışveriş yapmadım ama ismini duymuş olman gerekir ki bir çok yerde mağazaları olan bir firma. git mağazasına kendin görerek sıfır kutusunda al. geçen hafta bunun fiyatı bahsettiğim mağazada 174.30 tl idi. bu cihaz piyasadan kalkmak üzere olduğu için böyle ucuz fiyata veriliyor.. kesinlikle memnun kalacağın bir ürün..

• quote:

quote:

darty den daha önce alışveriş yapmadım ama ismini duymuş olman gerekir ki bir çok yerde mağazaları olan bir firma. git mağazasına kendin görerek sıfır kutusunda al. geçen hafta bunun fiyatı bahsettiğim mağazada 174.30 tl idi. bu cihaz piyasadan kalkmak üzere olduğu için böyle ucuz fiyata veriliyor.. kesinlikle memnun kalacağın bir ürün..

İsmini duymuştum zaten. Baktım Kentparktaymış magazası ugrayacağım. Gerçi @arandur a sordum ama size de sormak isterim Fs18 isimli üründe 230tl'den satılıyor ve gözle görülür özelliği 16Mp olması herhalde. Aradaki fiyat farkı önemli birşey değil. @arandur Mp düştükçe kalite artar diyor fakat ben bu işlerden anlamadıgım için, birazda Türk aklı ne kadar yüksek o kadar iyi düşüncesindeydim Sizce iki ürün arasında fark var mı yoksa fs16 daha mı iyi?

• @tyll F50 ben de kullandım ve hemen sattım Titreşim önleme yok, video 640x480, hemen kumlanma yapıyor. Tek iyi yanı gündüz bol ışıkta renkleri çok iyi vermesiydi. Sonuç: başarısız. 500 TL bütçe ile bence 2. el Canon S90 falan alın, arada bariz fark olur. 2. el istemezseniz electroworld SX230 satıyor 500 TL'ye. F50'nin en büyük eksikliği optik titreşim önleme olmaması. Bu konuya dikkat etmelisiniz.

http://www.electroworld.com.tr/p/canon-sx-230-hs-dijital-fotograf-makinesi/

@burglar08 barda diskoda çekim çok zordur. Profesyonel makineyle bile çok zordur. Flaşa güvenmek zorunda kalırsınız. O kıstası hiç düşünmeyeceğim bile. Darty sitesinde çok uygun oradan alın derim. Oradan pek çok alışverişim oldu, güvenilirdir.

• @arandur

sx220 50 tl daha ucuz vatanda .

sx230 ile tek fark GPS olarak okudum.

sx220 yi tavsiye edermisiniz,teşekkürler.
  • Şimdi Kentparktan geliyorum darty'ye baktım fakat ellerinde kalmadığını sadece nette olduğunu söylediler. Şimdi sipariş geçicem darty'nin internet sitesinden. @arandur yardımların için teşekkür ediyorum

@naturel18 sana da ayrıca teşekkür ediyorum sayende en az 50tl daha ucuza elde etmiş oluyorum
  • Arkadaslar adana media marktta panasonic gf2 699 tl ye satiliyor olmpus epm1 799 tl fiyat gozukuyor.

• quote:

Şimdi Kentparktan geliyorum darty'ye baktım fakat ellerinde kalmadığını sadece nette olduğunu söylediler. Şimdi sipariş geçicem darty'nin internet sitesinden. @arandur yardımların için teşekkür ediyorum

@naturel18 sana da ayrıca teşekkür ediyorum sayende en az 50tl daha ucuza elde etmiş oluyorum

hiç önemli değil kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu..dediğim gibi geçen hafta 174.30 tl idi. ama ellerindeki son cihazlar heralde yinede fırsatı kaçırma.. birde hafıza kartı gerekecek sana... cihaz eline geçtiğinde gözlemlerini bizimle paylaşırsan sevinirim.. cihaz hakkında daha detaylı bilgi almak istersen bir zamanlar müdavimi olduğum konuyu incelebilirsin..
    http://forum.donanimhaber.com/m_43027775/mpage_1/key_/tm.htm

• GF2 iyidir ama model olarak eskidiğinden 699 liraya gidiyor olmalı. 4/3" makineler gittikçe daha alınası olmaya başladılar. 500 -600 bandında bulunabilir olduklarında çoğu kişiye sx220 önermem gerekmeyecek

@tyll elbette öneririm. GPS özelliğini muhtemelen 2-3 kez deneyip bir daha kullanmayacaksınız. Bu durumda fiyat/performans SX220'den yana oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arandur -- 18 Mart 2013; 15:13:59 >
  • Sabah siparişi geçtim zaten. Ürün elime geçtiğinde yorumlarımı sunarım mutlaka
    Hafıza kartı video çekmede ve oynatmada etkili oluyormuş sanırım var mı önerebileceğin iyi bir kart?
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.