Şimdi Ara

****Kompakt Makine ve Ekipman Tavsiyeleri***** (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.033
Cevap
35
Favori
185.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar nikon s9100-8200 ,sony hx9v derken, sony nex5n e hasta oldum. ama fiyat şu an benim için çok pahalı.
    ilk defa makine alıcam, usta bi kullanıcı değilim.
    şimdi bi tarafta 700-900 tl aralığında nikon ve sony,
    bir tarafta da 380 tl ye sony dsc t 110 var.

ne dersiniz, 700-900 lük makineleri al, her açıdan iyiler mi, yoksa hiç gerk yok t110 u al, tatmin edecek kadar fotoğraf çeker mi?(genelde ev kullanımı, için lazım. sadece yazın daha çok dışarıda kullanılacak)
    bir de, 2-3 sene sonra nex5n tarzı makine, ya da (foto kursu sonrası) giriş seviyelerde bir dslr alma ihtimalini göz önünde bulundurursak, hangisi?
  • çok teşekkür yardımıni çin arandur kardeş ben biraz daha araştırayım yardımlarını gene istiyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

quote:

Orijinalden alıntı: bfaskiplar

merhaba arkadaşlar, kompakt makina alacağım, bütçem en fazla canon ixus 230 hs alabilecek kadar.

benim için önemli olan şeyler resim kalitesi(renklerin canlı olması ve puslanmanın en az olması) ve video kayıt başarısı.
    zoom, gps, wireless, slow motion çekim falan umrumda değil
    ve amatör olarak kullanacağım bir sürü ayarla vs. uğraşmak istemiyorum.

ixus 230 çok güzel duruyor ama çok başarılı bi makina olmadığını söylemişler bazı sitelerde, başka ne alternatifim var bilmiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar.

Gps önemli değilse sx 220 alabilirsin benim gibi istersen. Sx230 kötüyse alternatifi ne peki onuda söylesinler.

teşekkürler cevap için.

hocam aslında benim bahsettiğim makina sx230 hs değil canon ixus 230 hs.

bugün birkaç tane daha alternatifim olduğunu farkettim bunlar sony hx7v, fuji 500exr

fuji nin sensörü büyük diğerlerine göre ama netten örnek fotolara baktığımda tatmin olmadım açıkçası, noise fazla gibi.
    http://www.photographyblog.com/reviews/ fujifilm_finepix_f500exr_review/sample_images/

aslında sx220 de alternatiflerim arasında, siz memnunsunuz yani sx220den?

• Arkadaşlar Sony DSC-HX7V olabilecek en iyi kompact makinelerden biridir. Ben bizzat dört aydır kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok akıllı bir yazılımı var.
  • bilge insanlar ,

bu hızlıal.com daki panasonic ürünler panasonic servis garantilimi yoksa site kendi garantisinimi sunuyor? bir bilginiz var mı?

bir de leica , nikkor , carl zeiss en kaliteli lens hangisi acep?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

quote:

merhaba arkadaşlar, kompakt makina alacağım, bütçem en fazla canon ixus 230 hs alabilecek kadar.

benim için önemli olan şeyler resim kalitesi(renklerin canlı olması ve puslanmanın en az olması) ve video kayıt başarısı.
    zoom, gps, wireless, slow motion çekim falan umrumda değil
    ve amatör olarak kullanacağım bir sürü ayarla vs. uğraşmak istemiyorum.

ixus 230 çok güzel duruyor ama çok başarılı bi makina olmadığını söylemişler bazı sitelerde, başka ne alternatifim var bilmiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

saygılar.

Gps önemli değilse sx 220 alabilirsin benim gibi istersen. Sx230 kötüyse alternatifi ne peki onuda söylesinler.

teşekkürler cevap için.

hocam aslında benim bahsettiğim makina sx230 hs değil canon ixus 230 hs.

bugün birkaç tane daha alternatifim olduğunu farkettim bunlar sony hx7v, fuji 500exr

fuji nin sensörü büyük diğerlerine göre ama netten örnek fotolara baktığımda tatmin olmadım açıkçası, noise fazla gibi.
    http://www.photographyblog.com/reviews/ fujifilm_finepix_f500exr_review/sample_images/

aslında sx220 de alternatiflerim arasında, siz memnunsunuz yani sx220den?

Daha gelmedi fakat kararımdan memnunum, ama 655 liraya sıfır kredi kartına taksitli daha iyi makine varmı merak ediyorum?

• Arkadaşlar merhaba,
    Pratik olarak kullanabileceğim, akşam ışıklı ortamlarda (ev) çekimleri iyi olan, özellikle hareketli çekim performansı (çocuk fotoları) kabul edilebilir seviyede bir cihaz arıyorum. Eski bir samsung makinem var, sabit durmadığı için çocuğu bir türlü net çekemiyorum. Kendi kısıtlı bilgimle Canon ıxus 220 cihazı düşünüyorum. Bu cihaz beni tatmin eder mi? yoksa başka bir cihaz önerirmisiniz? 400-450 TL civarı bir bütçem var.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar, elimdeki ixus 80 artık bayağı eskidi, yeni bir makina almak istiyorum. Amacım günlük normal kullanım, çocuklarımın resimlerini çekeceğim, tatilde-piknikte resimler çekeceğim, video kameram yok onun için video kalitesi de birazcık olsun istiyorum. İnceleyerek aşağıdaki modellere ulaştım, işin açığı 500 tl diye yola çıktım sonra hadi 600 falan olsun dedim, sonuç bunlar.. Gözümden kaçan makinalar tabii ki vardır, örneğin hiç sony yok listede. Bu liste dışındaki makinalardan da önerebilirsiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Nikon Coolpix S80 400 tl
    Canon IXUS 300 HS 400 tl
    Canon Ixus 220 HS 400 tl
    Canon Powershot SX150 500 tl
    panasonıc LX3 500 tl
    Nikon Coolpix S9100 600 tl
    Canon PowerShot S95 700 tl
  • merhaba

dün itibariyle vatan bilgisayardan 256 tl ye panasonic fs 16 almış bulunuyorum
    harika çekim yapıyor,yelpaze gibi salladığım elimi bile spor modunda net bi şeklide yakalıyor
    tek canımı sıkan tarafı bataryasını çıkarıp şarj etmek zorunda olmam,böyle olduğunu bilseydim sadece kablo ile şarj olabilenini alırdım..
  • kesin kararımı verdim ve f50fd sahibinden veya gittigidiyordan alıyorum fakat kişisel bir fikir almak istediğim bir konu var

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-fujifim-f50fd-77994206/detay
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/fuji-finepix-f50-12mp-foto-mak-54806269
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sifir-f50fd-kutusunda-duruyor-hic-acilmadi-batarya-takilmadi-77694280/detay

215TL diyen arkadaş, gümrükte satılırken aldım diyor..
    200TL diyen arkadaş arkadaşım ingiltereden getirdi diyor..
    189TL gg deki arkadaş stok yapmıştık diyor, profil yorumları sıkıntılı alan bir arkadaşta faturasını1 ay sonra gönderdi diyor

çok kararsız kalmış durumdayım seçme konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 28 Mart 2012; 12:36:00 >

• 400 lira civarı compact makine arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker2389

Merhaba arkadaşlar, elimdeki ixus 80 artık bayağı eskidi, yeni bir makina almak istiyorum. Amacım günlük normal kullanım, çocuklarımın resimlerini çekeceğim, tatilde-piknikte resimler çekeceğim, video kameram yok onun için video kalitesi de birazcık olsun istiyorum. İnceleyerek aşağıdaki modellere ulaştım, işin açığı 500 tl diye yola çıktım sonra hadi 600 falan olsun dedim, sonuç bunlar.. Gözümden kaçan makinalar tabii ki vardır, örneğin hiç sony yok listede. Bu liste dışındaki makinalardan da önerebilirsiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Nikon Coolpix S80 400 tl
    Canon IXUS 300 HS 400 tl
    Canon Ixus 220 HS 400 tl
    Canon Powershot SX150 500 tl
    panasonıc LX3 500 tl
    Nikon Coolpix S9100 600 tl
    Canon PowerShot S95 700 tl

Teşekkür ederim, gerek kalmadı, akşamüstü bir arkadaşımla görüştüm, Amerika'ya gidip 20 günden dönecekmiş, ona sipariş vereceğim. Ama makinalar popüler makinalar, alacak arkadaşlar bu makinaları düşünsün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi Tikli Hoca -- 28 Mart 2012; 20:22:29 >

• arkadaşlar daha önceden soruldu ise özür dilerim bana e fazla 400 tl değerinde bir makina lazim bu fiyata fiyat perfformans olarak hangi makinayi önerirsiniz. sizlerin yorumlari benim için gerçekden önemli şimdiden tşk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

arkadaşlar daha önceden soruldu ise özür dilerim bana e fazla 400 tl değerinde bir makina lazim bu fiyata fiyat perfformans olarak hangi makinayi önerirsiniz. sizlerin yorumlari benim için gerçekden önemli şimdiden tşk ederim.

Bulabilirsen canon ixus 300 hs al
  • hızlı al sitesinde ixus 300 hs için kampany avardı bir aralar. sonra ellerinde ürün bitmiş temin edilemiyor yazısı vardı sitede. şu an tekrar 396.72 liradan satışta ama sadece gümüş renklisi.

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/canon-ixus-300-hs-10-mp-3-8x-optik-zoom-3-lcd-dijital-foto-makinesi_03.003.1207.0175.htm

diğer bazı sitelerde 1000 tlye kadar yükselen fiyatları mevcut. bilginiz olsun sayın shankssan

• quote:

Orijinalden alıntı: 16Kırmızı

Fujifilm Jx200i Dijital Fotoğraf Makinesi 12MP H
    fiyatı 219 tl

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/fujifilm-jx200i-dijital-fotograf-makinesi-12mp-h-55075716#product-information

nasıl sizce?

Cevap yok mu??
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeVaX -- 30 Mart 2012; 21:54:33 >
  • gören olursa bana 250/300 TL arası cihaz lazım. haftasonu kampanya vb. tşk ler
  • f50fd almış bulunmaktayım yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.