Şimdi Ara

CES 2012 : Dell'den bilişim uzmanlarına yönelik XPS 13 Ultrabook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CES 2012 : Dell'den bilişim uzmanlarına yönelik XPS 13 Ultrabook

Ultrabook segmentine ne zaman gireceği uzun süredir merak edilen Dell, CES 2012 fuarında beklenen duyuruyu yaptı ve XPS 13 Ultrabook modelini ziyaretçilere tanıttı.

Dell'in yeni Ultrabook modeli 12 inçlik kasaya 13 inçlik bir ekranı sığdırmayı başardı. 1366 x 768 piksel çözünürlüğe sahip Gorilla Glass ekran 300 nit parlaklık değerine sahip. Karbon fiber kasa ve alüminyum kenar çizgileri ile 1.5kg ağırlığa sahipken en kalın yeri 18mm, en ince yeri 6mm olarak tasarlanmış.

XPS 13 Ultrabook modelinin giriş seviyesi modeli Core i3 işlemci, 128GB SSD, 4GB RAM, Bluetooth 3.0, 47Wh batarya ile 8 saate kadar çalışma süresi, Intel HD 3000 grafik birimi, Windows 7 işletim sistemi, Intel'in Smart Connect ve Rapid Start teknolojileri, arka aydınlatmalı klavye özellikleri ile birlikte 1000$ civarında Şubat ayı sonunda satışa sunulacak. Sandy Bridge mimarisine ait Core i5 veya Core i7 işlemci ve 256GB SSD opsiyonel olarak sunulacak. İlerleyen aylarda Ivy Bridge işlemcilere güncellenen versiyon da piyasada olacak.

Dell yeni ürününü hem tüketiciye hem de işletmelere yönelik olarak piyasaya sürecek. Ayrıca TPM, değer etiketleme, kollektif resimler ve kişiselleştirilebilen BIOS ile IT profesyonellerine de hitap edecek. 

CES 2012 : Dell'den bilişim uzmanlarına yönelik XPS 13 Ultrabook

• IT uzmanı olsam bunu kesinlikle seçmezdim.tamam dell olabilir ama ne teknik özellik var ne şıklık nede ucuzluk
  • Apple logosu koymayı mı unutmuşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merttr -- 12 Ocak 2012; 0:47:56 >
  • "12 inçlik kasaya 13 inçlik bir ekranı sığdırmayı başardı."

E ekran resmi koymamışsınız ? :) Görseydik bizde nasıl duruyor diye
  • 12'' lik pc ye 13'' ekran nası sığıyor :D.. fizik kurallarına aykırı be! :))
  • 13 cm'dir o.
  • arkadaşlar bu ( IT ) nedir ne anlama geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkkarabacak

IT uzmanı olsam bunu kesinlikle seçmezdim.tamam dell olabilir ama ne teknik özellik var ne şıklık nede ucuzluk

Tamamen katılıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: zalman_1

arkadaşlar bu ( IT ) nedir ne anlama geliyor?

IT = Information Technology
  • 12 inç ekranlı laptop kasası standart ekran dış çerçeve genişliği "misal" 13,6 inç ise bu marka bu genişlikteki ekran kasasına 13 inç ekran koymuş.

Panel ekranı tamamen doldurmuş diyor.Anlamak pekte zor değil.
  • Bence yazıda dizilim hatası var, 13 kasada 12 ekran demek istemişlerdir. Diğer türlüsü matematiğe aykırı.
  • macbook gibi, mıknatıslı şarj girişi istiyorum, ayağım takıldığında karta zarar vermeyecek, cihazı yere düşürmeyece, yine apple bu işte onden gidiyor.
  • Güzel aletmiş ...
  • Çözünürlük düşük... ben tercih etmem...
  • ultra book oyunculara gelmez. : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttr

Apple logosu koymayı mı unutmuşlar?

• Sonunda Dell'de bu işe adım atmayı başardı.. Ama şık bir pc olmuş..Teknik özellikler orta seviye de ne kadar satıcağını görücez ki bence çok alıcısı olur başarılar dell..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirizmir

12 inç ekranlı laptop kasası standart ekran dış çerçeve genişliği "misal" 13,6 inç ise bu marka bu genişlikteki ekran kasasına 13 inç ekran koymuş.

Panel ekranı tamamen doldurmuş diyor.Anlamak pekte zor değil.

12 inç ekranın sığacağı bir kasaya dememiş, 12 inçlik bir kasaya denmiş. Kasanın boyutunu belirtiyor burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ec38

12'' lik pc ye 13'' ekran nası sığıyor :D.. fizik kurallarına aykırı be! :))

Ekrem Çukurca haberinden ne beklenir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• al işte 12lık kasaya 13" ekran sığdırmayı başarmışlar lafının neyini anlamıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 12 Ocak 2012; 16:05:51 >
  • 12 inçlik bir kasaya 13inç ekran sığamazmı ya ni bide teknoloji ilke ilggileniyorsunuz! gayet olabilir bir durum ekran eninden boyundan biraz fazladır..Neden bu kadar olay yaptınız?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.