- x
STEBEL KORNA MONTAJ
18 Cevap5679 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

284 Mesaj
11 Ocak 2012; 21:43:00 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İlk önce konuyu doğru yeremi açtım merak ediyorum eğer doğru yer değilse lütfen söyleyin ve nereye açacağım?

Bizim motorlu çapa makinamız var bunlar patpat olarakta geçiyor siz marka modeli boşverinde size kornaya tesisat nasıl çekilir onu sorcağım burda elektrikçi yok var ama 30km uzakta gitmek 2saat köy yolunda bizim istanbulda STEBEL marka Ferrari kornası var rölesi falan herşeyi var sadece montajı nasıl bilmiorum arabadan çıktı bizim

Bizdeki araçta Akü var... Lütfen açık bir şekilde bir çizim yollarmısınız çok acil cuma günü engeç montaj edilicek
birde sigortası kaç amper oluca
Röle
Korna
sigorta(?)kaç amper?

Bunlar var bende

Rölede 4tane çıkış var yanlış bilmiyosam bunların biri aküye + biri - olarak gidiyo biri korna düğmesi biride kornaya bunları çizermisniz lütfen araçta hiç korna yok 0 dan yapılcak ....

♥♥♥Her seçiş bir vazgeçiştir... !♥♥♥

333 Mesaj
12 Ocak 2012; 19:27:28 

bu şekilde olabilir..

0

Ekteki dosya (1)

"BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR"

2477 Mesaj
12 Ocak 2012; 20:48:16 

quote:

Orijinalden alıntı: rido6464

bu şekilde olabilir..

0

+1

85 ve 86 bobin ucudur. Diğerleri akü + ucu ve kornaya bağlanacak.

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

1822 Mesaj
12 Ocak 2012; 21:31:15 

Korna sisteminde sigorta kullanımı na gerek yoktur,otomobiller için direksiyon simidinde + polarite ye de gerek yoktuR.Röle; şase baglantısı ile kontrol edilerek kontaklarındaki yük kontrol edilir.

ekte mevcut.

local://upfiles/1141126/4CDAFEA7152A4506AAD420F015151618.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke2011 -- 12 Ocak 2012; 21:43:09 >

Kendinden başka, kimden istersen kuşkulan

284 Mesaj
12 Ocak 2012; 22:22:42 

şidmi hangi bağlantıyı yapim en sonkimi 1.cimi korna 15tatilinde gelcek bizim reno arabada takılı şimdi başkasına takıcaz aslında o röleye bakarakta biraz anlarım heralde

2477 Mesaj
12 Ocak 2012; 22:31:04 

Berke2011 arkadaşın dediği gibi Direksiyondan korna ise + Direkt gelir. Ayrı bir buton varsa tersidir. Benim butonuma iki kablo geliyor misal.

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

333 Mesaj
12 Ocak 2012; 23:04:13 

ya farketmiyor direksiyondan gelen de akünün artı kutbuna bağlıdır zaten.her iki devrede aynı mantık..

284 Mesaj
13 Ocak 2012; 20:57:28 

şidm iarkadaşlar benım yapacağımda hiç korna tesisatı yok ayrı düğme ile çalışacak senın paylaştınımı yapım Nipp10

333 Mesaj
14 Ocak 2012; 10:16:00 

quote:

Orijinalden alıntı: aydin96

şidm iarkadaşlar benım yapacağımda hiç korna tesisatı yok ayrı düğme ile çalışacak senın paylaştınımı yapım Nipp10

ben paylaşmıştım

şaka şaka
eğer yeni tesisat yapacaksan ikinci şemayı yap kardeşim..

284 Mesaj
14 Ocak 2012; 18:04:56 

quote:

Orijinalden alıntı: rido6464

ben paylaşmıştım

şaka şaka
eğer yeni tesisat yapacaksan ikinci şemayı yap kardeşim..

tamam sağol karyağdı istanbula gidemeyebilirim.bizim şehir merkezinde 25tl diyo acaba sahte stebel mi ? biz 65tlye aldıydık istanbul ümraniye sanayiii

284 Mesaj
5 Mart 2012; 20:35:26 

selam yorum yapmıştım ama yorum gitmemiş sanırım

ben kornayı arabadan söktüğüm şekilde benim aküye bağladım ama çalmadı korna çıt çık diyemi desem tık tık diye bi ses geliyo röleden sanırım

akü 12v 40ah akü acaba amperimi yetmiyor yoksa koramı bozuk rölesiz düzde bağladım çalmadı ayar falan varmış okudum biyerde söyleyebilirmisiniz ???

284 Mesaj
5 Mart 2012; 20:37:13 

birşey unutmuşum bide röle nasıl bağlanıcak ben hepsini çıkardım tellerini siz şema vermişşsiniz ma numaraları eksık

2477 Mesaj
5 Mart 2012; 23:31:31 

quote:

Orijinalden alıntı: aydin96

birşey unutmuşum bide röle nasıl bağlanıcak ben hepsini çıkardım tellerini siz şema vermişşsiniz ma numaraları eksık

Kardeş rölenin bobin uçları karşılıklıdır ve genelde yatay konumda olanlardır. + aküye direkt bağladığında da tık tık mı yapıyor? Arkasında ayar vidası olur üzerine silikon dökülmüş de olabilir. Onu en yüksek ve net sesi alana kadar ayarlayın.

DH Japonya Hayranları

284 Mesaj
5 Mart 2012; 23:44:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Nipp10

Kardeş rölenin bobin uçları karşılıklıdır ve genelde yatay konumda olanlardır. + aküye direkt bağladığında da tık tık mı yapıyor? Arkasında ayar vidası olur üzerine silikon dökülmüş de olabilir. Onu en yüksek ve net sesi alana kadar ayarlayın.

rölesiz kornayı direk bağladıgımde ses gelmiyor ama röle bağladıgımda resimdeki gidi bağladıgımda tık tık diye ses geliyor kornanın vidaya bakıcam.ama malesef yarın bakabilirim.

0

-1

Ekteki dosya (2)

284 Mesaj
6 Mart 2012; 16:41:57 

selam kornayı yaptım malesef bağlantıda yanlışlık varmış teller karışmış şimdi çalışıyor

18 Mesaj
29 Haziran 2013; 22:52:50 

mrb ben bugün arabama ferrari korna taktım ilk başta herşey yolundaydı calıyordu sonra yola cıktım bir defa bastıktan sonra bir daha çalmadı acaba sorun neyden kaynaklanmıştır baglantıda sorun yok sigortasıda atık degil.

2477 Mesaj
30 Haziran 2013; 22:46:05 

Motorundan ses geliyor mu basınca? Fiberler var içinde onun. Kirlenmiş fln olabilir

DH Japonya Hayranları

18 Mesaj
1 Temmuz 2013; 0:14:05 

Hiçbir ses cıkmıyor anlamadım zaten taktım calıştı cok güzeldi sonra ses yok olmazsa aldıgım yere götürcem geri

Bu mesajda bahsedilenler: Nipp10

284 Mesaj
16 Temmuz 2013; 23:49:34 

Kornaya basinca roleden tik tik ses gelirse baglanti hatali olu borde sigorta yanikmi kablolarda sorun varmi kontrol edin olmadi yapacagnz sey roleyi flan cikarip kornadak arti eksiyi akuye degdirin ;) ses gelirse saglamdir ama sakin uzun sure yapmayin cunku yanacaktir :) :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » STEBEL KORNA MONTAJ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625