Şimdi Ara

Askeri Pilotluktan Hava Yollarına Geçsem Kaç Para Maaş Alırım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
17.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu ilk mesajım inşallah cevabımı alabilirim.

'' 17 yaşındayım,hayalim havacılım üzreine ama asker olmayıda çok istiyorum hayatımın belli bir dönemini fazla uzun olmasada askeriye üzerine yapmak istiyorum onun için ilk olarak HAVA HARP OKULu'na girmek istiyorum ve 3-4 yıl askeri pilotluk yaptıkdan sonra daha fazla para kazanmak için hava yolları şirketlerine geçmek istiyorum. ''

Sorum ise ;

Askeri Pilotlukta 3-4 yıl çalıştıktan sonra istifa etsem yani fazla tecrübe kazanmadan,hava yollarına başvursam kaç para maaş alırım ???

• Ne kadar maaş alacağını bilemem fakat yüklü bir miktar tazminat ödeyeceğin kesin şunu unutma hava harp okulunu bitirdikten sonra 15 yıl askseiyedesin
  • SteelFalcon haklı, yüklü bir tazminat seni bekler. Ama direk sivil okullardan/kurslarlardan/üniversitelerden mezun olan pilotlardan çok alırsın. Sivil pilot alımında bakılan en önemli kriter uçuş saatidir ki bu sana askeriyede oldukça fazla sağlanmış olacak.
  • Bunuda şuan sizden öğrenmiş oldum teşekkürler, yani askeriden istifa edince ben para ödemek zorunda kalıyorum. Peki kardeş bu istifa edip tazminat ödemem için 15 yılmı gerekiyor , yoksa sen lafın gelişimi dedin ?
  • Hayır TSK'da zorunlu hizmet süresi 15 yıldır.
  • Hım... Peki askeride pilot olarak min. maaş miktarı ve 3-4 yılda maaşım ne kadar olur ? Ve ayriyeten Bi yerde de uçuş parası gibi bişi duydum onlar hakkında bilginiz var mı öyle bişi var mı veya miktarı ile ilgili.
  • Sırf para için askeriyeye giriyorsun ve o kadar zorluğa katlanıyorsun ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanlızşahin

Sırf para için askeriyeye giriyorsun ve o kadar zorluğa katlanıyorsun ya

Kardeş ben askeriye istediğim için girmek istiyorum , ama ne kdar kazancamıda öğrenmek istiyorum.
  • yukarıdaki arkadaşa katılıyorum 3-4 yıl askeriyenin o zorluğuna disiplinine dayanılmaz. ayrıca askeriyedeki tecrüben, uçuş saatin havayolunda alacağın maaşı değiştirmez. örneğin; kaptan pilot olmak için 6000 saat havayolu uçuşun olması lazım yani havayoluna geçtiğinde diyelim askeri jet ile 3000 saat uçuşun varsa onun üstüne 3000 saat daha gibi bir durum yoktur.
  • Havacı bir asker olabilirsin ama pilot olabilir misin? Orasını iyi araştırmak lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak mükemmel yani en ufak kusurun olmaması lazım TSK'da pilot olabilmek için. Bu şartları yerine getiriyorsan neden olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Havacı bir asker olabilirsin ama pilot olabilir misin? Orasını iyi araştırmak lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak mükemmel yani en ufak kusurun olmaması lazım TSK'da pilot olabilmek için. Bu şartları yerine getiriyorsan neden olmasın.

Evet abi biliyorum , fiziksel ve zihinsel bir sıkıntım yok ama biraz vücudumun spor aktivitelerinde kondisyon eksiklim var ama önümde daha 2 yıl var bunları gidermeye çalışcam ve birde mülakatta bire bir konuşuyorlarmış onun içinde diksyon derslerine başlıcam çünkü konuşmada biraz heycan yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drenth

quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Havacı bir asker olabilirsin ama pilot olabilir misin? Orasını iyi araştırmak lazım. Fiziksel ve zihinsel olarak mükemmel yani en ufak kusurun olmaması lazım TSK'da pilot olabilmek için. Bu şartları yerine getiriyorsan neden olmasın.

Evet abi biliyorum , fiziksel ve zihinsel bir sıkıntım yok ama biraz vücudumun spor aktivitelerinde kondisyon eksiklim var ama önümde daha 2 yıl var bunları gidermeye çalışcam ve birde mülakatta bire bir konuşuyorlarmış onun içinde diksyon derslerine başlıcam çünkü konuşmada biraz heycan yapıyorum.

hava harpı kazanmak kolay değildir. + Hava harp okulunu okuyan her öğrenci pilot olmuyor sadece 25 kişiden 5 i pilot oluyor. Gerisi karada havateğmeni olarak görev yapıyor yani sıradan asker olarak. Yani sanma ki hava harp okuyanlar pilot oluyor. Sadece çok az kısmı oluyor. Bu arada o kadarda umut bağlama yok diksiyon kursuydu suydu buydu baban Asker değilse pek şansın yok diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metamfetamin Elması -- 16 Ocak 2012; 23:20:34 >

• IamEwiL dediği gibi yüzde 20-30 oranında pilot olma şansın var. Askeriyeye para için gidilmez. Kimisi astronot olmak için gider. Kimisi havacılık tutkusu için gider. Askeriyede ceza puanları vardır. -30 ceza puanın tamamladın mı atılırsın. Şimdi diyeceksin ki ben katlanırım o disipline. Kendini bir test et 06:30 kalkış 22:30 yatış bu kriterleri yerine getirebiliyormusun. Havacı subay bir akraba var adam her gün tıraş oluyor. Ama küfrede küfrede. Sen diyelim dövüş sporlarıyla uğraşacaksın. Dövüşcülere özenip saçına iki çizik attırsan direk - disiplin puanı bu iş para için yapılmaz. Adam hava yolu ğilotunun yarısı kadar maaş kazanıyor ama onun2 katı hızla gidiyor. Dakika içinde 40.000 ft'e tırmanıyor.
  • Bu iş gönül işidir. 40 yaşındayım ve milletin lafına gazına gelip vaz geçtiğim o güne geri dönebilsem kimseyi dinlemem, giderdim hava harp okuluna. Amma söylenenlerin hepsi doğru, o disiplin ve düzene dayanabilecek misin.?
  • quote:

Öncelikle Selamlar,

Bu ilk mesajım inşallah cevabımı alabilirim.

'' 17 yaşındayım,hayalim havacılım üzreine ama asker olmayıda çok istiyorum hayatımın belli bir dönemini fazla uzun olmasada askeriye üzerine yapmak istiyorum onun için ilk olarak HAVA HARP OKULu'na girmek istiyorum ve 3-4 yıl askeri pilotluk yaptıkdan sonra daha fazla para kazanmak için hava yolları şirketlerine geçmek istiyorum. ''

Sorum ise ;

Askeri Pilotlukta 3-4 yıl çalıştıktan sonra istifa etsem yani fazla tecrübe kazanmadan,hava yollarına başvursam kaç para maaş alırım ???

Zorunlu 15 sene hizmet etmek zorundasın ve 4 yıl HHO gibi bir okul senin gibi düşünen biri için işkence olur . Senin yerinde olsam THY Pilot Akademisi'ni kazanır oradan giderim . Zaten hemen de istifa edemezsin , edersen yüklü bir tazminat ödersin ayrıca HHO'daki her subay pilot olamıyor %90'ı yer subayı oluyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yanlızşahin

Sırf para için askeriyeye giriyorsun ve o kadar zorluğa katlanıyorsun ya

Kardeş ben askeriye istediğim için girmek istiyorum , ama ne kdar kazancamıda öğrenmek istiyorum.

özel havayolu şirketlerinde pilotlara verilen maaş ortalama 15.000 tl civarı..
  • Öncelikli olarak bu iş senin düşündüğün gibi basit değil... sana tavsiyem gerçekten pilot olmak istiyorsan Amerika'da İngiltere üzerinden ppl cpl lisanslarını alabilirsin bunların Türkiye'de uygunluğunun onaylanması gerekli tabii bunların maliyeti biraz yüksek Eskişehir ve diğer uçuş okulları hakkında fazla bir bilgim yok tavsiyem iyi araştır ama HHO ve KHO mütekiben 3-4 sene sonra sana kimse hadi bu kadar eğitimi verdik gidebilirsin demez
  • Askeri pilot olmayı düşünüyordum yalnız bu yazıları okuyunca düşünmem lazım. Havada uçmaz isem çok kötü bir hayat olur benim için.
  • Genç kardeşim hevesini kırmak istemem ama senin gibi kafa yapısında olanlar HVKK değil pilot koltuğuna bakımcı olarak bile almaz. Lütfen bunu hakaret olarak algılama. Bu HVKK inin ne kadar elit olduğunun kanıtıdır. Sen nereden biliyorsun diyorsan 2 tane f-16 pilotu 1 tane rf4 1 tane f 5 pilotu tandığım var. Bunlardan bir tanesi akrabamdır. Ne şanstır ki bende HVKK da uzun dönem askerlik yaptım ve yine orada birçok pilot tanıdım. Senin istediğini şu sıralar bir tanesi de gerçekleştirecek. Ama nedeni yüksek g den ötürü belinden ameliyat olması. Kaldı ki aldıkları parada az buz değil ve savaş uçağı kullanmanın zevki yolcu uçaklarında yoktur. Hele ki günümüzde yolcu uçakları tamamen bilgisayar donanımlı olduğundan otobüs şöförü kıvamına gelmiş bile diyebiliriz.
  • bayada bir tazminatı vardı diye biliyorum bu olayın
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.