Şimdi Ara

Askeri Pilotluktan Hava Yollarına Geçsem Kaç Para Maaş Alırım ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
17.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: oyuncuasd

quote:

Orijinalden alıntı: iyibirisiff

Birkaç sorum olacak, bilgisi olan arkadaşlar durum hakkında yorum yaparlar ise çok faydalı olabilir.
    Öncelikle belirtmeliyimki ygs lys ye hazırlanan mezun bir öğrenciyim, kafamda birkaç fikir var ve bunlardan biriside hava harp okulu yani pilot olmak.Sınav için yeterli puanın çok üstündeyim fiziki özelliklerimde gayet yeterli düzeyde.Fakat kafama takılan bazı sorular var ben lise hayatım boyunca hep cemaat yurtlarında sabah-fem dershanesi bağlantılı olarak okudum buna bağlı olarak umreyede gittim.Askeriye ye girmemi bu durumlar etkilermi?Önceden sabah dershanesine gidenleri almiyorlar diye duyuyordum yoksa bunlar sadece şehir efsanesi mi?

Diğer sorum ise pilot olmak istiyorum liseyi bitirmiş birisi için tek seçenek hava harp okulumu? THY nin açtığı pilotluga bizler girebiliyormuyuz yoksa üniversite mezunlarımı başvurabiliyor?Yani önümde tek seçenek hava harp mi yoksa başka alternatifler de varmı?

Zaman ayırıp yardımcı olacak arkadaslarıma şimdiden teşekkür etmeyi borç biliyorum ve basarılar diliyorum herkese.

Dediğin dershanede okuyanları almıyorlardı eskiden ama şimdi öylemi bilemiycem. Tek seçenek HHO değil mühendislik okuyup THY'ye geçebilirsin yada direk liseden sonra uçuş lisansı veren bir kurumdan eğitim alabilirsin

Hocam o işte yaş . THY ilk olarak ODTÜ, İTÜ , YTÜ , Boğaziçi üniversitelerinin uçak , uzay , elektrik , makine mühendislerine öncelik tanıyor.

Pek bilgim yok kaç kişi işsiz ama son yıllarda çok sık duymaya başladığım ATPL lisanslı bir çok pilotun işsiz kaldığı .

Ki yeni yeni pilotaj bölümleri açılıyor , açılmaya devam edecek ... Bunun üzerine askeriyeden ayrılıp gelenler var . Bunları kaldırabileceğini hiç sanmıyorum .

Tabi yanlış biliyorda olabilirim mightywings , emure gelip bilgilendirebilirler bizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boeing* -- 8 Şubat 2013; 20:16:02 >

• Askeri okula gidiyordum mis gibi astigmatım olmasa tabii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

Askeri okula gidiyordum mis gibi astigmatım olmasa tabii

hocam göz bozukluğu olanların önü açıldı hem askeri okula giriş hem yapılan ameliyat sonrası 20/20 görme sağlanırsa pilot olabilecekler
  • Arkadaşlar şimdi hho yu bitiren pilot olmuyor mu gerçekten ? Eğer o kadar hho yu bitirip karada çalışacaksam hiç bulaşmayayım diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.