Şimdi Ara

Arctic'den AMD işlemcilere yönelik yeni soğutucu; Alpine 64 Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Arctic ürün gamına sadece AMD işlemcilerle kullanılmak üzere tasarlanan yeni bir soğutucu ekliyor. Alpine 64 Plus adını taşıyan 115 x 98 x 70mm boyutlarında ve 430 gram ağırlığındaki soğutucu, 600-2000 devir/dakika hızlarında çalışan 92mm çapında fan ile geliyor.

Genel tasarım özellikleri itibariyle AMD'nin stok soğutucusuna alternatif olacak şekilde geliştirilen Alpine 64 Plus'a çok sayıda alüminyum yaprak eşlik ediyor. Kutu içeriğine MX-4 termal macunun da eklendiği soğutucu 6 yıllık garanti ile kullanıma sunuluyor.

AMD'nin Bulldozer ve Fusion da dahil olmak üzere güncel işlemcileriyle kullanılabilen soğutucu raflardaki yerini 20 Şubat'ta alacak ve fiyatı da 14,95$ olacak. 

• Tasarım 10 numara olmuş işlevininde okadar güzel olduğu söylenebilir..
  • 15 dolara gelmez bize ...
  • iyi toz toprak toplar !
    sonra iyi fan gürültüsü yapar !
    kardeş ; sıvı soğutmalısı yokmu bunun ! ALO :D
  • 2000 devirde uçak motoru gibi ses verir.
  • @ playstyle

15 papele ne bekliyordun ? Ne kadar ekmek, o kadar köfte.
  • AMD stok fanın 6000 devirin üzerine çıkabildiğinden haberi yok galiba "2000 devirde uçak motoru gibi ses verir." diyen arkadaşın

ayrıca paket içeriğinde MX-4 macun olacağı yazıyor ki zaten bu macunun 3-4 gramlık tüpleri bile daha pahalıya satılıyor

15 dolara getirip TR de satan olursa sırf macun için verilir o para

ama dediğim gibi 15 dolara satılmaz bizde kafa yormaya gerek yok hatta kuvvetle muhtemel getirmezler bile Tr ye :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoXDiE

AMD stok fanın 6000 devirin üzerine çıkabildiğinden haberi yok galiba "2000 devirde uçak motoru gibi ses verir." diyen arkadaşın

ayrıca paket içeriğinde MX-4 macun olacağı yazıyor ki zaten bu macunun 3-4 gramlık tüpleri bile daha pahalıya satılıyor

15 dolara getirip TR de satan olursa sırf macun için verilir o para

ama dediğim gibi 15 dolara satılmaz bizde kafa yormaya gerek yok hatta kuvvetle muhtemel getirmezler bile Tr ye :P

Peki amd stock fanlarda kullanılan 70mm fanın yeterli hava akışı sağlaması için kaç devirde dönmesi gerektiğinden senin haberin var mı?Sen herhalde büyük paket macun verecekler zannediyorsun.0.5gr macun için 15 x dolar kuru x kdv vermek istiyorsan buyur seni tutan yok.(Tahmini 32 TL)

• artic in fanları çok kaliteli stok soğutucudan çok farklı olacaktır.
  • adamların amacının stok fan yerine kullanlmak için ucuz stok fandan daha sessiz (olacağı kesin) ısıl anlamda da stok fandan aşşa kalmayacak bir ürün sunmak olduğu kesin

macun konusunda ne kadar verirler nasıl verirler bir fikrim yok belkide amd stok fanlardaki gibi doğrudan soğutucu üzerine sürülmüş halde gelecektir ama bunu elimize geçmeden göremeyiz dimi

açıkcası pek çok kullanıcının ilgisini çekeceğini düşünüyorum ben amd nin stok fanının teknik detaylarını konuşmak gibi bi niyetim yoktu sanırım biraz kışkırtıcı olmuş yazdığım bir önceki mesaj kusura bakmayın
  • Rica ederim.Forum ortamı tartısarak öğrenicez dimi.Tabi ne olacağı belli olmaz ama üzerindeki fan 92mm oldugu için herhalükarda ses yapıcak misal intel fanları 92mm olmasına karşın cok sesliler bunun dısında kule tipinde piyasadaki 92mm fanlı soğutucular da sesli yani demek istediğim 92mm pwm fanların genel karakteristiği bu.
  • Bence yine diyorum özellik yorum yapmıyorum biraz kaba olmuş ama tasarım rengi fena değil.
  • herkes overclock yapmıyor , gürültü ve ısı değerleri stock fandan daha iyi olacağı kesin, fiyatı da makul olursa alınabilir.
  • bir donanımcı olarak AMD nib stok fanı nın bundan 10 kat daha ıyı oldugunu rahatlıkla söyleyebılırım :)
  • kendi stok fanı bundan 100 kat ıyı oldugunu bı donanımcı olarak rahatlıkla söyleyebılırım :)
  • 50 lira olsa alınabilir. 2.elde stok soğutucuya 20 lira istiyorlar.
  • AMD nin kendi stok fanı bundan ıyıdır bır donanımcı olarak bunu soyluyorum :)
  • Kullanan arkadas varmi acaba bu modeli ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.