Şimdi Ara

Canon Mp280 Service Tool(Emici Dolu Hatasını Resetleme) Anlatım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
68.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar canon mg3255 yazıcı için service tool lazım service tool 3200 olmuyor farklı bir surum lazım acil cvp atabilirmisiniz elinde program olan paylaşabilir mi ????
  • https://drive.google.com/file/d/0B2yUf_jse4SsX1ZsZWdfQm9tS28/edit?pli=1

ben buradaki programla mg3550 yazıcımı düzelttim bi deneyin isterseniz..

Resetleme nasıl yapılıyor?
    1. Yazıcının USB kablosunu çıkar. ( ben çıkartmadım :)
    2. Aç/Kapa düğmesini kullanarak yazıcıyı kapat (Işık sönmeli).
    3. Yazıcının kırmızı üçgen şekilli (RESET) düğmesine basılı tut.
    4. RESET'e basılıyken, Aç/Kapa'ya da basılı tut.
    5. Aç/Kapa'yı bırakmadan, ÜÇGEN'i bırak.
    6. Aç/Kapa'ya basılıyken ÜÇGEN'e 5 defa bas ve bırak.
    7. Aç/Kapa'yı da bırak ve yeşil ışığın yanıp sönmesinin bitmesini bekle.
    8. USB kabloyu tak. (Yeni aygıt bulundu mesajı geldi, aygıtın yüklenmesini bekleyin)
    9. Reset yazılımını (V3400) çalıştır.
    10. Yazılımda bulunan, "Clear Ink Counter" bölümündeki "MAIN" seçeneğini "All" ile değiştir ve karşısındaki "SET" düğmesine bas.
    11. Gelen mesajı kapat.
    12. "Operation" bölümündeki "EEPROM Save" düğmesine tıkla ve bekle.
    13. İşlem bitince yazıcıdaki Aç/Kapa'ya 1 kere bas ve normal ekranın gelmesini bekle.

Service Tool "Yanıt Vermiyor" ya da "not responding" hatası çözümü

1. Yazıcıyı kapat (Işığı sönmeli).
    2. Resete basılı tut (üçgen).
    3. Açma düğmesine de bas.
    4. Reseti bırak.
    5. Resete 4 kere bas - bırak.
    6. Açma düğmesini de bırak.

@x_men35

• quote:

Orijinalden alıntı: Trydamere87

Merhaba arkadaşlar ben programı canon mp280 yazıcımda denedim.Kaç sayfa çıktı aldığımı görebildim.Bu yazılım ayrıca emici dolu hatasınıda gidermektedir.Bazı firmalar bu yazılımları saklamakta.Sanki kendileri üretiyorlar.

http://www.wupload.com/file/2641037697/Service_tool_v2000.zip

Canon mp280 yazıcılarda servis moduna girmek için yazıcıyı önce kapatın.Sonra ters üçgenle beraber açma tuşluna basılı tutun.Güç düğmesini bırakmadan Ters üçgen tuşunu bırakın ve
    5 defa ters üçgen yani iptal tuşuna basın.(daha eski cihazlarda 2 defa ters üçgene basın)Daha sonra güç düğmesini bırakın.Sisteminizde yeni yazıcı bulundu diyecek ve aygıt yüklenmeyecektir.

Sonra yukarıdan indirdiğiniz programı çalıştırın test printe basın eğer yazıcı yazdırırsa demekki doğru yapmışsınız.Bu şekilde çıktı alamazsanız.Yeni aygıt bulunduğunda birincisini ileri ileri diyerek yükleyin.İkincisini yüklemeyin.Daha sonra tekrar programı çalıştırıp test printe basın.Büyük ihtimal çalışacaktır.

Ben bu programı windows xp bilgisayarımda çalıştırdım.Windows 7 64 bitte çalıştıramadım.

Merhaba, bende v3400 zaten vardı. Ama nasıl yapıldığını hatırlamıyordum. Yine google da ararken burayı buldum. Ve işe yaradı

Yazıcı CANON MG2150
    İşletim sistemi, Sıkı durun Windows 10 Technical Preview 32 bit

Yani daha önce 7 de falan çalıştıramamıştım ama bunda nasıl çalıştı anlamadım

Canon Mp280 Service Tool(Emici Dolu Hatasını Resetleme) Anlatım
     Canon Mp280 Service Tool(Emici Dolu Hatasını Resetleme) Anlatım

• Canon MX410'da islemi yapinca Error 009 hatasi veriyor. Servis modunda hata isisgi yanip sonuyor. Ne yapmam lazim?

Service tool'u ilk calistirdigimda kagit yoktu, sonrasinda bu hatayi vermeye basladi.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.