Şimdi Ara

Memoright firması 7 mm'lik SSD sürücülerini tanıttı: FTM Plus Slim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Tayvan merkezli depolama çözümleri üreticisi Memoright, 7 mm'lik kalınlığıyla dikkat çeken SSD serisini tanıttı: FTM Plus Slim

60 GB, 120 GB, 240 GB ve 480 GB olmak üzere dört farklı kapasite seçeneği sunan FTM Plus Slim serisi SandForce SF-2281 kontrolcü ve MLC (Multi-level Cell) tipi NAND Flash bellek yongasıyla donatılmış. SATA III arabirimini kullanan SSD'ler 550 MB / saniyeye varan okuma, 500 MB / saniyeye varan yazma hızı sunuyor. SSD'lerin rastgele okuma performansının 55.000 IOPS, rastgele yazma performansının ise 50.000 IOPS olduğu belirtiliyor.

Memoright yeni SSD'lerinin fiyatına dair açıklama ise henüz yapmadı.

• 7 mm çok iyiymiş yazma-okuma hızıda harika.Fiyatı ne kadar?
  • ben aldım 120 gb bunun slim olmayanından. incehesap.com da kampanyası vardı 179 usd + kdv'den. okuma yazma hızı muhteşem. 550 okuma 500 yazma var sata3 üzerinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 11 Ocak 2012; 15:17:54 >
  • isterseniz 120 mm yapın da ucuzlatın artık şu SSD leri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

isterseniz 120 mm yapın da ucuzlatın artık şu SSD leri.

Aynen, normal HDD boyutunda yapın ama alınabilir seviyeye gelsin yeterki
  • Iops düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Iops düşük.

Testlere baktınızmı ?
  • 55.000 yazıyor. Testlere baksam ne değişecek? 85.000 Force Gt'ler varken buna gerek yok.
  • quote:

55.000 yazıyor. Testlere baksam ne değişecek? 85.000 Force Gt'ler varken buna gerek yok.

Force gt ve oczyle beraber yapıldığı testler var ona baktnmı güzel kardeşim şu marka takıntılığını Bırak İnsanlarıda yanlş Yönlendirme sen iops değerinin ne işe yaradığını ve ne olabileceğini tam olarak farkı görebileceğini düşünüyormusun sevgili kardeşim ?
  • ucuzlasın artık :/
  • quote:

Force gt ve oczyle beraber yapıldığı testler var ona baktnmı güzel kardeşim şu marka takıntılığını Bırak İnsanlarıda yanlş Yönlendirme sen iops değerinin ne işe yaradığını ve ne olabileceğini tam olarak farkı görebileceğini düşünüyormusun sevgili kardeşim ?

Testlere bakmadım kardeşim. Yüksek Iops her zaman iyidir. Renderde, layerlerde uğraşırken ve bunun gibi ağır uygulamarda fark hissedilir. Marka takıntılığı yaptığım yok.
  • quote:

quote:

Testlere bakmadım kardeşim. Yüksek Iops her zaman iyidir. Renderde, layerlerde uğraşırken ve bunun gibi ağır uygulamarda fark hissedilir. Marka takıntılığı yaptığım yok.

Sevgili dostum değerler kötü değil ocz vertex 3 de bile hemen hemen aynı değerler mevcut.

• 7mm olsa ne 2 mm olsa ne laptopta 1 hdd lik yer var zaten.. Desktop içinde kalınlık sorun degil. Önemli olan fiyatı ve yazma. okuma hızı
  • Ürün ince olması nedeni ile yeni nesil ultrabooklar için ideal. Normal notebook ve hatta PC lerde standart versiyonları kullanmak daha mantıklı.
  • Okuma-yazma hızı süper. Bir arkadaş yukarıda 179+KDV'ye almış. Fiyatıda OCZ'ye ve Corsair'e göre süper. Zaten ihtiyacım var, bundan alayım bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halitozbasli

7mm olsa ne 2 mm olsa ne laptopta 1 hdd lik yer var zaten.. Desktop içinde kalınlık sorun degil. Önemli olan fiyatı ve yazma. okuma hızı

ultrabooklar için bir atak olabilir
  • güzelmiş
  • notebook, ultrabooklar için çok kullanışlı.
    Keşke daha iri olsada daha ucuz olsa. sonuçta kasa içinde sıkıntı yok alan geniş ama cebimiz o kadar derin değil :)
  • Ürün gayet iyi ancak bunun senkron olan modeli alınmalı. marka takıntısı olanlar zaten almayacaktır. IOPS değeri düşük diyenler eğer sürekli render vs yapıyorlarsa o başka ancak günlük kullanım için fiyatının fazlasını verir bu alet. youtube de açılış kapanış denemeleri vs video testlerini izleyin. Diğerlerinden kalır yanı yok. Ayrıca marka da bilinmeyen bir marka zaten değil. Taiwan menşeili. IOPS lara çok takılmayın derim.
  • bunun senkron olanını aldım (piyasada olan )
    arkadaşım benden rica etti önce ben 1 ay kullanayım dedi bende verdim kıramadım..
    değerler hız mühteşem diyor inanılmaz bir fark var diyor
    fiyatı da şuan ülkemizdeki en uygun ssd bence hiç düşünmeden bunu alın derim çünkü diğer firmalarda bu yoldan giderler o zaman
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.