Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (286. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.416
Cevap
64
Favori
549.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • #axiprens# Arkadaslar ceza aldığım için diğer profilimden yazıyorum... Aracıma body kit montajı yaptırdım... Sizce nasıl olmuş...
    Not: Sag orjinal egsoz soldaki egsoz ile aynı olacak pazartesi egsozcuda hallettiricem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanciliz -- 5 Nisan 2014; 21:03:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdemy1

Kardeş söylediklerinde haklısın, fikirleriine katılıyorum... lakin gerçeği sezse de insanlar bu işi araştırmış ve deneyimlemiş arkadaşlarının fikirleri ile düşünceyi pekiştirmek iyidir, yaptığımda bu idi. Ne demiş bir düşünür: Bütün hataları kendiniz yapacak kadar uzun yaşayamayabilirsiniz bu yüzden başkalarının yaptıkları hatalardan ders almayı bilin :))

Günaydın sevgili kardeşim, paylaştığınız düşünce güzeldi, bu felsefeyle siz de bunu yapıyorsanız eğer, yaptığınız bu cümleden daha da değerli.

Geleim, bu düşüncenin ana fikrini açıklamaya:

Dün yeni 308'i incelemeye gittim. Tüketim rakamlarına baklırsa, benim kafayı yemem lazım ancak bizim gibi bir kullanıcının şehir içersinde manuel 115 bg bir araçla 4.4 litre mazot tüketimi aklıma pek yatmıyor.

Gelelim benim tüketimime: Daha önceki sayfalarda kullanım şartlarımı paylaşmıştım, burada tekrar yazıp sıkmak istemiyorum... Size yazığımda ortalam hızı 27 km hatırlıyordum, 26km imiş.... Şimdi ortalama hız 34km, ortalama tüketim 6.3 litre.

Neyse, ben gerek marka bazında, gerekse tam otomatik vites tercih etmekle büyük hata ettiğimi düşünüyordum, fakat sevgili kardeşim araç iyi bir araç ve tüketiminin ağırlığına ve aktarmasına bakarak normal olduğunu düşünüyorum.

Çıkınız piyasaya, tüm markaların bu sınıftaki araçlarına bakınız rica ediyorum.

308 Allure donanım araç (yanlış hatırlamıyorsam) 72.300 lira, donanımsa sanırım concept donanıma denk.

Kia'nın, Peugeot'a göre daha yeni üretici ve Türkiye pazarında yeni marka olması olabilir, reklamdan dolayı daha az bilinilirliğe sahip olması olabilir, görece yüksek yakıt tüketimi olabilir... Bu eksiklerin kaynağını maldan kaynaklı olmadığını düşünüyorum, daha ziyade distribütörün gereken özeni göstermemesinin sonucu olduğunu düşünüyorum.

Ama herkesin ağzında sakız olmuş: Forumlara bakmamak lazım!

• Selametle... Anlaşılır ve ikna edici yazıyorsun, sana katılıyorum aalpan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemy1 -- 7 Nisan 2014; 10:21:15 >
  • berkcevik B kullanıcısına yanıt
    aracı yaklaşık bir hafta dır kullanıyorum... samimiyetle söyleyeyim cee'd i kullandıktan sonra daha önce araç kullanmamış gibi hissettim kendimi ( Toyota Corolla multimod a bakarak)

Ne yalan söyleyeyim şüphelerim vardı hiç incelemediğim bir araçtı lakin şimdi rahatlıkla şunu belirteyim ceed i kullandıkça araca olan hayranlığım artıyor ve doğru bir tercih olduğuna kanaat getiriyorum.

her şeyi dört dörtlük olan aracın sadece yakıt tüketim değerleri kafama takılmıştı forum dostları sağolsun o sıkıntı da paylaşımlarınızla kafamdan silinmek veya nefsim tarafından kabullenilmek üzere...

Selamlar olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemy1

aracı yaklaşık bir hafta dır kullanıyorum... samimiyetle söyleyeyim cee'd i kullandıktan sonra daha önce araç kullanmamış gibi hissettim kendimi ( Toyota Corolla multimod a bakarak)

Ne yalan söyleyeyim şüphelerim vardı hiç incelemediğim bir araçtı lakin şimdi rahatlıkla şunu belirteyim ceed i kullandıkça araca olan hayranlığım artıyor ve doğru bir tercih olduğuna kanaat getiriyorum.

her şeyi dört dörtlük olan aracın sadece yakıt tüketim değerleri kafama takılmıştı forum dostları sağolsun o sıkıntı da paylaşımlarınızla kafamdan silinmek veya nefsim tarafından kabullenilmek üzere...

Selamlar olsun...

yeni corolla alanlar, 90 bg lik , 1,4 dizel motor ve 195 nm tork ile " fazla performanslı olsa daha hızlı giderdim, hiç gerek yok bu daha iyi.." gibi... kırpılan donanımlar için "...ne kadar çok donanım o kadar çok bozulma riski, o yüzden böylesi daha iyi..." gerekçeler ile 70 küsür binlik araçtaki kusurları pembeye boyamaya çalışırken, sanayide cc taktırmak ile uğraşırken.... , siz 1,6, 128 bg, 260 nm torkluk ve donanım olarak "piyasa tabiri ile full+full -ne demekse!!!! ...-" bu kapsamdaki bir araca biniyorsunuz, bence tadını çıkarın...bir arkadaşımda 300 bin km yi geçgin sorento var, arkasına saban bağlayıp tarla sürmedikleri kaldı, araç hala dip diri, kia marka aracınızı yı kolay kolay bitiremezsiniz, aynı aracınız avrupada 7 yıl garantili...iç malzeme kalitesi örneğin corolladan çok çok üstün, ben coroollamı satıp, 2011 1,6 dizel 128 ps venga aldığımda inanın spor arabaya binmiş gibi hissetim motor gücünden.............benim ceed 2 yaşına girmek üzere, performanslı kullanıyorum, şu ana kadar aracın en ufak bir sorunu dahi olmadı....1 lt fazla yaksın kafanızı çok takmayın bence...

• Hele kardeşlerim o dip gazda pedalı tık diye hissettiğinizde aracın öne doğru o firlayışı yok mu tadından yenmiyor. Üstelik bir de vwyi kusursuz sanan 180e 113 lük bi fanboy aracın arkasında diz mesafesi ve cam tavan ferahlığıyla küçük dilini yutunca kaymağı kreması oluyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 model ceed kia dan sıfır aldığım daha 15 günlük aracımun tavan kısmından ses geliyor servis de bunun için sıfır km aldığım araçın tavan döşemesini sökülcek diyorlar sizce sıfır aracın normalmi döşeme sökülmesi insan döşeme çözülcek dediği zaman insan araç tan soğuyor bunun için kia markası gözümde sıfır oldu artık bitti

• aalpan A kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş bu bodykit , ne kadara maloldu ? yaptırmak istesek ne kadar vericez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roving

Güzel olmuş bu bodykit , ne kadara maloldu ? yaptırmak istesek ne kadar vericez ?

Sevgili kardeşim, günaydın... Bu bodykit uygulamasını yaptıran ben değilim, alıntında hata yapmışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruzgar024

2014 model ceed kia dan sıfır aldığım daha 15 günlük aracımun tavan kısmından ses geliyor servis de bunun için sıfır km aldığım araçın tavan döşemesini sökülcek diyorlar sizce sıfır aracın normalmi döşeme sökülmesi insan döşeme çözülcek dediği zaman insan araç tan soğuyor bunun için kia markası gözümde sıfır oldu artık bitti

Günaydın sevgili kardeşim, zamanında 56.000 liraya aldığım aracın muadilini 69.000 liraya alsaydın ve her iki camından tıkırtılar gelseydi ve tırnaklar değişseydi, ilk yağmur yağışında bagaj tarafından su alıp tavan halısı ıslansaydı, turbon ötseydi, 2000km'de yarım litre yağ eksiltseydi...

Sizin meseleniz elbette üzücü fakat bu tıkırtı önceki sayfalarda da paylaşmıştık... Kısaca derlemek gerekirse; gözlük koyulan kaptan olabilir, çamurluktan gelebilir, torpido gözünden olabilir. Şoför koltuğundan dinlediğiniz ses yanıltıcı olabilir sevgili kardeşim, yolcu koltuğundan daha rahat anlaşılır, en azından gerek benim başımdan geçen olayda durum böyleydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruzgar024

2014 model ceed kia dan sıfır aldığım daha 15 günlük aracımun tavan kısmından ses geliyor servis de bunun için sıfır km aldığım araçın tavan döşemesini sökülcek diyorlar sizce sıfır aracın normalmi döşeme sökülmesi insan döşeme çözülcek dediği zaman insan araç tan soğuyor bunun için kia markası gözümde sıfır oldu artık bitti

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, unutma ki bu araçta her araç gibi kul yapımı, dolayısı ile yine diğer markalarda da olduğu gibi bu tarz şeyler birazda şansa kalmış, insanların 80 bin tl. verip aldıkları golflerde bile daha pahalı mersolarda bile daha ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Dediğim gibi şans faktörü çok önemli.

Belki kastetmek istediğin şey bu sorundan dolayı araç değişimi gibi bir şeyse de tavandan gelen basit bir sesten dolayı aracı hiç bir marka değişmez.
    Bence içini ferah tut, emsallerine göre çok daha uyguna alıp daha fazla donanıma ve konfora sahip olarak bindiğin aracın hayırlı olsun. Servis yapması gereken neyse yapsın sorununu çözsün sizde aracınıza keyifle daha nice yıllar binmeye devam edin. SAYGILAR ...

• Ruzgar024 R kullanıcısına yanıt
    Yeni leon sahibi arkaşım kapıdaki tkırtılar kesilmediği için servisten yeni kapı talep etti. Sers ona olur bu ses, normal diyormuş. Adam sesten arabasına binemiyor.

Eğer aracınızda sunroof varsa mercedes de olsa ötecektir. Bu trim sesini yapmayan sunrooflu araç yoktur. Basit çözümü ise rayların silikon bazlı spreyle yağlanması. Sırf bu cam tavan tıkırtısı yüzünden concept plus yerine concept satın almıştım.
  • ygt07 Y kullanıcısına yanıt
    Üstad mobil 5/30dan almak istiyorum. Bize hala bi indirim falan var mı yoksa linkteki fiyatlar sabit mi? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roving

700 tl body kit, 300 tl boya, 100 tl eksos uclari, 300 tl montaj,80 tl eksos montaji, toplam 1480 tl..

• quote:

Orijinalden alıntı: kebiikec

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Orijinalden alıntı: atlantikbeyaz

quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

Selam atlantikbeyaz,
    iyi konuşuyorsun doğru konuşuyorsun ama bu iş inançla olacak gibi değil.. seninde dediğin gibi veriler dikkate alınmalı ama gerçekler ve tecrübeler de göz ardı edilemez.. fren güncellemesi öncesi benim abs ve ara çhiç durmuyordu.. ikisi beraber çalışıp duruyordu.. şimdi abs devreye girdiği gibi çıkıyor. olmadı bir daha girip çıkıyor, araç çivi gibi çakılıyor..

daha dün bir taksi ters u dönüş yaptı bir tır ın arkasına geçti. duracak sandım, sola kırdı, yola çıktı, bende o sırada sollamaya geçmiştim, sola biraz daha kırıp frene bastım. hızım 40 civarlarıydı.. tır ın ortasına gelmeden durdum, o da durdu ama bendne daha yavaştı.. paralel şekilde yan yana durduk.. eğer ki eski fren olsa, durabileceğimi sanmıyorum.. gerçi eski fren olsa böyle riskli sollama da yapmazdım
    frenlere eskiden güvenmezken şu an güvenim tam.. eylülden beri katiyen mahçup etmedi..

Böyle hayati bir konuda hemde çözüm masrafsız ve 5 dakikada bir güncelleme ile hal olurken, neden tüm kia ceed ler servislere davet edilmesin güncelleme işi düzmece.

basit 2 sebep. sorumsuzluk yada kusurları ortaya çıkmasın diye.. düzmece olduğunu düşünmen ben ve benim gibi olayı yaşayanları yalancılıkla suçlamak manasına geldiğini söylemeden edemicem.. zira ben bizzat hem yaşayarak hem tecrübe ederek fren yazılımı öncesi ve sonrasını biliyorum. senin araçta 2012 modelse ve fren problemini fark etmedinse ya uygun şartlara denk gelemedin yada ikisi arasındaki farkı göremedin demektir.. başka bir açıklaması yok bunun üzgünüm ki..

kaldıki en hoşlanmadığım husus, birden fazla insanın sorun var deyip, bazı arkadaşlarımızın sorun olduğuna inançlarının olmaması gibi.. bana geçmişi hatırlatıyor.. aynı mmt şanzıman hikayesini.. davasını kazandım hala inanmıyoruz diyenler oldu.. inanç meselesi değil, ispat meselesi bu tip sorunlar..

yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. kia servisini aradım. bazı araçların abs yazılımında hata olduğundan ve bunun eylül 2013'te çıkan bir güncelleme ile giderildiğinden bahsettim. servis elemanı böyle bir durumun olmadığını iddia etti. sonrasında ben forumlarda yazılanlardan bahsedince de, kabul etmek zorunda kaldı. bazı araçlarda abs sisteminin erken devreye girdiğini söyledi. arabayı boş ve kuru bir yolda 40-50 km hızla giderken ani frenle durdurup test etmemi önerdi. şasi no ile öğrenebilir miyim dedim, hayır dedi. ben biraz ısrar edince aracı servise getirirseniz bilgisayara bağlayıp yazılımının ne olduğünu öğrenebilirsiniz dedi.

ilk sorduğumda servis elemanının hatayı kabul etmemesi bile bir skandal. demek ki adamlar sorunu gizlemeye çalışıyor.

tüm bunlardan sonra, aracımı servise götürdüğümde yazılımında bir hata çıkmasa bile kia'ya güvenim kalmamıştır. bu olaya kadar aracımdan memnundum, kısmen servis hizmetlerinden de. aracımı ne zaman satarım bilmiyorum ama artık kia alır mıyım, sanmıyorum...

Öncelikle şunu belirteyim, Kia ile alakam yok, Kia aracım yok ve hiç olmadı, herhangi bir marka fanatizmim ise zaten yok.
    Sadece ceed hoşuma gitti ve almayı düşündüğüm araçlar listesine alıp bir forumu okuyayım dedim.
    Rastladığım bu yorumunuza bir eleştiri getirmek istiyorum.

Yaşanan bu vurdumduymazlığın sebebi Kia değil.
    Aksine, Kia bu sorunun farkına varıp, yazılımdan kaynaklanan kısmı çözmüş.
    Ancak Türkiye'nin klasik servis zihniyeti bu sorunun kaynağı, sizi bilgilendirmediği gibi, siz sorduğunuzda dahi gizlemeye çalışmış.
    Forum hemen her aracın (ve hatta Telefon, bilgisayar vb ürünlerin) servislerinden illallah etmiş insanlarla dolu.
    Sırf bu yüzden "Apple store açılsın, isterse 3 kuruş fazla olsun" zihniyeti var mobil forumda, biraz incelerseniz göreceksiniz.
    Sanki onlar şu anki Türkiye şartlarından farklı bir şeyler sunacakmış gibi.

Türk "esnafının" işgüzarlığını bir firmaya bağlamanızı açıkcası bu yüzden doğru bulmuyorum.
    Ne yazık ki mevzuat da onların yanında olduğundan dolayı Türkiyede bu tip sorunlar hep yaşanmaya devam edecek.

Kronik problemleri bile kullanıcı hatası olarak niteleyip, çözümleri sen zorlamazsan sana sunmayacak zihniyet, ne Kia'nın, ne Opel'in, ne Ford'un ne onun ne bunun suçu.
    Not: Derseniz ki; Kia Türkiye distribütörünü/servisini seçme, yaptırım uygulama, kurumsal hale getirme konusunda başarısız, ona katılırım, ancak bu bir süreç, ve sizin yaşadığınız problemlerin ve benzerlerinin dile getirilmesi, duyurulması gerekiyor ki Kia da distribütörünün/servisinin hatalarına göre pozisyon alabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 14 Nisan 2014; 11:31:27 >

• aalpan A kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız Maili KİA Motor Genel Müdür ü Michael Choo ya iletmiştim. Maili dün yazdım bugün geri dönüş yapmış...

Mailde Kısaca:

"Detaylı Geri dönüşünüz için Teşekkür ederim. Kia her zaman müşteri deneyimlerini duymaktan heyecan duyarız.

Sizin geri dönüşünüzü ceed üretim yönetici ile paylaştım Kore de ve yorumlarınız ilgili birimlerle de paylaşılacak.

Bizimle kontak kurduğunuz için Teşekkür Ederiz Kia ile mutlu deneyimler dilerim. "

• quote:

Orijinalden alıntı: magule

Yazdığınız Maili KİA Motor Genel Müdür ü Michael Choo ya iletmiştim. Maili dün yazdım bugün geri dönüş yapmış...

Mailde Kısaca:

"Detaylı Geri dönüşünüz için Teşekkür ederim. Kia her zaman müşteri deneyimlerini duymaktan heyecan duyarız.

Sizin geri dönüşünüzü ceed üretim yönetici ile paylaştım Kore de ve yorumlarınız ilgili birimlerle de paylaşılacak.

Bizimle kontak kurduğunuz için Teşekkür Ederiz Kia ile mutlu deneyimler dilerim. "

Merhaba sevgili kardeşim, öncelikle beni ve mesajımı dikkate alıp göndermeniz gerçekten hoşuma gitti. Şikayet etmek yerine, bir şeyler yapmayı tercih etmeye çalışıyorum. Aslına bakarsanız mailime cevap vermedikleri için de tepkiliydim. Peki, siz nasıl gönderdiniz bu metni? Ben, global siteden girip göndermiştim.

Sizin gönderdiğiniz şekilde gönderebilirsem eğer, kendilerine (yukarıda bir ara bahsi geçmişti), yakıt tüketimi ile ilgili güncellemeyi de sormayı düşündüm. Bunun yanında diğer arkadaşların da katılımıyla daha iyi olur diye düşünüyorum. Kim bilir, belki adamlar aracıyı ortadan kaldırıp, kendileri gelirler

• Ben direk Kore Kia Genel Mudurunun mailini buldum ona ilettim.

Valla ben direk kia turkiyeyi sikayet ettim.

• erhanciliz E kullanıcısına yanıt
    Ben açıkcası beğenmedim.. pro ceed gt tarzı yaptırsaydınız daha hoş olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Ben açıkcası beğenmedim.. pro ceed gt tarzı yaptırsaydınız daha hoş olurdu.

Ceed e uygun body kit cok fazla yok zaten.. Heleki cift eksoz alternatifi neredeyse 2 secenek var.. Benim hosuma gitti.. Memnunum..

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.