Şimdi Ara

CES 2012 : HP'nin yeni Ultrabook'u Envy 14 Spectre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• CES 2012 : HP'nin yeni Ultrabook'u Envy 14 Spectre

HP, Folio 13 ile girdiği Ultrabook segmentinde Envy 14 Spectre ile bir adım daha ileri gidiyor. Firma CES 2012 fuarında iddialı Ultrabook modeli Envy 14 Spectre'yi ziyaretçilerine sergilemeye hazırlanıyor.

13.3 inçlik kasa içerisinde bulunan 14 inçlik ekran yüksek çözünürlük, zengin renk, daha iyi parlaklık ve geniş izleme açısı gibi özellikler sunan Radiance teknolojisini barındırıyor. Bu sayede çözünürlük 1600 x 900 değerlerine ulaşıyor. Bu çözünürlük Lenovo'nun Yoga'sı ile aynı oranda.

Intel Core i5-2467M işlemci, 4GB RAM, yakın alan iletişimi NFC yongası, 20mm incelik, 1.8kg ağırlık, arka aydınlatmalı klavye, 9 saate varan kullanım süresi, Intel WiDi görüntü aktarım teknolojisi, HDMI, USB 3.0, 256GB SSD, Windows 7 işletim sistemi, 4 cihaza kadar kablosuz ses aktarımı yapabilen Wireless Audio teknolojisi, Beats by Dr. Dre, CoolSense optimizasyon teknolojisi, hızlı açılış için 2 adet mSATA destekli Intel Rapid Start teknolojisi gibi üstün özellikler sunan Envy 14 Spectre 1400$ fiyat etiketine sahip.

Spectre ABD'de 8 Şubat'ta ardından Avrupa, Asya, Güney Amerika ülkelerinde satışa sunulacak.

CES 2012 : HP'nin yeni Ultrabook'u Envy 14 Spectre

• Şu anda aradığım özelliklere en yakın ultrabook bu. Teoride süper gözüküyor. 14 inç olması avantaj. Biraz ağırlığı fazla olsa da... Yalnız benim HP markasına karşı bir önyargım var. Çok fazla ürünü olduğundan mı bu kadar şikayet duyuyorum yoksa HP alınmaması gereken bir marka mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilist

Şu anda aradığım özelliklere en yakın ultrabook bu. Teoride süper gözüküyor. 14 inç olması avantaj. Biraz ağırlığı fazla olsa da... Yalnız benim HP markasına karşı bir önyargım var. Çok fazla ürünü olduğundan mı bu kadar şikayet duyuyorum yoksa HP alınmaması gereken bir marka mı?

Ben pavilion 6560et idi sanırım tam hatırlamıyorum almıştım 2007'de..

Webcam için 4 5 defa götürdüm servise yapamadılar.Hp'ye mesaj attım saçma sapan yazılımlar önerdiler gene çalışmadı.Trackpad çok kalitesizdi tuşlarını kullanmadığım halde bir süre sora dağıldı, değişim talebim karşılığında para istediler garantili üründen .Ama şuan ne alemde bilemem.

Ama Envy serisi gerçekten iyi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 10 Ocak 2012; 11:14:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

Şu anda aradığım özelliklere en yakın ultrabook bu. Teoride süper gözüküyor. 14 inç olması avantaj. Biraz ağırlığı fazla olsa da... Yalnız benim HP markasına karşı bir önyargım var. Çok fazla ürünü olduğundan mı bu kadar şikayet duyuyorum yoksa HP alınmaması gereken bir marka mı?

Ben pavilion 6560et idi sanırım tam hatırlamıyorum almıştım 2007'de..

Webcam için 4 5 defa götürdüm servise yapamadılar.Hp'ye mesaj attım saçma sapan yazılımlar önerdiler gene çalışmadı.Trackpad çok kalitesizdi tuşlarını kullanmadığım halde bir süre sora dağıldı, değişim talebim karşılığında para istediler garantili üründen .Ama şuan ne alemde bilemem.

Ama Envy serisi gerçekten iyi görünüyor.

Hp' nin masa ustu bilgisayarlarina ilimli baksamda diz ustu versiyonlarinda cok basarili olduklarini soylemek zor.
    Ne dayaniklik, nede satis sonrasi servis konusunda pek basarili degiller, sanirim bu nedenle, HP diz ustu kullanicilarinin hep ikinci tercihi durumunda kaliyor. Ama yinede Spectre nin oldukca guzel gorundugu konusunda sizinle hem fikirim :)

Ben daha cok bu yilki CES fuarinda Sony' nin ultrabook sekmentinde ne tanitacagini merak ediyorum.
    Sony her nekadar pahali da olsa dayaniklilik ve musteri hizmetleri konusunda oldukca basarili oldugu su goturmez bir gercek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denklen2a -- 10 Ocak 2012; 12:17:53 >

• bu kasayı envy serisine de bekleriz.
  • 1.8 kg ağırlığında ultrabook.
    helal sana hp. bayağı hafifletmiş adamlar.
  • Gerçekten ultra güzel ve şık.:)
  • @denklem

çok güldüm yazdıklarına.. hp nin müşteri hizmetleriyle en son ne zaman görüşmüştün :) sony e adaptörüm bozuldu diye bir telefon aç istersen alacağın cevabı buraya yazarsan arkadaslarda konu hakkında bilgi sahibi olsunlar.. Maalesef bu ön yargılar yüzünden konu hakkında bilgi sahibi olmamanız yüzünden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz insanlara.. hp için demiyorum genel olarak böyleyiz.. ilk önce bir araştıralım kötülediğiniz firmayı sonra buraya yazalım..

Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

@denklem

çok güldüm yazdıklarına.. hp nin müşteri hizmetleriyle en son ne zaman görüşmüştün :) sony e adaptörüm bozuldu diye bir telefon aç istersen alacağın cevabı buraya yazarsan arkadaslarda konu hakkında bilgi sahibi olsunlar.. Maalesef bu ön yargılar yüzünden konu hakkında bilgi sahibi olmamanız yüzünden yanlış yönlendirme yapıyorsunuz insanlara.. hp için demiyorum genel olarak böyleyiz.. ilk önce bir araştıralım kötülediğiniz firmayı sonra buraya yazalım..

Saygılar..

Adi gecen iki firmaninda diz ustu bilgisayarlarini kullandim (arastirmadim bire-bir tecrube ettim, on yargi degil!) mesaji Sony nin F serisi diz ustunden yaziyorum.
    Yani demem o ki benim hangi bilgisayari kullandigim hakinda bir fikrin yokken benim mesajima bunlari yazman pek hos olmamis.

Musteri hizmetleri konusuna gelince, su anda kullandigim bilgisayari bluetooth sorunudan servise gonderdim ve ana kart degismis olarak geldi.
    Tabiki bluetoothun ana karta entegre oldugunun degistirmenin tek yolunun ana karti komple degistirmek oldugunu bende biliyorum ama soz konusu Hp nin ve Sony nin satis sonrasi servisi ve dayanikliligi olursa benim oyum Sony nin.

• quote:

Orijinalden alıntı: denklem2

quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

@denklem

Saygılar..

Adi gecen iki firmaninda diz ustu bilgisayarlarini kullandim (arastirmadim bire-bir tecrube ettim, on yargi degil!) mesaji Sony nin F serisi diz ustunden yaziyorum.
    Yani demem o ki benim hangi bilgisayari kullandigim hakinda bir fikrin yokken benim mesajima bunlari yazman pek hos olmamis.

Musteri hizmetleri konusuna gelince, su anda kullandigim bilgisayari bluetooth sorunudan servise gonderdim ve ana kart degismis olarak geldi.
    Tabiki bluetoothun ana karta entegre oldugunun degistirmenin tek yolunun ana karti komple degistirmek oldugunu bende biliyorum ama soz konusu Hp nin ve Sony nin satis sonrasi servisi ve dayanikliligi olursa benim oyum Sony nin.

Sorunsuz kullanman dileği ile..

• Envy'den sonrasını okumadım
  • Şu Ultrabook modellerine bakınca Macbook Air'e saygı duyuyorum. Adam kendini taklit ettiriyor bütün firmalara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

bu kasayı envy serisine de bekleriz.

Yeni Envy'ler geçen ay çıkmıştı zaten bu kasanın aynısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

Orijinalden alıntı: erci501

bu kasayı envy serisine de bekleriz.

Yeni Envy'ler geçen ay çıkmıştı zaten bu kasanın aynısı

aynısı deil. benim en çok istediğim ekran arkasının parlak malzemeyle üretilmiş olması. envy15,envy17,envy14 beats edition da bile yok bu da sadece spectre de var. ama onda da harici ekran kartı yok.
  • quote:

ön yargınız olması gayet normal

pavilion serisi cihazlar fransızca pavyon anlamına gelmekte ve multimedia eğlence bilgisayarlarıdır.

ve hp'nin son kullanıcı ürünleri olan pavilion'ları HP üretmemektedir. HP'nin alt markası olan HP Ent. adı altında üretilmektedirler.

masaüstü bilgisayarları Asus anakart kullanmakta ve kasa dışında toplamadan farksızdır.

asıl hp

Elitebook,Probook,Elite Desktop,Workstation'lardır. üst segment bilgisayarlardır fiyat olarak :) ancak bir o kadarda kaliteli ve sağlamdırlar.

fiyatı yüksektir. ancak o fiyatı cihaza değil servise veriyorsunuz.

üstsegment bir cihaz servise girdiği dakikadan itibaren.

ekspertizi,parça temini,tamiratı,test teslimat süreci net olarak 24 saati geçemez,geçmez :)

hp ve hp ent. ayrılmayı düşünüyorlar sanırsam.

pavilion'ların son gelen bu tarz serileri oldukça iyiye gitmeye başladı eskiden vardı ki hala var konunun neredeyse tamamı dv6000 serisi vb serilerdeki ısı problemleriyle arıza yorumlarıyla doludur.

ozamanlar bende dv2000 serisi bir cihaz kullanıyordum aynı sorunlardan bende müzdariptim. yeni serilerde iyice toparladırlar kendilerini ( dizüstülerde) masaüstülerini kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

önyargılarım yavaş yavaş gitmeye başladı

ancak her halükarda elektronik şans işi önyargı diye birşey olamaz :)

• @E.İsgenderli
    Peki bu Envy'ler de HP Ent. adı altında mı üretiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepnir

@E.İsgenderli
    Peki bu Envy'ler de HP Ent. adı altında mı üretiliyor?

Evet dostum.

Multimedia,son kullanıcı ürünlerinin hepsi HP Ent. adı altında üretiliyor.

Gerçek hp

Compaq,Elite Desktop,Elitebook,Probook,Workstation,Server vb. üst segment ürünler üretmektedir.

geçen gün servise bir adet elitebook geldi.

araba kazası yapmış arabanın içinde param parça olmuş

ve tam manasıyla V Şeklinde geldi kasa board monitör klavye herşey yamulmuş monitörun yarısı çalışıyordu ve touchpad'ine kadar çalışıyordu.

hayretler içerisinde kaldım o board nasıl gerilimden çatlamadı kırılmadı diye ertesi günü sıfır vaziyette müşterisine teslim edildi. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.