iPhone 4s avea servis yok sorunu
43 Cevap9138 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

207 Mesaj
9 Ocak 2012; 19:46:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fromthesky -- 9 Ocak 2012; 20:07:04 >

201 Mesaj
9 Ocak 2012; 19:52:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Fromthesky

Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 hafta önce yurtdışından getirdiğim simkilitsiz cihazıma pasaport kaydı yaptırdım.Ondan sonra avea hatta servis yok sorunu ortaya cıktı.Telefona baska hat takınca gayet çalışıyor fakat avea hat takınca servis yok sorunu cıkıyor.Restore ettikten sonra avea çekmeye baslıyor ta ki telefonu kapatıp açana kadar veya uçak moduna alıp kapatana kadar.Avea müşteri hizmetleri hiç bir şeyden anlamıyorlar çileden çıktım 128lik sim kart aldım ona rağmen servis yok diyor.

Baska birinin basına böyle bir olay geldiyse ve çözümü varsa söylesin lütfen inanılmaz çaresiz bir durumdayım suanda

Ayni problem benimde basima gelmisti 4s i aldigim gun kafayi yiyecektim. Ben avea sim karti kestirmistim birde sim kart eskiydi. Gittim aveadan orijinal micro sim kart aldim sorun aninda duzeldi. Bence sende yeni bir sim kart al sorunun duzelecektir. Bende yabanci forumlardan bu cozumu okumustum 4s biraz sim kart seciciligi yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arenwap -- 9 Ocak 2012; 19:53:28 >

207 Mesaj
9 Ocak 2012; 19:54:09 

64lük sim kart aldım duzelmedı orjinal 128lik mikro simde hiç bir yerde bulamadım hocam ya sen nerden buldun

201 Mesaj
9 Ocak 2012; 21:25:12 

64 luk sim kart orijinal micro sim kartmi yoksa normal sim karti kestirdiniz mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6728 Mesaj
9 Ocak 2012; 21:57:06 

quote:

ek : Avea müşteri hizmetlerindeki bir adam bana telefonun pasaport kaydının baska operatörden yaptırdıgım ıcın aveada çalışmadığını söylüyor avea merkezine gidip aynı pasaport ile aynı kaydı tekrar gerçekleştircekmişim.Böyle birşey doğrumu?

Müşteri Hizmetler işkembeden sallamış. Eğer pasaportla alakalı bi sorun olsaydı diğer operatörlerlede çalışmazdı. Ki siz bi sürede olsa en azından kapatıp açana kadar çalıştığınıda söylüyosunuz.

Bence gidip 64'lük bi MicroSim alın öyle deneyin. Mevcut kartınızı kestirerek değil. 128'lik ise ben hiçbi avea'da rastlamadım. 64'le sorunsuz kullanıyorum diğer arkadaşlar gibi ;)

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

201 Mesaj
9 Ocak 2012; 22:42:23 

Benim de sorunum zaten 64 bitlik microsim alinca duzeldi. Sizde bir deneyin bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

207 Mesaj
9 Ocak 2012; 22:57:37 

ben bugun ilk 64lük aldım denedim olmadı sonra 128lik aldım kestirdim yine olmadı çıldırıcam.Neden oldugunu da anlamadım,birde söyle bir durum var suan telefona restore ettım suan cekıyor taa ki telefonu kapatıp açana kadar.Daha önce de iphone 4 kullandım aynı hattım ile böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Ne yapıcağım konusunda hiç bir fikrim yok yani son çare operatör değiştirmek olucak sanırım

6728 Mesaj
9 Ocak 2012; 23:09:35 

quote:

ben bugun ilk 64lük aldım denedim olmadı sonra 128lik aldım kestirdim yine olmadı çıldırıcam.Neden oldugunu da anlamadım,birde söyle bir durum var suan telefona restore ettım suan cekıyor taa ki telefonu kapatıp açana kadar.Daha önce de iphone 4 kullandım aynı hattım ile böyle bir sorun ile karşılaşmadım.Ne yapıcağım konusunda hiç bir fikrim yok yani son çare operatör değiştirmek olucak sanırım

Operatör değişmek yerine mümkünse uğraşıp cihazı değiştirmeyi deneyin derim ;)

Tekrarlıyorum; Simkartları normal alıp kestirmiyosunuz dimi? Sıfır MicroSim alıp deniyosunuz?

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

1889 Mesaj
10 Ocak 2012; 0:21:47 

406 sürümü yüklümü_? 405 de ben de de arada servis yok çıkıyordu şimdi maşallah taş taş sinyal gördümü acımıo

iPhone 5S 32 GB Gold - Apple Store Türkiye
MacBookPro 15" 2012 MD103TU i7-2.3GHz, 512MB nViDiA 650M

207 Mesaj
10 Ocak 2012; 9:10:35 

Surum 406,telefonu degistirme sansim yok malesef yurtdisi. İlk once 64kblik mikro sim aldim olmadi sonra 128lik aldim kestirdim oda olmadi nolcak bilmiyorum yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

648 Mesaj
8 Şubat 2012; 21:49:10 

Nedir son durum?

Stereo amp:Roksan Kandy LIII MKIII /// CD player:Roksan Kandy MKIII /// AVR:Denon AVR-3808CI /// Speakers:Monitor Audio RS6 Front RSLCR Center BRFX Bipolar rear Projector:Panasonic AE4000 /// Perde:Draper Luma2 119" 16:9 (264x147) /// Plasma:Panasonic 42PV70 HTPC:Zalman HD160plus,Asus Xonar HDAV1.3 Deluxe,Logitech Dinovo Edge klavye MX Air mouse, Fanless CPU,VGA,PSU Cables:Atlas Hyper Interconnect,Atlas Hyper 2.0 speaker z-plug,Atlas Silver HDMI 1.3,Inakustik NF-102 interconnect /// Surge protector priz:Monster HT800 /// NAS:Qnap TS-459 Pro II 4x3TB

77 Mesaj
9 Şubat 2012; 0:46:26 

quote:

Surum 406,telefonu degistirme sansim yok malesef yurtdisi. İlk once 64kblik mikro sim aldim olmadi sonra 128lik aldim kestirdim oda olmadi nolcak bilmiyorum yani

sorun İos 5.0.1 den dolayı kaynaklanıyor hocam. İstedigin avea sim i al genede olmaz. Bendede aynı sorun var denemediğim şey kalmadı. İos 5 yüklüyken herhangi bi sorun yoktu ne zaman ios 5.0.1 yükledim sonra sorunlar çıktı biraz arastırdım sorunun 5.0.1 de kaynaklandığını ögrendim. Hatta başka forumlardada aynı sorunu yaşayanlar var. UDID kaydı yaptırıp İos 5.1 beta 3 yüklenince düzeldiğini biliyorum. Ama ben UDID olmadıgı icin yapamadım. Eğer UDID kaydı yaptırıp ios 5.1 beta 3 yüklerseniz sorununuz düzelecektir

207 Mesaj
9 Şubat 2012; 11:06:39 

Duzeldi arkadaslar kendi kendine surumden dediginiz gibi simkarttan degil,hala 5.0.1 kullaniyorum ama oyle bir hata olmadi

817 Mesaj
24 Şubat 2012; 2:07:41 

Bir de bana yol gosterseniz? Kesik 128kblik kartla gul gibi 2 aydir sorunsuz kullanirken, kasinip orijinal 64kb aldim bugun. Cekmeme servis yok yazma vs vs sorunlarla bogusuyorum, ne tavsiye edersiniz. 4s ios 5.0.1 405, hat avea..

48 Mesaj
24 Şubat 2012; 16:35:49 

Paşalar gibi vodafone'da sorunsuz kullanırken avea'ya hesaplı tarifesi yüzünden gectik, gecmez olaydık.

Sırasıyla 64 kb kesilip kullanıldı, yok o olmaz git orjinal mikro sim al dedi cok bilmişler aldık değişen bisey yok.

Hee sen git o zaman 128 al kestir dediler yine aynı sorun değişen tek şey sinirlerim =)

Ne yapsam ilemedim çöüzümü sakın müşteri hizmetlerinde aramayın adamlar fransız.

Sürüm 5.0.1 (405 model) Çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Herkese selamlar.

ceyhun

1 Mesaj
28 Mart 2012; 16:48:25 

Arkadaşlar ben iphone4 kullanıyorum ve maalesef avea. Son 3 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Ve ben henüz ne zaman geliyor hat ne zaman gidiyor onu da çözebilmiş değilim. Bazen kendi kendine gelip gidiyor. Artık yoruldum. 128lik orjinal sim aveada yok zaten ama Trkcel'de benzer bir sorunu yaşayan arkadaşlarım 128'e geçince sorunları ortadan kalkmış. Anlamıyorum...Acaba 5.1 ile mi ilgili desem yazılımı upgrade etmeden önce başladı bendeki sorun.Kardeşimin micro simini taktım canavar gibi çalıştı. Bilen, önerisi olan varsa lütfen söylesin! Yoksa ben cihazın parasını ödeyip hat sağlayıcımı değiştireceğim en sonunda...

3654 Mesaj
28 Mart 2012; 17:18:24 

bende aveadan kontratlı 4s aldım avea hattımla 64kb microsim ile kullanıyorum hiç çekmeme sorunum yok herşey mükemmel

YEDİRMEYİZ...

2306 Mesaj
3 Nisan 2012; 10:43:31 

bende aynı sorunu yaşadım.
ardından 5.1 e güncelledim iPhone 4s cihazımı.
yaklaşık 4 ay hiç ama hiç sorunsuz avea da kullandım cihazı.
Bugün aynı sorun kendiliğinden başladı.
Restore yapmayı deneyeceğim

Apple Macbook Air 13 i5 1.8Ghz - 4GB Ram 128SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD /

699 Mesaj
3 Nisan 2012; 16:58:36 

genel ayarlar operatörlere girin otamatikden alın ve aveayı bulun secın sorun duzelecıktır. ıtunesden sebeke guncellemesı varmı ona bakın bıde .

canon eos 60d 18-135 mm - toshıba qosmıo f60 serıes - apple iphone 5 - lg 55lm620s - samsung galaxy s III

148 Mesaj
4 Nisan 2012; 15:18:41 

64 bit kesik hat denendi
128 bit kesik hat denendi

İphone 4s kullanısıyım ikisindede sorun yaşıyorum. Lakin microsim daha denemedim.

Ayrica yukarida bahsedilen OPERATORU otomatikten alip manuel ayarlama olayini simdi yaptim neticesini bugun ve yarin test edip yazacagım. Şayet avea dansa turkcell le baglan kazıga devam

BARIŞ YAZAR

304 Mesaj
4 Nisan 2012; 15:23:25 

quote:

Orijinalden alıntı: mcmuzip

64 bit kesik hat denendi
128 bit kesik hat denendi

İphone 4s kullanısıyım ikisindede sorun yaşıyorum. Lakin microsim daha denemedim.

Ayrica yukarida bahsedilen OPERATORU otomatikten alip manuel ayarlama olayini simdi yaptim neticesini bugun ve yarin test edip yazacagım. Şayet avea dansa turkcell le baglan kazıga devam

merhaba iş yerinden bir arkadaşıma yurt dışından iphone 4s geldi kendi avea hattını taktı servis yok sorunu vardı ne yaptı isek sebekeyi bulamadık;4-5 tane daha avea sim kart bulup denedik hepsinede servis yok sorunu vardı teli 5.1 update ettik tel sorunsuz calısyor;
not:tele update yapmadan önce telde turksel ve vodafone sorunsuz calısyordu bilginize.

2306 Mesaj
4 Nisan 2012; 22:09:39 

Ben sorunu hattımı Turkcell'e taşıyarak çözdüm :)
Taahhüdüm vardı, cezaya rağmen taşıdım . Rezillik yaşamaktan iyidir, milyarlik telefon kullan ama bir halta yaramasin...bir daha Avea ya tövbe !

Apple Macbook Air 13 i5 1.8Ghz - 4GB Ram 128SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD /

304 Mesaj
4 Nisan 2012; 22:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

Ben sorunu hattımı Turkcell'e taşıyarak çözdüm :)
Taahhüdüm vardı, cezaya rağmen taşıdım . Rezillik yaşamaktan iyidir, milyarlik telefon kullan ama bir halta yaramasin...bir daha Avea ya tövbe !

Ne guzel turkiye

765 Mesaj
4 Nisan 2012; 23:17:30 

quote:

Ag ayarlarini sifirlasaydin sorun kalmazdii

148 Mesaj
5 Nisan 2012; 16:02:54 

quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

quote:

Ag ayarlarini sifirlasaydin sorun kalmazdii

Kesinlikle bir yöntem degil bunu onermeniz bile denemediginize isaret cunki format-ag ayarlari sifirlama-hat değişim hepsi denendi.

Şu anda dedigim gibi operatorden otomatik degilde manuel bularak AVEA yi sectim o sekilde kullaniorum. Yine arama guclukleri cekiorum ama halen Servis yok yazmadi 1 kere daha yazzsin TURCELL e gececigim cunki ben turkcell de kesinlikle böle bişi gormedim.

Neden derseniz 10 senelik hattımı kestirip kullandim ve ona ragmen hic bi sorunu yoktu ;)

BARIŞ YAZAR

531 Mesaj
5 Nisan 2012; 16:08:10 

4s icin dun 64'luk avea mikro sim aldim sorunsuz kullaniyorum.

128'lik hic bir bayide bulamadim izmitte ben de 64'luk aldim.

İnsallah hic sikinti olmaz.

iPhone 5 16 GB FU - Macbook Pro i5, 4 GB ram MD101TU/a

134 Mesaj
22 Mayıs 2012; 16:39:42 

Dostlar benimde 2 ay sorunsuz kullandığım iphone 4s im bugün itibariyle ''Servis Yok'' sorunu vermeye başladı. Kullandığım oparetör AVEA cihazımın sürümü 5.0.1 406 modeli. Kartım kesik kart ve uçuş moduna aldığımda veya cihazı kapayıp açtığımda düzelmiyor? Acaba 128bit lik micro sim alsam düzelirmi? Şimdiden teşekkürler...

765 Mesaj
23 Mayıs 2012; 9:52:19 

quote:

Orijinalden alıntı: grandwoywoy

Dostlar benimde 2 ay sorunsuz kullandığım iphone 4s im bugün itibariyle ''Servis Yok'' sorunu vermeye başladı. Kullandığım oparetör AVEA cihazımın sürümü 5.0.1 406 modeli. Kartım kesik kart ve uçuş moduna aldığımda veya cihazı kapayıp açtığımda düzelmiyor? Acaba 128bit lik micro sim alsam düzelirmi? Şimdiden teşekkürler...

Cihaz yurtdisiysa Pasaport kaydin dusmustur imei sorgula.

134 Mesaj
23 Mayıs 2012; 10:00:17 

quote:

quote:

hocam imeisini sorguladım imei kayıtlı gözüküyor hala. Fakat dun turkcell sim kartını taktığımda o kartı gördü. Benim sim kartımı baska iphone taktığımda benim sim kartımı diğer telefon gördü. Yalnız benim cihaz 5.0.1 diğer cihaz 5.1.1. bununla alakalı bir sıkıntı olmuş olabilirmi acaba?

77 Mesaj
23 Mayıs 2012; 16:52:09 

quote:

quote:

quote:

hocam imeisini sorguladım imei kayıtlı gözüküyor hala. Fakat dun turkcell sim kartını taktığımda o kartı gördü. Benim sim kartımı baska iphone taktığımda benim sim kartımı diğer telefon gördü. Yalnız benim cihaz 5.0.1 diğer cihaz 5.1.1. bununla alakalı bir sıkıntı olmuş olabilirmi acaba?

hocam bendede aynı sorun vardı versiyonu 5.1 e güncelleyince sorun ortadan kalkıyor.

80 Mesaj
23 Mayıs 2012; 22:07:32 

Aynı olay benimde de başıma gelmişti Telefonum Kayıt sebebi ile kapandı tekrar kayıt yaptırdım açtırdım vodafone/turkcell hatlarım ile telefonum çekerken Avea ile çekmiyordu. Bende dolayısı ile Avea müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim İlgili arkadaşa bağladılar Onada izah ettim 48 saat içerisin de halledeceğiz dediler 5 6 saat gibi kısa bir süre içerisinde halledildi.
Ancak şöyle bir durum var belki de benim sorunum farklı olduğu için halledebilmiş olabilirler

1516 Mesaj
23 Mayıs 2012; 22:32:28 

avea ve vodafone genelde bunu hep yapıyor :D

2306 Mesaj
23 Mayıs 2012; 23:17:13 

quote:

quote:

quote:

telefonunuzun kaydı 2-3 gün içerisinde silinecek maalesef.

aynı sorunu baştan sona yaşadım.
avea hattımı söküp turkcell taktığımda çalışıyordu ancak aveayı görmüyordu, sonunda silindi.

134 Mesaj
24 Mayıs 2012; 11:06:17 

quote:

quote:

quote:

quote:

avea hattımı söküp turkcell taktığımda çalışıyordu ancak aveayı görmüyordu, sonunda silindi.

hocam kaydı silmelerindeki sebep nedir? gayet ilegela bir şekilde cihazımı yurtdışından aldım ve pasaportuma kayıt ettirdim. Öyle kafalarına estiği gibi kayıt silebiliyorlarmı?

2306 Mesaj
24 Mayıs 2012; 11:40:44 

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam kaydı silmelerindeki sebep nedir? gayet ilegela bir şekilde cihazımı yurtdışından aldım ve pasaportuma kayıt ettirdim. Öyle kafalarına estiği gibi kayıt silebiliyorlarmı?

mühür - imza - yada başka bir bilgi okunaksız olarka fotokopi çekiliyor fln btk da bunu kabul etmiyor
genelde bu tür sebeplerden kapanıyor.
ben yurt dışı telefona tövbe ettim. sorun aveadandır diye hattımı 350tl cayma bedeli ödeyerek türkcelle taşıdım ve daha sonra öğrendim sorun kayıttanmış kafayı yedim. telefonu parçalayacaktım

3735 Mesaj
24 Mayıs 2012; 12:15:39 

Sim kartin etkisinin oldugunu dusunmuyordum ancak kendi kestigim sim kartla suanda bulundugum yerde eskiden hicbir sebeke cekmezken artik hepsi cekiyor ve baglanti hizi da hic fena degil.

[image]http://p.twimg.com/AtpkAVDCQAETYS_.jpg:large[/image]

134 Mesaj
26 Mayıs 2012; 10:09:40 

arkadaslar aveanın 64 bit lik micro sim kartını aldım ve sorun çözüldü. Kesilen kartlar belli bir süre sonra deforme oluyor sanırım.

1046 Mesaj
26 Mayıs 2012; 12:26:17 

quote:

arkadaslar aveanın 64 bit lik micro sim kartını aldım ve sorun çözüldü. Kesilen kartlar belli bir süre sonra deforme oluyor sanırım.

aynen bende de aynı sorun oldu gecen hafta, ısın ılgınc yanı kesılen kartımı gormuyodu ancak dıger kartlarıda gormuyodu ne taktıysam olmadı. son umut 128 lık almaya gıttım aavea ya 64 vardı aldım taktım oldu .

Nicolas ANELKA 39

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=15964040

1123 Mesaj
26 Mayıs 2012; 13:13:14 

Merhaba arkadaşlar benim de böyle bir sorunum oldu. Normalde cepnet ile vodafone kullanıyordum (iphone 4s 5.1.1 gevey kart ile)
avea nın yeni tarifesi ile avea ya geçmek istedim faturasız hattım ile deneme yapmak için sim kartımı 128 lik kestirdim. ama gevey kart ile servis yok soruu var. vodafone u açıyor fakat avea da servis yok diyor ve öylece kalıyor. otomatik olarak değil de el ile operatör seçmeye kalktığımda seçtiğim operatör avea olsa dahi sinyal gelmiyor.
bu konuda bir öneriniz var mı acaba ?

103 Mesaj
30 Temmuz 2012; 10:58:57 

üzrindenbaya zaman geçmiş ama aynı sorunla şimdi ben karşılaştım. Çözüm bulan arkadaşların nasıl çözdüklerini öğrenmek istiyorum.
iphpne 4 var bende birden servis yok hatası verdi. kayıttandır dedim kayıt yaptırdım ama gelmedi hat. tesadüfen turkcell bir hat denedim teledon çalışıyor.
avea dan micro sdim çıkardım aynı sorun devam ediyor. aveda başa sim kart deniyoruz çalışıyor. ama ben diğer avea kartımı deniyorum yine çalışmıyor. benim hat da başka iphoone da çalışıyor. sürüm 5.1.1 . ne yaptımsa çözemedim.

1976 Mesaj
10 Ağustos 2012; 13:06:02 

Aynı sorun Avea ile 4 ay sorunsuz kullandım satın aldığım şerefli satıcıların sayesinde pasaport kaydı düşünce, yakınım adına dün kaydettirdim Turkcell TİM'den ama akşamm durup duruken Avea gitti şuan sadece Turkcell hat alıyor Avea ve Vodofone almıyor Turkcelli aradım biizm simkilit koyma şansımız yok dediler, BTK aradım sorun yok bizden yana istediğiniz operatörle kullanırsınız bağlı bulunduğunuz operatörü arayın telefon numaranızı IMEI numaranıza tanımlasınlar dediler.. En son Avea'yı aradım kız bir kayıt açtı dönecekler dedi bekliyoruz ama bence bununlada alakalı değil.. Çözümü bulan varmı ???

234 Mesaj
19 Şubat 2013; 11:42:12 

Aynı sorun bendede var arkadaşlar telefon kaydını yapırdım Turkcell çalışıyor ama Avea'da servis yok diyor farklı çözüm önerileriniz varmı? Hepsini denedim olmadı da

245 Mesaj
19 Şubat 2013; 21:18:24 

bende olmustu zamanında dediler ki hat 128 lik olucak olmasssa 64 olsun falan dediler kaldırmıyo muhabbeti

size tavsiyem microsim yaparken tam manasıyla oturacak sekilde keserseniz herhangi bir problem olmaz

bendeki kartın aycell oldugunuda söyliyim...

2 ay boyunca ben yanımda toplu iğne taşıdım olmadık yerde servis yok falan deli etti

benim hattımda milimlik bosluk yuzunden hat bosta gibi duruyodu bende etrafına bant yapıştırdım tam oturdu 1 senedir stabil çalışıyor sıkıntı yok

Eğitim Birliği İL J.K.LIĞI/BURSA / BURSA / BURSA
Esas Birliği İL J.K.LIĞI/BURSA / BURSA / BURSA

KASIM 2013-1. GRUP

2 Mesaj
19 Şubat 2013; 21:57:03 

Iphone 4 telefonuma sim kartı taktığımda şebeke aranıyor yazıyor bir süre sonra servis yok yazısı ekrana geliyor
ancak ayarlar/telefon/ bölümünde en altta operator AVEA olarak görünüyor farklı bir kart taktığımda ise o operatorude görüyor
ancak ayarlar/operator kısmında otomatikde iken de manuel olarakta hiçbir kartta hiçbir operatoru bulamıyor.
İOS sürüm 6.1 yüklemiştim yakınlarda ama ondan kaynaklandığını sanmıyorum telefona az miktar su kaçtı kuruttum normal çalışıyor sadece sebeke bulmakta sorun yaşanıyor birde kameranın yakın çekim resimleri bulanık oluyor.,
Sorun IOS 6.1 den mi yoksa su kaçmasındanmı acaba anten bağlantı kablosu zarar görmüş olabilirmi ?
yardımcı olursanız memnun olurum

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422