Şimdi Ara

Windows 8 Beta yol haritası sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 8'in beta sürecine ilişkin yol haritası sızdırıldı. Eylül ayındaki BUILD Geliştiriciler Konferansı'nda Önizleme Sürümü genel kullanıma sunulan Windows 8 için yine genel kullanıma açık olan resmi beta sürümünün Şubat ayının ikinci yarısında yayımlanacağı bildirilmişti. WinUnLeak sitesinin haberine göre şu an hala beta öncesi aşamada olan Windows 8 için bu durum 21 Ocak tarihine kadar değişmeyecek ve 23 Ocak'ta test sürecindeki katılımcıar Windows 8 Beta Final sürümünü oylayacaklar.

Windows 8 için nihai beta sürümü imzalandıktan sonra Microsoft, şirket için önizleme ile bu sürümü gösterecek. 8200.winmain_win8b1. sürümünün hedeflendiği resmi beta için Şubat ayının ikinci yarısının seçilmesinde, o tarihlerde gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi büyük rol oynadığı düşünülüyor. ARM versyonu da olacak  yeni işletim sistemi ile Microsoft, tablet bilgisayar pazarında yükselişe geçmeyi umuyor ki Windows 8'deki en önemli yeniliklerin pek çoğunun bu hedefin gerçekleştirilmesi yolunda yapılmış güncellemeler olduğu söylenebilir.

Geçtiğimiz Haziran ayındaki Computex Fuarı'nda ve ardından Eylül ayındaki BUILD etkinliğinde x86 ve ARM tabanlı sistemlerde çeşitli demoları yapılan Windows 8 işletim sisteminin bu yılın ortalarına doğru altın sürüme ulaşması ve yılın ikinci yarısında hazır olması bekleniyor. Windows 8'li ilk bilgisayarların son çeyrekte çıkması beklenirken, yeni işletim sisteminin x86 versiyonunu kullanacak ilk tabletlerin Intel çözümlerini temel alacağı ifade ediliyor. ARM tabanlı Windows 8 tabletlerin çıkışı ise yıl sonunu bulacak gibi görünüyor. Windows 8 yepyeni bir arayüz ve yeni uygulama mağazası ile gelecek.

• Her seferinde genelde böyle oluyor! Ya bir oyun ya bir sistem hep sızdırılıyor ama sızdıranlar bence kendi içlerinden.
  • millet alaşına kadar baya zaman geçer
    gene millet xp de kaldı bide counterı çalıştırması lazım
  • Apple dan bişiy sızdırabilen yok nedense ilginç gerçekten.
  • pc de: win8

tabletlerde: win8 ve ios

gerisi artıkları toplar
  • Microsoftun önünde iki seçenek var. bu işletim sistemi ya çok sevilecek ve kendinde hayranlık uyandıracak yada hiç sevilmeyecek. ikisinin arasını göremiyorum ben. ya tam tutulacak yada tam bir hayal kırıklığı olacak. ama microsoftun yaptığı en iyi şey ise halka açık beta sürümleri. şayet halka açık beta sürümünden olumlu tepki gelmezse henüz piyasaya çıkarmadığı bir ürünü daha geniş kitleler tarafından kabul edilebilir seviyeye getirmek için bir şansı daha olacaktır. Microsoftun en iyi yaptığı şey bu. işletim sistemini geliştirirken bunu tam bir sır olarak tutmaktansa sürekli olarak çalışmaları hakkında genelin nabzınıda tutmayı da ihmal etmiyor. Belki bu ihtimal daha az hata yapmasına neden olur ama benim geliştirici ön izleme sürümü hakkındaki notum çokta iyi değil.. tablet ve masaüstü sürümü birbirinden ayırt etmesi lazım. yada bize en azından işletim sistemini kurarken yada kurduktan sonra kullanım opsiyonu sunması lazım. Yeni start menüsü tüm bir ekranı kaplarken hiçbirşeye basmadan erişebildiğimiz uygulama sayısı 10-15 arası. full hd çözünürlüğe sahip birinin bilgisayarında ne var ne yok hepsini aynı anda görebilmesi gereken bir alanda kocaman kocaman metro stili diye dayatacağınız gereksiz uygulamaları insanlara zorla kullandırtmaktansa ben start menüsüne bastığım zaman bana en son kullandığım dökümanlardan bilgisayarımda bulunan tüm programlara kadar geniş yelpazede ulaşabileceğim bir arabirim sunsaydı çok daha iyi olurdu..

• fotodaki metro arayüzü windows 8 in bildiğim kadarıyla. hiç PC arayüzü sızdırılmıyor ne farkı varmış windows 7 den bi görsek.
  • @Oceanco pc arayüzü bildiğiniz windows 7.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Apple dan bişiy sızdırabilen yok nedense ilginç gerçekten.

apple sızdırma konusunda şovlarda, daha adı geçmeden çıkacak ürünlere sahip oluyor insanlar neredeyse ve apple da sızdıran yok diyorsun, ezbere yazmak bu herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: paratuzağı

millet alaşına kadar baya zaman geçer
    gene millet xp de kaldı bide counterı çalıştırması lazım

counter dediğin oyun 2001'de çıkmış steamda hala aktif şekilde satılan ve dünyanın en buyuk online oyun organizasyonlarından olan dreamhack'in baş tacı bir oyundan bahsediyosun bunu kötülemen yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oceanco

fotodaki metro arayüzü windows 8 in bildiğim kadarıyla. hiç PC arayüzü sızdırılmıyor ne farkı varmış windows 7 den bi görsek.

PC arayüzü dediğiniz şey nedir bilemem ama normal bir PCde start tuşuna bastığınızda PCde olsa karşınıza gelecek ekran o arayüzdür. Tabi son dakikada bir değişiklik yapmazsa microsoft. ha eğer windows explorerı kasdediyorsanız eğer office programının ribon arayüzü ile çok benzeşiyorlar. ama çokta kötü değil. hatta PC kullanmayı çok daha basitleştirecek bir arabirim haline gelmiş. windows 8in en büyük farkı o gördüğün start menüsü. başlat menüsü artık yok böyle saçma sapan kocaman işe yaramaz dikdörtgen araçlar olacak.. ondan sonra şayet PCnide yüzlerce program varsa dokunmatik arabirimine göre tasarlanmış bir ekranda klavye veya mouse kullanarak menüyü sağa çektikçe çekeceksiniz. yada mutlaka klavyeden programın adını yazmak zorunda kalacaksınız. umarım bunu daha da kolaylaştırırlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Kılıç

quote:

apple sızdırma konusunda şovlarda, daha adı geçmeden çıkacak ürünlere sahip oluyor insanlar neredeyse ve apple da sızdıran yok diyorsun, ezbere yazmak bu herhalde

Ben ezbere yazıyorum ama sende kendinle deilsin sanırım neyden bahsettiğini bile anlamış değilim paralel evrenden mi yazıyosun bize?
  • ben daha win7'ye yeni geçtim. :D
  • quote:

quote:

quote:

Ben ezbere yazıyorum ama sende kendinle deilsin sanırım neyden bahsettiğini bile anlamış değilim paralel evrenden mi yazıyosun bize?

Ne içiyosanız çabuk söyleyin , sağlam bişeye benziyo!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realteco -- 9 Ocak 2012; 19:18:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: realteco

quote:

quote:

quote:

Ne içiyosanız çabuk söyleyin , sağlam bişeye benziyo!

bu iyi güldüm doğrusu.. haksızda sayılmaz ama

• Güzel olursa lisanslı almayı düşünüyorum :)
  • [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=3MoGzTdQnX8&feature=player_embedded#!]

izlemeyenler varsa laptopta win8 kullanımı...
  • hiç pc arayüz sızdırılmıyor diyen arkadaşa gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

hiç pc arayüz sızdırılmıyor diyen arkadaşa gelsin...

eywallah :) yani hep metro arayüzü ön plana çıkarılıyor normal masaüstü görünümünü merak etmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: Oceanco

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

hiç pc arayüz sızdırılmıyor diyen arkadaşa gelsin...

eywallah :) yani hep metro arayüzü ön plana çıkarılıyor normal masaüstü görünümünü merak etmiştim

hocam ki bu video daha ilk sürümlerden biriyle çekilmiş. bunun üstüne çok değişiklik oldu arayüzde. şu an en son sızan sürüm 8176 olması lazım. 8200 sürüm de beta olacak deniliyor. youtube da ararsanız daha çok video var. samsung slate 7 ya da win 8 diye aratırsanız bir çok win8 videosuna ulaşabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.