Şimdi Ara

CES 2012 : Lenovo'dan 55 inçlik Android 4.0 yüklü Smart TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
5.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CES 2012 : Lenovo'dan 55 inçlik Android 4.0 yüklü Smart TV

Lenovo'nun taşınabilir cihaz segmentindeki iddialı ürünlerinin yanında akıllı TV konseptini bir üst noktaya taşıdığı yeni modeli de fuarda oldukça ses getireceğe benziyor. Firmanın yeni akıllı TV modelinin adı LeTV/IdeaTV.

55 inç boyutunda olan LeTV için dev bir tablet tanımlaması yapabiliriz. Tabii dokunmatik özelliği olmayan. LeTV IPS ekrana sahip bir HDTV. İçerisinde ise 1.5GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon S3 APQ8060 yongada sistemine yer veriyor. 1GB RAM, 8GB depolama kapasitesi, SD kart girişi, WiFi, 10M/100M Ethernet, HDMI, USB 2.0 bağlantıları ile hem kendi içinde hem de harici depolama çözümleri ile içerik izleyebilmeniz mümkün. 

TV'nin kendine ait bir de uygulama mağazası olacak. Ses kontrolü, webcam ve yüz tanıma sistemli çocuk kilidi diğer özellikleri arasında.  En ilginç özelliği ise Android 4.0 işletim sistemine sahip ilk Smart TV modeli olması. Bu sayede geniş bir uygulama potansiyeli elde ediyor.

LeTv ilk etapta Çin'de piyasaya çıkacak. Diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Ayrıca fiyat bilgisi de fuar esnasında kesinleşecek.

• Lenovoyu tutabilene aşk olsun :D
  • Türkiye ye ilk BİM de gelir LeTV :D
  • Gerçekten çok süper olmuş. Kişisel görüşüm bu saatten sonra android yarışılmıyacak seviyeye ve kusursuzlaşmaya başlamıştır
  • Lenovo f/p ürünleri çıkarırsa samsung u baya zorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Lenovo f/p ürünleri çıkarırsa samsung u baya zorlar.

Samsung'un ekran paneli kalitesini yakalaması çok zor bu samsung'un artısıdır bence.
  • samsungun ekran panel kalitesi kaliteliyse , lenovonun anavatanında, sharp denen güzel bir firma var =) anlaşmalımıdır bilemem fakat, he samsung ha sharp aralarında bir fark görmüyorum ,
  • Le'Tv nin dağıtımını Türkiyede BİM yapar sanırım
  • Bu Android başka nerelere giricek merak ediyorum :)
  • Uygun bir fiyatla piyasaya girerse rakiplerini zorlayacak gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

Bu Android başka nerelere giricek merak ediyorum :)

buzdolabı, çamaşırmakinası, fırın, uydu, dvd blueray oynatıcılar ve en gelişmiş halide evlerin işletim sistemi olacak herhalde :D bide yakında android e siri benzeri bir asistan eklerler oooo hayal gücüm gelişmiş herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

Bu Android başka nerelere giricek merak ediyorum :)

buzdolabı, çamaşırmakinası, fırın, uydu, dvd blueray oynatıcılar ve en gelişmiş halide evlerin işletim sistemi olacak herhalde :D bide yakında android e siri benzeri bir asistan eklerler oooo hayal gücüm gelişmiş herhalde

Otomobil sektörünede el atsa süper olur .Kaza bela olmaz en azındanUzun yolculuklarda yorulduğun an android e devredeceksin

• Lenovo'dan iyi atılım android hayatımızın zaten heryerinde :) yakında android robotlar çıkar :)
  • lenovonunu böyle cihazlar cıkarması kullanıcılara olumlu yönde yansır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drberk2

Le'Tv nin dağıtımını Türkiyede BİM yapar sanırım

Lenovo ile BİM'in alakasını kuramadım ???

Ayrıca, Lenovo eski IBM..alt yapısı iyi yani..
    ayrıca kalitesiz Çin işleri ile karıştırmayalım..Çinde de ürünler kalite kalite..son zamanlarda çok kaliteli şeyler çıkıyor Çin pazarından..Japonyanın izinde ilerliyorlar :) (Japon devleri de taklitle başlamışlardı zamanında :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlevent -- 9 Ocak 2012; 15:48:02 >
  • Tek kelime ile muhteşem olmuş.. işte geleceğin TVleri bunlar.. android işletim sistemli TVler.. tabi Appleda iTV ile bu pazara girecek ve yine TV pazarında da ios android kapışmasına şahit olacağız. bir kaç ay içinde yaygınlaşıp Türkiyeyede gelseler ne güzel olurdu.. çok çok hoşuma gitti.. süper bir olay...
  • lenovo son zamanlarda çinli iş adamı aldıktan sonra çok geliştirdi kendisini helal olsun çok iyi gidiyorlar.
  • Dokunmatik degilse ekran ne işe yarayacak ki?
  • evet kullanım konusunu merak ediyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux

Dokunmatik degilse ekran ne işe yarayacak ki?

Bu boyda bir ekranı dokunmatik olarak kullanmak istemezsin zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.