- x
Renault Clio Symbol gösterge panelindeki SERV ışığı hakkında ?
29 Cevap7698 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2037 Mesaj
8 Ocak 2012; 21:54:40 

Merhaba 2010-2011 model clio symbol 1.2 16 valf 75 beygir almayı düşünüyoruz.İnternetten baktığımız bir ilanda gösterge panelinde serv ışığı yanıyordu.Bu ne anlama geliyor ?Aşağıdaki resimdeki panelde sağda en üstte. Açılımı service mi ? Sizce alınır mı , alınmaz mı ?

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 8 Ocak 2012; 22:13:16 >

İmzanız kural içidir.Lütfen uymanız gereken kuralları okumaya teşrif gösterelim.Kural dışı neresidir,onuda açıklamaya tenezzül edelim. Hayatı fantala ki o seni baltalamasın...

799 Mesaj
8 Ocak 2012; 21:57:01 

servet yapma, kacirma sevcenko'yu,

3-0 oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

olric

454 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:03:29 

SERVer çökmüş.

çok kötü kelime esprisi yapmışım, servis anlamına geliyor kendileri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecubamojito -- 8 Ocak 2012; 22:08:31 >

riders on the storm

2037 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:11:07 

quote:

Orijinalden alıntı: thecubamojito

SERVer çökmüş.

çok kötü kelime esprisi yapmışım, servis anlamına geliyor kendileri.

Peki neden yanar bu service ışığı ? 2011 model bir arabada

İmzanız kural içidir.Lütfen uymanız gereken kuralları okumaya teşrif gösterelim.Kural dışı neresidir,onuda açıklamaya tenezzül edelim. Hayatı fantala ki o seni baltalamasın...

454 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Birçok nedeni olabilir, yani arıza yapmıştır yanar, servise girme zamanı gelmiştir yanar.

riders on the storm

2037 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:20:50 

quote:

Birçok nedeni olabilir, yani arıza yapmıştır yanar, servise girme zamanı gelmiştir yanar.

Keşke arızayı gösteren net bir dijital gösterge koysalardı.2011 model 6000 km yapmış bir arabada service ışığı yanması komedi gibi.Çok temiz bir tane bulmuştuk,soğudum arabadan,93 model renault spring kaç yıldır servis yüzü görmedi,bana mısın demiyor

454 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:25:56 

quote:

Keşke arızayı gösteren net bir dijital gösterge koysalardı.2011 model 6000 km yapmış bir arabada service ışığı yanması komedi gibi.Çok temiz bir tane bulmuştuk,soğudum arabadan,93 model renault spring kaç yıldır servis yüzü görmedi,bana mısın demiyor

Sahibini arayıp sorun durumu, bakıma girmesi gerektiği içinde yanabilir ama bakımı 10bin de olsa 4 bin km kala yanmaya başlar mı servis ışığı, bunu bilmiyorum.Forumda clio başlığı varsa onlara sorun, daha net cevap verirler.

riders on the storm

2037 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:28:25 

quote:

Sahibini arayıp sorun durumu, bakıma girmesi gerektiği içinde yanabilir ama bakımı 10bin de olsa 4 bin km kala yanmaya başlar mı servis ışığı, bunu bilmiyorum.Forumda clio başlığı varsa onlara sorun, daha net cevap verirler.

Peki,bilgilendirme için teşekkür ederim.Yanılmıyorsam renault 3 yıl veya belirli bir km garantisi veriyordu,heralde aracın garantisi vardır,servis ücretsiz onarımını yapar.Sahibi galerici araba hakkında pek bilgisi yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 8 Ocak 2012; 22:29:56 >

454 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:32:14 

quote:

Peki,bilgilendirme için teşekkür ederim.Yanılmıyorsam renault 3 yıl veya belirli bir km garantisi veriyordu,heralde aracın garantisi vardır,servis ücretsiz onarımını yapar.Sahibi galerici araba hakkında pek bilgisi yok gibi

şimdi bir daha baktımda o yanan servis ışığı değil, resimde servis ve stop arasında kırmızı ışık yanıyor ki bu da el freni çekik uyarısı olabilir,servis ışığı için SERV yazısının ışığının yanması lazım.

riders on the storm

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2012; 22:34:35 

Hocam 2010 modeli var bende 1.5 dci

Hic bir ise yaramiyor daha hic yanmadi ::)))

Bu arada symboll alma konusunda kararlimisiniz

206 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:36:13 

basit birer ampul patlağından tutunda her hangi bir parçanın motorunda bir arızanın sebebinden ötürü yanabilir büyük dert olup olmadığı sanırım servis yoluyla anlaşılır

Karanlıkta dile getirmekten çekindiğiniz hakikat birgün aydınlıkta işitilecek ve gizli mekanlarda öğrendiğiniz bu inancı birgün çatılardan haykıracaksınız ve insanlar buna inanacak

2037 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:45:43 

Evet kararlıyız,1.2 motor 16 valf 75 bg (benzin ve vergiden tasarruf)+araç donanım olarak bakarsak,fiyatları çok uygun.Parçaları ucuz ve servisi yaygın.

@thecubamojito

Resmi temsili olarak koydum.Dediğim araba şu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-arac-cok-duzgun-temiz-bir-aractir-on-numara-bakimli-2011model-70119314/detay

206 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:58:03 

ben mi yalnış gördüm yoksa aracın airbag kapağında bişiler mi var

Karanlıkta dile getirmekten çekindiğiniz hakikat birgün aydınlıkta işitilecek ve gizli mekanlarda öğrendiğiniz bu inancı birgün çatılardan haykıracaksınız ve insanlar buna inanacak

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2012; 23:20:05 

quote:

Evet kararlıyız,1.2 motor 16 valf 75 bg (benzin ve vergiden tasarruf)+araç donanım olarak bakarsak,fiyatları çok uygun.Parçaları ucuz ve servisi yaygın.

@thecubamojito

Resmi temsili olarak koydum.Dediğim araba şu ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-arac-cok-duzgun-temiz-bir-aractir-on-numara-bakimli-2011model-70119314/detay

Nisan ayinda 3 yili dolucak aracin

Parcalari oyle ucuz falan degil bunu bil hocam bir triger kaysi 1250 tl
Bir baski balata 1000 tl tutuyor arabama hirsiz girdi bagaj kapagi acma dugmesind 300 tl verdim

Birde gercekten aile arabasi falan degil tam sirket arabasi konfor hic yok yol falan tutmuyor zaten benzinlisi bilmemde dizeli cok az yakiyor hemde cok az bir depo mazotla 1100 km yol yaptim sivasa gittim hesabini sen yap

4363 Mesaj
8 Ocak 2012; 23:22:34 

araç çalışır durumda değildir teyp için kontak çevrilmiştir yanar sorun olmaz
araç çalışır durumdadır servis yolu gözükmüş demektir

Ekleme:Resme baktım araç çalışır durumda değil kontakta yanması normal her araçta yanar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arjen553 -- 8 Ocak 2012; 23:23:46 >

897 Mesaj
9 Ocak 2012; 1:04:23 

servis ışığı pertten çıkma araçlarda yanar
bi daha da sönmez
bence uzak durun o araçtan

hey allahım ya servis ışığı yanan araba alınırmı diye konu açılır oldu
ne paranoyak millet olduk.
20yıllık arabada boya varmı diye sorarlar
Kapısı değişmiş arabaya ağır kazası varmı derler
Servis ışığı yanan arabaya alınırmı derler

Benim arabanın sol camı zor kapanıyo SATARKEN SORUN YAŞARMIYIM...1-2bin lira düşük mü versem acaba yoksa mazallah satılmaz düşünsenize CAMI ZOR KAPANIYOOOOO

O halde siz Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz (Rahman Suresi)

1413 Mesaj
9 Ocak 2012; 1:48:49 

quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

bi daha da sönmez

bu doğru. geçen bi arkadaş konu açmıştı dolandırıcılara dikkat diye. orda da görmüştüm.

4363 Mesaj
9 Ocak 2012; 3:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: naczet24

bi daha da sönmez

hey allahım ya servis ışığı yanan araba alınırmı diye konu açılır oldu
ne paranoyak millet olduk.
20yıllık arabada boya varmı diye sorarlar
Kapısı değişmiş arabaya ağır kazası varmı derler
Servis ışığı yanan arabaya alınırmı derler

Benim arabanın sol camı zor kapanıyo SATARKEN SORUN YAŞARMIYIM...1-2bin lira düşük mü versem acaba yoksa mazallah satılmaz düşünsenize CAMI ZOR KAPANIYOOOOO

Sormasindan dogal ne var? Adam bi ton para veriyor alipta ertesi gun servis yolu mu tutsun? Para kolay kazanilmiyor genc arkadas

2828 Mesaj
9 Ocak 2012; 7:55:41 

Alınır bence. Aile arabası değil diyenlere de bakma sen. Bende ailemle biniyorum, şahsıma ait 2005 model ve sıfır km. aldım, şu an 89 bin km. de. Yol tutuşu da aman aman kötü bir araba değil. Çok da güvenli değil, ama korkulup kaçılacak bir araba da değil. Kalkıp da bir Corolla veya Civic yada Jetta yol tutuşu beklememek lazım.

2005 Renault Clio Symbol / Authantique/AC. - 1.4/8V - 75 HP - Ateş Kırmızı
1975 (39 YAŞ) - İSTANBUL / MEKANİK TESİSAT TEKNİK RESSAM - GİTARIN AYETULLAHIDIR, ÇÜNKÜ ONUN ADI ERKİN KORAYDIR!! DAİMA ROCK VE DAİMA ERKİN BABA!!!

2037 Mesaj
9 Ocak 2012; 15:00:03 

quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

Sormasindan dogal ne var? Adam bi ton para veriyor alipta ertesi gun servis yolu mu tutsun? Para kolay kazanilmiyor genc arkadas

Verilecek en iyi cevabı vermiş arkadaş,teşekkür ederim.Para kolay kazanılmıyor,tabi yattığı yerden kazanan emek hırsızları var,orası ayrı. Burada 3-5 kuruşluk bir mal alsak neyse o kadar para veripte sorunlu bir arabaya binmektense hiç binmemek daha iyi.

Hatırlarım da rahmetli dedemde de eski kasa bir clio vardı,adam yıllarca Almanya'da çalışıp,biriktirdiği paralarla sıfır bir şekilde almış 10 senelik araba olmasına rağmen ufak,tefek boyaları dökülmüş onun dışında fabrikadan ilk çıktığı gibi duruyordu,insan malının değerini bilmeli,ancak değerini elinden gidince anlıyorsun.

360 Mesaj
9 Ocak 2012; 15:59:59 

Expression tavsiyedir.Sis farı,çelik jant,abs olsun bence aldıgınız arabada.

2006 Mercedes-Benz Axor 1840-Kögel Maxx-Auris(Special Edition)*Vitesi Çatt! Diye 4'e Atanlar Klübü
DH Trakyalılar Club

100 km 5.7 lt.

2942 Mesaj
9 Ocak 2012; 16:46:15 

quote:

@thecubamojito

Eğer ilandaki aracı alacaksan iyi araştır.
6000 kmdeki araçta 4 parça boya var.Biraz düşündürücü geldi bana..

2011 C3 HDi

1054 Mesaj
9 Ocak 2012; 17:38:28 

quote:

araç çalışır durumda değildir teyp için kontak çevrilmiştir yanar sorun olmaz
araç çalışır durumdadır servis yolu gözükmüş demektir

Ekleme:Resme baktım araç çalışır durumda değil kontakta yanması normal her araçta yanar

evet katılıyorum serv ışığı yanarsa arıza var demektir o yanıp sönen kırmızı ışık el freni uyarısı deil immobilizer ışığı gibi bişey

11 yıllık hort
11 yıllık hort(2)

1417 Mesaj
9 Ocak 2012; 17:41:57 

6000 km arabada 4 parca boya ve cizikten olmus. Kimsenin gunahini almak istemem ama bir bit yenigi var gibi.

897 Mesaj
10 Ocak 2012; 0:37:17 

quote:

Benim tepkim aslında genel anlamdaydı mesajın tam içeriğini anlayamadınız sanırım.
Neyse polemiğe girmicem.

Servis lambası yanan araç hakkında alınır mı alınmaz mı diye sorulması tuhaf geldi.
Yarın öbürgün dikiz aynası değişen araba alınır mı diye sorarlarsa hiç ama hiç şaşırmıcam bu forumda

Paranın kolay kazanılmadığını çok iyi biliyorum .
Yaşım da 32 pek genç sayılmam.18lik liseli değilim.
Saygılarımla

O halde siz Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz (Rahman Suresi)

4286 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:21:02 

Pertten toplama olabilir.

servis ışığı yanıyorsa uzak dur.
Ayrıca kontak ilk açılışı değil gibi. Çünkü motor sıcaklığı düzgün seviyede. airbag ışığı yanıyor. Sağ ön klima ızgarası çatlaklarla dolu. Araç bana göre toplanmış.

Aracın tipi iyi değil. Yani ön farlar düzgün durmuyor. Ön panjur filan ayrı. Önde kaza yapmış gibi geldi bana. aracı dikkatlice inceletin.

http://www.sahibinden.c...a-deger-66207757/detay/

firmanın diğer sattığı araçlardan biri. Firma veya firmacık pert, kazalı araçları topluyor anladığım kadarıyla. era'nın ön tampon düzgün yerleşmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Only Gamer -- 10 Ocak 2012; 1:26:12 >

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

11687 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:24:52 

benim eski aracim megane 1 di ve gosterge paneli bununlaayniydi.

kontagi cevirdikten sonra en son serv isigi sonunce marsa basiliyordu. yani kontak yarim cevriliyken de serv isiginin sonmesi gerekiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6482 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:37:25 

Yirmi bin TL'yi bu tenekeye -isterse pert olmasın- vermezdim.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

4363 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Yirmi bin TL'yi bu tenekeye -isterse pert olmasın- vermezdim.

2011 model 6bin kilometredeki araca sence ne kadar para verilmeli 15bin iyi mi?

6482 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:46:48 

quote:

2011 model 6bin kilometredeki araca sence ne kadar para verilmeli 15bin iyi mi?

Üstad şu kadarını söyleyeyim:

Bu araç, hiçbir güvenlik testinden geçmemiş ve Clio2 gibi eski bir platform üzerine kurulmuş; konforsuz, kalitesiz, donanımsız ve güvensiz bir otomobildir. Aynı para ödenerek alınacak 8-9 yaşındaki araçların eline su dökemez. O aracı getir bakalım; biraz kullan. Sonra benim 2004 Focus 1 makyajlı aracımı kullan; sonra görüşelim. Kendisi beş yıldır bizde olup, periyodik bakım haricinde sadece egzost değişimi yapılmıştır. Benim gözümde Albea-Symbol-Logan gibi araçlar halen Kuş serisi mantığında üretilip satılır:Tenekeyi araba fiyatına satmak. Bu araca eğer "hakkını verecek olursak" verilecek para 14.000 TL'yi geçmez. Ama maalesef piyasa şartları böyle.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Renault Clio Symbol gösterge panelindeki SERV ışığı hakkında ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500