Şimdi Ara

Nokia, Norveçli mobil işletim sistemi geliştiricisi Smarterphone'u satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia, Norveçli mobil işletim sistemi geliştiricisi Smarterphone'u satın aldı

Finlandiyalı mobil telefon Nokia, yıllarca akıllı telefonlarında kullandığı Symbian işletim sistemini ve Intel ile geliştirdiği açık kaynak MeeGo işletim sistemini bir kenara bırakarak Microsoft ile Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefon üretimi konusunda geçen yıl ortaklık imzalamıştı. Bunun yanında firma orta ve giriş seviyesine yönelik olarak Meltemi adında bir mobil işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise Norveçli bir mobil işletim sistemi geliştiricisini satın aldığı duyuruldu.

Oslo'da faaliyet gösteren Smarterphone adlı firma 2007 yılından bu yana java telefonlar için mobil işletim sistemi geliştiriyor. Satış haberi ise firmaya 6.5 milyon avro yatırım yapan Ferd Capital tarafından verildi.

Smarterphone'un geliştirdiği mobil işletim sisteminin farkı ise mobil telefonların bir akıllı telefon gibi görünmesini sağlaması ve bazı önemli fonksiyonlar sunması. 

Nokia firma ile ilgili gelecekteki planlarını açıklamadı. Tahminler Windows Phone ve S40 platformundan sonra Smarterphone'un üçüncü alternatif olarak kullanılması veya S40 ile birleştirilerek farklı bir java uyumlu işletim sistemi ortaya çıkarılması yönünde. Bu yeni satın alma işleminin Nokia'nın gelecekteki modellerine nasıl etki edeceğini zaman gösterecek.

• giris seviyesi cihazlarda kabul edilebilir donanim seviyesi ile akilli telefon fonksiyonlarinin sunulmasi Nokia`yi kurtarabilir.
  • Bana Nokia son çırpınışlarını yapıyor gibi geliyor.
  • Giriş seviyesi için güzel bir yatırım olabilir ancak Nokia üst seviye sınıfını birbirinin neredeyse aynısı WP7'li modellere hapsetmesi sebebiyle akıllı telefon pazarında başarısız olacaktır.
  • bakalım nokıa ısletım sıstemı sıkıntısinı halledebılcek mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia nın gözü hala dışarda.
  • Androıd ve IOS ısletım sıstemı almıs basını gıerken nokıa boyle bır cozume gıtmıs artık gerı donulmez bı yolda.Nokiaya elveda kelımelerını duyar gıbıyım
  • Hala Symbian veya bilmediğimiz yaygın olmayan sistemler üzerinde ısrar ediyor demek ki Kaar amacı yok ya da başka hesapları
    var anlamakta zorlanıyorum....Windows Mobile dahi olsa nasıl kaar edecek merak ediyorum. Android zaten yapmaz ne yapmaya
    çalışıyor ? sadece izliyorum......
  • 1Ghz işlemci ve s40 ile bunu harmanlayabilirse orta sınıf için üst seviye telefon hissi yaratıcaktır.
  • Nokıa'nın artık bir şeyler yapma vakti gelmişti zaten, bakalım bir çıkış yolu yakalayabilecekmi nokıa ama iyi bir atılım yapmıs.
  • adam halen arayış içinde. sen bu inatla öleceksin. sen akıllı telefon yapacağına ancak "mobil telefonların bir akıllı telefon gibi görünmesini sağlaması" sağlarsın.
  • android ve ios almış başını gitmiş ama akıllı telefonlarda gitmiş. nokia bu firmayı akıllı telefonlar için satın almıyor, şu anda s40 segmentinde bulunan telefonlar için alıyor. yani android'in dikiş tutamayacağı telefonlar için, düşük donanımlı, ucuz telefonlar için. android'in düşük donanımlı telefonlarda ne kadar hantal ve gereksiz olduğunu görüyoruz diğer markalardan. donanıma uymayan, yavaş ve kasarak çalışan işletim sistemi olsa ne olur olmasa ne olur? tüm telefonların akıllı telefonlardan ibaret sanmak da yeni moda oldu herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

android ve ios almış başını gitmiş ama akıllı telefonlarda gitmiş. nokia bu firmayı akıllı telefonlar için satın almıyor, şu anda s40 segmentinde bulunan telefonlar için alıyor. yani android'in dikiş tutamayacağı telefonlar için, düşük donanımlı, ucuz telefonlar için. android'in düşük donanımlı telefonlarda ne kadar hantal ve gereksiz olduğunu görüyoruz diğer markalardan. donanıma uymayan, yavaş ve kasarak çalışan işletim sistemi olsa ne olur olmasa ne olur? tüm telefonların akıllı telefonlardan ibaret sanmak da yeni moda oldu herhalde.

+1

Herkes akıllı telefon kullanmak zorunda değil. Kullanamayan kişilerde var.
  • wp 7 yi seçmekle hata yaptı ne olurdu androidi seçsen altına işesen nolurdu okul çocuğu nokia
  • Nokia CEO değişikliğinden bu yana çok yanlış kararlar aldı. Şimdi de başka işletim sistemi üzerinde uğraşıyor cidden anlamak mümkün değil.
  • arkadaş bu Nokia neden batmıyor yahu ?
  • MeeGO'yu adam etselerdi üst sınıf için en az 2 meeGO'lu telefon ve 2 tablet çıkarsalardı yanına da 1'er tane windows phone çıkarsalardı ne olurdu sanki ? Giriş seviyesi içinmiş galiba..Symbian'ı bırakmanın mantığı ne oda java buda..Aynı b.kun laciverti yani..
  • Nokia hiç kullanmadı sevemedim bu markayı.
  • giriş seviyesi telefonlarda symbiandan şikayet eden yok ki nokia neden smartphone gibi gözükmeye çalışmış ne olduğu belirsiz telefonlar çıkarmaya uğraşıyorsun.
  • Akıllı telefon pazarından bir şey kazanamadı giriş seviyesi içim hamle yapıyor.60 -70 YAŞLAR İÇİN ideal bir işletim sistemi :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.