Şimdi Ara

CES 2012 : Brando gözlüksüz 3D ekrana sahip 200$ altı tabletlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CES 2012 : Brando gözlüksüz 3D ekrana sahip 200$ altı tabletlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor

Önce sinemalar ardından oturma odalarına giren 3D teknolojisi artık mobil cihazlarda da mevcut. LG, HTC gibi firmaların gözlüksüz 3D teknolojisi sunan ürünleri piyasada boy gösteriyor. Ancak 500$ civarında olan bu teknolojiye fazla para vermek istemeyenlere Brando firması 200$ altı ürünleriyle alternatif olacak.

CES 2012 fuarında gözlüksüz 3D tabletlerini sergileyecek olan Brando, GADMEI T863-3D başta olmak üzere modellerini sitesinde de görücüye çıkardı. 8 inç boyutunda 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde 5 noktadan dokunmatik gözlüksüz 3D teknolojili bir ekran kullanacak olan Brando, Amlogic firmasının 1GHz hızında çalışan Cotex-A9 tabanlı AML8726-M3 işlemcisi ve 250Mhz saat hızına ayarlı Mali-400 grafik birimine yer veriyor. 

512MB RAM, WiFi, Android 2.3, 8GB depolama kapasitesi, microSD girişi, gözlüksüz 3D içerik sağlayan Lenticular LCD panel, 3D imaj çözücü, 3D hızlandırıcı yonga, USB 2.0, HDMI, 5000mAh batarya diğer özellikleri arasında. İçerik izlerken 2D ve 3D arasında seçim yapılabiliyor.

Brando'nun sergileyeceği diğer 3D medya oynatıcılar da hemen hemen benzer özelliklere sahip. Giriş ve orta seviye tablet üreticilerinin gözlüksüz 3D içeriklerine ilgi göstermesi, bu yıl bütçe dostu daha çok 3D modeli piyasada görmemize neden olabilir.  

CES 2012 : Brando gözlüksüz 3D ekrana sahip 200$ altı tabletlerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor

• Ooo işte bence bu çok iyi. Tamam gözlüksüz vardıda 200$ altında olması bakımındanda iyi bir haber.
  • tabletin çalıştırabileceği kalitede 3d film bulmak kolay değil mkv de oynatamaz sadece fotoğraf görüntülemek için şahsen ben almam kısacası 3d özelliği olmasa fiyatı daha ucuz olacağından daha iyi olurdu
  • keşke evo3d almasaydımda :D bu tableti alsaydım diyorum şuanda :D neyse bunuda alırız :D
  • yazık o telefonda alınmaz be kardeş hiç mi kullanmadın almadan önce :(
  • f/p ürünü bu olsa gerek
  • Bakalım Türkiye ye gelecek mi
  • 3 d goruntunun videosu da 2 d olur...renk ton degisimi disinda ben derinlik goremedim
  • Ekran kalitesinden ve genel kalitesinden şüpheliyim gelse bile iyici araştırıp incelemeden almak tehlikeli sırf satmak için böyle bir kampanyaya baş vurmuş olabilirler
  • Özellikleri falan epey hoşuma gitti ama işlemcisinin markası çok sakat
  • Buna para verilirmi ya çöplük

quote:

Amlogic firmasının 1GHz hızında çalışan Cotex-A9 tabanlı AML8726-M3 işlemcisi ve 250Mhz saat hızına ayarlı Mali-400 grafik birimine yer veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IL EST MON COCAINE -- 8 Ocak 2012; 18:38:41 >
  • boyle haber cok duyduk ama nedense bize nasip olmuyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: IL EST MON COCAINE

Buna para verilirmi ya çöplük

quote:

Amlogic firmasının 1GHz hızında çalışan Cotex-A9 tabanlı AML8726-M3 işlemcisi ve 250Mhz saat hızına ayarlı Mali-400 grafik birimine yer veriyor.

bu fiyata bu kadar adamlar 200 dolara 3d tablet yapıyor daha ne bekliyorsunuzki. galaxy s2deki grafik işlemcisi var a9 tabanlı çoğu yeni telefon işlemcisi var :D bence f/p ürünü. ayrıca ekran çözünürlüğüde hd bence gayet güzel :D
  • şu an ki teknolojide gözlüksüz 3D olayı biraz geri gibi duruyor. En azından Evo 3d için bunu söyleyebilirim telefon aynı bizim küçüklük zamanımızdaki tasolara benziyor hafif oynatınca 3d efekti veren hareketliymiş gibi görünen tasolar vardı evo 3d de aynı öyle azcık bir telefonu oynatsan 3d özelliği gidiyo aradaki derinlik farkını görebilmen için resme iyice odaklanman gerekiyor. Yani şu an için pek pratik bir yararı yokk..
  • Arm iyiki mali serisini ckartti ucuza lisansliyor cinli veletlerde iyi kotu fark etmeden tum yongalara mali 400 u lehimliyor ehuehu iyi oldu ama 99 dolarlik tabletlerdede mali400 gorebilmek, brodcom amlogic rockchip telefaks gibi merdiven alti chip ureticileri tercih ediyor genelde haa bide VİA var :)
  • @artcraft35
    Örnek videoda Avatar'ı gayet rahat oynatıyor. Kaldı ki mkv'yi mp4'e dönüştürmek kolay.

@cgdincer
    Neden öyle düşünüyorsunuz? Ben de EVO3D kullanıyorum, çok da memnunum.

@kain061
    Haklısınız. 00:21'de ekrana dokunmak için tabletin açısını değiştirince arkadaki kadının(?) yüzüne dikkat edin, iki tane göreceksiniz. 2d monitörlerimizde bu etkiyi algılayamıyoruz doğal olarak, ancak çıplak gözle bakınca derinlik algılanabiliyor.

@IL EST MON COCAINE
    200 dolara ne bekliyorsunuz? Bence f/p olarak gayet başarılı bir ürün.

@BeYaBaN.
    Evet, biraz daha yolu var bu teknolojinin, ama düz 2D ekrandan kesinlikle çok daha fazlası olduğunu da inkar edemezsiniz. Hangi arkadaşıma gösterdiysem gidip ber EVO3D de kendilerine aldılar. Fiyatı şu an 1200 TL'nin de altında.
  • @sertacarslan

inan iyi bir kaliteye sahip olsaydı ve kendilerine güvenselerdi fiyatı 2000 liralardan bi anda dip yapıp 1200 seviyelerine hatta sizin dediğiniz gibi daha altına inmezdi. Onlarda aletin tutmadığının farkındalar ve satmayınca telefon, diretemediler fiyat indirimine gittiler.
  • @artcraft35
    Örnek videoda Avatar'ı gayet rahat oynatıyor. Kaldı ki mkv'yi mp4'e dönüştürmek kolay.

@cgdincer
    Neden öyle düşünüyorsunuz? Ben de EVO3D kullanıyorum, çok da memnunum.

@kain061
    Haklısınız. 00:21'de ekrana dokunmak için tabletin açısını değiştirince arkadaki kadının(?) yüzüne dikkat edin, iki tane göreceksiniz. 2d monitörlerimizde bu etkiyi algılayamıyoruz doğal olarak, ancak çıplak gözle bakınca derinlik algılanabiliyor.

@IL EST MON COCAINE
    200 dolara ne bekliyorsunuz? Bence f/p olarak gayet başarılı bir ürün.

@BeYaBaN.
    Evet, biraz daha yolu var bu teknolojinin, ama düz 2D ekrandan kesinlikle çok daha fazlası olduğunu da inkar edemezsiniz. Hangi arkadaşıma gösterdiysem gidip ber EVO3D de kendilerine aldılar. Fiyatı şu an 1200 TL'nin de altında.
  • evo 3d kullanıpta memnun olan arkadaşlar ne yazık ki lg optimus 3d kullanmamış olsa gerek,LG optimus hem 3d menüsüyle olsun hem de 3d görüntü kalitesiyle olsun evo dan cok daha iyi,ek olarak performans testlerinde de LG daha önde kimse kimseyi kandırmasın evo 3d ilk çıktığında 1800-1900 arası satılıyordu aradan 1 ay gecti su anda 1250-1300 arası satılmakta bunun en büyük nedeni telefonun satmamasıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hattoriy

evo 3d kullanıpta memnun olan arkadaşlar ne yazık ki lg optimus 3d kullanmamış olsa gerek,LG optimus hem 3d menüsüyle olsun hem de 3d görüntü kalitesiyle olsun evo dan cok daha iyi,ek olarak performans testlerinde de LG daha önde kimse kimseyi kandırmasın evo 3d ilk çıktığında 1800-1900 arası satılıyordu aradan 1 ay gecti su anda 1250-1300 arası satılmakta bunun en büyük nedeni telefonun satmamasıdır

EVO30'nin indirime gitmesinin ana nedeni HTC'nin son çeyrek verilerini iyileştirmek adına marketing faaliyetinin (fiyat indirimi) en başarılı olacağı modelin EVO3D olduğuna olan inancıdır.

EVO3D ilk gözlüksüz 3D telefonlardan biri olması nedeniyle tanınan bir model sonuçta.

Fiyat indirimi bu telefonun satışlarını ne kadar artırdı bilmem, ama hepsiburada.com'da 1900'den 1300'e yapılan kısa süreli indirimlerle (bu da hepsiburada'nın pazarlama stratejisi tabi, şu an fiyat sabit) binlerce telefonu gözümüzün önünde sattı, ekrandan stok durumunu izledik üç gün boyunca.

EVO3D'nin donanımı SGS2'nin gerisinde olabilir, kabul. Hem işlemci, hem grafik işlemcisi SGS2 ve iP4s'in gerisinde.

Performans testlerinde diğerlerine göre geride da kalması ise hiçbir şey ifade etmez. Quadrant'ı mı takacağım kafama, çift çekirdek desteği bile olmayan programı. Ayrıca hangi test programı neyi ispatlıyor? HD2 kullanırken romda yapılan küçük triklerle quadrant'tan 3500 puan alabiliyorduk :)

Telefon elimde, oradan buradan okuduğumu yazmıyorum buraya. Türlü türlü uygulama ve 3D oyun denedim ki bu oyunlar normal oyunlardan 2-3 kat daha fazla zorlar donanımı. Telefonda ne en ufak bir kasma, ne takılma var. Hatta ısınma bile yok. Arayüz biraz takılıyor ara sıra, ama bilen bunun Sense 3.0'ın genel problemi olduğunu, 3.5 ile giderildiğini de biliyor. Memleketim insanı alışveriş merkezine gidiyor, telefonu eline alıp iki-üç sağ-sol yapıyor, "haa, bunda takılma var, bu dandik" diyor ve olayı çözüyor...

Sonuç olarak, bu telefon 1900 lira etmez kesinlikle, zaten hiçbir telefon da 1900 lira etmez bence. HTC 3D ekran ile şansımı bir deneyeyim dedi, tutmadı. Ama bu telefon 1300 lirayı fazlasıyla hak eder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 11 Ocak 2012; 13:47:48 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.