Şimdi Ara

Arieso : iPhone 4S veri kullanımı iPhone 4'ten iki kat daha fazla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arieso : iPhone 4S veri kullanımı iPhone 4'ten iki kat daha fazla

Ekim ayında piyasaya çıktığında iPhone 4'ten pek fazla farkının olmadığı konusunda yoğun eleştiriler alan iPhone 4S, Arieso firmasının araştırmasına göre veri kullanımı konusunda selefini ikiye katlamış görünüyor.

Sanal sesli asistan Siri gibi hizmetlerin artışına paralel olarak veri kullanımı da artan iPhone 4S, iPad tabletlerden bile daha çok veri tüketiyor. Son dönemlerde pek çok internet sitesi mobil kullanım için yeniden optimize ediliyor ve veri kullanımında tasarruf hedefleniyor. Bu işlemleri kendi bünyesi içerisinde gerçekleştiren mobil tarayıcılar da mevcut. 

Ancak uygulamaların büyük verileri kullanmasının önüne geçilebilmiş değil. Çoklu oyunculu oyunların artışı, gelişen internet hızlarına paralel olarak daha fazla çevrimiçi içerik izlenmesi gibi faktörler bu artışı tetikliyor. iPhone 4S modelinde Siri uygulamasını ortalama olarak kullanan bir tüketicinin ayda 30MB veri harcadığı belirtiliyor. Diğer uygulamalar, iCloud ve internet etkinlikleri de eklendiğinde veri kullanımı büyük boyutlara ulaşıyor.

Daha önce yapılan benzer bir araştırmada iPhone 3G baz alındığında iPhone 4'ün 1.6 kat, iPad 2'nin ise 2.5 kat daha fazla veri kullandığı hesaplanmıştı. Son araştırma göz önüne alındığında veri kullanımı konusunda iPhone 4S'in geldiği nokta daha iyi anlaşılıyor. 

• Yurtdışında Limitsiz paket kullananlara yine de pek dokunmaz ama Türkiye'de 100 mb internet pakedini fahiş fiyatta satan operatörler olduktan sonra 4S sahiplerini ciddi zarara sokacaktır..
  • ya bu siri kaç mb yiyor? ne kadarlık internet paketi ideal olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Yurtdışında Limitsiz paket kullananlara yine de pek dokunmaz ama Türkiye'de 100 mb internet pakedini fahiş fiyatta satan operatörler olduktan sonra 4S sahiplerini ciddi zarara sokacaktır..

iPhone 4S alıp 100MB internet paketi alacak sivri zeka ayakta alkışlanacak cinstendir 2300-2700TL operatör fiyatlı bir telefon alıp 10-20TL'lik aylık internet paketine veremeyecekse ne diye alınıyor o alet? Vodafone 9TL'e sınırsızdayım(bildiğim kadarıyla yeni üye almıyorlar) fena değil. Evde sadece 2G çekiyor ama olsun Wifi var. Dışarıda zaten HSDPA'dan kullanıyorum ve internete girmeye yetiyor video izlemeyince. kaldı ki 1GB mobil internet fiyatları 10TL'e kadar inmiş durumda. Vodafone'dan pek memnun değilim öyle reklamlardaki gibi çekmiyor Turkcell daha iyi çekiyor ama kota var 1GB'a sığışabilirsem geçeceğim. Hem daha hızlı ve hiç değilse kesilmiyor.

Ben Galaxy S kullanıyorum ama şöyle bir şey var: üst seviye bir telefonunuz varsa ve uygulama sayınız da fazlaysa ve de o da olsun bu da olsun diyorsanız GB'lar yetmiyor...Özet:Kullanırsanız tüketir. 3310 gibi kullanın internet tüketimi en düşük cihaz da olur, o da olsun bu da olsun deyin benim gibi GB'larca veri kullanırsınız...

• AVEA 1GB
  • Avea her yöne 500 dk 1000 sms 1gb daha 19 tl ben kullanıyorum çok memnunum 1gb data yetiyor da artıyor yani hemde avea nin 3g si bayagi iyi çekiyor
  • Avea 1gb gayet iyi gayette güzel çekiyor memnunum. fakat bu son 1-2 ayda baya bi zamlandı cepten internet paketleri. Heralde çok talep var diye vatandaşı biraz daha yolalım dediler. 2-3 ay önce 7tl ye avea 1gb paket alıyordum şimdi 14,5 tl olmuş. yine bi kaç ay önce vodafone 9-10 tl ye sınırsız internet paketi vardı (1gb a da razıyım bırak sınırsızı) şimdi olmuş 1gb paket 29 tl. sanki bilgisayardan modemle internete bağlanıyoruz. bide göya dünyanın en çok internet kullanan ülkelerinden biri olucaz çok kullanan var diye ucuzlatıp hizmetleri arttıracaklarına çok kullanan var madem daha fazla fiyata satalım diyolar. seviyorum bu ülkeyi.
  • aynen kardeş bu ülkenin satıcıları doyumsuz.
    Çok kullanan varsa fiyat artar az kullanan varsa düsürüp insanları kendilerine cekerler istedikleri oldumuda ya yeni üye almazlar yada fiyatları gecirirler.
    bende bu gün ara ara ladıgım dürümcüden et dürüm aldım 5 aydır sabit alırım 3,5 tl idi bugün 4 tl istedi
    hayırdır dedim ete yada un! a yada ekmeğe zammı geldi yooo dedi bende kusura bakma dedim almadım napam adamın iyi iş yaptıgını biliyorum nakör insanımız işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: toysican

Avea her yöne 500 dk 1000 sms 1gb daha 19 tl ben kullanıyorum çok memnunum 1gb data yetiyor da artıyor yani hemde avea nin 3g si bayagi iyi çekiyor
    Ama bu genç paket genç arkadaşlarımız için 25 yaş altını ilgilendiriyor 25 yaş üstü avucunu yalar :) mesela ben de bu tarifeyi görüp aldandım müşteri hizmetlerini arayıp geçmek istediğimi söyleyince ...ah yapmadıkları kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

quote:

Avea her yöne 500 dk 1000 sms 1gb daha 19 tl ben kullanıyorum çok memnunum 1gb data yetiyor da artıyor yani hemde avea nin 3g si bayagi iyi çekiyor
    Ama bu genç paket genç arkadaşlarımız için 25 yaş altını ilgilendiriyor 25 yaş üstü avucunu yalar :) mesela ben de bu tarifeyi görüp aldandım müşteri hizmetlerini arayıp geçmek istediğimi söyleyince ...ah yapmadıkları kaldı :)

25 yaş altı bir tanıdığın ile işi halledebilirsin senin yasin önemli değil yani istersen yardımcı olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

25 yaş altı bir tanıdığın ile işi halledebilirsin senin yasin önemli değil yani istersen yardımcı olurum

Sağolasın dostum teşekkür ederim fakat avea ile 4s aldığım için tarife değişikliği şuan yapamam bana verdikleri 250 dakika her yöne konuşma, 250 sms her yöne, 4 gb internet var mecburen şuan bundayım ama değiştirme hakkımı tekrar elime aldığımda 25 yaş altı bir arkadaş ile veya aile içinden 25 yaş altı olan yeğenlerimle bu işi halletmeye çalışıcam genede teşekkür ederim

• Siri Türkçe desteği gelmeyeceği için data tüketimi derdinde olmayın ...

Tabi İngilizce filan sürekli kullanacağım diyorsanız başka...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sağolasın dostum teşekkür ederim fakat avea ile 4s aldığım için tarife değişikliği şuan yapamam bana verdikleri 250 dakika her yöne konuşma, 250 sms her yöne, 4 gb internet var mecburen şuan bundayım ama değiştirme hakkımı tekrar elime aldığımda 25 yaş altı bir arkadaş ile veya aile içinden 25 yaş altı olan yeğenlerimle bu işi halletmeye çalışıcam genede teşekkür ederim

Rica ederim ne demek....

• Dargelirliligin manasi yok

Galaxy s2 16+16 hafiza

vodafone

2000 dk heryone+yarisi kadar ab ulkeleri aramak
    2 gb internet
    2000 sms

vodafone ezer

• Ya adam onumu dert edicek herif 2000 liralık telefon alıyo onumu dert edicek peee :)
  • Telefon yapısı itibari ile her işi internetle yapıyor zaten. Konuşma ve sms'i çıkart her şeyi internet destekli. Yeni özellikler eklendikçe harcadığı veri de artıyor haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Ya adam onumu dert edicek herif 2000 liralık telefon alıyo onumu dert edicek peee :)

Dalgami geciyorsun ip4 sahibi sadece ayda 10 tl yukleyip mesaj paketi alan kisi gordum

• quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

quote:

Orijinalden alıntı: isyankar_emre

Ya adam onumu dert edicek herif 2000 liralık telefon alıyo onumu dert edicek peee :)

Dalgami geciyorsun ip4 sahibi sadece ayda 10 tl yukleyip mesaj paketi alan kisi gordum

Katılıyorum fakat sadece sms pakedi aldıktan sonra iphonenin hiç bir önemi kalmıyor gibi birşey az kullanırım interneti dese bile bizim ülkemiz ufacık faturalara tuz biber eklemeyi sever Türkiyede vergi kaçakcılığının önünü alamayan devlet 3. şahıs ortak olur herşeye %50 dayanır halka
  • ip4 alanların taksitleri bittimi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksalih

Dargelirliligin manasi yok Galaxy s2 16+16 hafiza vodafone 2000 dk heryone+yarisi kadar ab ulkeleri aramak 2 gb internet 2000 sms vodafone ezer

Galaxy S 2ye güzel bi kampanya yapan yer bulsam hiç beklemicem ama bulamadım. Vodafone un Galaxy S 2 ye böyle bi kampanyası mı var?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.