Şimdi Ara

Cooler Master Cosmos II satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
52.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Cooler Master yüksek satış başarısı yakaladığı kasa modeli Cosmos'un devam modeli olarak Cosmos II'yi kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Resmi tanıtımı kısa bir süre önce yapılan kasanın ay sona ermeden önce kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

344x704x664 mm boyutlarında ve 22 Kg ağırlığında olan ultra-tower formundaki yeni kasa hem tasarım özellikler hem de kullanıma dönük fonksiyonel detayları ile sınıfının en iddialı temsilcilerinden biri olacak gibi görünüyor. Üzerinde üç adet 5.25-inç slotu bulunan ve 13 adet 3.5-inç sürücüye ev sahipliği yapabilen Cosmos II, XL-ATX ve E-ATX gibi standart yapıdaki ATX anakartlara göre daha büyük olan anakartlarla da kullanılabiliyor.

Yapısında çelik ve alüminyum kullanılan kasa aynı zamanda petekli ön tasarımı ile hem görünümünü güçlendiriyor hem de kasa içi soğutma performansına katkı sağlıyor. Güçlü bir görünüme sahip olan Cosmos II, taşıma kolları, açılabilir yan kapak tasarımları, çıkartılabilir üst kapak ve geniş iç hacim gibi detaylarla iddiasını da gözler önüne seriyor diyebiliriz. Güç Kaynağının alt kısma konumlandırıldığı Cosmos II aynı zamanda komplike yapıdaki eski nesil su soğutma sistemleri ve kompakt yapıda olan ayrıca minimum bakım maliyeti gerektiren su soğutma kitleriyle kullanıma hazır geliyor.

Ön panelindeki giriş-çıkış kısmında iki adet USB 3.0, dört adet USB 2.0, eSATA ve ses konnektörlerine yer verilen kasada, açma butonunun yanı farklı kontrol tuşlarının da yerleştirildiğini görüyoruz.  Kasa içi yüksek soğutma performansı için beş adet fan ile donatılan Cosmos II'de, üst kısımda 120mm, arka kısımda 140mm, ön kısımda 200mm ve 3.5-inç sürücü yuvalarına yerleştirilen iki adet 120mm çapında fan bulunuyor. 

5 yıllık garanti ile ayın ikinci yarısında satışa sunulacak Cosmos II'nin fiyatı ise 350 Avro olacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II
    Cooler Master Cosmos II

• onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu
  • Applede zaten kasa üretiyordu zeki insan...
  • E yuh artık boş kasa fiyatı bu kadar yüksek olmamalı.1000 liraya pc alamayanlar var bunlar boş kasasını satıyor. Aslında adamlara kızıyorum ama biryerde de ülkemizin alım gücüne bakıyorum o da çok zayıf. Dolar almış başını gidiyor Türk lirası resmen puldan değersiz hale getirildi. Yol yapmakla uğraşan devlet birazda üretime halkına kazandırmaya yönelik adımlar atsın. Bu gidişle bundan 10 yıl sonra pc' ler bugün ki araba fiyatlarında olacak.
    İŞLETİM SİSTEMİ 500 LİRA
    KASA 500 LİRA
    POWER 500 LİRA
    İŞLEMCİ 500 LİRA
    CPU COOLER 500LİRA
    GPU 500 LİRA
    ANAKART 500 LİRA
    MONİTÖR 500 LİRA
    RAM 500 LİRA
    OYUNLAR 100'ER LİRA
    BLURAY FİLMLER 100'ER LİRA

YURTDIŞINDA ÇOK BÜYÜK BİR PARA DEĞİL ADAMLARIN 1 AYLIK MAAŞLARI BU FİYATLAR AMA BİZİM ASGARİ ÜCRETTEN HESAPLARSAK 10 YILDA TAKSİTLE ANCA ALIRIZ.. E BİZ ALANA KADAR DOLAR (FİYATLAR) DAHADA ARTAR VS PC GELECEĞİN EN ÖNEMLİ TEKNOLOJİLERİNDEN NE ÜRETEBİLİYORUZ NE DE ALABİLİYORUZ İŞTE GÜYA DÜNYA SIRALAMASINDA YÜKSELEN EKONOMİMİZ.....

• İlk defa bir cooler master kasasını beğendim :D
  • Birde üstüne tutma kolu yapmışlar. Sanki yerinden kaldırıp başka bir yere konabilecekte. 22 kg kasa. Altına da teker yapsaydınız bari. Gereksiz ve fuzuli olmuş.
  • G...mle güldüm 22kg ve 350 euro ha !
  • kasanın amacı donanımı tutmaktır sabitlemektir tozlanmasını önlemektir.

bir kutu yap içine donanımını koy filtreli 2 tane fan koy hava akımı sağlasın tamamdır toz girmez ısınmaz budur yani.
  • Adamlar kasaların Maybach ını yapmışlar.
  • @::Ashes:: ;

Senin mantığınla hala taş devrinde olmamız lazım .
    İki taşı birbirine vur ateş çıksın odunları yak , maksat ısınmak sonuçta ...
  • 350*1.9*1.18 = 785TL

eder ki baya pahalı ama kasa şu an piyasadaki en iyi kasa denebilir
    fanları önden ayarlayabilme olsun, 11 hdd bölümü olsun, kapakların artık düşme sorunun kalkması olsun, baya iyi bir kasa
    haf ların yenisi acaba nasıl olacak
    coolermaster kasada benim 1 numaram
    belki nvidia ya da amd fanı değilim ama artık cm fanıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Ocak 2012; 2:19:18 >
  • @-erna- ;
    Hocam hesap avro üzerinden olacak :)
  • Görünüşü fena değil fakat
    350 EURO
  • quote:

Orijinalden alıntı: quzman

@::Ashes:: ;

Senin mantığınla hala taş devrinde olmamız lazım .
    İki taşı birbirine vur ateş çıksın odunları yak , maksat ısınmak sonuçta ...

benim bildiğim avrolar burada dolar oluyordu?
    seni mi kıracağım hocam
    onu da hesaplayayim 350*2.4*1.18 = 991TL yapar

şimdi içi dolu kasa fiyatına çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Ocak 2012; 2:20:53 >
  • Cosmos S kurarken soğukterler dokmüştüm darlığından dolayı, Armor+ kullandığım için bolluğa alıştığımdan olabilir, ancak bunu görünce özellikle ayrıntılı fotoları tasarımcı olarak sadece tasarımına 10 üzerinden 9 verdim, mükemmel hiçbizaman olamayacağından oda ;)

Bravo---

Ekleme:

Ancak bun alınırsa kesinlikle ve kesinlikle kompresöre ihtiyaç var,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 7 Ocak 2012; 2:22:54 >
  • Cosmo kasa firmanın en pahalı kasalarından biri zaten tamamen aluminyum falan. Ben silentico sunu kullanıyorum ve çok memnunum . Bundan önceki pclerimdede CM kasa kullanmaya özen göstermişimdir. Fakat bir kasaya 450 liradan fazla para vermek bence lüzümsuz..
  • Xigmatek Utgart aldim 350 liraya hemde 700 watt 80 plus power ile.Bu kadar para vermeye degmez diye dusunuyorum.Ama cok parasi olan icin durum baska tabi.
  • boşuna çene yormaya gerek yok kaliteli bir kasa tabi ki depahalı oalcak alamayan alamaz
  • ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça :D
  • 344mm genişlik nedir yahu. Cosmos S'e şehirlerarası otobüs diyordum bu daha da fena olmuş. 350 avro da maşallah genişliği kadar avrosu da var..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.