- x
Team Xtreem S3 vs Corsair GT
17 Cevap1170 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

563 Mesaj
6 Ocak 2012; 12:34:10 

120GB SSD alacağım ancak hangisini alsam diye kararsız kaldım.Sizin tavsiyeleriniz nedir?Birde OCZ max iops'a baktım ancak 85.000IOPS ile corsair gt ile aynı değerleri.Ama fiyat farkı cok fazla.Biraz yardımcı olursanız sevinirm.

746 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:08:14 

Derdin performans ise ve nispeten hesaplı olsun diyorsan iki tane 60'lık Force3 alıp raid0 yap Onun dışında kafa yormadan 120'lik Force3 GT alabilirsin.

Asus R4E, 3930K@4.5ghz @1.22v, custom sıvı soğutma

563 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:10:09 

Dell inspiron n5110 kullanıyorum notebook'umun maalesef raid desteği yok:( S3'ü neden tavsiye etmiyorsun?

1929 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:13:12 

Ben bu iki seçenekten team olanını alırdım corsairde sorun yaşayanların sayısı az değil.biraz araştırmanız yeterli.

Devamlı sistem toplayıp satıcağınıza farklı işlere girin en azından zarar etmessiniz teknolojinin sonu yok o nedenle en iyisini alsanda bir süre sonra güncelliği gider.

563 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:15:25 

Açıkcası bende testlere baktım team bazı testlerde daha üst'de gözüküyor.bu ürünüde TR'de kullanan hiç yokmu ya forumlarda doğru düzgün yazıya bile rastlamadım.

181 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:28:28 

Corsair firmware desteği ile daha önde ve SF kontrolcü de çıkan bir çok hataları da giderdiler.
Team ise firmware desteği bulamadım ben hiç bi yerde...

Ayrıca AnandTech gibi ssd testleri oldukça sık olan bi yerde testleri göremedim hangi testlerde üstün gözüktüğünü paylaşırsan sevinirim :)

Corsair Obsidian 800D-Asus Sabertooth P67-İntel I7 2600K @ 5GHz-Corsair Hydro Serisi H100-Corsair Vengeance 2x4 8Gb 1758 Mhz CL9-Corsair Air Flow Pro-Asus ENGTX560 Ti DCII-Corsair Force 60 GB x 2 (RAID O)-Corsair Force 3 120 GB-WD 1 TB Cavier Green-WD 1 TB Caviar Black-Samsung 1 TB-Enermax 85+ Revolution 80+ Silver 850 Watt Modüler-Creative Fatality Titanium Pro-Logitech Gaming Serisi G9 - G510 - G25-Logitech F710 Wireless-Logitech Z5500 - Creative T7900-Zalman MFC3-Samsung 23' Led Full HD

563 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:41:30 

Daha yeniyim ssd konusunda oyuzden yanlıs birşey soylediysem kusura bakma dark.
Pclabs'ın test'inde görmüştüm üstünlüklerini.

746 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:42:56 

Ocz, Corsair, Team her üçünü de kullandım, Kingston'ları bilmiyorum ama bildigim birşey var bunların arasında en iyi teknik desteği Ocz verir, bence en kullanıcı dostu olan da odur ama nedense en çok onların ssd'lerinde problem çıkar Ocz forumundan öğrendiklerimin hakkını yiyemem, sağlam bir bilgi kaynağı oldu.
Team alırsan Win8 çıktığında olabilecek sorunlar ile başbaşa kalman olası, çünkü Ocz ve Corsair gibi sağlam bir firmware desteği yok. Problem olmazsa eldekiyle mutlu mesut yaşarsın. Ocz ve Corsair'lerle sorun yaşayan arkadaşların büyük çoğunluğu yapılması gerekenleri yapmadıkları için sorun yaşıyorlar (istisnalar kaideyi bozmaz), Ide mode'ta kullanıp performans düşük diye şikayet edenler var. Corsair degil feriştahını alsa yine eksik bilgileri yüzünden o sorunları yaşayacaktı. Performansı yüksek ama daha az sorun yaşatma ihtimali olan bir ssd tercih etmek gerekirse bizim piyasada Corsair'den başkasını düşünmeye pek gerek yok. Satılsa ve dist. olarak iyi bir firma arkasında dursa Owc mercury extreme bile önerebilirdim.

Ssd aldığınızda ilk kez kullanacaksanız zaten herşeyi tam olarak bilemediğiniz için sorun yaşama ihtimali yüksektir, bunun markalarla direkt bir alakası yok. Anakartınız, sata portları ve onun bios'u, Windows ayarları bile bu tarz sorunlarla ssd'nin markasından çok daha alakalı

Pclabs'in testine gelince o testlerde alttaki yorumları da okumanı öneririm, onlar eldeki ssd'leri karşılaştırmışlardı piyasadakileri degil. 240gb'lık S3 ile 120gb'lık Corsair'i veya 60gb'lık Ocz ile 120gb'lık Kingston'u karşılaştırmak adil değildir 120'lik ssd'de bellek kontrolcüsüne düşen bellek yongası sayısı 240'lıkta var olan kontrolcüye düşen bellek yongasından azdır. 120'liklerde her bir kontrolcü çıkışına bir adet bellek yongası varken, 240'lıklarda bu iki oluyor, dolayısıyla kapasite arttıkça ssd'lerin performansına da yansıyan bir artış oluyor.

Sonuç olarak kullandığın notebook'ta GT bile lüks bence, aralarındaki farkı günlük kullanımında anlayabileceğin bir sistemde kullanmayacağın için 120'lik en hesaplı sata3 ssd'yi al, tıkır tıkır kullan. Hatta yerinde olsam ve daha uygun bir fiyata bulursam 240'lık sata2 (sandforce kontrolcülü olması şart) bir ssd bile düşünebilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 6 Ocak 2012; 14:23:11 >

181 Mesaj
6 Ocak 2012; 14:20:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Slaughter

Daha yeniyim ssd konusunda oyuzden yanlıs birşey soylediysem kusura bakma dark.
Pclabs'ın test'inde görmüştüm üstünlüklerini.

Digitaldrop konuyu cok guzel ozetlemıs :)
Ayrıca ne kusuru olurmu oyle sey.
Genelde yurt dısı testler baktıgım ıcın pclabs gozumden kacmıs sayende ogrenmıs oldum tsk ederım

Corsair Obsidian 800D-Asus Sabertooth P67-İntel I7 2600K @ 5GHz-Corsair Hydro Serisi H100-Corsair Vengeance 2x4 8Gb 1758 Mhz CL9-Corsair Air Flow Pro-Asus ENGTX560 Ti DCII-Corsair Force 60 GB x 2 (RAID O)-Corsair Force 3 120 GB-WD 1 TB Cavier Green-WD 1 TB Caviar Black-Samsung 1 TB-Enermax 85+ Revolution 80+ Silver 850 Watt Modüler-Creative Fatality Titanium Pro-Logitech Gaming Serisi G9 - G510 - G25-Logitech F710 Wireless-Logitech Z5500 - Creative T7900-Zalman MFC3-Samsung 23' Led Full HD

1929 Mesaj
6 Ocak 2012; 23:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Ocz, Corsair, Team her üçünü de kullandım, Kingston'ları bilmiyorum ama bildigim birşey var bunların arasında en iyi teknik desteği Ocz verir, bence en kullanıcı dostu olan da odur ama nedense en çok onların ssd'lerinde problem çıkar Ocz forumundan öğrendiklerimin hakkını yiyemem, sağlam bir bilgi kaynağı oldu.
Team alırsan Win8 çıktığında olabilecek sorunlar ile başbaşa kalman olası, çünkü Ocz ve Corsair gibi sağlam bir firmware desteği yok. Problem olmazsa eldekiyle mutlu mesut yaşarsın. Ocz ve Corsair'lerle sorun yaşayan arkadaşların büyük çoğunluğu yapılması gerekenleri yapmadıkları için sorun yaşıyorlar (istisnalar kaideyi bozmaz), Ide mode'ta kullanıp performans düşük diye şikayet edenler var. Corsair degil feriştahını alsa yine eksik bilgileri yüzünden o sorunları yaşayacaktı. Performansı yüksek ama daha az sorun yaşatma ihtimali olan bir ssd tercih etmek gerekirse bizim piyasada Corsair'den başkasını düşünmeye pek gerek yok. Satılsa ve dist. olarak iyi bir firma arkasında dursa Owc mercury extreme bile önerebilirdim.

Ssd aldığınızda ilk kez kullanacaksanız zaten herşeyi tam olarak bilemediğiniz için sorun yaşama ihtimali yüksektir, bunun markalarla direkt bir alakası yok. Anakartınız, sata portları ve onun bios'u, Windows ayarları bile bu tarz sorunlarla ssd'nin markasından çok daha alakalı

Pclabs'in testine gelince o testlerde alttaki yorumları da okumanı öneririm, onlar eldeki ssd'leri karşılaştırmışlardı piyasadakileri degil. 240gb'lık S3 ile 120gb'lık Corsair'i veya 60gb'lık Ocz ile 120gb'lık Kingston'u karşılaştırmak adil değildir 120'lik ssd'de bellek kontrolcüsüne düşen bellek yongası sayısı 240'lıkta var olan kontrolcüye düşen bellek yongasından azdır. 120'liklerde her bir kontrolcü çıkışına bir adet bellek yongası varken, 240'lıklarda bu iki oluyor, dolayısıyla kapasite arttıkça ssd'lerin performansına da yansıyan bir artış oluyor.

Sonuç olarak kullandığın notebook'ta GT bile lüks bence, aralarındaki farkı günlük kullanımında anlayabileceğin bir sistemde kullanmayacağın için 120'lik en hesaplı sata3 ssd'yi al, tıkır tıkır kullan. Hatta yerinde olsam ve daha uygun bir fiyata bulursam 240'lık sata2 (sandforce kontrolcülü olması şart) bir ssd bile düşünebilirdim.

win 8 cıkıcakta sonra insanlar geçicekde kolay iş değil hocam win 7 cıkalı kaç sene oldu ve halen win xp kullananlar var bende dahil o açıdan bakmak biraz tuhaf :) o zamana kadar Allah Kerim win 7 iyi işletim sistemi ama bi alışamadım o nedenle xpde kaldım

Devamlı sistem toplayıp satıcağınıza farklı işlere girin en azından zarar etmessiniz teknolojinin sonu yok o nedenle en iyisini alsanda bir süre sonra güncelliği gider.

746 Mesaj
7 Ocak 2012; 0:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

win 8 cıkıcakta sonra insanlar geçicekde kolay iş değil hocam win 7 cıkalı kaç sene oldu ve halen win xp kullananlar var bende dahil o açıdan bakmak biraz tuhaf :) o zamana kadar Allah Kerim win 7 iyi işletim sistemi ama bi alışamadım o nedenle xpde kaldım

Senkronize ssd'leri araştıracak kadar detay düşünen biri olarak bence o açıdan da bakman lazım ama S3'mü Corsair mi sorusunu bile bir detay üzerine kurulu cünkü günlük kullanımda bu ikisi arasındaki farkı anlamak imkansız, ancak test yaparak gerçekten farkı belirleyebilirsiniz.

Anlatmak istediğim aman S3 kötü almayın tü kaka degil malum. Distribütörlerine bakın, garanti sürelerine, performanslarına vs... ona göre karar verirsiniz. Forumlardaki kullanıcı şikayetleri bu konuda çok önemli bir kriter olmamalı çünkü şikayetlerin en önemli sebebi aletlerin veya markaların sorunlu olması degil insanların Windows 20sn'de aciliyor diye araştırmadan balıklama atlaması. Ocz ve Corsair'de benim deneyimlerime göre digerlerinden bir tık üstte şu anda. Ama atıyorum kampanya olur, digerinden 50-60tl ucuza S3 bulunur o zaman havada kapardım.

Ayrıca Xp'de ssd kullanmakta zordur, manuel hizalama yapman gerekir. Win7'de böyle dertler yok.
http://www.pclabs.com.t...i-disk-bolumu-hizalama/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 7 Ocak 2012; 0:26:18 >

1929 Mesaj
7 Ocak 2012; 11:21:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Senkronize ssd'leri araştıracak kadar detay düşünen biri olarak bence o açıdan da bakman lazım ama S3'mü Corsair mi sorusunu bile bir detay üzerine kurulu cünkü günlük kullanımda bu ikisi arasındaki farkı anlamak imkansız, ancak test yaparak gerçekten farkı belirleyebilirsiniz.

Anlatmak istediğim aman S3 kötü almayın tü kaka degil malum. Distribütörlerine bakın, garanti sürelerine, performanslarına vs... ona göre karar verirsiniz. Forumlardaki kullanıcı şikayetleri bu konuda çok önemli bir kriter olmamalı çünkü şikayetlerin en önemli sebebi aletlerin veya markaların sorunlu olması degil insanların Windows 20sn'de aciliyor diye araştırmadan balıklama atlaması. Ocz ve Corsair'de benim deneyimlerime göre digerlerinden bir tık üstte şu anda. Ama atıyorum kampanya olur, digerinden 50-60tl ucuza S3 bulunur o zaman havada kapardım.

Ayrıca Xp'de ssd kullanmakta zordur, manuel hizalama yapman gerekir. Win7'de böyle dertler yok.
http://www.pclabs.com.t...i-disk-bolumu-hizalama/

ssd alınca zaten win 7 ye geçmek şart şimdilik xp ssd alınca gecicez napalım kader

10281 Mesaj
7 Ocak 2012; 13:29:22 

Corsair Force Gt

| Nikon D810 | Nikon 14-24 | Tamron 150-600 | Nikon 105mm 2.8g |
| Fotoğraf Galerim Donanımhaber[Güncel 8.16.2014] | Fotoğraf Galerim[500Px] | Bikepics Galerim |

1049 Mesaj
8 Ocak 2012; 12:01:16 

2 tane team s3 den 60 gb aldım eksenden 3 gün önce raı0 sıfırı çaktım 10 numara oldu.

? Corsair Severler Derneği ? Corsair Fan Club ?
^^i5 4690k & Msı Z97 Gaming 3 = 4.6 Ghz 4.7 Ghz 4.8 Ghz Test Değerleri ^^
İntel i5 4690K / Asus Z97 Maxumus Gene / Sapphire R9 290 Trix.o.c / Corsair Vengance Pro Red 2133 mhz 2x4=8GB /Corsair H105 Exreme / Corsair Air 540 / Corsair AX860i / Samsung 840 Evo 250 Gb ssd/ Seagate 1Tb Barabuda 64 Mb 7200 Rpm /Logitech G510 Gaming Keyboard /Logitech G300 Gaming Mouse / Phılıps 23" 237E4QHAD/Ips Panel

563 Mesaj
10 Ocak 2012; 15:13:44 

Makinamda raid desteği yok. 2tane 60gb corsair veya team alsam bunları windows'un arayüzünden Raid 0 yapabilirmiyim?

2319 Mesaj
10 Ocak 2012; 15:43:59 

raid yapamazsin
ve corsair almani oneririm garanti ve destek icin

MyAnimeList - Lazeran

563 Mesaj
10 Ocak 2012; 16:35:44 

Eminmisiniz?Yazılımsal olarak raid yapılamazmı?

823 Mesaj
21 Haziran 2012; 19:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Slaughter

Eminmisiniz?Yazılımsal olarak raid yapılamazmı?

Ben denedim, çok zor.''sabit disk bölümleri oluştur ve biçimlendir''den oluyor ama neredeys hiç katkısı olmuyor performansa.

edit:http://www.youtube.com/watch?v=cKDCmOBqNBY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerokeso -- 21 Haziran 2012; 19:44:16 >

i5 3570k@ 4,6(1,35v) / HD 5870 950/5200 cf / 4x2 gb Gskl @2000 9-10-9-27. Asus PZ68-V LX Samsung Spinpoint F3 500 GB+120 gb force gt/ Raidmax Aeolus/750w Akasa Venom 80+
i3 2100 108.4 mhz bclk-HWBot i3 2100 bclk 1.- i3 2100 HWBot 2.si- P8Z68-LX Bclk 1.si
Sony Vaio SA 13.3'' HD 6630m(800/1100), i5 2430m, 2x4 gb kingston 1333mhz ram, 500 gb samsung hdd, 1.6 kg
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Dahili Bileşenler » Depolama » Team Xtreem S3 vs Corsair GT
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.250