Şimdi Ara

Yeni Astra anahtar kontaktan çıkmıyor😱

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
18.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugun 1.4 yeni astramı teslim aldım. Arabayla evin onune park ettim. Sonrasında ne yaparsam yapayım kontaktan anahtarı çıkaramıyorum. Araba teslim yerine gelirken kullanıldı, anahtarı çıkarıp bana verdiler. Ama simdi boyle bir sorun var. Sizce sebep ne olabilir. Simdiden tesekkurler

• Boyle bir sorun ilk defa mı oluyor acaba forumdaki arkadaslar arasinda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bukars -- 5 Ocak 2012; 21:54:29 >
  • ilginç. ilk defa böyle bir şey duydum. Gerçi otomobillerle içli dışlı değilim ondan duymamış da olabilirim.

Bence servisi arayın sorun. 7 24 canlı destek diye bir kart verdiler mi size? ( kaza-yolda kalma vs durumlar için ) Tabi aracı sıfır aldınız diye varsayıyorum. Eğer 2.el ise ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

ilginç. ilk defa böyle bir şey duydum. Gerçi otomobillerle içli dışlı değilim ondan duymamış da olabilirim.

Bence servisi arayın sorun. 7 24 canlı destek diye bir kart verdiler mi size? ( kaza-yolda kalma vs durumlar için ) Tabi aracı sıfır aldınız diye varsayıyorum. Eğer 2.el ise ilginç.

Sıfır aldım ve opel yardımı aradım. Yarın sabah servise goturun diyorlar. Anahtar takili sekilde park ettim. Sabaha kadar aku bitmez insallah?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bukars -- 5 Ocak 2012; 22:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukars

quote:

ilginç. ilk defa böyle bir şey duydum. Gerçi otomobillerle içli dışlı değilim ondan duymamış da olabilirim.

Sıfır aldım ve opel yardımı aradım. Yarın sabah servise goturun diyorlar. Anahtar takili sekilde park ettim. Sabaha kadar aku bitmez insallah

googleden kontak anahtarı çıkmıyor diye aratın epey konu çıkıyor okuyun onları isterseniz. birileri akü bağlantısını filan söküyormuş bitmesin diye.

misal bir konu :http://forum.donanimhaber.com/m_26794190/tm.htm

• quote:

quote:

quote:

Sıfır aldım ve opel yardımı aradım. Yarın sabah servise goturun diyorlar. Anahtar takili sekilde park ettim. Sabaha kadar aku bitmez insallah

googleden kontak anahtarı çıkmıyor diye aratın epey konu çıkıyor okuyun onları isterseniz. birileri akü bağlantısını filan söküyormuş bitmesin diye.

Tesekurler baktım zaten. Biraz daha bakayım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tesekurler baktım zaten. Biraz daha bakayım.

aracınız manuel vites değil heeralde ? triptonip-otomatik viteslerde kontağı kitleyen bir sistem varmış heralde. tam anlamadım ama. ondan olabilir.

• Evet otomatik vites. Nasıl cozecem ki sorunu acaba...???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bukars -- 5 Ocak 2012; 23:04:21 >
  • İlk defa böyle bir sorun duyuyorum. Çözümünü bulunca lütfen bizimle paylaşın.
  • Arabanın uzun süre calistirilmamasi( fabrika parki ve gemide bekleme suresi) sebebiyle akusumde sıkınti olabilecegi degerlendirilip servis tarafindan akusu degisti. Serviste sıkıntı yoktu. Arabayla eve parl edince yine anahtar kontaktan cikmadi( sorun araba 5-10 km kullanilinca tekrar ediyor) yine servisteyiz 😡
  • Active Select yani otomatik vitesinizi park pozisyonunda iken motoru çalıştırın ve N ye alın sonra tekrar P ye alıp frene basarak kontağı çevirerek motoru durdurun ve çıkarmayı deneyin.
  • Arabam bütün gün opel serviste kaldı. Yazılımın güncel olmadığını söylediler. Almanya ile görüşüp en güncel yazılımı yüklemişler. Şu anda sıkıntı yok. İnşallah bundan sonra da olmaz. Herkeze kazasız mutlu günler
  • bu konuda ayni sikintiyi yasiyorum
    araci ctesi gunu teslim aldim, 1.4T sport otomatik.
    araci eve getirdim, kontak anahtari cikmadi, servise goturdum, aku zayiftir bu sebeple yol yapinca sarj doldugu icin problem olmayabilir dendi. Tekrar eve geldim, park ettim, c.tesi problem yoktu...
    bugun tekrar disari ciktim, otoparka geldim, anahtar takildi. pazar gunu servis kapali. araci servis guvenligine biraktim, sabah ilgilenecegim.
    bence konu aku degil, arac calismasinda start verirken herhangibir problem yok. hata kodu yok vs.
    sanirim mekanik bir problem. umarim otomatik vites ile baglantili degildir...
    bugune kadar ne boyle birsey duydum, ne yasadim sifir bir aracta, haydi hayirlisi
  • biraz arastirinca, ozellikle yabanci sitelerden biraz bilgi bulabildim. otomatik sistemlerde vites ve kontak arasinda ignition selenoid adli bir parca bulunuyor. Araci park moduna alinca bu parca aracin parka alindigini mekanik olarak kontaga iletiyor ve anahtar sifir pozisyonuna getirilebiliyor, direksiyon kitleniyor. Bu mekanik bir hata ve buna ait parcanin degismesi gerekiyor kanimca.
    Ne yazilimdan ne de akuden gelen bir problem.
    Bakalim yarin serviste neler yasanacak...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkidooky

biraz arastirinca, ozellikle yabanci sitelerden biraz bilgi bulabildim. otomatik sistemlerde vites ve kontak arasinda ignition selenoid adli bir parca bulunuyor. Araci park moduna alinca bu parca aracin parka alindigini mekanik olarak kontaga iletiyor ve anahtar sifir pozisyonuna getirilebiliyor, direksiyon kitleniyor. Bu mekanik bir hata ve buna ait parcanin degismesi gerekiyor kanimca.
    Ne yazilimdan ne de akuden gelen bir problem.
    Bakalim yarin serviste neler yasanacak...!

yazılım attıklarını söyledikten sonra arabada sıkıntı yok sımdılık. Dediğiniz gibi mekanik bir sorun değildir inşallah. Sizin aracınızın son durumu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
  • tahmin ettigim gibi, servisten verilen bilgi, vites park salterinin degismesi yonunde. Kontak mekanizmasi vitesin parkta oldugunu anlamiyor, bu sebeple anahtar cikmiyor, direksiyon kitlenmiyor.
    Ellerinde parca bulunmuyor, 24 saat icinde temin edebiliyorlar, sanirim carsamba gunu degisim yapilip problem giderilir.
    Ve insallah tekrar etmez...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.