Şimdi Ara

MSI'dan oyunculara yönelik GeForce GTX 580M'li yeni dizüstü bilgisayarlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

MSI oyun tutkunları için hazırladığı yeni dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. GT783 ve GT783R olarak isimlendirilen yeni modellerin, hem tasarım hem de donanım özellikleri itibariyle büyük oranda benzer sistemler olduğu söylenebilir. 17.3-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde Full HD ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarlara, Intel'in 2.2GHz'de çalışan ve Turbo Boost 2.0 teknolojisi ile 3.1GHz'e kadar otomatik olarak çıkabilen dört çekirdekli Core i7-2670QM işlemcisi güç veriyor.

Oyuncular için geliştirilen sistemler, kullanan ekran kartı açısından da iddialılar. Nvidia'nın dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği en güçlü mobil grafik çözümü olan GeForce GTX 580M ile desteklenen sistemler ile MSI, modern her oyunu yüksek çözünürlük ve kalite ayalarında oynatmayı vaad ediyor. İki model arasındaki temel farkı ise depolama sürücüsü oluşturuyor. GT783R modelinde her ikisi de 750GB depolama kapasitesi sunan RAID 0 konfigürasyonunda çalışan iki adet sabit diske yer verilirken, GT783 modelinde ise 128GB kapasiteli SSD ve 750GB kapasiteli depolama sürücüsü birlikte kullanılıyor. 12GB ve 16GB DDR3 bellek kapasitesi ile gelen yeni sistemlerde dört adet DIMM slotu bulunuyor ve kullanıcılar dilerlerse bellek kapasitesini uyumlu bellek modülleri ile 32GB'a kadar çıkartabiliyorlar. 

Dizüstü bilgisayarlar ile birlikte MSI, sırt çantası, kulaklık ve fare gibi aksesuarları da kullanıcıların hediye ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde satışa sunulacak yeni dizüstü bilgisayarlardan GT783R modeli 2299$, GT783 ise 2499$ seviyesinden başlayan fiyatlarla alınabilecek.  

• Ben bu tür oyuncu bilgisayarlarına çok büyük ilgi duyuyorum.İnsanın gerçekten alası geliyor.
  • Aynı fiyata yakın konfigürasyonlu üstelik 3D'li bir Alienware alınıyorken MSI almak?
  • Aynı konfigürasyonları Monster Notebook ile çok daha ucuza toplamak ve içindeki değişiklikleri yönetebilmek varken msi gereksiz çok gereksiz..
  • Daha uygun fiyata Monster almak varken MSI da neymiş :)
  • Canavar.
  • tamam özellikler çok güzelde. can alıcı soru, bu aletin şarjı ne kadar gidiyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clearskies -- 5 Ocak 2012; 20:39:34 >
  • Ağırlığı belirtilmemiş. Buna dizüstü bilgisayar demek ne kadar doğru olur acaba orası muamma.
  • tamam aynı fiyata daha iyisini monsterdan toplarsın da sorarım sana ışıklı klavye varmı monsterda yada teslimat zamanını beklemeden alabilirmisin monsterda?
  • GTX580Mli GT685 modeli de var tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

Aynı konfigürasyonları Monster Notebook ile çok daha ucuza toplamak ve içindeki değişiklikleri yönetebilmek varken msi gereksiz çok gereksiz..

Zaten onun fiyatını yükselten özelliklerinin yanında tasarımının da olması...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forexr
    Zaten onun fiyatını yükselten özelliklerinin yanında tasarımının da olması...

Biraz da marka değeri var ama yine de şu anda monstera rakip değil kanımca. Tabi dolar ucuzlarsa hepsi alınabilir olur şu bilgisayarlara 2500-3000 tl arası fiyat çekseler alıcısı olur tahminimce.
  • MSI da monstere rakip olmaya çalışıyordu...
  • MSI GT780 e karar kılmıştım. Al birde buradan yak. :)
  • 2200$ gibi bir fiyatı var, bence pahallı...
  • ekran kartıyla ram süperde işlemci sanki düşük olmuş gibi.
  • ne ısınır bu alet şimdi ya. helede 2 3 saat oyun oynarsanız. ben asla bir dizüstünü oyun pc si olarak düşünemiyorum. klavyeden kaybedio zaten. arkadaşımda bi monster vardı 4 saat css oynayınca el yakacak dereceye geliyordu. bu nasıl bilemem ama oyun ve dizüstü bence çok uzak birbirinden
  • daha iyi özellikte bir masaüstü ve bir ipad daha kullanışlı olacak ve aynı fiyata gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

ne ısınır bu alet şimdi ya. helede 2 3 saat oyun oynarsanız. ben asla bir dizüstünü oyun pc si olarak düşünemiyorum. klavyeden kaybedio zaten. arkadaşımda bi monster vardı 4 saat css oynayınca el yakacak dereceye geliyordu. bu nasıl bilemem ama oyun ve dizüstü bence çok uzak birbirinden

Ne alakasi var? Dizustunde tabi ki de oyun oynarsiniz. Monster'in isinma sorunu varsa o monster'in sucu. Bu laptopi kullanmadan isinir demek ne alaka? Msi'n oyuncu bilgisayarlarinin isinma degerlerini baksaydiniz tam tersi ne kadar soguk calistigini gorurdunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev gezmelerine gidip de oyun oynayanlar vardır, onlar için oyun laptopu çok gerekli olabilir. Ya da yatağında uzanmışken touchpad'den(!) hardcore oyun oynamak ihtiyacı hissedenler için de oyun laptopu çok gereklidir. Ya da oyun partileri düzenlenen arkadaş toplantılarına da oyun laptopu ile gidilir.
    Bunları kimseyi hedef alarak söylemiyorum, ben de yaptım zamanında (ama yatakta touchpad ile oyun oynamadım, laser mouse'lar yatak örtüsünde de çalışıyorlar :)
    Ama gerçek oyun gerçek oyun makinelerinde ya da bilgisayarlarında oynanır, ayrıca oyun makinesi taşınabilir de olsun diye ödenmesi gereken fiyat farkı da benim için fayda/maliyet olarak yerlerde bir oran sergiler, başkaları için kabul edilebilir de olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.