Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7970 hız aşırtma rekorlarına yenilerini ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
14.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon HD 7970 hız aşırtma rekorlarına doymuyor. 28nm üretim teknolojisinin avantajlarından faydalanan DirectX 11.1 destekli yeni nesil ekran kartı hatırlanacağı üzere son olarak 1700MHz GPU ve 8000MHz bellek hızına çıkartılmasıyla gündeme gelmişti.

Haberimize konu olan yeni rekora da Asus takımı imza atmış durumda. Asus adına çalışan dünyaca ünlü hız aşırtma profesyoneli Shamino, dört tanesini bir araya getirdiği Radeon HD 7970 ile, Quad Crossfire X konfigürasyonunda yeni rekorun altına imzasını atmayı başardı.

Ekstrem koşullarda gerçekleştirilen çalışmada, Asus'un Rampage IV Extreme anakartı, 5.6GHz'de çalıştırılan 6 çekirdekli Core i7-3960X anakarta ve dört adet Radeon HD 7970'e yer verildi. Tamamı sıvı azot ile soğutulan ekran kartları 1610MHz GPU ve 7720MHz'e ulaşan farklı hızlarda 3DMark'ın çeşitli sürümleri ve Unigine Heaven'de yeni rekorlar alındı. 

AMD tarafından resmi satışına 9 Ocak'ta başlanacak Radeon HD 7970, Tahiti XT grafik yongasını kullanıyor. 384-bit bellek veri yolu desteğine, 2048 paralel işlem birimine ve 3GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kart, DİrectX 11.1 ve PCIe 3.0 desteği de sunuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    AMD Radeon HD 7970 Quad Crossfire rekorları

• göz boyamaktan baska bısey degıl :)

hış aşırtma potansıyelı cok yuksek olabılır ama verecegı gunluk performans onemlı...Bulldozerler de 8 GHz cıkıyor ama 3960X karsısında patates oluyor....bunlarda NVidia 600 serisi karsısında gunluk kullanımda patates olacaksa ne anlamı var kı bu kadar oc potansıyelıne ;)
  • Yazılımla güncel olsa nasıl bir rekor kırar acaba merak ediyorum
  • Evet bencede "günlük performans"önemli,buzlar çözüldükten sonra bir önemi kalmıyor ama burada önemli olan tabiki skor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengizhan72 -- 5 Ocak 2012; 10:00:50 >
  • amd ekran karti tanitimi yapiyor ama kullandigi islemci intel burasi biraz sacma.kendi islemcisine guvenmiyormu ki intel islemciyle overlock yapiyor.
  • Intel'lerde overclock haberleri olunca "intel bu yapar abi" olur, amd yapınca overclock önemli değil günlük skorlar önemli vs.. Artık bayatladı bu fanboyluklar başka bir cümle icat edin.
  • @darktempest
    +100000

@mladenbmv

testi yapanlar AMD değil de ondan. Asus Takımı testi yapıyor, dolayısı ile şuan var olan en extereme işlemci ve anakartı kullanmışlar.
  • buradaki amaç kartların nekadar zorlanabileceği ve alabilecekleri en yüksek skor günlük kullanımda bu degerleri elde edemeyecekleri ve aynı stabiliteyi günlük kullanımda sağlayamayacaklarını onlarda biliyor şöyle düşünelim formula araçlarını normal trafikte hiç gördünüzmü
  • buldozer le 7xxx serisini karşılaştırmak cahillik yada art niyetten başka bişi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Adamlar zaten kartları intel cpu ile test etmişler bu kartları bulldozerle karşılaştırıp patates diyen adam kendini camdan atsın bi zahmet(mecazi)
    -Kartların aldığı değelerler çok iyi şunları bide oyun benchleriyle test etselerdi arada bi kaç bir şeyler şıkıştırıp daha da iyi olurdu.
  • Sonuçlar gayet güzel. E nerde bu NVIDIA çıksada alsak yahu
  • Önce okuduğunuzu anlamanızı tavsiye ederim !

Carloska ve Anarchsiest;
    Bulldozer ile 7xxx karşılaştırmadım.Sonu onun gibi olmasın dedim ! iyi okumanızı tavsiye ederim....
    Anarchsiest ikinci söylediğine katılırım günlük performans kastımda buydu zaten :)

bkadem;
    Pardon ama hangi söylediğimden çıkardın böyle bir fanboyluğu ?

Biralogeg;
    F1 arabaları ile ilgili kısım saçma da olsa Bugatti-Pagani-Ferrari-Lamborghini gibi arabaları pekala görebilirsin ;)
  • yaranılmıyor abi insanlara.karta bu kadar para veren insan oc de yapar.ben notebook a 150mhhz hız aşırtıyorum. günlük performans ne allah aşkına.
  • Sıvı azot ile yapılan overclocklar benim ilgimi çekmiyor.Kim evinde günlük sıvı azot soğutma ile oyun oynar ki ? Yada hangi insan sıvı azot kullanır ?
  • Adamlar size bu testleri alın evde yapın demiyor.. Kartın son limitlerini görmek için yapıyor. Hala azotla testi ne yapayım diyolar ya.. Resmen kedi- ciğer meselesine döndürdünüz olayı..
  • @Darktempest

Mundar deseydin de olurdu yani...
  • Donanım'ın teknolojik olarak limitlerin zorlandığı testlere bazıları günlük olarak kullanamadığım için ne yapayım, gereksiz gibi ithamlarda bulunmuş. İlgini çekmiyorsa almazsın, zaten alamazsın da. Sadece sonraki jenerasyon kartların nereye doğru gidebileceklerini öğren o bile yeter.
  • @darktempest

Intel işlemcinin kullanıldığı testte buldozer'e patates diyorsanız fanboy değilde nesiniz? Şimdi bize ne cevap verirseniz verin farkında olmadan bilinç altınız fanboy olduğunuzu size söylettirmiş.
  • paravan ekip ile güzel reklam ! allah bilir bunlar amd taşaron olarak çalışıyordur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.