Şimdi Ara

Dört çekirdekli Edge, HTC'nin en ince telefonlarından birisi olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Amerika'da gerçekleştirilecek Tüketici Elektroniği Fuarı'nda çok fazla etkin olmayacağı ve operatörler vasıtasıyla yer alacağı belirtilen HTC'nin, Şubat sonunda gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi'ne konsantre olduğu ve çok sayıda yeni model lanse edeceği ifade ediliyor.

İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek etkinlik için HTC tarafında en fazla merak uyandıran model Edge olacak. Şirketin dört çekirdekli ilk telefonu olarak üst segmente konumlandırılacak Edge, Nvidia Tegra 3 platformundan güç alacak ve Qualcomm tarafından gelişirilen MSM 8906 kodlu 4G / LTE iletişim yongasını da bünyesinde barındıracak.

Konuşulan detaylara göre yüksek donanım özelliklerine ek olarak HTC'nin şimdiye kadar hazırladığı en ince tasarımlı telefonlardan birisi olması beklenen Edge'in aynı zamanda kullanılan lens kalitesi açısından da kendi sınıfındaki en rekabetçi kameralardan birine sahip olacağı ifade ediliyor.  4.7-inch 720p HD S-LCD 2 ekrana ve Android 4.x işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefonda aynı zamanda Beats Audio teknolojisi de yer alacak.

Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılacak HTC Edge'in Nisan ayında satışa çıkması bekleniyor.

• 4 yetmez 16 çekirdek olsun.....Bu ne böyle yaaa..
  • benim telefonum iste tahminen ne zaman çıkar bu telefon...
  • En iddalı kameraya sahip telefonun flaşınun bu ebatlarda olması saçma değil mi?
  • @Pachenkov

Önemli olan flaş'ın büyüklüğü değil işlevi. Yıl oldu 2012.

Telefon tasarım olarak bence mükemmel olmuş. Fiyatı hakkında birşey demek gelmiyor içimden telefon mu alıyoruz laptop mu belli değil 2 milyardan aşşağı bir fiyat olursa cazip olur yurt dışı için türkiye için ......
  • android 4 işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefonda o kapasitif butonlar bulunacaksa uzak dursun benden. galaxy nexus çok daha iyi bir tercih olur. sırf bu saçmalaık yüzünden bu telefona para vermem. soft tuşların altında kapasitif tuşlar ne kadar da seksi dururlar.. Şahin arabaya mercedes kaporta gibi..
  • htc sensationda ilk 2 çekirdekliydi ama ondan sonra çıkan 2 çekirdeklilerin gerisinde kaldı. bu seferde çok iddialı da aynı olaya dönerse şaşırmam.
  • Bekliyoruz artık, bu telefonlar için millet galaxy s 2'leri sensation'lrı elden çıkarmaya başladı bile :)
  • Tasarım ve özelliklerini beğendim ama HTC'nin ekranın yanlarından kılıf gibi çıkan metal gövdesine deli oluyorum. 4.7"lik ekranı ile iri bir telefon sonuçta. Kim daha iri bir cihaz taşımak ister ki? Galaxy Note ve Galaxy Nexus tek el ile kullanılabiliyor(en azından kullanabiliyorum. Eli iri olanlar için sorun yok) ama HTC 4.7" ekranın yanına neden kasayı bu kadar geniş tutuyor anlamış değilim. Ön kamera ve alta da firmanın ismi yazacağı kadar (küçük punto ile) boşluk olsa geri kalan yerler tamamen ekran olsa fena mı olur? 4" ekranlı cihaz 4.5-5" oluyor... o alan ekran olsa veya cihazın kalınlığı artmadan boyutu küçülse süper olur bana kalırsa...

Kamera olarak iyi olacağından hiç şüphem yok ama şu pillerin kapasitesi artsa batacaklar her halde. Donanım artıyor, güç tüketimi artıyor piller yerinde sayıyor iyi ki yedek pil kullanabiliyoruz. Yoksa bu pillerle yarım gün dayanmayacak cihazlar...

• İŞTE BENİM TELEFONUM
  • S3 ile Edge arasında seçim yaparız artık.
    elmacılarda böyle kendi cihazlarına bakıp kendilerini tatmin etsinler. ayrıntılar resimde :)))http://ressim.net/b/out.php/i5377935_armut.gif
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

S3 ile Edge arasında seçim yaparız artık.
    elmacılarda böyle kendi cihazlarına bakıp kendilerini tatmin etsinler. ayrıntılar resimde :)))http://ressim.net/b/out.php/i5377935_armut.gif

koptum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altta tuşlar olmasaydı keşke daha estetik olurdu zaten ics de gerek yok o tuşlara
  • htc şu slcd takısından kurtulmadıkça ekran kalitesinden hep uzak kalıcak,bir kullanıcı olarak telefonda ilk göze batan donanımın ekran olduğu kanısındayım,slcd telefonlar ne yazık ki kullandığı aydınlatma sisteminden dolayı tüplü televizyonları andırıyor,nova veya samoled neden kullanılmıyor bir türlü anlam veremiyorum niye bu ısrar,nokia veya motorola bile çıkarmış olduğu en üst seviye telefonlarında amoled teknolojisini kullanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

android 4 işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefonda o kapasitif butonlar bulunacaksa uzak dursun benden. galaxy nexus çok daha iyi bir tercih olur. sırf bu saçmalaık yüzünden bu telefona para vermem. soft tuşların altında kapasitif tuşlar ne kadar da seksi dururlar.. Şahin arabaya mercedes kaporta gibi..

Arkadaslar oyle bir sacmalik olacagini dusunuyormusunuz gercekten? Kapasitif tuslari olan cihazlarda ekranda sanal tuslar olmayacak, kapasitif tus olmayanlarda(nexus) sanal tuslar mevcut olacak. Yabanci forumlarda aciklamalar var merak etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım ve özellik olarak çok iyi bir telefon htc işini yapıyor fakat en çok merak ettiğim konu fiyatı. umarım bilgisayar fiyatına olmaz.
  • İncalik güzel
  • pil den ne haber ?
  • harika htc kendini asiyor
  • Bir tek benmi alttaki tuslarin kalmasi taraftariyim ? Uyanin ekranin hatrisayilir bir kismi o 3 tusa gidiyor ? Honeycombda en sevmedigim ozellikti tus yok sol alt kosede 3 tane buton var ekranin %10 unu katlediyor :@
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.