- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
baglantı sıfırlandı hatası..
21 Cevap9747 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

500 Mesaj
4 Ocak 2012; 11:21:10 

internette surf yaparken bir anda baglantı sıfırlanıyor ve 2-3 dk sonra kendiliginden geliyor . çok enteresan bir kopma yalnız web sitelerine giremiyorum ama online oyunlarda oyundan atmıyor sadece oyundan çıkarsam giremiyorum.internet koptugunda torrentten bişey indiriyorsam mesela o da devam ediyor durmuyor. internet hızlı gelsin diye baglantıyı devre dışı bırakıyorum tekrar aktifleştirmek istedigimde baglantı başarısız uyarısı alıyorum 4.5. denememden sonra baglantı etkin oluyor ve baglantı yeniden saglanıyor. internete evde switch aracılıgıyla 2 masaüstü bilgisayar giriyoruz diger bilgisayarda böyle bir sorun olmuyor o yüzden ttnet faktörünü dısladım , kabloyu denedim kablo saglam.virüs taramaları combofix falan onları da denedim virüs falan da bulamadım. sorunun bilgisayarımda oldugunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum :)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Eger gozler ruhun penceresiyse, keder de kapisidir.Kapali kaldigi surece bilmek ve bilmemek arasindaki barikattir.Ondan uzaklasin ve sonsuza dek kapali kalsin,ama onu acip iceri girdiginizde aci, gercek olur.

500 Mesaj
4 Ocak 2012; 14:23:46 

Arkadaşlar fikri olan yok mu yoksa umutsuZ vaka mi bizim is:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eger gozler ruhun penceresiyse, keder de kapisidir.Kapali kaldigi surece bilmek ve bilmemek arasindaki barikattir.Ondan uzaklasin ve sonsuza dek kapali kalsin,ama onu acip iceri girdiginizde aci, gercek olur.

500 Mesaj
4 Ocak 2012; 17:45:28 

quote:

Orijinalden alıntı: DarkSmellMan

İnternete aşırı yüklenilirse böyle şeyler yaşanıyor olabilir. Driver güncellemeyi deneyin.

yok yüklenmiyorum torrent çok nadir sadece örnek vermek için yazdım. normal surf sırasında bile oluyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2012; 17:49:27 

Sorun yok. Herkesin yaşayabileceği bir şey.

Uzaklaştırılmış
4 Ocak 2012; 17:51:38 

Eğer bu durum kendini sık sık yeniliyorsa sorun var demektir.

500 Mesaj
5 Ocak 2012; 11:47:03 

quote:

Orijinalden alıntı: huseyin93

Eğer bu durum kendini sık sık yeniliyorsa sorun var demektir.

çok sık yasıyorum saatte en az 10 kere sorun nerde onu bulamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niger21 -- 5 Ocak 2012; 11:47:58 >

Uzaklaştırılmış
5 Ocak 2012; 17:03:53 

Modeme reset atmayı denediniz mi?

500 Mesaj
6 Ocak 2012; 9:17:56 

o zaten rutin yaptıgım birşey yeni bir sorun degil bu 3-4 aydır var ben modem ve ttnet faktörünü dışladım çünkü 2 bilgisayar baglanıyoruz yazdıgım gibi ve sorun sadece benim bilgisayarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niger21 -- 6 Ocak 2012; 9:19:42 >

4051 Mesaj
6 Ocak 2012; 9:33:36 

quote:

Orijinalden alıntı: niger21

o zaten rutin yaptıgım birşey yeni bir sorun degil bu 3-4 aydır var ben modem ve ttnet faktörünü dışladım çünkü 2 bilgisayar baglanıyoruz yazdıgım gibi ve sorun sadece benim bilgisayarda

Selam
Yazdığınız duruma göre benim aklıma gelen HOSTS dosyasında değişiklik yapmanızdan kaynaklanıyor gibi sanki.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içindeki, hosts dosyanızı denetleyin ve localhost 127.0.0.1 den sonra ne varsa silin, kaydedin ve çıkın.
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra kopma oluyorsa, sıkı bir Virüs taramasından geçirin. Eğer bu tarama DOS üzerinden olursa daha sağlam olur. Çünkü bu durumda hiç bir bileşen çalışmadan tarama yapılır.
Kolay gelsin..

Zaman çok önemlidir, zira bunu boşa harcamak israfların en büyüğüdür..
Bay_KG

40 Mesaj
6 Ocak 2012; 10:37:00 

internet kullandığın bölge ile alakalı bir sorun gibi duruyor, ama yan binadaki arkadaş kesintisiz kullanıyor deme sakın, ondan geçen hat sağlamdır. Bazı bölgelerde böyle bağlantı sorunları yaşanıyor. Benim bulunduğum yerde öyleydi geçen sene, telekom bi altyapı geliştirme çalışması yaptı, ama 3 ay kadar sürmüştü sanırım. Ondan sonra sıfır kopma yaşandı. telekoma bol bol şikayet etmeni tavsiye ederim

40 Mesaj
6 Ocak 2012; 10:38:15 

Tabi bunun yanında modem ile alakalı da olabilir. Ucuz bi modem alıp deneyebilirsin,30tl ye falan idarelik modemler bulunuyor, veya ödünç alıp ayarlarını yaparak 1 günlük deneyebilirsin

500 Mesaj
7 Ocak 2012; 0:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: whisper16

internet kullandığın bölge ile alakalı bir sorun gibi duruyor, ama yan binadaki arkadaş kesintisiz kullanıyor deme sakın, ondan geçen hat sağlamdır. Bazı bölgelerde böyle bağlantı sorunları yaşanıyor. Benim bulunduğum yerde öyleydi geçen sene, telekom bi altyapı geliştirme çalışması yaptı, ama 3 ay kadar sürmüştü sanırım. Ondan sonra sıfır kopma yaşandı. telekoma bol bol şikayet etmeni tavsiye ederim

yan bina demeyecem yan odada kardeşim aynı baglantıyla baglanıyor tek modem switch ve 2 masaüstü sorun sadece bende

500 Mesaj
7 Ocak 2012; 0:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
Yazdığınız duruma göre benim aklıma gelen HOSTS dosyasında değişiklik yapmanızdan kaynaklanıyor gibi sanki.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içindeki, hosts dosyanızı denetleyin ve localhost 127.0.0.1 den sonra ne varsa silin, kaydedin ve çıkın.
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra kopma oluyorsa, sıkı bir Virüs taramasından geçirin. Eğer bu tarama DOS üzerinden olursa daha sağlam olur. Çünkü bu durumda hiç bir bileşen çalışmadan tarama yapılır.
Kolay gelsin..

hocam sadece local host 127.0.01 var başka dosya yok

929 Mesaj
7 Ocak 2012; 0:42:24 

Bana göre kullandığın tarayıcıda sorun olabilir.Bide Ccleaner programıyla temizleme yapın.Kayıt defterini düzeltin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1457 Mesaj
7 Ocak 2012; 3:23:02 

denetim masası ağ bağlantılarında yerel ağ bağlantısı ayarlarında statik ip mi alıyorsunuz ? sizin modemin ip si nedir ?

örnek veriyorum : (modem ip = 192.168.1.1)
(sırasıyla)
192.168.1.100
255.255.255.0
192.168.1.1

dns 1 : 208.67.222.222
dns 2 : 208.67.220.220

böyle yaparsanız düzelebilir.

http://ogulcanozugenc.com

500 Mesaj
18 Ocak 2012; 20:38:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanozugenc

denetim masası ağ bağlantılarında yerel ağ bağlantısı ayarlarında statik ip mi alıyorsunuz ? sizin modemin ip si nedir ?

örnek veriyorum : (modem ip = 192.168.1.1)
(sırasıyla)
192.168.1.100
255.255.255.0
192.168.1.1

dns 1 : 208.67.222.222
dns 2 : 208.67.220.220

böyle yaparsanız düzelebilir.

zaten dediginiz ayarlarda kullanıyorum

500 Mesaj
18 Ocak 2012; 20:39:39 

bir de bugün farkettim internet gittiginde ag baglantılarımı tıklıyorum gelen giden ne artıyor ne azalıyor mavi ışık gider gelir ya orda gelen giden ekranlarında iki ekran da gri mavi ışık bile yanmıyor ekranlarda

500 Mesaj
21 Şubat 2012; 12:53:27 

arkadaşlar bilgisayarı direk modeme bagladım , baglantı sıfırlandı artık olmuyor. ama anlamadıgım 2 bilgisayarı switche bagladıgımda neden sadece benim bilgisayarda baglantı sıfırlanıyor diger bilgisayarda böyle bir sıkıntı olmuyor.switch yerlerini degistirdim yine benim ki kesiliyor digerinde sorun yok.

500 Mesaj
21 Şubat 2012; 12:56:31 

çift girişli modem alırsam switch devre dışı bırakırsam sorun düzelir mi sizce

91 Mesaj
21 Ekim 2014; 4:33:56 

Yıl 2014 sorun aynı sorun bi el atın arkadaşlar.

91 Mesaj
22 Ekim 2014; 20:33:44 

Forum "tipim nasıl ss'li forumu" olmuş lan yardım edecek biri yokmu

500 Mesaj
22 Ekim 2014; 23:46:08 

benim o sorunum çözüldü , bilgisayar başka odadaydı ethernet kablosu çok uzundu. modemin oldugu odaya geçtim switchi iptal edip direk modeme bagladım.

En Beğenilmeyen Yorumlar
Selam

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörü içindeki, hosts do... Yoruma Git
Yorumun Devamı Bay_KG - 6 Ocak 2012; 9:33:36 -2
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » baglantı sıfırlandı hatası..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.604