Şimdi Ara

ASUS K53TA FUN CLUB -- AMD Fusion APU ve 6650M forumun yeni F/P Canavarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
5
Favori
21.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ASUS K53TA FUN CLUB -- AMD Fusion APU ve 6650M forumun yeni F/P Canavarı

ASUS K53TA FUN CLUB -- AMD Fusion APU ve 6650M forumun yeni F/P Canavarı

Processor

AMD® Fusion APU A6-3400M/A4-3300M Processor

Operating System

Genuine Windows® 7 Ultimate
    Genuine Windows® 7 Professional
    Genuine Windows® 7 Home Premium
    Genuine Windows® 7 Home Basic
    This version contains all product updates (SP1)

Chipset

AMD M780G Chipset

Memory

DDR3 1333 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 8 G SDRAM

Display

15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Backlight

Graphic

AMD Radeon® HD 6650M with 1GB DDR3 VRAM Built-in A4-3300M
    AMD Radeon® HD 6720G2 1GB DDR3 VRAM Built-in A6-3400M

Storage

2.5" SATA
    750GB 5400rpm/7200rpm
    640GB 5400rpm
    500GB 5400rpm/7200rpm
    320GB 5400rpm

Optical Drive

Blu-Ray DVD Combo (Optional)
    Super-Multi DVD

Card Reader

4 -in-1 card reader ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC)

Camera

0.3 Mega Pixel web camera

Networking

Integrated 802.11 b/g/n
    Built-in Bluetooth™ V3.0+HS (Optional)
    10/100/1000 Base T

Interface

1 x Microphone-in jack
    1 x Headphone-out jack
    1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
    1 x USB 3.0 port(s)
    2 x USB 2.0 port(s)
    1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
    1 x HDMI

Audio

Built-in Speakers And Microphone
    Altec Lansing® Speakers

Battery

6Cells : 5200 mAh 56 Whrs

Power Adapter

Output :
    19 V DC, 4.74 A, 90 W
    Input :
    100 -240 V AC, 50/60 Hz universal

Dimensions

37.8 x 25.3 x 2.83 ~3.49 cm (WxDxH)

Weight

2.6 kg (with 6 cell battery)

Manufacturer Warranty

2-year limited International hardware warranty. *different by country
    On-line problem resolution through web interface (BIOS, Driver update)
    OS (Windows 7 ) install/uninstall consultation
    Bundled software install/uninstall consultation
    ASUS software supporting

Overclock

CPU

isteyen arkadaşlar cpu yu undervolt yapıp güc tüketimini ve ürettiği ısıyı düşürebilir yada isteğe bağlı sistem acılışına endeksli overclock yapabilir..

şahsi görüşüm 2.4 ghz için 1.1v yetiyor .. ve tam stabil oluyor benim işlemci..
    1.8ghz de 1.00v yetiyor.. artık ihtiyacınıza göre undervolt/Overclock yapabilirsiniz..

http://aspiregemstone.blogspot.com/2009/06/k10stat-amd-griffin-processor.html

GPU

evet GPU da cok iyi OC olmakta.. Fazla zormadan 740 /1100 e kadar gitti benim GPU bu sınır mı bilmiyorum ama cok fazlada ileri gitmek istemedim..

Once Regedit programını calıştırın ve ULPS yi arayın ve buldugunuz EnableULPS değerlerini "0" yapın.. Sapphire TRIXX yada Msi afterburner ile 6650M gpunuzun sınırlarını zorlamaya başlayın..

Yazılım

eğer lisans sıkıntınız yoksa W7 ultimate 64 bit öneriyorum.. kendi içinde gelen sistem oldukca hantal.. bide Grafik / chipset driverlarini Asus tan değil AMD den indirin daha verimli oluyor.. Asustan diğer driverları kurabilirsiniz.. Bios olarak sorun yaşıyorsanız k53ta ile tam uyumlu olarak aşagıdaki linkten 211 nolu biosu deyenebilirsiniz.. test edilmiştir Tam uyumludur.. beğenmezseniz tekrar 207 / 206 ya donebilirsiniz..

http://ph.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K43TA/#download

GELECEKTE BU MESAJ DÜZELTİLMEK ÜZERE FUN CLUBUMUZU BAŞLATIYORUM...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 4 Ocak 2012; 8:21:34 >

• hayırlı olsun o zaman
  • eczanet arkadaşım eline sağlık :) başka bir konuda a8 işlemci sipariş ettiğinden bahsetmiştin... Son durum nedir acaba?
  • geri iade edecekti sanırım, tam performans alamamıştı.
  • Fan klübümüz hayırlı olsun.

a8-3530 almıştı sanıyorum o işlemcinin tdp si yüksek oldugundan sorun çıkmış o yüzden iade etmişdi sanıyorum ama nette a8-3500 işlemci takanlarda sorun olmuyormuş diye okumuştum.

ebayda şu anda 89$ civarına free shipping olarak alınabiliyor işlemci.

eğer işlemci terfisi yapılırsa inanılmaz performans alınacağına eminim.

a4-3300 ile de yeterince rahat çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Fan klübümüz hayırlı olsun.

a8-3530 almıştı sanıyorum o işlemcinin tdp si yüksek oldugundan sorun çıkmış o yüzden iade etmişdi sanıyorum ama nette a8-3500 işlemci takanlarda sorun olmuyormuş diye okumuştum.

ebayda şu anda 89$ civarına free shipping olarak alınabiliyor işlemci.

eğer işlemci terfisi yapılırsa inanılmaz performans alınacağına eminim.

a4-3300 ile de yeterince rahat çalışıyor.

evet e8 3530mx almıştım ama normal frekansta bile çalışmadı a8 3500m gelince sonuçları yazarım..
  • Heyecanla bekliyorum
  • ekleyin dicemde eklenecek bişey yok galiba daha. eczanet kaça aldın A8'i? kaç silindir

biri imza falan ayarlasa bari
  • Konu yerinde olmuş, forumu açan ve katkı sağlayacak olanlara şimdiden teşekkürler

bende daha yeni saturn den aldım.

Aslında beni hız konusunda biraz hayal kırıklığına uğrattı. yani pek çok defa pencerleri açaken bile bazen bekletiyor hemen açılmıyor. ama genel olarak memnunum.
  • gerçek performansını görmek isteyenler basicin yerine ya da diğer kısma ultimate kurun kesinlikle çok fark ediyor gerek pil ömrü gerek çalışması ile.

ramlerin yeri de zor açılıyor biraz.
  • Eczanet arkadaşımız sağolsun notebooklarımız sayfasına kavuştu... :) "amd a4 3300 acil sorun" başlığı altındaki sorumu buraya da yazayım, belki aynı sorunu yaşamış/yaşayan ve çözümü/fikri olan bir kardeşimiz vardır. Tekrar hayırlı olsun...

"bugün farkettim de ağır işlemci yükü getiren uygulamalardan çıktıktan sonra (oyun, simülsayon programı vs...) görev yöneticisinde cpu kullanımının %95 -&100lerden aşağıya inmiyor, uzunca süreler işlemcinin kendini toparlamasını bekledim ama nafile. normal bi durum mu arkadaşlar?"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

Konu yerinde olmuş, forumu açan ve katkı sağlayacak olanlara şimdiden teşekkürler

Aslında beni hız konusunda biraz hayal kırıklığına uğrattı. yani pek çok defa pencerleri açaken bile bazen bekletiyor hemen açılmıyor. ama genel olarak memnunum.

aynı sorunu bende yaşamıştım a8 işlemci cidden fark yarattı. işlemci upgrade ederek sadece işlemciniz ve sisteminiz olmayacak hızlanan.. 6620g gpu dx11 oyunlarda %15-20 performans artışı sağlıyor.. bununla birlikte a8 3530mx 1700mhz yi gecmediği için nfs run da 1 saat bile calıssa ısınmıyordu bende bu neden ısınmıyor diye biraz araştırınca gerceği ögrenmiştim . işlemci bu konfigurasyonda biraz sırıtıyor ama w7 ultimate ile sistem biraz canlanıyor.. eğer lisans kaygınız yoksa kesinlikle upgrade yapın... ramlar genel itibari ile yeterli ama ucuz oldugundan ben 8gb ye cıkardım.. a8 işlemci ile birlikte 32 usd ye gelmişti 2x4gb ram... haa birde kargo payı + 4-5 usd gibiydi..(bir kaç bişey beraber almıştım)..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bernathe

Eczanet arkadaşımız sağolsun notebooklarımız sayfasına kavuştu... :) "amd a4 3300 acil sorun" başlığı altındaki sorumu buraya da yazayım, belki aynı sorunu yaşamış/yaşayan ve çözümü/fikri olan bir kardeşimiz vardır. Tekrar hayırlı olsun...

"bugün farkettim de ağır işlemci yükü getiren uygulamalardan çıktıktan sonra (oyun, simülsayon programı vs...) görev yöneticisinde cpu kullanımının %95 -&100lerden aşağıya inmiyor, uzunca süreler işlemcinin kendini toparlamasını bekledim ama nafile. normal bi durum mu arkadaşlar?"

bu sorunu k10stat la ilgili düşme ve cıkma süreleri ile oynayarak kısmen düzeltebilirsiniz.. Bu arada görev yoneticisi yerine hwinfo64 ve sensorler ile kontrol edin ,, mesela siz cpu kullanan uygulamadan cıkınca işlemci 2.5ghz den 800mhz ye düşüp 800mhz de %95 kullanıyorda olabilir.. işlemcinin 6 normal 1 tane turbo statüsü var..

isteyen arkadaşlar cpu yu undervolt yapıp güc tüketimini ve ürettiği ısıyı düşürebilir yada isteğe bağlı sistem acılışına endeksli overclock yapabilir..

şahsi görüşüm 2.4 ghz için 1.1v yetiyor .. ve tam stabil oluyor benim işlemci..
    1.8ghz de 1.00v yetiyor.. artık ihtiyacınıza göre undervolt/Overclock yapabilirsiniz..

http://aspiregemstone.blogspot.com/2009/06/k10stat-amd-griffin-processor.html

• peki şimdi overclocku sadece fişte takılı iken çalışacak şekilde ayarlayabiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slapert

peki şimdi overclocku sadece fişte takılı iken çalışacak şekilde ayarlayabiliyor muyuz ?

sistem otomatikman güç tasarruf moduna geçer fiş takılı değilse.. fişe takınca performans moduna alır.. ama sen k10stat ile sistemi override edersen sistem fişe takılı / pil kullanımı farkını algılayamaz.. yani sürekli O/C kullanırsın bununla birlikte AMD sistemlerde CPU nun iş yüküne göre frekans ve voltaj değişimi olayı güzel sistem yük altında değilse O/C lesen bile eğer aşagıdaki statlarla oynamazsan 800mhz ye kadar CPU kendini yavaşlatıyor.. Pil ömrü açısından iyi..
  • öncelikle herkese selamlar. bende 500 gb hddli modelini kullanıyorum yalnız çözemediğim bir kaç sorunum var hala. ekran kartı driverı adam gibi çalışmıyor pes 2012 veya cod 4 gibi oyunlarda hala anlık takılmalar yaşıyorum. ( 207 bios u yapıp ekran kartı driverını 20 kez değiştirdikten sonra bilgisayar mavi ekran verdi bende recovery yaptım.) siz hangi driverı kullanarak tam verim alıyorsunuz. bir de yukarıdaki biosu kurmanın şu anki halinden artısı nedir? kullandığınız driverın linklerini ilk mesajda paylaşırsanız sanırım herkes için faydalı olur. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: niyetsizadam

öncelikle herkese selamlar. bende 500 gb hddli modelini kullanıyorum yalnız çözemediğim bir kaç sorunum var hala. ekran kartı driverı adam gibi çalışmıyor pes 2012 veya cod 4 gibi oyunlarda hala anlık takılmalar yaşıyorum. ( 207 bios u yapıp ekran kartı driverını 20 kez değiştirdikten sonra bilgisayar mavi ekran verdi bende recovery yaptım.) siz hangi driverı kullanarak tam verim alıyorsunuz. bir de yukarıdaki biosu kurmanın şu anki halinden artısı nedir? kullandığınız driverın linklerini ilk mesajda paylaşırsanız sanırım herkes için faydalı olur. teşekkürler.

Benim görev yöneticisinden gördüğüm fiziksel bellek ciddi anlamda kullanılıyor oyun oynamasan bile, o yüzden bi RAM upgrade i iyi gelebilir diye düşünüyorum, an itibariyle upgrade etmiş arkadaşlar yorum yapabilirler belki. BIOS update ini ben de yapacaktım ama sistemde yüklü gelen BIOS sürümü 209 idi, winflash programı uyardı, o yüzden yapmadım, sende de 209 sürümü yüklü gelmişse sıkıntı yaratmış olabilir eski sürüme dönmek...

• quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

Konu yerinde olmuş, forumu açan ve katkı sağlayacak olanlara şimdiden teşekkürler

dostum bence yavaslık sorunu hdd den ben ssd takdım şak diye açılıyor herşey eğer işlemciden dolayı yavaş olsa ssd taktığımda da yavaş olurdu.

birde battery modda cpu gücünü çok kısıyor zaten ne gücü varsa yarı yarıya düşürüyor :))

onu ccc den cpu nun düşeceği minimum mhz yi ayarlayabilirsin ben min 1400 mhz ayarladım battery modda da daha performanslı çalışıyor. 5 saat elektriksiz kullanayım diye bi derdim yok nasılsa.

• bence de yavaşlığın sebebi hdd, pildeyken işlemciyi kısması hoşuma gidiyor benim ne kadar uzun giderse o kadar iyi

selmand hocam ssd kaç gb aldınız ve ne kadar ödediniz acaba ?
  • 60 gb sandisk aldım 158 tl ödedim vatandan aldım.

ama mevcut sistemi aktarmak tam bir işkence oldu akşama kadar uğraştım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.