- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ÖSYM deki Fotoğrafımı değiştirmem gerekiyor !!
42 Cevap21934 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

397 Mesaj
3 Ocak 2012; 19:58:59 

Arkadaşlar bu sene 2.kez sınava giricem. Ösymde benim geçen seneki fotoğrafım kayıtlı. İnternet üzerinden fotoğrafımı değiştirebilirmiyim?

---------
Ösym bürosuna gidip belli bir ücret karşılığında fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Webcamle fotoğrafınızı çekiyorlar siz vesikalık fotoğraf vermiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 9 Eylül 2014; 0:45:40 >

974 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:04:38 

İnternet üzerinden malesef resim değiştirilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 3 Ocak 2012; 20:05:17 >

Galatasaray 2014-2015
#1 Fernando Muslera #3 Felipe Melo #4 Hamit Altıntop #5 Gökhan Zan #6 Blerim Dzemaili #7 Aydın Yılmaz #8 Selçuk İnan #9 Umut Bulut #10 Wesley Sneijder #11 Armindo Tué Na Bangna #13 Alex Telles #17 Burak Yılmaz #18 Sinan Gümüş #19 Goran Pandev #20 Furkan Özçal #21 Aurélien Chedjou #22 Hakan Balta #23 Yasin Öztekin #26 Semih Kaya #28 Koray Günter #29 Olcan Adın #35 Yekta Kurtuluş #40 Emre Can Coşkun #43 Birhan Vatansever #52 Emre Çolak #55 Sabri Sarıoğlu #67 Eray İşcan #68 Alperen Uysal #77 Tarık Çamdal #88 Veysel Sarı #90 Umut Gündoğan
Cesare Prandelli
Bütün Zaferler Gökyüzüne

397 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:14:45 

eee ben şimdi başvuruyu yaptım internetten fotoğrafımı değiştirmek için ösym bürosuno gitsem ücret alırlar mı ? sadece fotoğrafı değiştircekler

421 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:18:44 

fotoyu değiştirme amacın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

397 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:21:21 

1- Fotoğrafda yamuk çıktım
2- Üniversite kimliğinde bu fotoğraf çıkacakmış
3- Bu yaz 25 kilo verdiğim için fotoğraf bana uzaktan yakından hiç benzemiyor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Ocak 2012; 20:43:16 

quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

Evet o fotoğrafa biraz önem vermekte fayda var :D her okula girdiğinizde,sınavlarda o kimliğe,o fotoğrafa bakılıyor :)

167 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:44:36 

quote:

Ne o resim üniversite kimliğindemi kullanılcakmış,o zaman bende resmimi değiştiricem...

Shakira anne oluyormuş...

2722 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:48:46 

okula başlayınca kimliği değiştirirsiniz sorun değil.

hem neden bu kimlik fotoğrafı kompleksi vardr,hiç anlamam.2 üniversite gezdim,kimlik fotoğrafını beğeneneini görmedim.

397 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:50:30 

o değilde sınav sırasında sorun çıkarabilirler Çünkü fotoğraf bana hiç benzemiyor bide sınav salonundan atılmayalım

2 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:08:53 

aynen adamım bende değiştireceğim.. okula gidip yeni bitane çekineceğim.. öyle bir hakkım var di mi ?

2235 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:17:29 

O resmi değiştirmen çok zor.
Yani ÖSYM nin ana binasına gitmen gerekiyor.
Nedenine gelince Her başvuru merkezinde değişime izin verselerdi millet birbirinin yerine girerdi ortalık karışırdı emin ol :)

817 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:19:49 

Arkadaşlar geçen sene kayıt olup resim çektirenler,bu sene yine resim çektirdiler mi?(başvuruyu liselerde yapanlar için)

2897 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:26:00 

İnternetten kayıt yaptım geçen seneki resim var.

535 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:48:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

İnternetten kayıt yaptım geçen seneki resim var.

Ben de mezunum,net üzerinden nasıl başvuru yapıyoruz?

bir sağa bir sola, iki bazuka
wesley sneijder#10

2897 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:51:38 

quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

Ben de mezunum,net üzerinden nasıl başvuru yapıyoruz?

Parayı yatırdıktan sonra ais.osym.gov.tr den bireysel başvuru yapabilirsin.

397 Mesaj
3 Ocak 2012; 21:53:38 

quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Arkadaşlar geçen sene kayıt olup resim çektirenler,bu sene yine resim çektirdiler mi?(başvuruyu liselerde yapanlar için)

bende bunu merak ediyorum :)

570 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
AvantiLazio
3 Ocak 2012; 21:55:38 

başvuru yapmayanlar resim değiştirmek istiyorsa liselerde başvursunlar yeni resim çekiyorlar ama bireysel başvuruda değiştirme şansınız yok ayrıca üniversite kimliği de vize final bazı okullarda da içeriye girişden başka işe yaramıyor öylece kalacak cüzdanınızda 2 ay sonra kafamıza taktığımız şeye bak dersiniz o kadar önemsiz bişey bu düşündüğünüz.

http://www.youtube.com/watch?v=HPXf-KJvUf8

722 Mesaj
3 Ocak 2012; 22:21:08 

para alırlar bilginize :D bide yogunluk varsa ooo

// Psikoloji // 2012 //

421 Mesaj
3 Ocak 2012; 22:36:12 

beyler bişey sorcam.şimdi ygsye başvurucam ben nüfus kimliği isticekler ya benden o fotoğraf önemli olur mu? Ben başvurduktan sonra fotoğraf değiştirmeyi düşünüyorum.yardım edin.

167 Mesaj
4 Ocak 2012; 0:05:02 

Şimdi soru biraz saçma ve gereksiz olabilir ama önemli şimdi ben ygs kayıttaki resmimi değiştirmessem bana verecekleri üniversite kimliğindeki resmi dğiştirebilirmiyim.

Shakira anne oluyormuş...

434 Mesaj
4 Ocak 2012; 7:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: shakir@

Şimdi soru biraz saçma ve gereksiz olabilir ama önemli şimdi ben ygs kayıttaki resmimi değiştirmessem bana verecekleri üniversite kimliğindeki resmi dğiştirebilirmiyim.

değiştiremessin

397 Mesaj
4 Ocak 2012; 13:22:26 

Arkadaşlar bugün ösym bürosuna gittim vee fotoğrafımı değiştirdim :D 2tl değişim ücret aldılar

193 Mesaj
11 Ocak 2013; 12:14:06 

quote:

eee ben şimdi başvuruyu yaptım internetten fotoğrafımı değiştirmek için ösym bürosuno gitsem ücret alırlar mı ? sadece fotoğrafı değiştircekler

Hocam bende bireysel başvuru yaptım evden.ama resmi değiştirmek istiyorum.başvuru yaptıktan sonra değiştirebilirmiyim

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
7 sa. 42 dk. kadarı kaldı.
11 Ocak 2013; 13:06:54 

quote:

Arkadaşlar bugün ösym bürosuna gittim vee fotoğrafımı değiştirdim :D 2tl değişim ücret aldılar

hocam acaba sınavdan sonra, üniversiteden önce de değiştirirler mi, üniversite kimliğim o olmamalı :D

Uzaklaştırılmış
14 gün cezanın,
4 gün 9 sa. 17 dk. kadarı kaldı.
11 Ocak 2013; 13:21:51 

önce parayı yatırıp sonra mı internetten başvuru yapıyorduk, yoksa tam tersi miydi?

1689 Mesaj
11 Ocak 2013; 15:08:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

önce parayı yatırıp sonra mı internetten başvuru yapıyorduk, yoksa tam tersi miydi?

önce para yatırıp daha sonra başvuru yapıyorsunuz.

bu arada geçen sene başvurupta geçen seneden resim çektirenlerin bu sene değiştirmesine gerek yok.Tc kimliğe bakarlar en çok tipte çok değişmediyse sorun teşkil etmez.Mesela benim geçen sene ki resimimde bıyıklı ve sakallı çektirmişim bu senede sınava girerken bıyıklı sakallı gidicem mesela. Sorun çıkmaz merak etmeyin.

PSN:Darkhate90

633 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ahmet_26
11 Ocak 2013; 15:30:37 

ben bu sene de basvuru merkezinde yaptım basvuruyu gecen seneki fotoğrafı değiştirdiler ayrıca belirtmemiştim 3 lira verdim sadece.Fotoğraf değişimi 5 lira yazıyordu kağıtta ama almadılar.

1346 Mesaj
11 Ocak 2013; 16:45:27 

Dert yapmanıza gerek yok, tercihlerden sonra yerleştirildiğiniz üniversite siz daha gitmeden o kartları basıyor. Gittiğiniz zaman ön kayıtta direk elinize veriyorlar zaten.
Değiştirememe gibi bir durum yok, kaybettim dersiniz ufak bir ücret karşılığında yeni fotoğrafınızı vererek yeni kart bastırırsınız.
Sınavı geçmeden fotoğraf derdine düştünüz, yapmayın etmeyin...

Encumbered forever by desire and ambition
There`s a hunger still unsatisfied
Our weary eyes still stray to the horizon
Though down this road we`ve been so many times

7873 Mesaj
24 Nisan 2013; 10:16:44 

AIS uyelik bilgileri sisteminde fotoğraf çıkmıyor nedense. Çok eski fotoğraflarda mı sadece bu sorun var acaba? Sınav merkezine gidip yeni fotoğraf çektirsem çıkar mı? En son 5 sene önce çektirip yüklenmişti siteye.

???

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

271 Mesaj
24 Nisan 2013; 12:54:59 

arkadaslar okullarda fotugraf degıstırmek.5 tl fakat unıversıtede fotograg ıstıyorlar yanı verdıgınız fotograf kımlıkte oluyor

28 Mesaj
24 Nisan 2013; 12:56:32 

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

AIS uyelik bilgileri sisteminde fotoğraf çıkmıyor nedense. Çok eski fotoğraflarda mı sadece bu sorun var acaba? Sınav merkezine gidip yeni fotoğraf çektirsem çıkar mı? En son 5 sene önce çektirip yüklenmişti siteye.

???

sistemden kaynaklanan sorundur şuan bende de gözükmüyor ilerleyen zamanlarda düzelir.

397 Mesaj
24 Nisan 2013; 15:58:09 

Şuanda üniversiteye hazırlanan arkadaşlar ÖSYMdeki fotoğrafınız Üniversite Kimliğiniz üzerinde fotoğrafınız oluyor.
Ösym bürolarına gidip fotoğrafınızı değiştirmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 24 Nisan 2013; 16:07:16 >

397 Mesaj
24 Nisan 2013; 16:02:43 

Şuanda üniversiteye hazırlanan arkadaşlar ÖSYMdeki fotoğrafınız Üniversite Kimliğiniz üzerinde fotoğrafınız oluyor.
Ösym bürolarına gidip fotoğrafınızı değiştirmenizi öneririm.

8 Mesaj
24 Nisan 2013; 16:06:35 

Kısmetse 4. Farklı üniversite kaydımı yaptıracağım. Hepsinde farklı farklı resim var. Öyle bir şey yok arkadaşlar. Kayıtta sizden 12 foto istiyorlar tecrübe konuşuyor :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

397 Mesaj
24 Nisan 2013; 16:08:53 

quote:

Orijinalden alıntı: tembelyaratık

Kısmetse 4. Farklı üniversite kaydımı yaptıracağım. Hepsinde farklı farklı resim var. Öyle bir şey yok arkadaşlar. Kayıtta sizden 12 foto istiyorlar tecrübe konuşuyor :D

o zaman her üniversitenin sistemi farklı diyelim zira kocaeli üniversitesinde ösym fotoğrafı geçiyor kimliğe :)

7873 Mesaj
24 Nisan 2013; 16:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Jigle

sistemden kaynaklanan sorundur şuan bende de gözükmüyor ilerleyen zamanlarda düzelir.

Ben aslında 5 sene önce KPSS için başvurup resmi yükletmiştim ama geçtiğimiz 2 sene boyunca sınava girmedim. Bu yüzden silindiği söyleniyor otomatik olarak. Bu doğru mudur?

28 Mesaj
24 Nisan 2013; 19:33:27 

quote:

Ben aslında 5 sene önce KPSS için başvurup resmi yükletmiştim ama geçtiğimiz 2 sene boyunca sınava girmedim. Bu yüzden silindiği söyleniyor otomatik olarak. Bu doğru mudur?

öyle birşey olmaz 2008 askeri liseler sınavı için çekindiğim fotoğraf 2012 kpss için çekindiğim fotoğraf ve 2012 ösys için çekmiş olduğum fotoğrafın 3üde birbirinde farklı fotoğraflar yani her her sınav için fotoğraflar ayrı ayrı kayıt altıda tutuluyor silinmesi söz konusu olamaz size bunu söyleyen kişi sizi yanlış bilgilendirmiş olmalı şöyle bir durum var ösys için internetten bireysel başvuru yapabilmek için adayın son 2 sene içinde ösys kaydını bir başvuru merkezinden yapmış olması gerekiyor
sonuç açıklama sayfasından 2008 kpss sonuçlarına bakarsanız fotoğrafınız çıkacaktır.
siz sadece fotoğrafınız gözükmediği için mi sordunuz bir başvuru filan yaptınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jigle -- 24 Nisan 2013; 19:33:57 >

7873 Mesaj
24 Nisan 2013; 19:55:17 

quote:

öyle birşey olmaz 2008 askeri liseler sınavı için çekindiğim fotoğraf 2012 kpss için çekindiğim fotoğraf ve 2012 ösys için çekmiş olduğum fotoğrafın 3üde birbirinde farklı fotoğraflar yani her her sınav için fotoğraflar ayrı ayrı kayıt altıda tutuluyor silinmesi söz konusu olamaz size bunu söyleyen kişi sizi yanlış bilgilendirmiş olmalı şöyle bir durum var ösys için internetten bireysel başvuru yapabilmek için adayın son 2 sene içinde ösys kaydını bir başvuru merkezinden yapmış olması gerekiyor
sonuç açıklama sayfasından 2008 kpss sonuçlarına bakarsanız fotoğrafınız çıkacaktır.
siz sadece fotoğrafınız gözükmediği için mi sordunuz bir başvuru filan yaptınız mı?

Selam, evet sadece fotoğrafım görünmediği için kaygılandım. Yalnızca AIS sistemindeki 'üyelik bilgileri' bölümünde resim görünmüyor. Ancak dediğin gibi 2008 Kpss Lisans sonuç sayfasında görünüyor. Ama üzerinden 5 yıl geçti ve herhangi Ösym sınavına girmedim. Kısmetse Mayıs içinde 2013 Kpss Lisans sınavı için başvurucam ve foto çekilecek. 2008 yılındaki son sınavdan bu yana geçen süreden dolayı (2 yıldan fazla) zamanaşımına uğramış ve silinmiş olabilir dedi birisi. Bu doğru mu?

28 Mesaj
24 Nisan 2013; 20:22:04 

quote:

Selam, evet sadece fotoğrafım görünmediği için kaygılandım. Yalnızca AIS sistemindeki 'üyelik bilgileri' bölümünde resim görünmüyor. Ancak dediğin gibi 2008 Kpss Lisans sonuç sayfasında görünüyor. Ama üzerinden 5 yıl geçti ve herhangi Ösym sınavına girmedim. Kısmetse Mayıs içinde 2013 Kpss Lisans sınavı için başvurucam ve foto çekilecek. 2008 yılındaki son sınavdan bu yana geçen süreden dolayı (2 yıldan fazla) zamanaşımına uğramış ve silinmiş olabilir dedi birisi. Bu doğru mu?

doğru olacağını düşünmüyorum, sonuçta hiç kimsenin gözükmüyor yani sistemden kaynaklanan bir problem.

7873 Mesaj
24 Nisan 2013; 20:44:10 

quote:

doğru olacağını düşünmüyorum, sonuçta hiç kimsenin gözükmüyor yani sistemden kaynaklanan bir problem.

Genel bir problemse tamamdır. Gerçi o da kendi resminin göründüğünü ifade etti ama bilemiyorum, belkide tamamına olmasa da büyük çoğunluğa etki eden bir sorundur bu?

8 Mesaj
24 Nisan 2013; 21:55:01 

quote:

o zaman her üniversitenin sistemi farklı diyelim zira kocaeli üniversitesinde ösym fotoğrafı geçiyor kimliğe :)

Valla hocam türkiyede bilkentte öyle olduğuna eminim kendim kaydoldum boğaziçi yıldız bahçeşehir marmaradan da eminim ama gerisini bilemem:) ilk kez senden duydum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
16 Şubat 2014; 0:18:14 

YDS sınavına başvurdum ama ösym fotoğrafımı değiştirmem gerekiyor halen bu hakkım var mı ?

0 Mesaj
22 Temmuz 2014; 19:59:49 

arkadslar ben kpss kayıt oldm fakat gecen sene osymdekı fotografımı degstremıyrm . nasıl degstrcem ? gırıs belgesındekı fotgrfım acık ben suan kapalıyım kımlıgımdekı fotgrfda kapalı. sınava acık gtsem kmlktekı kapalı soun cıkartrlar kapalı gtsem gırs belgesındekı acık n yapıcam yardım edebilirmsnz ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » ÖSYM deki Fotoğrafımı değiştirmem gerekiyor !!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469