Şimdi Ara

Hindistan'ın en ucuz tableti 2 haftada 1.4 milyon ön sipariş aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hindistan'ın en ucuz tableti 2 haftada 1.4 milyon ön sipariş aldı

Öğrenci ve eğitim kurumlarına yönelik olarak mobil cihaz projelerinin en büyüklerinden olan Sakshat, Hindistan'ın teknolojik potansiyelini gösteren adımlarından birisi olarak kabul ediliyor. Öğrencilere ucuz tablet imkanı sunmak için yola çıkan proje daha sonra Aakash/Gökyüzü adını aldı.

Ülkemizdeki gibi benzer bir prosedür izleyen proje, ilk etapta 100 000 Aakash tableti deneme amaçlı öğrencilere dağıtma kararı aldı. Olumlu geri dönüşler neticesinde İngiliz kaynaklı Datawind firması Aakash/Ubislate7 adıyla ticari olarak seri üretime başladı. Ubislate7 tableti farklı olarak 45$ fiyatıyla tüm tüketicilere satılırken, öğrenciler için Bilgi bakanlığının desteğiyle Aakash adlı versiyonu 35$'dan satılıyor. 15 Kasım itibariyle ön siparişlere başlayan Ubislate7 tabletin 1.4 milyon satış rakamına ulaştığı açıklandı.

Ubislate7 tableti 7 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüğünde rezistif ekran, 366MHz hızında çalışan ARM11 tabanlı Conexant işlemci ve entegre grafik birimi, 256MB RAM, 2GB depolama kapasitesi, microSD girişi, 2 x USB 2.0 portu, 2100mAh batarya, 3 saat kullanım süresi, Android 2.2 Froyo işletim sistemi, 802.11 a/b/g WiFi ve mobil bağlantı için harici opsiyonel GPRS modem cihazın özellikleri arasında.

Ulaşılan rakam günde 100 000 önsiparişe denk geliyor. Datawind eldeki tüm stoğu bitirdiği için satışları durdurdu. Bu kadar büyük bir talep beklemeyen firma Haydarabad'da Nisan ayında 3 yeni tesisi daha devreye sokarak üretim kapasitesini günlük 70000'e çıkarmayı planlıyor.

Tabletin dağıtımına önümüzdeki hafta başlanacak. Datawind firmasının büyük ilgi üzerine donanımı biraz daha geliştirerek satışa sunduğu Ubislate7+ ise Ocak ve Şubat ayı ön siparişlerini bitirmiş durumda. 7 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüğünde rezistif ekran, ARM Cortex A8 700MHz işlemci, 3200mAh batarya, 3 saat kullanım süresi, WiFi, GPRS bağlantısı için SIM kart girişi, Android 2.3 işletim sistemi özelliklerine sahip Ubislate7+ modeli 55$'lık fiyattan satılıyor.

Hindistan'da 100$ altı tabletlere gösterilen ilgi otoriteleri oldukça memnun ediyor. 1.2 milyar nüfusa sahip ülkede sadece yüzde 10'lık bir kesim internet imkanına sahip. Bu sayede internet erişimine sahip birey sayısında da artış olacak.

• ''366MHz hızında çalışan ARM11 tabanlı Connexant işlemci'' İşlemci üretmek pahalı tabi
  • Güzel girişim ama 366 Mhz işlemci hızı çok düşük gibi geldi bana. Ubislate7+ daha alınabilir duruyor.
  • Hindistan donanıma dikkat etmiyor galiba.
  • geç donanımı falan bunu hindistan bile bizden önce yaptı ya helal olsn :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

geç donanımı falan bunu hindistan bile bizden önce yaptı ya helal olsn :)

Bu konuda haklısın :D
  • ellerinde kalan işlemciyi ve donanımları nasıl bir paket haline getirip satırıza güzel bir örnek, aynın kaktırmaca bizim fatih projesinde de devam ediyor hadi hayırlısı.
  • 7 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlüğünde rezistif ekran, ARM Cortex A8 700MHz işlemci, 3200mAh batarya, 3 saat kullanım süresi, WiFi, GPRS bağlantısı için SIM kart girişi, Android 2.3 işletim sistemi özelliklerine sahip Ubislate7+ modeli 55$'lık fiyattan satılıyor.

bu hiç fena değil gelse buraya hemen alırım
  • tabletler çok dandik ama dandik olduğu kadar da ucuz
  • hala islemcinin hizina bakarsiniz siz... hindistanda bu tarz ürünleri satin alanlar beyinlerini bilgiyle doldururken, teknolojiyi bu amac icin kullanirken bizler ne yazik ki sadece egomuzu tatmin etmek icin kullaniyoruz... yazik cok yazik
  • adamlarda türkler gibi aç gözlülük yok kullanmıyacağı özelliklere 2 bin tl vermek istemiyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Hindistan donanıma dikkat etmiyor galiba.

45 dolarlık bir ürün. 200lira verip iPad alınabilseydi o zaman donanımı tartışmalıydık bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C45F7D4AF -- 3 Ocak 2012; 16:15:36 >
  • bu tabletler 45 dolar, 45 dolar, 85 tl yapar
    siz 85 liraya bırakın tableti, cep telefonu bulamazsınız,
    45 dolar inanılmaz bir rakam, ve çok tasarruflu bir rakam.
    Bu fiyata bu kadar donanım olur, 85 liradan pahalı saatler var
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnomer

quote:

45 dolarlık bir ürün. 200lira verip Ipad alınabilseydi o zaman donanımı tartışmalıydık bence.

İpad ile bu birmi ?
  • Bu cihazı alan/alacak kişi de oturup Asphalt 6 ya da Fifa 12 oynayacak değil. Adamlar internet ihtiyaçlarını karşılamak için uygun fiyatlı cihaz alıyorlar ki ülkemizde 100 TL altı cep telefonu bile olmadığını(varsa da bir elin parmaklarını geçmeyeceğini) hatırlatmakta fayda var.
  • quote:

quote:

quote:

45 dolarlık bir ürün. 200lira verip Ipad alınabilseydi o zaman donanımı tartışmalıydık bence.

İpad ile bu birmi ?

anlatamamışım demek bu ürün iPad le bir değil o yüzden donanım yönüyle bakmak anlamsızlaşıyor. ha Ipad sadece donanım değil o ayrı konu

edit:braveheart görmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C45F7D4AF -- 3 Ocak 2012; 16:14:35 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

İpad ile bu birmi ?

anlatamamışım demek bu ürün Ipad le bir değil o yüzden donanım yönüyle bakmak anlamsızlaşıyor. ha Ipad sadece donanım değil o ayrı konu

O zaman niye karşılaştırma yapıyosunuz ?

• quote:

quote:

quote:

İpad ile bu birmi ?

100 liralık üründen 1000 liralık ürün performansı-donanımı beklemişsiniz, hayran kaldım size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 3 Ocak 2012; 16:15:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

quote:

quote:

quote:

İpad ile bu birmi ?

100 liralık üründen 1000 liralık ürün performansı-donanımı beklemişsiniz, hayran kaldım size

Ben bekliyorum demedim.Ayrıca karşılaştırma yapılamayacağını söyledim.Galiba dikkatli okumamışsınız.

• helâl olsun
    bizim yapamadığımız yapmışlar !
    helâl olsun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.