- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
16052 Cevap622393 Görüntüleme177 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     57 [59] 61 62 63 64 65 66      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

237 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:58:59 

quote:

Orijinalden alıntı: avianca

arkadaşlar açıköğretim 3ncü sınıftayım babam bankada çalışıyor emekli sandığına bağlı. sağlık sigortası olarak ona bağlıyım 22 yaşındayım. benim gidip gelir tespiti yaptırmam gerekiyor mu bu sağlık sigortası benide mi kapsıyor?

hayır okuduğunsüre de 25 yaşına kadar gerekmiyor

INTEL Core i5-2500K + Noctua NH-D14 *** MSI P67A-G45 *** KINGSTON 8GB (2*2 + 2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP *** SAPPHIRE HD5850 Xtreme 1GB GDDR5 *** 2 x OCZ Vertex 2 60GB *** COOLER MASTER RC-690 *** SEASONIC SEA-SS-850AT, 850W *** Philips 32PFL7962D LCD *** MICROSOFT WIRELESS LASER DESKTOP 7000

1508 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: baracuda-x

hayır okuduğunsüre de 25 yaşına kadar gerekmiyor

yalnız ben 2010 ağustos ile eylül 2011 arasında bankada sigortalı olarak çalıştım sonra babam kendi üzerine aldı sağlık sigortamı. ben aöf okuyanların da sağlık sigortası kapsamında olacağını duymuştum. yinede sormam gerekirse resmi olarak bir kuruma nereye sorabilirim ?

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: eagle16

sigortası olmayan fakat prim ödeyen yani 35 ile 213 lira arasında yeşil kartlımı sayılacak ,mesela özel hastanelrden yararlanabilirmi ?yılda 3 milyara iyi sağlık sigortaları var diye biliyorum adam gss yerine ona girsin.

özel sigortalıda olsan devlet kabul etmiyor sana zorla gss yi dayatıyor ya koyun gibi paşa paşa ödeceksin yada mücadele edeceksin başka yolu yok

325 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:05:16 

Bizin kaymakamlik cep tele mesaj atmis yarin 12:30 da kaymakamlikta olun sizin gelir testiniz yapilacak demis...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

103 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:06:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972

merak etmeyin evlere sgk prim borçlarını göndermeye başladı 2 gün önce ilk bana geldi yakında hepinizin nur topu gibi borçları olacak ozaman bu uyuyan milletimiz belki hafif bir kıpırdar

nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?

HAYATTA O KADAR COK YALAN VE YANLIS VARKI INANILMAZ!!!!!

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

Bizin kaymakamlik cep tele mesaj atmis yarin 12:30 da kaymakamlikta olun sizin gelir testiniz yapilacak demis...

nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:09:39 

quote:

Orijinalden alıntı: misterno1

nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?

az yukardaki mesajlarımı okursa bir kaç mesaj önce gelen yazının tamamını yazdım bir zahmet okuyun

325 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:10:09 

quote:

nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka

İşin kötüsü dersim var napcan bilmiyorun iyi bir azar çekeyim şunlara

237 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:10:24 

quote:

Orijinalden alıntı: avianca

yalnız ben 2010 ağustos ile eylül 2011 arasında bankada sigortalı olarak çalıştım sonra babam kendi üzerine aldı sağlık sigortamı. ben aöf okuyanların da sağlık sigortası kapsamında olacağını duymuştum. yinede sormam gerekirse resmi olarak bir kuruma nereye sorabilirim ?

acık öğretimile ilgili birşey diyemeyecem baglı olduğun ilin sgk müdürlüğüne sorman lazım veya Aile ve sosyal politikalar olabilir bukonuda ortak çalışıyorlar

http://www.sydgm.gov.tr/tr/

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/ana_sayfa/!ut/p/b1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOI9DTzcLZ0MHQ3cfbxMDTx9HN3cvE2DjQ0sDIAKIoEKDHAARwNC-r30o9Jz8pOAVoXrR4EVuxu6QxRbBANN8DQ0MgkzCA409DQxgCrAY5mfR35uqn5BbkRlcEC6IgAzrNPT/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

INTEL Core i5-2500K + Noctua NH-D14 *** MSI P67A-G45 *** KINGSTON 8GB (2*2 + 2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP *** SAPPHIRE HD5850 Xtreme 1GB GDDR5 *** 2 x OCZ Vertex 2 60GB *** COOLER MASTER RC-690 *** SEASONIC SEA-SS-850AT, 850W *** Philips 32PFL7962D LCD *** MICROSOFT WIRELESS LASER DESKTOP 7000

211 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:20:38 

quote:

özel sigortalıda olsan devlet kabul etmiyor sana zorla gss yi dayatıyor ya koyun gibi paşa paşa ödeceksin yada mücadele edeceksin başka yolu yok

aslında onu anladım ama merak ettiğim ayda 213 tl prim ödeyen biri nasıl haklara sahip olucak mesela bazı hastanelerde sgklılar muayene olabilir diyor onlara gidebilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle16 -- 12 Şubat 2012; 16:22:12 >

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:23:42 

quote:

Orijinalden alıntı: baracuda-x

tebligat öylede böylede sana ulaşır türkiyedeki kayıtlı adresine gönderilir tebligat tahahütlü geliyor
hiç kıvırmaya calışma işçiysen ssk an ödenir, patronsan bakurun aylaksan yurtdışına cıkıcak paran var sgk primine yok kim inanır

Taahhüt filan hikaye, postacı kapıya bırakıp gidiyor.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

0 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:35:14 

quote:

evde 3 kişiyiz anne baba ve ben gelir olarak 1500 tl yazdım bir kuruşu bile benim gelirim değil(işsizim)eve geldiler donlarımızı bile incelediler 35 tl çıkarmışlar ev kendimizin

peki babanızın gelirinimi 1500 gösterdiniz neye göre hesapladıkları belirsiz

103 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:36:35 

Umarim bu yazdiklarim siyasete girmez ama bir seyi gercekten cok merak diyorum

Nasil oluyorda bu forum olsun baska forumlar olsun 1 ama bir tane bile mevcut duzeni oven yani iktidar partisini oven bir yazi yada yorum gormuyorum?

AKP liler internete girmeyimi sevmiyor? Yahu bir kisi de yokmu aranizda? Yada koca internette? Ben bir seyi kaciriyorum ama neyi?

Yoksa onlarin forumlari mi farkli? Bir kisi bile olmamasi cok ilginc!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misterno1 -- 12 Şubat 2012; 16:38:24 >

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:41:33 

quote:

Nasil oluyorda bu forum olsun baska forumlar olsun 1 ama bir tane bile mevcut duzeni oven yani iktidar partisini oven bir yazi yada yorum gormuyorum?

AKP liler internete girmeyimi sevmiyor? Yahu bir kisi de yokmu aranizda? Yada koca internette? Ben bir seyi kaciriyorum ama neyi?

Bunun partiyle filan ilgisi yok, bu uygulama çok üst gelir düzeyindeki belki birkaç onbin kişi ile durumları belli olan en alttaki belki birkaç yüz bin kişi dışında Türkiyedeki herkesi negatif etkiliyor. Savunulacak bir yanı yok, gerçi yine de savunmaya kalkışan bir kaç kişi de yok değil, gözünüzden kaçmış.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

0 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:41:58 

quote:

az yukardaki mesajlarımı okursa bir kaç mesaj önce gelen yazının tamamını yazdım bir zahmet okuyun

geliri yüksek gönderenlere bence evlerine gitmiyolar 106 veya 212 kitliyolar

2667 Mesaj
12 Şubat 2012; 17:06:11 

bana kitlesinler 212 vermicemm..

6670 Mesaj
12 Şubat 2012; 17:07:55 

quote:

5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının(g)bendi kapsamında 01.01.2012 tarihi itibariyle genel sağlık sigortalısı olarak tescil işlemeiniz yapılmıştır. gss dolayı anılan kanunun 80 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca gelir durumunuz ve asgari ücret diklkate alınmak suretiyle belirlenmiş olan 35,46 tl tutarındaki primin en geç ertesi ayın sonuna kadar sosyal güvenlik il müdürlüklerine sosyal güvenlik merkezlerine ödenmesi gerekmektedir aksi halde sözkonusu primler kanunu 89 uncu maddesi uyarınca hesaplanacak gecikme cezası ve gecikme zammı ile birlikte tahsil edilecektir gelir durumunuz ve asgari ücrette meydana gelecek değişikliklere bağlı olarak ödenmesi gereken gss primleri değiştirilecektir. bilgi edinilmesi rica ederim. TC SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜR YARIDIMCISI İMZA
BU BANA GELEN SGK DAN MEKTUB BU MERKTUBU BÜTÜN UYUYAN MİLLETİMİZE ARZ EDERİM

peki bu şimdi 1 kereye mi mahsus, her aya mı acaba ?
rica ediyorum ters cevap vereceksen hiç cevap yazma daha iyi, zaten herkesin sinirleri bozuk bu konu yüzünden
kırmayalım birbirimizi.

Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

7805 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:37:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

rica ediyorum ters cevap vereceksen hiç cevap yazma daha iyi, zaten herkesin sinirleri bozuk bu konu yüzünden
kırmayalım birbirimizi.

gelir tespitinde hakkında yapılan incelemede 35tl-106tl-212tl prim biçilen her ay bunu düzenli ödemek zorunda !

Eski nick svideoz

564 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:41:16 

quote:

kırmayalım birbirimizi.

her ay ödencek o rakam gelir testine göre evde kaç kişi varsa kişi başı 295 tl den az para giriyorsa devletten bedava sağlık (geçincen) kardeş...

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:49:43 

quote:

kırmayalım birbirimizi.

her ay ödenecek ve asgari ücreete ve ailenin gelirinde(benim gelirim değil) farklılık olursa prim ona göre değişecek mektubda öyle yazıyor

1478 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:53:48 

quote:

bilgisayar kullanamıyor genelde onlar. okuma yazmada bilmiyor çoğu. ama televizyonlarda yorum yapıyorlar.

i want to play a game
make your choice... live or die

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 18:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

her ay ödencek o rakam gelir testine göre evde kaç kişi varsa kişi başı 295 tl den az para giriyorsa devletten bedava sağlık (geçincen) kardeş...

bu bedava çok zor gözüküyor eğer yaşıyorsan en az 35 tl kitlerler

0 Mesaj
12 Şubat 2012; 19:05:32 

quote:

kırmayalım birbirimizi.

kanun iptal olmassa 65 yaşına kadar yada sigortalı işte calışılıcak

271 Mesaj
12 Şubat 2012; 19:47:01 

quote:

sıkma canını yakında sgk dan prim borcun gelir dua ette 35 tl olsun haracın

35 olur umarım .....

1722 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:14:19 

Kira gelirlerine fln bakiolarmi? Anne Baba emekli. Ev kendimizin. 35 olur mu ?

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:20:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

Kira gelirlerine fln bakiolarmi? Anne Baba emekli. Ev kendimizin. 35 olur mu ?

3 kişi, iki emekli maaşı,ev sizin, bir de kira getiren ev varsa 35 mümkün değil. Duruma göre (ev kredisi filan ödüyorsanız vs.) rahat 213 de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 12 Şubat 2012; 20:24:05 >

1722 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:27:10 

quote:

Orijinalden alıntı: runic

3 kişi, iki emekli maaşı,ev sizin, bir de kira getiren ev varsa 35 mümkün değil. Duruma göre (ev kredisi filan ödüyorsanız vs.) rahat 213 de olabilir.

Vur dedik öldürdün send e 213 mümkün değil de. 100 küsür olandan ödücez gibi heralde.

386 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:28:34 

quote:

Orijinalden alıntı: eagle16

aslında onu anladım ama merak ettiğim ayda 213 tl prim ödeyen biri nasıl haklara sahip olucak mesela bazı hastanelerde sgklılar muayene olabilir diyor onlara gidebilirmi

Zaten asıl sorun bu noktada başlıyor. GSS'ye dahil olan bir kişi hemen bütün özel hastanelere gidebiliyor çok güzel bir olay ancak belli bir katkı payı ödeyerek. Mesela İstanbul içi örnek olarak Medical Park hastaneler grubuna gidebilirsiniz ancak katkı payı %50 yani 200 TL tutan bir hizmetin 100 TL'sini siz ödüyorsunuz. Bu katkı payı bazı özel hastanelerde %70-80 kadar çıkıyor hatta işin komik yani bazı doktorlar SGK kabul etmiyor kendi hastanesi kabul ediyor olsa bile tabi burda katkı payı %100 oluyor artı birde aylık 212 TL ödüyorsunuz.

Zaten 35 yaşını aşmamış sağlıklı bir kişi ayda 212 TL ödeyerek çok ama çok iyi bir özel sağlık sigortası alabilir. Ayakta tedavi için %20 katkı payı öder ve yatarak tedaviler için katkı payı yoktur. Ayrıca bu sigorta bütün dünyada geçerli olur. Benim şu an sahip olduğum özel sağlık poliçem bu şekilde ve yıllık ödemem 1370 TL ayrıca ben bu poliçe altında biri ciddi iki defa operasyon geçirdim.

Devletin bana "sen o özel policeyi bırak ben sana daha kısıtlı ve çok daha yüksek primleri olan bu poliçeyi vericem" diye zorunlu tutmasını aklım almıyor.

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:36:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Downer1040
Devletin bana "sen o özel policeyi bırak ben sana daha kısıtlı ve çok daha yüksek primleri olan bu poliçeyi vericem" diye zorunlu tutmasını aklım almıyor.

Ben de benzer durumdayım, ama özel sigortayı bile senelerdir ödememe rağmen sadece bir kere diş için kullandım. Hani halkımın sağlığı için kullanılacağını düşünsem yine bir yere kadar gönül rahatlığıyla verirdim ama öyle olmayacağı çok açık. Aslında benim aklım bu uygulamayı alıyor, arkasındaki mantığı görebiliyorum ve çok üzülüyorum.

386 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:37:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

Vur dedik öldürdün send e 213 mümkün değil de. 100 küsür olandan ödücez gibi heralde.

Yanlız hanede yaşayanların aylık gelirleri artı sizin şahsi giderleriniz göz önünde bulunduruluyor. Mesela kredi kartınız, size ait hesap(lar)a mevcut giren çıkan para miktarları ve eğer var ise mevduat hesaplarınız. Yani sadece evdeki toplam gözüken gelir hanede yaşayanların sayısına bölünmüyor. Daha pek çok kriter var mesela hanede yaşanaların araç sahipliği, taşınmaz mallar gibi... O yüzden 213 çok uzak ihtimal değil...

386 Mesaj
12 Şubat 2012; 20:47:44 

quote:

Ben de benzer durumdayım, ama özel sigortayı bile senelerdir ödememe rağmen sadece bir kere diş için kullandım. Hani halkımın sağlığı için kullanılacağını düşünsem yine bir yere kadar gönül rahatlığıyla verirdim ama öyle olmayacağı çok açık. Aslında benim aklım bu uygulamayı alıyor, arkasındaki mantığı görebiliyorum ve çok üzülüyorum.

Evet sizi gayet iyi anlıyorum ve şu yapılabilirdi. Devlet özel sağlık sigortası yapmak isteyenlerden yıllık bir ödeme talep edebilirdi bunuda mesela özel sigorta satan firmalardan poliçenin primleri içinde yer alması sağlanırdı mesela SGK katkı primi diye... Mesela ben 1400 TL ödüyorsam 1800 TL veriyim özel sağlık poliçem için bu 400 TL'de SGK'ya gitsin ve SGK bu parayı gerçekten yardıma muhtaç ve hiçbir sosyal güvenliği olmayan vatandaşlarımız bakımı ve sağlığı için kullansın. Neden böyle olmuyor neden hem vatandaşlarını hemde kendilerini daha zor duruma sokan yönetmelikler, yasalar üstünde çalışılıyor anlamadım.

Zaten milyonları olan bir kişi gelir testine girmez, başvuru için gitmez ve hatta 213 TL'yi her ay ödemez,toplu borçu çıkınca toptan öder uğraşmaz bile yani...

80 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:30:17 

2
quote:

Evet sizi gayet iyi anlıyorum ve şu yapılabilirdi. Devlet özel sağlık sigortası yapmak isteyenlerden yıllık bir ödeme talep edebilirdi bunuda mesela özel sigorta satan firmalardan poliçenin primleri içinde yer alması sağlanırdı mesela SGK katkı primi diye... Mesela ben 1400 TL ödüyorsam 1800 TL veriyim özel sağlık poliçem için bu 400 TL'de SGK'ya gitsin ve SGK bu parayı gerçekten yardıma muhtaç ve hiçbir sosyal güvenliği olmayan vatandaşlarımız bakımı ve sağlığı için kullansın. Neden böyle olmuyor neden hem vatandaşlarını hemde kendilerini daha zor duruma sokan yönetmelikler, yasalar üstünde çalışılıyor anlamadım.

Zaten milyonları olan bir kişi gelir testine girmez, başvuru için gitmez ve hatta 213 TL'yi her ay ödemez,toplu borçu çıkınca toptan öder uğraşmaz bile yani...

biz 35 tl ödeyemiyoruz kara kara düşünüyoruz ne yapsam diye siz 213 tl her ay ödemez toplu öder diyorsunuz ne para vatmış milletimde

2667 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:30:55 

Var ya bu toplum hiç bir şey bilmiyor o parayı vermeye de tazı ama eminim ki milyonların haberi yoktur..

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:40:05 

quote:

Neden böyle olmuyor neden hem vatandaşlarını hemde kendilerini daha zor duruma sokan yönetmelikler, yasalar üstünde çalışılıyor anlamadım.

Çünkü kendilerini zor duruma soktukları yok. Durum çok açık, yöneticinin aklında siz, biz sağlığı korunacak insan değil sadece bütçede dengeyi sağlatacak 70 milyon kalemden biriyiz. Seçimde en az oy kaybı yaratacak şekilde açık nereden kapatılır diye düşünülür, bu yöntem uydurulur. Asıl para kaybettiren karadeliklere dokunulamaz, çünkü siyasi intihardır. Halktan fazla tepki çıkarsa da "hadi yine iyisiniz" reklamıyla birlikte seçim zamanı genel af çıkar, değmeyin keyiflerine. Olan o zamana kadar ödeyenlere olur. Bu ülkede işler hep böyle yürümüyor mu?

4736 Mesaj
12 Şubat 2012; 21:50:26 

Son durum nedir.Gidenler ne diyor.Kalabalık var mı ?

386 Mesaj
12 Şubat 2012; 22:16:33 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Var ya bu toplum hiç bir şey bilmiyor o parayı vermeye de tazı ama eminim ki milyonların haberi yoktur..

Bencede daha 1.7 milyon kişinin gelir testi yapılmış. Hadi diyelim 1 Mart'a kadar toplamda 5 milyon kişi daha başvuru yapmış olsun. Toplamda en iyi ihtimalle devlet 6-7 milyon kişiyi gelir testine sokmuş olur oda mayıs ayının sonlarını bulur.... peki en azından geri kalan 5-6 milyon kişi ne olucak, nasıl bu kadar haneye birikmiş borçdan dolayı haciz gidicek?

2667 Mesaj
12 Şubat 2012; 22:53:14 

quote:

Bencede daha 1.7 milyon kişinin gelir testi yapılmış. Hadi diyelim 1 Mart'a kadar toplamda 5 milyon kişi daha başvuru yapmış olsun. Toplamda en iyi ihtimalle devlet 6-7 milyon kişiyi gelir testine sokmuş olur oda mayıs ayının sonlarını bulur.... peki en azından geri kalan 5-6 milyon kişi ne olucak, nasıl bu kadar haneye birikmiş borçdan dolayı haciz gidicek?

Ya medyayı satın almışlar
en fazla 1 milyon kişi başvurmuştur :)

1111 Mesaj
12 Şubat 2012; 23:06:45 

quote:

1.7 milyon kişi vs. rakamlar çok gülünç, zaten durmadan değişiyor. O kadar yapmış olsalar yine iyi çünkü yeşil kartlıların daha vizeleri dolmamış olanları çok. Daha geçen ay sonu 100.000 olmamışken nasıl 2 milyona yaklaşmışlar merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 12 Şubat 2012; 23:25:47 >

442 Mesaj
12 Şubat 2012; 23:19:32 

quote:

1.7 milyon kişi vs. rakamlar çok güşlünç, zaten durmadan değşiyor. O kadar yapmış olsalar yine iyi çünkü yeşil kartlıların daha vizeleri dolmamış olanları çok. Daha geçen ay sonu 100.000 olmamışken nasıl 2 milyona yaklaşmışlar merak ettim.

Atıyorlarda ondan.Sokakdaki uyurtaşın (vatandaş)haberin yok.Hem gitmeyenleri teşvik,hemde panik havası yaratmak için verilmiş bir bilgi.
Benim anlamadığım özel sağlık sigortası yapan firmalardan hiç ses yok,yoksa bir tek müşterileri kalmaz.2 ayda kepenkleri indirirler.Büyük olasılık bekliyorlar hazırlıkları vardır.yakında özel sağlıkçılardan ses çıkar.Bu arada sendikalardan mahkemeye verenlerde olacaktır.

Birde kardeşim Kişi başı milli gelirimiz 12.000 dolar değil mi? Ayda 1000 dolar yapar.Eğer milli gelirimiz 12.000 dolarsa 10 milyon yeşil kartı kim.

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK

2667 Mesaj
12 Şubat 2012; 23:23:47 

quote:

Orijinalden alıntı: soygar

Atıyorlarda ondan.Sokakdaki uyurtaşın (vatandaş)haberin yok.Hem gitmeyenleri teşvik,hemde panik havası yaratmak için verilmiş bir bilgi.
Benim anlamadığım özel sağlık sigortası yapan firmalardan hiç ses yok,yoksa bir tek müşterileri kalmaz.2 ayda kepenkleri indirirler.Büyük olasılık bekliyorlar hazırlıkları vardır.yakında özel sağlıkçılardan ses çıkar.Bu arada sendikalardan mahkemeye verenlerde olacaktır.

Birde kardeşim Kişi başı milli gelirimiz 12.000 dolar değil mi? Ayda 1000 dolar yapar.Eğer milli gelirimiz 12.000 dolarsa 10 milyon yeşil kartı kim.

Uçmuş abi millet :D her kafadan bir ses ama benim çevremdekinin çoğu kimsenin haberin yok

:D
anlamış değilim..

Ama olan o imza atanlara olacak.. :)

386 Mesaj
12 Şubat 2012; 23:34:23 

quote:

Orijinalden alıntı: soygar

Zaten herhalde bu olay ordan patlak verdi. Düşündüler, bizim kişi başı milli gelirimiz 12.000 USD niye bu 10 milyon vatandaşımız yeşil kartlı diye :)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Şubat 2012; 0:57:13 

Böyle saçma sapan bir kanun çıkarıyorlar ama nedense tv lerde hiç bir programda veya haberde tartışılmıyor bile. Medya resmen satılmış o kadar mesajlar attık yazarlara, kanallara, partilere ama bir taneside şu saçmalığı umursamıyorlar. Muhalefet nasıl bunun üstüne gitmez anlamış değilim onlar için halbuki bulunmaz nimettir bu olay. Tvler deseniz programlarda kim kime tecavüz etmiş kimin kızı kime kaçmış yok efendim nihat şuna şöyle demiş oteki şöyle demiş yahu ne akılsız bir millet olduk çıktık kimse bir şeyi araştırmazmı doğruyu yanlışı bulmaya çalışmazmı bu ülkede. Bakın gündem şu an nelerle meşkul inanın hiç birisi bu çıkan deli saçması yasa kadar önemli değil ama maksat bu konuyu gündemden uzak tutmak her yaptıkları saçmalıklarla beraber alakasız gereksiz bir gündem oluşturuyorlar.

2667 Mesaj
13 Şubat 2012; 0:57:40 

Arkadaşlar Twitter e ve facefan da biraz daha desteğe ihtiyacımız var yani bir tek kendinizi düşünmeyin yakın çevrenize de tepkinizi gönderin..
İlk sayfada verilen mailler var
Atmaya devam edin :)

727 Mesaj
13 Şubat 2012; 1:27:10 

Geçen Ocak ayının sonunda gittim.Öyle bir kalabalık vardı ki.Şimdi yine sabahın köründe gideceğim.Bizim Türk milleti en son güne saklamıştır umarım yine Bu aralar giden pek sıra beklemeyen var mı acaba ?

103 Mesaj
13 Şubat 2012; 1:51:28 

quote:

Zaten asıl sorun bu noktada başlıyor. GSS'ye dahil olan bir kişi hemen bütün özel hastanelere gidebiliyor çok güzel bir olay ancak belli bir katkı payı ödeyerek. Mesela İstanbul içi örnek olarak Medical Park hastaneler grubuna gidebilirsiniz ancak katkı payı %50 yani 200 TL tutan bir hizmetin 100 TL'sini siz ödüyorsunuz. Bu katkı payı bazı özel hastanelerde %70-80 kadar çıkıyor hatta işin komik yani bazı doktorlar SGK kabul etmiyor kendi hastanesi kabul ediyor olsa bile tabi burda katkı payı %100 oluyor artı birde aylık 212 TL ödüyorsunuz.

Zaten 35 yaşını aşmamış sağlıklı bir kişi ayda 212 TL ödeyerek çok ama çok iyi bir özel sağlık sigortası alabilir. Ayakta tedavi için %20 katkı payı öder ve yatarak tedaviler için katkı payı yoktur. Ayrıca bu sigorta bütün dünyada geçerli olur. Benim şu an sahip olduğum özel sağlık poliçem bu şekilde ve yıllık ödemem 1370 TL ayrıca ben bu poliçe altında biri ciddi iki defa operasyon geçirdim.

ozel saglik sigortasini bu kadar ovmenizi anlamadim. Ozel saglik sigortalarini duzenleyen kanunlarda inanilmaz bosluklar var

Eger zirt pirt oram buram agriyor derseniz o konuyla ilgili bakimi kloz disi birakiyorlar eger kanser olursaniz kanseri eger romatizma olursaniz romatizmayi kapsam disi birakiyorlar. Cok arkadasimdan dinledim bu olaylari.

O yuzden devletin saglik sigortasi fersah fersah daha iyidir ozel saglik sigortasina gore.

103 Mesaj
13 Şubat 2012; 1:53:37 

quote:

Bunun partiyle filan ilgisi yok, bu uygulama çok üst gelir düzeyindeki belki birkaç onbin kişi ile durumları belli olan en alttaki belki birkaç yüz bin kişi dışında Türkiyedeki herkesi negatif etkiliyor. Savunulacak bir yanı yok, gerçi yine de savunmaya kalkışan bir kaç kişi de yok değil, gözünüzden kaçmış.

Madem partiyle alakasi yok neden bir ama bir tane bile AKP lehine bir yazi yok su 800 mesaj arasinda.

keza bu forumda da bir tane AKP lehine bir yazi gormedim. Halkin yarisi oy verdi bunlara, bu adamlar hicmi foruma girmiyor? Yada girmesini mi bilmiyorlar :)

Ne demek istedigimi anladiniz

2667 Mesaj
13 Şubat 2012; 2:11:16 

quote:

Madem partiyle alakasi yok neden bir ama bir tane bile AKP lehine bir yazi yok su 800 mesaj arasinda.

keza bu forumda da bir tane AKP lehine bir yazi gormedim. Halkin yarisi oy verdi bunlara, bu adamlar hicmi foruma girmiyor? Yada girmesini mi bilmiyorlar :)

Ben oy vermiş biri olarak..
Bu uygulaması yüzünden bende bitmiştir.. ;)

Neyse siyasete çekmeye gerek yok..

Bilinçli insan yanlışını fark eder. Ve kimseden utanmaz o yanlıştan döner :)

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2012; 2:19:45 

quote:

Onlar güvenli filitre kullanıyorlar gss yi filitreye eklemişler siteye giremiyorlar. ak partililerin 2012 yılında filtreye ekledikleri yasaklar listesi;
asker, gss, atatürk, türk,deniz feneri,fakir,chp,mhp,21. yüzyılın en büyük soyguncuları listesi, pokemon ...

1591 Mesaj
13 Şubat 2012; 2:53:34 

2 kez oy verilen başbakan böyle totonuzdan donunuzu alır çaktırmadan

Ödemiyorum lan. Kayıt mayıt da olmuyorum. Hadi bakalım.

1111 Mesaj
13 Şubat 2012; 2:57:15 

quote:

Kullandığım özel sigorta emekli babamın seneler önce çalışırken başlattığı aile sigortasıydı. Belki 15 senedir hem onlar hem aile kapsamından çıksam da ben devam ettirdik. Üstelik eve yürüme mesafesinde en büyük devlet hastanelerinden biri olmasına ve maddi durumumuzun orta direğin biraz hallicesi olmasına rağmen. Ben şans eseri henüz doğru dürüst hastane kapısından girmesem de ailem çeşitli rahatsızlıklardan sık sık giderler, tecrübelidirler yani. Zamanla sistemi ve çalışanları, hangi durumlarda devlet hastanesinin kullanılabileceğini öğreniyorsunuz, Ne yazık ki belli alanlarda hasta yığılmasından dolayı çok geçe verilen randevular yüzünden olsun, donanım yetersizliğinden olsun, acı da olsa bazı durumlarda hala doktor davranışları yüzünden olsun devlet hastanesine giderek sağlığınızla kumar oynuyorsunuz. Üstelik devletin sigortasının kapsamı da çok kolay değişebilir hale geldi, bir gün "artık size bakmıyoruz, ilacınızı karşılamıyoruz" cevabıyla kapıda kalabilirsiniz.

Özel sigortada poliçe sürenizde ve kapsam dahilinde çıkan her türlü hastalık için gerekli bedeli söke söke alırsınız. Süre bitince yenilemezler, o ayrı. Sigortayı zaten birincil amaç olarak acil durumlar ve ameliyatlar için yaptırıyoruz. Kanser hastaları vs. hastalıkları çıktıktan sonra sigorta yaptıramıyorlar, acı bir durum ama kar amaçlı sigorta şirketinin bunu yapmaması da çok anormal bir durum değil maalesef. Zarar etme olasılığı %100 olan bu tarz durumlar dışında en fazla sigorta primlerini arttırıyorlar.

Kullanmayacak olsam da ben zorunlu GSSye mantık olarak karşı değilim, sosyal devlet olacaksak gerekli aslında. Ama ortaya konan uygulamadaki birincil olarak düzeltilmesi gereken yanlışlar 1) gelir belirleme yöntemindeki saçmalıklar ve 2) prim belirleme yöntemindeki saçmalık. Bir de bürokratik gereksiz bir ton işlemle uğraşmak yerine sosyal devlet olacaksak bu prim miktarlarının gelir vergisi ve KDVler arttırılarak karşılanması çok daha basit ve mantıklı olurdu. Ama tabii bunu yapmak seçimde oy kaybettireceği için yönetenlerin işine gelmiyor.

quote:

Hala var, ilk sayfada bile var, eskilerin bir kısmı da silindi. Ama sonuçta bir partiye oy vermeniz yaptığı her şeyi savunacaksınız anlamına gelmiyor. Hiç boşuna o yüzde elliyi kutuplaşmış, belli bölgelere yoğunlaşmış cahil kesim olarak görmeye çalışmayın. Herhangi bir üniversitede anket yaparsanız aşağı yukarı aynı dağılımı görürsünüz. Kutuplaşıp biz, siz savaşına girmek yerine ortak olarak ezildiğimizin farkına varıp direnmemiz gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 13 Şubat 2012; 2:59:10 >

Uzaklaştırılmış
13 Şubat 2012; 3:04:53 

Emekli sandığına bağlı olanlar için geçerli mi bu uygulama ??

35 Mesaj
13 Şubat 2012; 10:21:02