- x
GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
15291 Cevap582937 Görüntüleme163 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     57 [59] 61 62 63 64 65 66      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


1100 Mesaj
11 Şubat 2012; 18:06:02 

quote:

Orijinalden alıntı: master_monsterBu madde itiraz olarak kullanılabilir, fakat "...yapılamaz" şeklinde değil, yapılmamıştır olarak. Yani yapılan incelemeye itiraz her zaman söz konusudur."....Sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi için kanunla genel sağlık sigortası kurulabilir." ifadesinin gerisini de okumak lazım. Amacın sağlık hizmetlerinin yaygın bir şekilde yerine getirilmesi olması lazım, cari açığı kapamak değil. Ayrıca yeni düzenlemelerde sağlık hizmeti kapsamını daraltmaya izin veren değişiklikler var, amacın sağlık filan olmadığı incelenince hemen belli oluyor.

Zorunlu eğitim ücretsiz. Sağlık için de vergiden ayrılan bütçeyle elinden geldiği kadarını ücretsiz verirsin, onun üstünü hastalanan kişiden alırsın. İkinci anayasa maddesinden çıkan budur.

Unutmayın güya bu vergi değil, sigorta primi. Bunu ödüyorsunuz, kazandığınız, harcadığınız her kuruş parada zaten devlet bir ton (alakalı alakasız, güya deprem vergisi olan ÖTVler vs.) vergi alıyor, bunların içinde de sağlık payı var. Peki hala hastaneye gittiğimde verdiğim muayene, katkı ve reçete parası nedir diye sormaz mı insan?

"Kullanmadığımız hizmet" derken şu anda GSSliler hastaneye gidemiyor, ciddi mağdurlar var. Ama Ocaktan başlayarak gayet güzel herkesi prim borçlusu yaptılar. Ayrıca işin detayına girdiğinizde asgari ücretle çalışan adam, ailesinin durumu iyi ama kendisi meteliksiz olan olan işsz gençten daha az para ödeyerek hem daha kapsamlı sağlık hizmeti alıyor, hem de emekliliği için prime sayılıyor. Adalet, eşitlik hak getire. İşsiz adamdan ailesinin geliri üzerinden para isteniyor, bunun örneği nerede var, hangi mantığa sığar?

Gelir tespit kısmının zaten ne anayasaya, ne mantığa uygun hiçbir tarafı yok, nasıl bir zihniyetin ürünüyse. Sivil polis eşliğinde 10 milyonun evi didiklenecek, fişlenecek, fotoğraflanacak, biz de kabulleneceğiz. Oldu. Benim için bu noktadan sonra başka bir şey düşünmeye gerek yok, hayatta o imzayı atmam. Ama uygulama öyle zekice düzenlenmiş ki anayasanın verdiği mahremiyet hakkını kullananlar cezalandırılıyor, en yüksek seviyeden prim borçlusu yapılıyor. Ne ala memleket, yaşasın adalet.

Bu gidişle ödediğimiz vergi toplamı bir gün gelirin %100ünü geçecek, belki o zaman halkın aklı başına gelir. Belki.

Adını da koyalım tekrar, sigorta primi değil VARLIK VERGİSİdir bu
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 11 Şubat 2012; 18:28:56 >


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


2526 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
wesker7
11 Şubat 2012; 18:20:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

cahilliğimizin göstergesidir bu yasa. insanlar bir kanun çıkıyor eyvallah tamam ama içeriğini bilmeden yapılan sözleşmede ki maddeleri okumadan imzaları tek tek atıyor. sonra bir şey çıktığında hakkını aramaya kalkıyor. kardeşim burası hukuk devleti senin o imzan her bir şeydir. sen bir hiçsen bile senin o imzan önemlidir bu devlette.

örnek kredi çekersiniz oradaki sözleşmeleri alayım bir okuyayım bile demeden sadece parayı almak için imza atarsınız sonra sorun çıktı mı vay bilmem ne dersiniz.

bu olaydada insanlar aha bedava sağlık diye koştu koştu şimdi hepsi faturalandırılıyor.

şunu söylüyeyim bu kanun doğudaki 15-20 kişilik yaşayan ailelere yaracak bir yasa tasarısıdır. devletin kanunlarında tüm t.c vatandaşları eşittir fakat zenginden 213 fakirden 30TL alınıyor. madem sabit yapsaydın ya ücreti. çok kazananın suçu ne şimdi?

şahsen ben hukuk devleti olduğumuzun farkındayım. ve şuan da hiç bir yere imza atmadan devam edeceğim. eğer ki ben hiç bir yere imza atmadan bana borç çıkarılırsa gelen kağıdı direk mahkemeye taşıyıp hakkımı arayacağım. kendi devletimde sonuç çıkmazsa maalesef avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağım.

bende aynen bunu yapıcam hatta bunu aynen akime şikayet olarak yazdım yapılacak bi işlem yoktur diye saçma sapan mail geldi
ama sittin sene o imzayı atmam
bişey almadım hizmet görmedim imza atmadım
dediğin gibi hemen olayı mahkemeye taşımak en mantıklısı


_____________________________

İyi olmak kolaydır.Zor olan adil olmaktır

Cennet ucuz değil, cehennem dahi lüzumsuz değil

++++++++++++++++++++++++++++++++++++


 
77 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:08:57 

quote:

Orijinalden alıntı: master_monsterBu madde itiraz olarak kullanılabilir, fakat "...yapılamaz" şeklinde değil, yapılmamıştır olarak. Yani yapılan incelemeye itiraz her zaman söz konusudur.Kusura bakmayın ama ilk maddeden itibaren yanlış değerlendirmişsiniz.
Zorla birşey satma despotluğu ile , devletin genel sağlık sigortası uygulaması arasında nasıl bağ kurmayı başardınız?
Eğitim konusuna gelince eğitim ücretsizdir , mecburiyet para ile ilişkili değildir. Kaldiki milli eğitimde alternatif yoktur.
Devletin gücü ölçüsünde hizmet vermesi olayına gelince de bu hizmet verme sorumluluğu dayatma ile sağlanamaz.Devletten hizmet alırsanız sizden katkı isteyebilir ama almadığınız kullanmadığınız hizmetten para alamaz ve isteyemez. Burada yazınız haksızlığa karşı durmaktan çok destekleyici bir nitelik almış. Destekleyebilirsiniz saygımız vardır ama sapla samanı da karıştırmayalım lütfen


_____________________________

Her yaptığınız iyi yada kötü şey bir şekilde size geri döner.


2641 Mesaj
11 Şubat 2012; 20:19:55 

Sonucta bunı devlet bu sisemi.devlet sgk ya ozellestirmek icin kullanıyordur bilemeyiz ki.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________909 Mesaj
11 Şubat 2012; 20:36:00 

quote:

Orijinalden alıntı: carrot


Kusura bakmayın ama ilk maddeden itibaren yanlış değerlendirmişsiniz.
Zorla birşey satma despotluğu ile , devletin genel sağlık sigortası uygulaması arasında nasıl bağ kurmayı başardınız?
Eğitim konusuna gelince eğitim ücretsizdir , mecburiyet para ile ilişkili değildir. Kaldiki milli eğitimde alternatif yoktur.
Devletin gücü ölçüsünde hizmet vermesi olayına gelince de bu hizmet verme sorumluluğu dayatma ile sağlanamaz.Devletten hizmet alırsanız sizden katkı isteyebilir ama almadığınız kullanmadığınız hizmetten para alamaz ve isteyemez. Burada yazınız haksızlığa karşı durmaktan çok destekleyici bir nitelik almış. Destekleyebilirsiniz saygımız vardır ama sapla samanı da karıştırmayalım lütfen

Kendi açınızdan beğenmediğiniz yorumu, destekleyici diye yafta vurup, eleştirmişsiniz. Ben sadece yorumumu yazdım, hatta hukuki bir destek alsanız iyi olur diyecektim fakat çok bilmişlik olur, zaten birşeyler yazdım eleştirisel diye vazgeçtim.

Eğitim konusunda ücretsizdir demişsiniz. Ben onu ücretli/ücretsiz olduğu için değil hizmeti zorla verebileceğini belirtmek için söyledim. 1. maddeye binaen.

Diğer konu, genel sağlık sigorta konusunda alternatif yoktur. Eğer devlet bir gün alternatif oluşmasına izin verirse olabilir ancak. Özel sağlık sigortaları bu kapsamda değildir.

Sigorta hizmeti sadece yararlandığın zaman ödediğin birşey değildir. Bunu siz de biliyorsunuz.

Benim yorumumu beğenmiyorsanız "beğenmiyorum","beğenmedim", "bence yanlış","hukuken yanlış" vb. dersiniz, "saygımız vardır ama" deyip "sapla samanı da karıştırmayalım" demeyin lütfen. Saygısı olan sapla samanı karıştırmayalım demez.

Ayrıca eleştiri tarzınıza binaen,

Bu ülkede insanların birbirlerini yemesini anlayamıyorum. Herkes mi düşman? İlla laf mı sokmaya çalışmak gerekiyor, illa aşağılacı bir laf mı söylemek gerekiyor, birşeyler yazarken, söylerken, haklı olduğunu anlatırken.


593 Mesaj
11 Şubat 2012; 20:38:50 

Ben üni. öğrencisiyim.Yaptırmak için öğrenci belgemi karaköydeki sağlık kurumuna götürmem mi gerek?Okuldan böyle yapın diye bir mail gelmiş.Bir de sıra var mıdır?


_____________________________

Peh...


628 Mesaj
11 Şubat 2012; 20:38:51 

arkadaşlar fazla okuyamadım ama bilgi verirseniz memnun olurum.ben geçen sene okuldan mezun oldum hiçbir okula yerleşmedim,şu anda sağlık güvencem yok.benim neler yapmam gerekiyor?


_____________________________

ANTİ BİZANS


2641 Mesaj
11 Şubat 2012; 21:02:51 

Ne kadar Aihm o kadar destek..

Atasever diye bir üye var oda bu durumda olanlardan..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________4700 Mesaj
11 Şubat 2012; 21:56:42 

Milleti panikletmeye çalışıyorlar al işte hala tam gaz devam haberlere..

http://www.sabah.com.tr.../11/dikkat-19-gun-kaldi

Dikkat! 19 gün kaldı


Yeni yıldan itibaren başlayan zorunlu Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek için 1 milyon 730 bin kişi gelir testi yaptırdı.
Bunlardan 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı.Geliri düşük olan vatandaşların sağlık primini devlet karşılayacak. Daha önce hiç prim ödemeyen 9 bin 200 kişinin geliri ise 1.773 liranın üzerinde çıktığı için 212 lira genel sağlık sigortası primi ödeyecekler.

Sağlıkta yeni döneme ilişkin rakamlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 9 milyon 100 bin yeşilkartlı, 1 milyon 700 bin sigortasız ile 18 yaşını dolduran okumayan kişiler ve 25 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri gelir testi yaptırıyor. Şu ana 1 milyon 102 bin haneyi kapsayan 4 milyon 394 bin kişi gelir testi için başvuruda bulundu. 434 hanenin gelir testi tamamlanırken, 1 milyon 730 bin kişinin gelir test sonuçları açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı. G-0 grubuna giren bu kişilerin sağlık primlerini devlet karşılayacağı için tedavi ve ilaçtan ücretsiz yararlanacaklar.

43 BİN AİLE 106 LİRA ÖDEYECEK

Daha önce devletin primini karşıladığı 417 bin kişi ise hastanelerde muayene olabilmek için aylık 35,46 lira prim ödeyecek. Testler sonucunda geliri 888 lira ile bin 773 lira arasında belirlenen 43 bin kişi ise 106 lira sağlık primi yatıracak.

Yeşilkartlı ya da hiç kaydı olmadığı için sağlık primi yatırmayan 9 bin 200 kişinin ise geliri 1.773 liranın üzerinde çıktı. Bu kişiler her ay 212 lira genel sağlık sigortası primi yatırarak tedavi ve ilaç yardımlarından faydalanacak.

MEKTUP GÖNDERİLENLER İÇİN SON 19 GÜN

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.


_____________________________

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------


 
457 Mesaj
11 Şubat 2012; 21:59:17 

İşkurda kursa başlasak ne olur arkadaşlar ? sanırım işkur sağlık sigortası yapıyor seni kurs boyunca.


_____________________________651 Mesaj
11 Şubat 2012; 22:06:20 

@nofear72
sabah çalık grubu yağyakanı tabi talimat alıyorlar yukardan kullar vazifelerini yerine getirsin bi nevi eski osmanlıda davulcunun ahaliye seslenme görevini üstleniyor
ey değerli gazete hiç anket yaptınmı kaç kişi istiyor bu lanet yasayı?
o kaşınan avuçlarınıza para yerine başka bişey verecek bu halk


_____________________________ 
35 Mesaj
11 Şubat 2012; 22:09:43 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

Milleti panikletmeye çalışıyorlar al işte hala tam gaz devam haberlere..

http://www.sabah.com.tr.../11/dikkat-19-gun-kaldi

Dikkat! 19 gün kaldı


Yeni yıldan itibaren başlayan zorunlu Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek için 1 milyon 730 bin kişi gelir testi yaptırdı.
Bunlardan 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı.Geliri düşük olan vatandaşların sağlık primini devlet karşılayacak. Daha önce hiç prim ödemeyen 9 bin 200 kişinin geliri ise 1.773 liranın üzerinde çıktığı için 212 lira genel sağlık sigortası primi ödeyecekler.

Sağlıkta yeni döneme ilişkin rakamlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 9 milyon 100 bin yeşilkartlı, 1 milyon 700 bin sigortasız ile 18 yaşını dolduran okumayan kişiler ve 25 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri gelir testi yaptırıyor. Şu ana 1 milyon 102 bin haneyi kapsayan 4 milyon 394 bin kişi gelir testi için başvuruda bulundu. 434 hanenin gelir testi tamamlanırken, 1 milyon 730 bin kişinin gelir test sonuçları açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı. G-0 grubuna giren bu kişilerin sağlık primlerini devlet karşılayacağı için tedavi ve ilaçtan ücretsiz yararlanacaklar.

43 BİN AİLE 106 LİRA ÖDEYECEK

Daha önce devletin primini karşıladığı 417 bin kişi ise hastanelerde muayene olabilmek için aylık 35,46 lira prim ödeyecek. Testler sonucunda geliri 888 lira ile bin 773 lira arasında belirlenen 43 bin kişi ise 106 lira sağlık primi yatıracak.

Yeşilkartlı ya da hiç kaydı olmadığı için sağlık primi yatırmayan 9 bin 200 kişinin ise geliri 1.773 liranın üzerinde çıktı. Bu kişiler her ay 212 lira genel sağlık sigortası primi yatırarak tedavi ve ilaç yardımlarından faydalanacak.

MEKTUP GÖNDERİLENLER İÇİN SON 19 GÜN

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.

Satılmış medya. Allah cezalarını versin.


_____________________________

http://steamcommunity.com/id/cruelg


1613 Mesaj
11 Şubat 2012; 22:23:36 

arkadaşlar ben ve babam calısıyoruz ssk'a baglısız gelir mevcut ve 18 yaşını yeni doldurmuş kız kardesim var calısmıyor liseyi yeni bitirdi ve en son gittimizde gss için basvurmanıza gerek yoktur dediler acaba yanlış bilgi vermemişlerdir degilmi ? bu durumda olan arkadaslar varmı ?


_____________________________2641 Mesaj
11 Şubat 2012; 22:27:56 


quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

Milleti panikletmeye çalışıyorlar al işte hala tam gaz devam haberlere..

http://www.sabah.com.tr.../11/dikkat-19-gun-kaldi

Dikkat! 19 gün kaldı


Yeni yıldan itibaren başlayan zorunlu Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek için 1 milyon 730 bin kişi gelir testi yaptırdı.
Bunlardan 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı.Geliri düşük olan vatandaşların sağlık primini devlet karşılayacak. Daha önce hiç prim ödemeyen 9 bin 200 kişinin geliri ise 1.773 liranın üzerinde çıktığı için 212 lira genel sağlık sigortası primi ödeyecekler.

Sağlıkta yeni döneme ilişkin rakamlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 9 milyon 100 bin yeşilkartlı, 1 milyon 700 bin sigortasız ile 18 yaşını dolduran okumayan kişiler ve 25 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri gelir testi yaptırıyor. Şu ana 1 milyon 102 bin haneyi kapsayan 4 milyon 394 bin kişi gelir testi için başvuruda bulundu. 434 hanenin gelir testi tamamlanırken, 1 milyon 730 bin kişinin gelir test sonuçları açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı. G-0 grubuna giren bu kişilerin sağlık primlerini devlet karşılayacağı için tedavi ve ilaçtan ücretsiz yararlanacaklar.

43 BİN AİLE 106 LİRA ÖDEYECEK

Daha önce devletin primini karşıladığı 417 bin kişi ise hastanelerde muayene olabilmek için aylık 35,46 lira prim ödeyecek. Testler sonucunda geliri 888 lira ile bin 773 lira arasında belirlenen 43 bin kişi ise 106 lira sağlık primi yatıracak.

Yeşilkartlı ya da hiç kaydı olmadığı için sağlık primi yatırmayan 9 bin 200 kişinin ise geliri 1.773 liranın üzerinde çıktı. Bu kişiler her ay 212 lira genel sağlık sigortası primi yatırarak tedavi ve ilaç yardımlarından faydalanacak.

MEKTUP GÖNDERİLENLER İÇİN SON 19 GÜN

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.

kendilerini kandırılar kitlesin bakalım 212 yi veriyormuyum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________1965 Mesaj
11 Şubat 2012; 22:29:43 quote:

aman allahim'dan dev hizmet!

işte sıralı soru listesi ve cevapları:

oturduğunuz konutun türü (yok, müstakil, apartman zemin kat, normal daire, çadır baraka, gecekondu, diğer)
cevap: başımızı sokacak kadar

oturduğunuz evin mülkiyet durumu (kendi evimiz, kira, kira ödemeden kullanılıyor, lojman, diğer)
cevap: kendi evim gibi bakıyorum, yetmez mi?

oturduğunuz ev kime ait? (akraba, anne/baba/kardeş, diğer)
cevap: mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi

aylık ne kadar kira ödüyorsunuz?
cevap: kolum kadar

kira kontratınız var mı?
cevap: tahliye taahhütnamem bile var

bulunduğunuz semtte böyle bir evin yaklaşık kira bedeli ne kadardır?
cevap: al bir hürriyet emlak, bak

mutfak tuvalet ve banyo hariç oturduğunuz evde salon dahil kaç oda vardır?
cevap: sanane la, yatıya mı geleceksin?

hanede kullanılan suyu nasıl tedarik ediyorsunuz?
cevap: i. melih gökçek kızılırmak'tan getiriyor!

ev içersinde banyo veya duşunuz var mı?
cevap: yok, teyemmümle idare ediyoruz

hanede kullandığınız tuvalet için hangisi doğrudur?
cevap: ağız! az sonra kimin ağzı olduğunu da anlayacaksın

evde ısınmada hangi kaynağı kullanıyorsunuz?
cevap: battaniye

oturduğunuz konutu nasıl ısıtıyorsunuz?
cevap: nefesi burnumuzdan alıp ağzımızdan veriyoruz

yemek pişirmede hangi kaynağı kullanıyorsunuz?
cevap: anne! daha lezzetli yemek pişiren birini görmedim

son bir yıl içinde ödeyemediğiniz faturanız / kartınız oldu mu?
cevap: şaka mı bu soru?

hangi faturaları ödeyemediniz?
cevap: neden ki, zorla mı ödeteceksiniz?

hanenin aylık ortalama geliri ne kadardır?
cevap: asgari ücret 700 tl

sağlık hizmetlerine erişimle ilgili problem yaşıyor musunuz?
cevap: sen hiç devlet hastanesine gitmedin galiba!

varsa nedeni?
cevap: özel hastaneler hayvan gibi pahalı, devlet hastanelerinde 1 doktora 500 hasta düşüyor

hane halkı içerisinde özürlülük haricinde bakıma muhtaç biri var mı?
cevap: maaşı bir boka yetmeyen babam kafayı yedi, o var

yaşadığınız yerleşim yerine göç ile mi geldiniz?
cevap: evet

göç ettiyseniz ne zaman geldiniz?
cevap: yüzlerce yıl önce

nereden göç ettiniz?
cevap: orta asya

neden göç ettiniz?
cevap: ah bir bilsek!

kaç yıldır bu yerleşim yerinde yaşıyorsunuz?
cevap: sen buna yaşamak mı diyorsun?

et ve ürünlerini tüketme sıklığınız nedir?
cevap: etin kilosu olmuş 40 lira, ne eti?

süt ve ürünlerini tüketme sıklığınız nedir?
cevap: en son annemden süt emmiştim, onu da burnumdan getiriyorlar!

sebze tüketme sıklığınız nedir?
cevap: gdo'lu şeylere sebze mi diyorsunuz?

meyve tüketme sıklığınız nedir?
cevap: bu nasıl tarım politikası ki anamur muzu bile tükendi!

hane konut kolaylıkları?
cevap: bu nasıl soru la

aşağıdakiler nasıl temin edildi (taksit, peşin ikinci el, hediye, yardım bağış, diğer)
cevap: sanane

tv
lcd tv
buzdolabı
çamaşır makinası
bulaşık makinası
derin dondurucu
telefon
cep tel 1
cep tel 2
cep tel 3
uydu anteni
bilgisayar
video vcd cd çalar
fırın
elektrik süpürgesi
halı yıkama makinesi
kombi şofben su ısıtıcı
küçük tüp
internet
güneş enerji sistemi

aşağıdaki harcama bilgileri (veresiye, taksit, peşin, kredi kartı, yardım, borçla, diğer)
cevap: s..e s..e ödüyoruz hacı; veresiye olsa ne olur, taksit olsa ne olur!

gıda
giyim
kira
yakacak
eğitim
sağlık
haberleşme
temizlik malzemeleri
ulaşım
sigara
su elektrik gaz
eğlence / kültür / sanat
düğün sünnet
lokanta otel
alkollü içecek
konut (arsa, koop.)
mobilya ev aletleri ve bakım hizmetleri
diğer

borç bilgileri (nereye, ne kadar, ne için)?
cevap: dış borç olmuş 309,6 milyar dolar bana düşen 4422 dolar!

kronik hastalık ve özür durumu bilgileri
cevap: sayenizde delirdim

ad soyad açıklama
cevap: aman allahim


Ekşisözlükten...

Aslında bunu yazacaksın< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerseriGezgin -- 11 Şubat 2012; 22:31:02 >


_____________________________

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".


595 Mesaj
11 Şubat 2012; 23:38:38 

Mit davası ile uğraşırlar şimdi yalnız adamlar öyle adım atıyor ki, savcıları bile değiştiriyorlar.İnşallah kendi kuurları da gün yüzüne çıkartılır ;)
Sağlık sigortası ülke vatandaşlarının her birine karşılıksız hizmet vermek zorundadır, ilacı da bedava versinler demiyorum, muayeneden bahsediyorum, ama gelin görün ki işsizleri bile haraca bağlıyorlar. Türk insanı hiç bir zaman bu kadar küçük düşürülmedi!


_____________________________ 
19 Mesaj
11 Şubat 2012; 23:38:39 

merak etmeyin evlere sgk prim borçlarını göndermeye başladı 2 gün önce ilk bana geldi yakında hepinizin nur topu gibi borçları olacak ozaman bu uyuyan milletimiz belki hafif bir kıpırdar


_____________________________595 Mesaj
11 Şubat 2012; 23:43:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972

merak etmeyin evlere sgk prim borçlarını göndermeye başladı 2 gün önce ilk bana geldi yakında hepinizin nur topu gibi borçları olacak ozaman bu uyuyan milletimiz belki hafif bir kıpırdar

Ben hiç doktora, hastaneye gitmem, anlamadığım şu; benim her ay belirli bir param buhar olup uçacak mı?


_____________________________ 
19 Mesaj
11 Şubat 2012; 23:45:36 

quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*


Ben hiç doktora, hastaneye gitmem, anlamadığım şu; benim her ay belirli bir param buhar olup uçacak mı?

bende gitmiyorum ama işsizim gelirimde yok sırf babamın geliri var diye bana 35 tl haşıırt


_____________________________1965 Mesaj
12 Şubat 2012; 0:05:01 

quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*


Ben hiç doktora, hastaneye gitmem, anlamadığım şu; benim her ay belirli bir param buhar olup uçacak mı?

evet....


_____________________________

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".


2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 0:07:36 


quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972


bende gitmiyorum ama işsizim gelirimde yok sırf babamın geliri var diye bana 35 tl haşıırt

Seni tebrik ediyorum abi helal olsun..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________2526 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
wesker7
12 Şubat 2012; 0:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

Milleti panikletmeye çalışıyorlar al işte hala tam gaz devam haberlere..

http://www.sabah.com.tr.../11/dikkat-19-gun-kaldi

Dikkat! 19 gün kaldı


Yeni yıldan itibaren başlayan zorunlu Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek için 1 milyon 730 bin kişi gelir testi yaptırdı.
Bunlardan 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı.Geliri düşük olan vatandaşların sağlık primini devlet karşılayacak. Daha önce hiç prim ödemeyen 9 bin 200 kişinin geliri ise 1.773 liranın üzerinde çıktığı için 212 lira genel sağlık sigortası primi ödeyecekler.

Sağlıkta yeni döneme ilişkin rakamlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 9 milyon 100 bin yeşilkartlı, 1 milyon 700 bin sigortasız ile 18 yaşını dolduran okumayan kişiler ve 25 yaşını doldurmuş üniversite öğrencileri gelir testi yaptırıyor. Şu ana 1 milyon 102 bin haneyi kapsayan 4 milyon 394 bin kişi gelir testi için başvuruda bulundu. 434 hanenin gelir testi tamamlanırken, 1 milyon 730 bin kişinin gelir test sonuçları açıklandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre 1 milyon 260 bin kişinin geliri 295 liranın altında çıktı. G-0 grubuna giren bu kişilerin sağlık primlerini devlet karşılayacağı için tedavi ve ilaçtan ücretsiz yararlanacaklar.

43 BİN AİLE 106 LİRA ÖDEYECEK

Daha önce devletin primini karşıladığı 417 bin kişi ise hastanelerde muayene olabilmek için aylık 35,46 lira prim ödeyecek. Testler sonucunda geliri 888 lira ile bin 773 lira arasında belirlenen 43 bin kişi ise 106 lira sağlık primi yatıracak.

Yeşilkartlı ya da hiç kaydı olmadığı için sağlık primi yatırmayan 9 bin 200 kişinin ise geliri 1.773 liranın üzerinde çıktı. Bu kişiler her ay 212 lira genel sağlık sigortası primi yatırarak tedavi ve ilaç yardımlarından faydalanacak.

MEKTUP GÖNDERİLENLER İÇİN SON 19 GÜN

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.

benim sigorta girişim 2001den bana mektup posta herne ise hiç bişey gelmedi şu ana kadar ve 2010dan beride işsizim sağlık sorunumdan dolayı.
alttaki yazıya göre hiç sigorta kaydı bulunmayan için diyor benim baya pirimim var bu beni etkilermi yaptırmazsam

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.


_____________________________

İyi olmak kolaydır.Zor olan adil olmaktır

Cennet ucuz değil, cehennem dahi lüzumsuz değil

++++++++++++++++++++++++++++++++++++


 
386 Mesaj
12 Şubat 2012; 1:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: wesker7


benim sigorta girişim 2001den bana mektup posta herne ise hiç bişey gelmedi şu ana kadar ve 2010dan beride işsizim sağlık sorunumdan dolayı.
alttaki yazıya göre hiç sigorta kaydı bulunmayan için diyor benim baya pirimim var bu beni etkilermi yaptırmazsam

Hiçbir sigorta kaydı bulunmayan ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun mektup gönderdiği 1 milyon 700 bin kişi için ise hafta sonları dahil 19 gün kaldı. 31 Ocak 2012 tarihinde süre dolmasına rağmen vatandaşların mağdur olmaması için bu kişilere ek süre tanındı. 1 Mart 2012 sabahına kadar gelir testi yaptırmayan bu kişilerin gelirleri en üst seviyede kabul edilecek ve 212 lira yatıracaklar.

Bu soruyu ben SGK'a sordum cevap şöyle; şu an çalışmıyorsanız, GSS kapsamına girmeniz ve gelir testi yaptırmanız gerekiyor. 2001'den beri sigortalı ya da belli bir gün prim ödemiş olmanız sonuçu değiştirmiyor malesef. Belki dışardan prim ödeyerek hem GSS kapsamına girebilirsiniz hem de gününüz dolunca emekli olabilirsiniz. Dışardan prim ödeme bedeli brüt asgari üçretin %32'si kadar olur şu an 283 TL. Tabi bu mevcut yasaların değişmeyip sabit kalması durumda benim kanımca ileride emekli maaşlarından da daha büyük bir yüzde SGK'ya aktarılacaktır ya da emekli maaşı dışındaki gelirleriniz üzerinden GSS primi alınabiir. Tabi bu sadece benim öngörüm...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Downer1040 -- 12 Şubat 2012; 1:11:58 >


_____________________________658 Mesaj
12 Şubat 2012; 1:22:30 

Sigortalı çalışanlar 1 Martta işten ayrılırsa gidip gelir tespiti mi yaptıracak.


_____________________________

ANADOLU


 
386 Mesaj
12 Şubat 2012; 2:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: inexyz

Sigortalı çalışanlar 1 Martta işten ayrılırsa gidip gelir tespiti mi yaptıracak.

Aynen, işten kendi istediğinizle ayrıldıktan sonra haklarınız 90 gün boyunca devam ediyor olucak, sanıyorum bu 90 günün sonlarına doğru adrese mektup gelir ve size gelir testi için çağırlar. Eğer işveren sizi çıkarır ya da çalıştığınız firma kapanırsa, bu aşamada işsizlik maaşı için başvuru yapabilirsiniz, çalıştığınız süreye göre 6,9, veya 12 ay boyunca işsizlik maaşı alabilirsiniz. Bu süre boyunca da aynen sigortalı çalışıyormuş gibi primleriniz SGK tarafından karşılanacak ve işsizlik aylığının bitiminden 90 gün sonra GSS primlerini kendinizin karşılaması gerekiyor olucak eğer tabi yeni bir işe başlamazsanız...

Kısacası, işten ayrıldıktan sonra 90 gün süre tanıyor devlet size yeni bir iş bulmanız için eğer bulamazsanız gelir testi sonuçunda GSS için primleriniz siz ödüyorsunuz...


_____________________________2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 2:32:46 


quote:

Orijinalden alıntı: Downer1040


Aynen, işten kendi istediğinizle ayrıldıktan sonra haklarınız 90 gün boyunca devam ediyor olucak, sanıyorum bu 90 günün sonlarına doğru adrese mektup gelir ve size gelir testi için çağırlar. Eğer işveren sizi çıkarır ya da çalıştığınız firma kapanırsa, bu aşamada işsizlik maaşı için başvuru yapabilirsiniz, çalıştığınız süreye göre 6,9, veya 12 ay boyunca işsizlik maaşı alabilirsiniz. Bu süre boyunca da aynen sigortalı çalışıyormuş gibi primleriniz SGK tarafından karşılanacak ve işsizlik aylığının bitiminden 90 gün sonra GSS primlerini kendinizin karşılaması gerekiyor olucak eğer tabi yeni bir işe başlamazsanız...

Kısacası, işten ayrıldıktan sonra 90 gün süre tanıyor devlet size yeni bir iş bulmanız için eğer bulamazsanız gelir testi sonuçunda GSS için primleriniz siz ödüyorsunuz...

Şu saçmalığa gülüyorum :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________1484 Mesaj
12 Şubat 2012; 6:36:47 

Prim çıkardılarsa yazın bir dilekçe verin SGK ya..
işinizin olmadığı halde prim çıkarıldığını....
anne ve babanın kendi gelirlerini 18 yaşın üstünde ki aile bireylerine ortak yapamayacaklarını...
İstemediğiniz zorla dayatılan uydurma bir sigortaya kesinlikle prim ödemeyeceğinizi...
SGK'ya bağlı paravan vakıflara başvuru esnasında attığınız imzanın hiçbir şekilde sizi artık bağlamayacağını ve geçersiz olduğunu..... yazın verin ..... gerisine karışmayın ....
bir dilekçeye cevap verilmesi de zorunludur !! SGK size olumlu veya olumsuz bir şekilde cevap vermek zorundadır
Zaten cevap verdiği zamanda otomatik olarak o dilekçeyi kabul etmiş olduğundan yapacakları hiçbirşey (icra,anne babanın maaşından prim kesimi gibi ) sizi hiçbir şekilde bağlamaz artık
Mahkeme ye gider ......
Seçenek 2
Direk savcılığa SGK hakkında suç duyurusunda bulunarak yasa dışı bir şekilde zorla paranızın gasp edildiğini söylersiniz
Seçenek 3
Direk yargıtaya başvurup yasanın iptali istenir
Seçenk 4 en zor ama en etkili çözüm
Kendinizi ÖLÜ gösterin :)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Normandia_06 -- 12 Şubat 2012; 6:45:01 >


19 Mesaj
12 Şubat 2012; 10:28:11 

http://forum.donanimhaber.com/m_56815685/tm.htm[font="Times New Roman"] bu linki lazım olursa okumak isteyenler için kopyaladım, asıl konu yeri burasıdır.

fikir ve düşüncelerimden bahsedeyim: 27 yaşındayım ve üni bitirdim, hatta 2. üni terk ettim, daha önce imkanım olsaydı hiç ünide vakit ve para kaybetmezdim.
yıllarca SİGORTA EĞİTİM BANKALARIN = SÖMÜRÜ ÇIKARCI HALKI ALDATAN SİSTEMLER OLDUĞUNU VURGULAMIŞIMDIR.


banka da beNim paramı elin gavuruna yada herhangi bi yabancıya hangi mantıkla niye güvenip teslim edeyim?! beN KENDİ HAKKIMI ÖNCE ALLAHIN İZNİ İLE SONRA KENDİ AKLIM VE KUVVETİMLE DAHA İYİ KORUR, DAHA İYİ DEĞERLENDİRİM. güya 2 kuruş faiz vercek diye teslim edenlerden soyulanları duyduğumuz gibi, elin herifi milyonlarca kişiden aldıklarını toplayıp yatırım yapıyor, kazandığı trilyonlardan kuruş vercek o da keyfi geldiği zamanmış vadeli ya. neysea zaten TEFECİLİK VE FAİZ HARAM DİNİMİZDE. anlayana..

eğitim de kendi sistemlerince ezme olayı, gamsız salak korkaklaştırma filan. güya parasız. kıyafeti kitabı kalemi defteri vergisi dernekleri toplantıları zart zurt. ÖĞRENMEK İSTEYEN KENDİNİ GAYET İYİ GELİŞTİREBİLİR Kİ ÜSTELİK İLGİ ALANINDA OKUYUP ÇALIŞIP TECRÜBE EDEREK. bi dansçı matematik fizik kimya ezberlemekkkkkkkk zorunda kalmaz. ne varsa nostaljide var. eski bilginler ALİMlerden öğrenirmiş ezber yapmadan taklitçi kopyalanmadan.!!! eğitimden sonra erkekleri bide hele zengin değilse askerlikte çalıştırıp terörü sınırdan geçirip alay ederek psikolojilerini bozarak sömürüyorlar....

sigorta konusunda ise yav yıllarca ondan bundan topluyorlar paraları, bu ya işçi ya işveren oluyoo, hastalanmamak için çırpınan kişi pek sağlık hizmeti kullanamasada 65 yaşında emekli olabilen MAĞDUR toprağa girmeden bi kaç testten geçiyor,, ya kazalarla cinayetlerle ölenlerin kaybolanların 30 yıl belki daha fazla yatırdığı paraları hangi şerefsizler yiyor. amaçları milyonlarca işsizden öğrenciden askerden falan ne koparsak trilyon eder, boğazlarında kalacak, sanmasınlarki MAZLUMUN HAKKI KİMSEDE KALMAZ, ALLAH SORACAK VE VERECEK CEZALARINI.


HALKTAN; DOLAYLI DOLAYSIZ HARAÇ ALAN HÜKÜMETLERİN, HELE Kİ BU HÜKÜMETİN, DEVLETİN, DEVLETLERİN, NESLİNİ SATAN ÇIKARCI ŞEREFSİZ SOYSUZLARIN, EĞTMKP BİNA'V ARSA'V MNKL'V KDV ÖTV ÖİV ÇEVRT'V BAKM'BDL ENRJ'FON BELDY'V TRT'V GV DV SSK'İŞÇİ SSK'İŞSİZLİK DEPREM FAİZ ZAM KIZILAY GİBİ DERNEKLERCE v.s. VERGİLERİ ALIP GÖREVLERİNİ YAPMAYAN ŞEREFSİZLERİİİ... ALLAH'a (C.C.) Havale ediyorum.


MÜSLÜMANLAR TEZ ZAMANDA KAPİTALİZMDEN VE TEKELCİLİKTEN KURTULMALIDIR !!!!!!!!! onların şirketlerinde de [burger, efes, dia, bim, colins, loreal, sirkçi derici kobaycılar dahil] çalışmamalı, çünkü KÖTÜLÜĞÜ SEYREDEN KÖTÜLÜĞÜ YAPAN GİBİDİR, GÜNAHTIR.

KÖTÜLÜK ÇOK DEĞİL , İYİLERİN BOŞLUKLARINDAN İYİLERİN KÜSKÜNLÜĞÜNDEN KÖTÜLER SÖMÜRÜYOR. İYİLER SESSİZ ÇIĞLIKLARINI YAPMALI, ÖRGÜTLENİP BİRLİK OLMALI, DAYANIŞMALI YARDIMLAŞMALI ORTAK PAYLAŞMALIDIR. fikirli olmak ve kötülüğü iyilikle yok etmek, kötülüğe katılmamak, kendi ihtiyacını TABİATtan - diktatörlüğe tekelciliğe kapitalizme faşizme siyonistliğe inat alabilmek te CİHAD VE MÜCAHİTLİKTİR.yine soracağım: anarşizm iyi bişey mi acaba????
*müsait olunca bütün fikirleri okuyacağım*

[font="Times New Roman"]< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CİHET YELİZ ÖZKAN -- 12 Şubat 2012; 11:27:12 >


_____________________________

. çöp kedisi İNSAF .
lütfen fazla alıntı yapıp duvarda kalabalık etmeyelim,, teşekkürler......

.........provakasyonculara DİKKAT, evde işte heryerde muhitinizi iyi seçin.........
Alayına isyan,, Haysiyet Meselesi.
TÜRK VEGAN


7599 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
svideoz
12 Şubat 2012; 10:57:11 

Gss istemiyoruz sayfasında 100 kişi ancak olmuş bu kadar vurdumduymaz insanın bulunduğu bir ortamda savunacak hiçbir şey kalmamış demektir!anayasa Mah eline geçirenlere, savcıları keyfi olarak alan ve her tür idareyi basbakana bağlayan bir idareyle başa çıkma ihtimali ne yazıkki kalmamış tuzun kendisi kokmuştur ...


_____________________________

Nokia 3210, Nokia 3310, Siemens c45, Motorla c350, Sonyericsson k500, Nokia n73, Samsung e890, Lg c2500, Lg kg290, Nokia 6500 slide, Samsung i560, Asus p535, Samsung i550, Sonyericsson w810i, Sonyericsson w610, Lg ku990, Samsung omnia, Samsung i8320, Vodafone 225(ZTE), Motorla milestone, Htc touch 2, Sony xperia s, Htc incredible s, Htc one x, Samsung note 2, Htc one, Nokia lumia 1020, Lg g2


 
219 Mesaj
12 Şubat 2012; 10:57:47 

biz buradan devam edelim. teşekkürler.


_____________________________

SORGULAMAYAN İNSAN CAHİLDİR,
SORGULATMAYAN İNSAN İSE ZALİMDİR


2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 11:07:31 


quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Gss istemiyoruz sayfasında 100 kişi ancak olmuş bu kadar vurdumduymaz insanın bulunduğu bir ortamda savunacak hiçbir şey kalmamış demektir!anayasa Mah eline geçirenlere, savcıları keyfi olarak alan ve her tür idareyi basbakana bağlayan bir idareyle başa çıkma ihtimali ne yazıkki kalmamış tuzun kendisi kokmuştur ...

Bu konuya mesaj atan yaklasık 300 kisiye Gss facebook fan sayfası linkini attımmm fakat bu yuz kisiyd bile 2 haftada ulasabilindi gibi..

Sen buna dikkat ederek duyarlı cıktın ayrıca twitterde da #gss yazdıgın da arkadaslar benim gss ye olan tepkimi gorecekler..

Evet biraz daha duyarlı olmaya ihtiyac var atkadaslar..

uye sayısı bile tepkidir..

tesekkurler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 12:01:30 


quote:

Orijinalden alıntı: CİHET YELİZ ÖZKAN

[font="Times New Roman"]konu ile biraz alakasız gibi gözüksede birazda alakalı. SADECE MAAŞ ÜCRETİNE VE VERGSİNE BAKIN, yeter....

http://www.kazete.com.t...vergi-oduyor-_18831.htm

özet : http://hurarsiv.hurriye...?id=18305225&yazarid=82

Anayasa'nın 73. maddesine göre;
“Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi yükünün adaletli ve dengeli dağılımı, maliye politikasının sosyal amacıdır.”
Olaya bu açıdan baktığımızda, ücreti 1.500 ya da 4.000 TL olan işçi ve memurun, bu ücret gelirleri üzerinden, “mali güçlerine göre” aynı verginin kesilmesi gerekir. Ayrıca, vergi yükünün “adaletli ve dengeli dağılımı” açısından da bu gerekir.
Bunların hiçbiri yapılmıyor. Demek ki bu uygulama
ANAYASA'YA AYKIRI..


islerine gelen yasayı uyguluyrlar ;)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________271 Mesaj
12 Şubat 2012; 12:38:07 

Arkadaşlar ben 11 ocakta gtitim başvuru yaptım ama şimdiye kadar birşey gelmedi eve mektup felan herhangi birşey yapmam gerek var mı


_____________________________ 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 12:41:41 

quote:

Orijinalden alıntı: matem-atik

Arkadaşlar ben 11 ocakta gtitim başvuru yaptım ama şimdiye kadar birşey gelmedi eve mektup felan herhangi birşey yapmam gerek var mı

sıkma canını yakında sgk dan prim borcun gelir dua ette 35 tl olsun haracın


_____________________________1965 Mesaj
12 Şubat 2012; 12:48:42 

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

Gss istemiyoruz sayfasında 100 kişi ancak olmuş bu kadar vurdumduymaz insanın bulunduğu bir ortamda savunacak hiçbir şey kalmamış demektir!anayasa Mah eline geçirenlere, savcıları keyfi olarak alan ve her tür idareyi basbakana bağlayan bir idareyle başa çıkma ihtimali ne yazıkki kalmamış tuzun kendisi kokmuştur ...

Face'da o kadar gerizekalı varki(sözüm meclisten dışarı yarası olan gocunur) onlara sadece abidik kubidik resimler koy bunları anca beğensinler başka işleri yok..

Onu geçtim ekşi,uludağ,itu sözlükçülerde sus pus.. internete sansürde pornoma dokunmada başrolde oynayan bu kesimlerinde tepkisiz kalması eylem yapmaması oldukça düşündürücü.. bir o kadarda üzücü..


_____________________________

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".


2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 12:50:28 


quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin


Face'da o kadar gerizekalı varki(sözüm meclisten dışarı yarası olan gocunur) onlara sadece abidik kubidik resimler koy bunları anca beğensinler başka işleri yok..

Onu geçtim ekşi,uludağ,itu sözlükçülerde sus pus.. internete sansürde pornoma dokunmada başrolde oynayan bu kesimlerinde tepkisiz kalması eylem yapmaması oldukça düşündürücü.. bir o kadarda üzücü..

+1 millet haklarını bilmiyor. ben burda bu konuda sizler.gibi biriyle oldugum icin cok sanslıyımm..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:13:14 

5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanununun 60 ıncı maddesinin birinci fıkrasının(g)bendi kapsamında 01.01.2012 tarihi itibariyle genel sağlık sigortalısı olarak tescil işlemeiniz yapılmıştır. gss dolayı anılan kanunun 80 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca gelir durumunuz ve asgari ücret diklkate alınmak suretiyle belirlenmiş olan 35,46 tl tutarındaki primin en geç ertesi ayın sonuna kadar sosyal güvenlik il müdürlüklerine sosyal güvenlik merkezlerine ödenmesi gerekmektedir aksi halde sözkonusu primler kanunu 89 uncu maddesi uyarınca hesaplanacak gecikme cezası ve gecikme zammı ile birlikte tahsil edilecektir gelir durumunuz ve asgari ücrette meydana gelecek değişikliklere bağlı olarak ödenmesi gereken gss primleri değiştirilecektir. bilgi edinilmesi rica ederim. TC SOSYAL GÜVENLİK KURUMU MÜDÜR YARIDIMCISI İMZA
BU BANA GELEN SGK DAN MEKTUB BU MERKTUBU BÜTÜN UYUYAN MİLLETİMİZE ARZ EDERİM


_____________________________2641 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:14:45 

Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenince, diğerleri de yanlış gider..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
0 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:32:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972


bende gitmiyorum ama işsizim gelirimde yok sırf babamın geliri var diye bana 35 tl haşıırt

ne kadar gelir gösterdiniz ev sizinmi evde kaç kişisiniz babanızın bankada parası varmı onlara bakıyorlarmı ?çalışmayana geliri olmaya borç çıkarmak saçma baskasının üzerinden


_____________________________4700 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:32:31 

quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin


daha önce tüm gazete ve köşe yazarlarının mail adreslerini verdim ama yahoo 30 kişiye ancak atıyo kiltleniyo TOPLU MAİL atmaktan anlayan varsa yol göstersin atalım.

FAce gibi yerde girdiğiniz sayflarda çok yorum yapılan başlıklara GGS istemiyoruz sayfasını cevap olarak yazın tüm cevap verenlere ileti gitsin.
yada sayfanızzda paylaşın tüm arkadaşlarınızı etiketleyin onlarında arkadaşları görmüş olur.quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

quote:

Orijinalden alıntı: nofear72Mail adresleri derleyip toplamak lazım ..

http://milletvekilitele...ri-email-adresleri.html

http://www.e-gazeteler.com/koseyazarlari.htm

http://www.turkish-medi...tr/gazetecilere_yaz.htm

http://karsiliksizcekma...zar-mail-adresleri.html

ve ali tezel

http://www.alitezel.com/tezel/index.phpkarışık olarak şöyle toparladım toplu mail atma hakkında bilgisi olan varsa söylesin.


http://freetexthost.com/t1tkg6xt6s
quote:

Orijinalden alıntı: nofear72

http://freetexthost.com/t1tkg6xt6s

buraya ekledim

atmaya başladım ama yahoo çoklu atmama izin vermiyo galiba 24 de tıkandı.

facebook ve twitterda milletin çok girdiği sayfalara da eklemek lazım duvarlarına ki okusunlar.
_____________________________

------------- NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ------------


1394 Mesaj
12 Şubat 2012; 13:40:31 

arkadaşlar açıköğretim 3ncü sınıftayım babam bankada çalışıyor emekli sandığına bağlı. sağlık sigortası olarak ona bağlıyım 22 yaşındayım. benim gidip gelir tespiti yaptırmam gerekiyor mu bu sağlık sigortası benide mi kapsıyor?


_____________________________ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!


 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:15:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bunalım47


ne kadar gelir gösterdiniz ev sizinmi evde kaç kişisiniz babanızın bankada parası varmı onlara bakıyorlarmı ?çalışmayana geliri olmaya borç çıkarmak saçma baskasının üzerinden

evde 3 kişiyiz anne baba ve ben gelir olarak 1500 tl yazdım bir kuruşu bile benim gelirim değil(işsizim)eve geldiler donlarımızı bile incelediler 35 tl çıkarmışlar ev kendimizin


_____________________________1100 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972


evde 3 kişiyiz anne baba ve ben gelir olarak 1500 tl yazdım bir kuruşu bile benim gelirim değil(işsizim)eve geldiler donlarımızı bile incelediler 35 tl çıkarmışlar ev kendimizin

3 kişilik evde 106TL prim borcu çıkarmak için gelirin (gelir dedikleri aslında bir ton başka şey olan garip hesabın) 2658TL olması lazım.Size demek ki baktılar evleri var, formda eksik var, kesin para saklıyorlar, bu farkı evde bir şeyden çıkarırız diye tacize geldiler ama yapamadılar.


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


237 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:54:54 

quote:

Orijinalden alıntı: eternal soul

ülkenin düzenini bozanın allah belasını versin. hakkımı helal etmiyorum. ben şu an yurt dışında olmuş olsam ve haberden haberim olmasa, kimse söylemese, ülkeye geldiğimde ne halt yiyecem?

tebligat öylede böylede sana ulaşır türkiyedeki kayıtlı adresine gönderilir tebligat tahahütlü geliyor
hiç kıvırmaya calışma işçiysen ssk an ödenir, patronsan bakurun aylaksan yurtdışına cıkıcak paran var sgk primine yok kim inanır


_____________________________

INTEL Core i5-2500K + Noctua NH-D14 *** MSI P67A-G45 *** KINGSTON 8GB (2*2 + 2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP *** SAPPHIRE HD5850 Xtreme 1GB GDDR5 *** 2 x OCZ Vertex 2 60GB *** COOLER MASTER RC-690 *** SEASONIC SEA-SS-850AT, 850W *** Philips 32PFL7962D LCD *** MICROSOFT WIRELESS LASER DESKTOP 7000


 
198 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:56:16 

sigortası olmayan fakat prim ödeyen yani 35 ile 213 lira arasında yeşil kartlımı sayılacak ,mesela özel hastanelrden yararlanabilirmi ?yılda 3 milyara iyi sağlık sigortaları var diye biliyorum adam gss yerine ona girsin.


_____________________________237 Mesaj
12 Şubat 2012; 15:58:59 

quote:

Orijinalden alıntı: avianca

arkadaşlar açıköğretim 3ncü sınıftayım babam bankada çalışıyor emekli sandığına bağlı. sağlık sigortası olarak ona bağlıyım 22 yaşındayım. benim gidip gelir tespiti yaptırmam gerekiyor mu bu sağlık sigortası benide mi kapsıyor?

hayır okuduğunsüre de 25 yaşına kadar gerekmiyor


_____________________________

INTEL Core i5-2500K + Noctua NH-D14 *** MSI P67A-G45 *** KINGSTON 8GB (2*2 + 2*2GB) Hyperx T1 DDR3 2000MHz CL9 XMP *** SAPPHIRE HD5850 Xtreme 1GB GDDR5 *** 2 x OCZ Vertex 2 60GB *** COOLER MASTER RC-690 *** SEASONIC SEA-SS-850AT, 850W *** Philips 32PFL7962D LCD *** MICROSOFT WIRELESS LASER DESKTOP 7000


1394 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: baracuda-x


hayır okuduğunsüre de 25 yaşına kadar gerekmiyor

yalnız ben 2010 ağustos ile eylül 2011 arasında bankada sigortalı olarak çalıştım sonra babam kendi üzerine aldı sağlık sigortamı. ben aöf okuyanların da sağlık sigortası kapsamında olacağını duymuştum. yinede sormam gerekirse resmi olarak bir kuruma nereye sorabilirim ?


_____________________________ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!


 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:04:13 

quote:

Orijinalden alıntı: eagle16

sigortası olmayan fakat prim ödeyen yani 35 ile 213 lira arasında yeşil kartlımı sayılacak ,mesela özel hastanelrden yararlanabilirmi ?yılda 3 milyara iyi sağlık sigortaları var diye biliyorum adam gss yerine ona girsin.

özel sigortalıda olsan devlet kabul etmiyor sana zorla gss yi dayatıyor ya koyun gibi paşa paşa ödeceksin yada mücadele edeceksin başka yolu yok


_____________________________ 
240 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:05:16 

Bizin kaymakamlik cep tele mesaj atmis yarin 12:30 da kaymakamlikta olun sizin gelir testiniz yapilacak demis...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
103 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:06:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972

merak etmeyin evlere sgk prim borçlarını göndermeye başladı 2 gün önce ilk bana geldi yakında hepinizin nur topu gibi borçları olacak ozaman bu uyuyan milletimiz belki hafif bir kıpırdar

nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?


_____________________________

HAYATTA O KADAR COK YALAN VE YANLIS VARKI INANILMAZ!!!!!


 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

Bizin kaymakamlik cep tele mesaj atmis yarin 12:30 da kaymakamlikta olun sizin gelir testiniz yapilacak demis...

nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka


_____________________________ 
19 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:09:39 

quote:

Orijinalden alıntı: misterno1


nasil bir sey geldi size?

Yani su kadar borcunuz var su tarihe kadar suraya yatirin yoksa ceza gelir falanmi diyor?

az yukardaki mesajlarımı okursa bir kaç mesaj önce gelen yazının tamamını yazdım bir zahmet okuyun


_____________________________ 
240 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:10:09 


quote:

Orijinalden alıntı: ataseven1972


nasıl iş anlamıyorum heryerde kafasına göre uygulama yapıyorlar bizim burda admlar eve kadar geldiler sizin ise gelir testiniz kaymakamlıkta yapılacakmış ne alaka

İşin kötüsü dersim var napcan bilmiyorun iyi bir azar çekeyim şunlara< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________237 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:10:24