- x
GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
15287 Cevap582138 Görüntüleme163 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     115 [117] 119 120 121 122 123 124      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1099 Mesaj
31 Mart 2012; 18:31:09 

quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

Buradan sorgulama yaptım, sonuç:

"Tescil Kapsamı 60/g Türk Vatandaşı İsteğe Bağlı GSS Primi Ödeyenler

GSS Kapsamı: 60/g kapsamında sigortalı olanlar

Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir."

ama burada sizin gibi 60c1 değil de 60/g yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

Düzeltme: Yazım hatası.

60/c prim ücreti ödemeden kısıtlı GSSden faydalanacaklar oluyor. O maddeye göre muaflar :

1) Harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, Kurumca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar,
2) Vatansızlar ve sığınmacılar,
3) 1/7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
4) 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişiler,
5) 28/5/1986 tarihli ve 3292 sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
6) 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
7) 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu hükümlerine göre korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişiler,
8) Harp malûllüğü aylığı alanlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alanlar,
9) 18/3/1924 tarihli ve 442 sayılı Köy Kanununun 74 üncü maddesinin ikinci fıkrasına göre görevlendirilen kişiler ile aynı Kanunun ek 16 ncı maddesine göre aylık alan kişiler,
10) 11/10/1983 tarihli ve 2913 sayılı Dünya Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonluğu Kazanmış Sporculara ve Bunların Ailelerine Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,

reactor1111 arkadaşın durumu uygulamadaki saçmalığa, tutarsızlığa başka bir örnektir. 106TL prim verecek şekilde beyan verenlere bile ev ziyareti zorunluyken, işsiz başka arkadaşların evleri gezilip fotoğraf bile çekilmeye kalkışılırken prim ödemeyecek şekilde beyan verene ziyaret yapılmaması hiç de normal değil. Hani bu yasa zaten haksız yeşil kart alanları önlemeye yönelikti, sıkı takip ve denetlemeyle hepimiz fişlenecek, kaçış olmayacaktı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 31 Mart 2012; 18:55:37 >

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

1429 Mesaj
31 Mart 2012; 18:38:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Bloodie*

Evime görevli geleceği söylendi hiç gelen olmadı. Başvuru yaptığım yere gittim,onlar da Sgk'ya yönlendirdiler. Muayene ücreti ne kadardır acaba?

bir yanlışın olmasın? evine görevli filan gelmez. isteğe bağlı sigortaya başvurmuşsun çünkü.

i want to play a game
make your choice... live or die

1099 Mesaj
31 Mart 2012; 18:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

bir yanlışın olmasın? evine görevli filan gelmez. isteğe bağlı sigortaya başvurmuşsun çünkü.

O sonuçlarda ya da sorgu sonucunu veren yazılımda bir gariplik var. Normal GSS gelir tespitine başvuranlarda da "isteğe bağlı" yazıyormuş.

Bu arada ücretsiz tedavi diye bir şey yok, muayene, reçete ve ilaç katılım paylarını yine ödemek gerekiyor. Muayene ücreti gidilen hastanenin türüne göre değişiyor, yanlış hatırlamıyorsam devlet hastanesinde 8TL idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 31 Mart 2012; 18:45:06 >

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

1099 Mesaj
31 Mart 2012; 19:22:25 

Hadi ilaçtan, hammadde harcayan uygulamalardan katkı payı alınmasını kabul ettik diyelim (etmiyoruz ya, neyse). Sırf muayene için katkı payı alınması da nedir ki? Devletin hastane bütçesi ve doktorunun maaşını bir ton verginle öde, üzerine geliri iyi olanlar için özel sağlık sigortasının üzerinde sigorta primini de öde. Üzerine zaten bu paralarla sana bakması için kurulmuş hastanede seni bekleyen doktorun muayene etmesi için neden bir daha para veriyoruz? Durum çok açık, hastanelerimiz artık sosyal devlet mantığıyla değil para getiren işletmeler olarak çalışacaklar. Zaten hükümetin bütün icraatleri bu yönde. Kısmi olarak başlayan hastane özelleştirmeleri, performans değerlendirmeleri vs. Artık asıl amacın sağlıklı bir toplum değil para kazanmak olduğu gizlenmiyor bile.

Bir başka mesele de devlet sigortasında daha pahalı ama daha kaliteli, hastanın hayatta kalma oranını, yaşam kalitesini arttıracak yöntem ve ürünler yerine hep daha ucuz ve kalitesizlerin tercih edilmesi. Madem sağlık bütçesi denkleştirilmekte zorluk çekiliyor, pahalı ürün ve uygulamaları karşılayalım; kısıntıyı düşük seviyeli harcamaları karşılamayarak yapalım. Zaten bütçe incelendiğinde giderlerin büyük kısmının normalde sigortalının kendisinin de karşılayabileceği ödemelerden oluştuğu görülecektir. Sigorta mantığı büyük risk bedellerinin bir gruba yayılarak gruptaki riskin çarptığı talihsiz insanların kaldıramayacağı yüklerin altına girmekten kurtarılmasıdır. Grip ilacı, ağrı kesicinin ücretini (o da bir kısmını) ödeyen ama en kötü günümde gerektiğinde protezin, pahalı ilacın, ameliyat gerecinin en dandiğini veren, hatta onu da vermeyen sigortayı ben ne yapayım? Derecelendirmeyi de ödenecek alt limiti belirleyecek şekilde yaparız. Mesela hiç parası olmayan yine aynı şekilde her türlü hizmetten faydalanırken aylık geliri çok yüksek olanlar X, orta gelirliler Y vs. TLnin altındaki giderleri kendileri karşılarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runic -- 31 Mart 2012; 19:31:50 >

3585 Mesaj
31 Mart 2012; 20:23:47 

quote:

Orijinalden alıntı: wolfdks

Gelir testi yaptırdım, aylık 106 tl pirim çıkardılar ama ödemedim, ödemeyeceğim.

quote:

Orijinalden alıntı: runic

60/c prim ücreti ödemeden kısıtlı GSSden faydalanacaklar oluyor. O maddeye göre muaflar :

1) Harcamaları, taşınır ve taşınmazları ile bunlardan doğan hakları da dikkate alınarak, Kurumca belirlenecek test yöntemleri ve veriler kullanılarak tespit edilecek aile içindeki geliri kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar,
2) Vatansızlar ve sığınmacılar,
3) 1/7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
4) 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre şeref aylığı alan kişiler,
5) 28/5/1986 tarihli ve 3292 sayılı Vatani Hizmet Tertibi Aylıklarının Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
6) 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,
7) 24/5/1983 tarihli ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu hükümlerine göre korunma, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinden ücretsiz faydalanan kişiler,
8) Harp malûllüğü aylığı alanlar ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alanlar,
9) 18/3/1924 tarihli ve 442 sayılı Köy Kanununun 74 üncü maddesinin ikinci fıkrasına göre görevlendirilen kişiler ile aynı Kanunun ek 16 ncı maddesine göre aylık alan kişiler,
10) 11/10/1983 tarihli ve 2913 sayılı Dünya Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonluğu Kazanmış Sporculara ve Bunların Ailelerine Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre aylık alan kişiler,

reactor1111 arkadaşın durumu uygulamadaki saçmalığa, tutarsızlığa başka bir örnektir. 106TL prim verecek şekilde beyan verenlere bile ev ziyareti zorunluyken, işsiz başka arkadaşların evleri gezilip fotoğraf bile çekilmeye kalkışılırken prim ödemeyecek şekilde beyan verene ziyaret yapılmaması hiç de normal değil. Hani bu yasa zaten haksız yeşil kart alanları önlemeye yönelikti, sıkı takip ve denetlemeyle hepimiz fişlenecek, kaçış olmayacaktı?

Teşekkür ederim. O halde siz prim ödemeyeceksiniz yani?

11933 Mesaj
31 Mart 2012; 22:14:33 

quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

gss konusunda zam konuşmanın mantığı nedir ?

kayıp bundan kaynaklanıyor zaten, insanlar bir konu üstünde yoğunlaşıp konuşamıyor olay hemen başka mecralara çekiliyor konu dağıldığı için konuşma saçma yerlere gittiğinden olay ciddiyetini kaybediyor...

Gss konusunda bireylerden zorla prim almak adaletsizliği belli açıkları kapamak için bulunmuş bir yoldur, zaten emeklilik yaşı 65, 25yıl prim ödemek gerekli, 25 yaşında işe girsen fazladan 15 yıl prim ödemek zorundasın niçin fazladan 15yıl prim ödeyeceksin ? "sağlık hizmeti almak için" ama sağlık hizmetleri kaliteli değil ki doktorluk, kadro şemşiyesi altında yapılıyor bu durumda birçok doktor mesleğini önemsemiyor baştan sağma muayene yapıyor bunu canı sıkılan insanlarda yıllardır para ile muayene olmakta vatandaşa hizmet olsun diye doktorların özelde çalışması yasaklandı bu süretle dışarda detaylı muayene devlet imkanları ile tedavinin önüne geçildi ama kalite sorunu hala aynı devlette çalışan bir diş hekimine gidip diş tedavisi olmak için aylarca sırada beklemek gerektiği gibi tedavi vakti geldiğinde de yarım yamalak bir tedavinin ardından gönderileceksiniz, bir kaç gün ağrı ve problemler baş gösterdiğinde kime dert anlatacaksınız (!) mecburen para verip özel bir yerde yapılan yanlışları düzelttirmeye çalışacaksınız...

Birçok bireyin maaşından kesintilerle (brüt maaşdan) yada çalıştığı yerin primlerini ödemesi yordamıyla her ay hakkı olan yüzlerce lira bu sisteme aktarılmakta (asgari ücretle çalışan bir kişinin çalıştığı kuruma aylık ~350tl prim masrafı olmaktadır)

Biz verdiğimiz paranın karşılığını alabilsek sorun değil ama gss için ödediğimiz tutar için karşılığında ne alacağız ???

Bu hizmet için para vereceğiz bu paranın karşılığında hak ettiğimiz tedaviyi ve hizmeti alabileceğiz mi ?

konu açıldığından beri hadi hadi diyen ve milleti örgütlemek için bitaraflarımı diğer arkadaşlar gibi yırtanlardan biri de benim. sürekli mesaj atarak unutulmamasını sağlıyorum. Her yere mail attım. Var mı elde bişey yok... Bizimle ilgilenen var mı yok, derdimizi dinleyen var mı yok. Panik atak oldum artık moral bozukluğundan sinir harbi içindeyim.

Madem benim bir mesajım konuyu dağıttı ozaman sizlere hayırlı muhabbetler umarım çözersiniz ve örgütlenir halledersiniz. Pek sanmıyorum ama neyse

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

111 Mesaj
31 Mart 2012; 22:46:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

konu açıldığından beri hadi hadi diyen ve milleti örgütlemek için bitaraflarımı diğer arkadaşlar gibi yırtanlardan biri de benim. sürekli mesaj atarak unutulmamasını sağlıyorum. Her yere mail attım. Var mı elde bişey yok... Bizimle ilgilenen var mı yok, derdimizi dinleyen var mı yok. Panik atak oldum artık moral bozukluğundan sinir harbi içindeyim.

Madem benim bir mesajım konuyu dağıttı ozaman sizlere hayırlı muhabbetler umarım çözersiniz ve örgütlenir halledersiniz. Pek sanmıyorum ama neyse

hocam ilginiz ve alakanız için ben kendi adıma teşekkür ederim. Bu şekilde hevesinizi kıracak bir durum oluşturduysam kusura bakmayın, özür dilerim ama özellikle bu konuda gss den farklı konular konuşmak hakkında fikirlerim yanlız hala aynı siz benden daha bilirsiniz eğer zam veya başka bir konu ile konu dağılırsa, siyasete çekilirse konunun anında silineceğini, sizin ve diğer forum üyelerinin onca emeğinin boşa çıkacağını...

Gss konusunda ilgisizlik ve muhatap bulamama konusunda benzer fikirleri bende paylaşıyorum kimse konunun ciddiyetinin farkında değil ve en ciddi kısım ki gss ne getirip ne götürdüğünün farkında değil. (!) Sağlık çok önemli bir konu benim sigortaya ihtiyacım olmaz demek mantıksızlıktır ancak bu yöntemle yapılan sigortada bazı zorlamalar var...

2641 Mesaj
31 Mart 2012; 22:50:12 

11933 Mesaj
31 Mart 2012; 23:13:06 

quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

hocam ilginiz ve alakanız için ben kendi adıma teşekkür ederim. Bu şekilde hevesinizi kıracak bir durum oluşturduysam kusura bakmayın, özür dilerim ama özellikle bu konuda gss den farklı konular konuşmak hakkında fikirlerim yanlız hala aynı siz benden daha bilirsiniz eğer zam veya başka bir konu ile konu dağılırsa, siyasete çekilirse konunun anında silineceğini, sizin ve diğer forum üyelerinin onca emeğinin boşa çıkacağını...

Gss konusunda ilgisizlik ve muhatap bulamama konusunda benzer fikirleri bende paylaşıyorum kimse konunun ciddiyetinin farkında değil ve en ciddi kısım ki gss ne getirip ne götürdüğünün farkında değil. (!) Sağlık çok önemli bir konu benim sigortaya ihtiyacım olmaz demek mantıksızlıktır ancak bu yöntemle yapılan sigortada bazı zorlamalar var...

kimse takmıyorki hocam. Şurda en fazla 10 kişi var sabit olarak uğrayan bir haber var mı diye ve bişeyler yazan. Gerisi ise iki soru sorup gidiyor hemen zaten.

Örgütlenemedikten sonra bir anlamı kalmıyor. Benim sınvım var haftaya ders çalışıyorum falan bir türlü yoğunlaşamadım şu konuya ama ondan sonra bişeyler yapmaya çalışacağım. Gerçi en fazla mail atabilecem ama vicdanım rahatlayacak hiç değilse bişeyler yaptım diyecem. Bu sefer vekiller değilde köşe yazarlarına yollayacağım.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

19 Mesaj
31 Mart 2012; 23:26:04 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

Doğal gaza zam..

http://www.sabah.com.tr.../31/dogalgaza-zam-geldi

rüya bitti. artık gerçeklerin zamanı.

dedik , dedik anlatamadık. uyuyanlar , hayallerde yaşayanlar için kötü olacak tabi. gurur yapıp itiraf edemeyceklerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78cougar -- 31 Mart 2012; 23:28:47 >

3204 Mesaj
31 Mart 2012; 23:28:29 

bu konu çok güzel lan. hükümete istediğimiz gibi giydiriyoruz o kadar saçma bir düzenleme olduğundan candaşları da konuya girmeye yüz bulamıyorlar. doğal olarak cevap yazan da yok. ne güzel.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

2241 Mesaj
1 Nisan 2012; 10:33:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

kimse takmıyorki hocam. Şurda en fazla 10 kişi var sabit olarak uğrayan bir haber var mı diye ve bişeyler yazan. Gerisi ise iki soru sorup gidiyor hemen zaten.

Örgütlenemedikten sonra bir anlamı kalmıyor. Benim sınvım var haftaya ders çalışıyorum falan bir türlü yoğunlaşamadım şu konuya ama ondan sonra bişeyler yapmaya çalışacağım. Gerçi en fazla mail atabilecem ama vicdanım rahatlayacak hiç değilse bişeyler yaptım diyecem. Bu sefer vekiller değilde köşe yazarlarına yollayacağım.

abi örgütlensen ne değişecek ki, türkiyede yaşıyoruz yani, dediğin gibi dava açmaya kalksan kimi kime dava edeceksin, devlet kimin elinde yargı kimin elinde, hem kendin dava açma avukat masrafı falan ödeyeceksin hem de karşı taraf olarak devlet de sana kitleyecek o masrafı en az 1500-2000 lira ile kurtulursan ne ala 1-2 duruşma sürer de, o da ertelendikçe ertelenecek falan, dünyanın en saçma ülkesiyiz lan bazen düşünüyorum yani acayip derecede geniş insanlarız ya yunanlılar bizim gibi olsa zerre isyan etmez duruma krize rağmen adamların emeklisi bizimkilerin en az 2 katını alıyor

bu işin artık geri dönüşü yok gibi birşey, hiç sevmem öyle yok allaha havale ediyorum yok cezasını öbür tarafta çeksin diyen mantığı da, tek umudumuz şu kolon kanseri dalgası, ne kadar hızlı ilerlerse o kadar şansımız yaver gider çabuk ölür, onun haricinde de birşey olmaz bu boş halk ile türkiyede halkın öyle isyan ettiğini görsem yunanlılar gibi ben de panik atak olurum heralde

4433 Mesaj
1 Nisan 2012; 10:54:51 

Şu CHP'nin açacağı davadan da bir ses çıkmadı.

2241 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Şu CHP'nin açacağı davadan da bir ses çıkmadı.

açsa ne farkeder ki, anayasa mahkemesi üyeleri de malum

ki zaten chp den bir cacık olmayacağı da son 2 senedir aşikar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracos -- 1 Nisan 2012; 12:19:55 >

649 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:20:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

açsa ne farkeder ki, anayasa mahkemesi üyeleri de malum

ki zaten chp den bir cacık olmayacağı da son 2 senedir aşikar yani

bi ara kızını vermişti kurtarıclarından biri

6931 Mesaj
1 Nisan 2012; 12:24:36 

bu olay modern haraçtan başka birşey değildir..kendi vatandaşına ve zorla parayla sağlık hizmeti veriyorlar..

Eski kullanıcı adı: red a!ert

4433 Mesaj
1 Nisan 2012; 13:13:12 

0

Bizim ülkede hiç bir şey olmaz, koyun olduğumuz için utanıyorum

1965 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:43:30 

Ben sürekli diyorum burda sokaklardan başka çözümümüz yok beyler..

Artık bizi savunacaklarda kalmadı.. Muhalefet felan hikaye.. hala onlar bize vurdu bizde onlar vuracağız dayak atacağız felan ağlıyorlar tek yaptıkları bu.. ağlamak...

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".

238 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:55:26 

ben twitterdan sürekli laf sokuyorum başbakana umarım başıma birşey gelmez...

2241 Mesaj
1 Nisan 2012; 15:20:05 

quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin

Ben sürekli diyorum burda sokaklardan başka çözümümüz yok beyler..

Artık bizi savunacaklarda kalmadı.. Muhalefet felan hikaye.. hala onlar bize vurdu bizde onlar vuracağız dayak atacağız felan ağlıyorlar tek yaptıkları bu.. ağlamak...

sokak öyle kolay iş değil, dengeyi tutturamazsan çıktın mı halkın diğer kesimi linç etmeye çalışır cemaat güdümünde, asker polis tepene biner, çok çok ince bir çizgisi var gücü eline almakla ölümüne dayak yemek arasındaki geçişin ama bu sözün bana osman pamukoğlunu hatırlattı, "iktidar onlarınsa sokaklar bizimdir"

2241 Mesaj
1 Nisan 2012; 15:22:17 

quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

ben twitterdan sürekli laf sokuyorum başbakana umarım başıma birşey gelmez...

böyle şeyler için twitter ı o hesapla vpn veya proxy üzerinden kullanın, benden size tavsiye

4173 Mesaj
1 Nisan 2012; 17:41:47 

quote:

Bende de bu yazıyor:1104 - Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.
Sigortalı Türü Diğer
Katılım Payı Muafiyet Hayır
GSS Kapsamı 60/g kapsamında sigortalı olanlar

Ne yapmam lazım? Sgk'ya gitmeyi düşünüyorum. Yoksa kaymakamlığa mı gitmeliyim?

GSS kapsamında olunuyor, gelir testi ile GSS ye dahilsiniz, gelir testi yaptırmanız lazım. SGK ya yada bu işlerden anlayan tanıdık varsa, eksik günü cebimden ödersem ne kadar tutar onun da takibini yapın. GSS için ödeyeceğiniz prime göre daha düşük olma duruma da olabilir eğer öyle bişey varsa. GSS ye dahil olmadan elle prim öder 30 güne tamamlamış olursunuz.

quote:

Bir başka mesele de devlet sigortasında daha pahalı ama daha kaliteli, hastanın hayatta kalma oranını, yaşam kalitesini arttıracak yöntem ve ürünler yerine hep daha ucuz ve kalitesizlerin tercih edilmesi. Madem sağlık bütçesi denkleştirilmekte zorluk çekiliyor, pahalı ürün ve uygulamaları karşılayalım; kısıntıyı düşük seviyeli harcamaları karşılamayarak yapalım. Zaten bütçe incelendiğinde giderlerin büyük kısmının normalde sigortalının kendisinin de karşılayabileceği ödemelerden oluştuğu görülecektir. Sigorta mantığı büyük risk bedellerinin bir gruba yayılarak gruptaki riskin çarptığı talihsiz insanların kaldıramayacağı yüklerin altına girmekten kurtarılmasıdır. Grip ilacı, ağrı kesicinin ücretini (o da bir kısmını) ödeyen ama en kötü günümde gerektiğinde protezin, pahalı ilacın, ameliyat gerecinin en dandiğini veren, hatta onu da vermeyen sigortayı ben ne yapayım? Derecelendirmeyi de ödenecek alt limiti belirleyecek şekilde yaparız. Mesela hiç parası olmayan yine aynı şekilde her türlü hizmetten faydalanırken aylık geliri çok yüksek olanlar X, orta gelirliler Y vs. TLnin altındaki giderleri kendileri karşılarlar.

Sistem vurgun vs. böyle şeylerin üstüne kurulmuş durumda zaten. Bi yere kadar mesela atıyorum %10 kaybı, hileyi vs. göze alabilirsiniz ama gerçeğin ben çok çok daha yüksek olduğuna inanıyorum. Bütün bunlar gerçek vurguncuların işi olduğundan ve işlerine çok ciddi çomak sokulunca yukarıdakilerin başlarına fena haller geldiğinden çoğunu halledemezler. Düzeltmeye çalıştıkları kısımlar içinde bi yeri kaparken başka yerden sorun çıkıyor ki kötü yani sonuçta. Ciddi anlamda kimse çıkıp, "bilmem kaç milyar dolarlık sağlık sistemini ben adam edecem" diyemez. Bırakmazlar yedirtmezler kimseye. Ha hükümet 10 sene boyunca kadrolaştı, bundan sonra çok ciddi icraatlar yapıcaz desin mesela, gelir paylaşımı başkalarından başlakarına kayar o kadar.

Hastanelere yığılmaları engellemek içn farklı kademe sistemi geldi, vatandaş önce sağlık ocağına gitsin sonra hastaneleri meşgul etsin gibi, yada şu kadar kalem ilaçtan sonra daha ilave ilaç payı vs. gibi. Haklı olunan yerler var bildiğimden diyorum ama esas önemli olan kısım orası değil ki? Daha yukarıda vurgun yapanlar esas sorun!! Bunların üstüne kimse gidemedi daaha da gidemez. Özel hastaneler vs. daha da artma eğiliminde, sonra çıkıp sağda solda ne yapalım abi ölelim mi kapanalım mı biz olayına girilirse böyle olur zaten. Sağlık ticaretin olmaması en az düzeyde olması gereken bi yer.

Bütün bu saçma sapan şeyler yapılacağına insanlara daha sağlıklı olmaları yönünde kampanyalar yapılsa ne olur sanki? Neyi nasıl yiyeceklerine içeceklerine nasıl dikkat edileceği anlatılsa, ne tür kimyasallardan uzak duracakları vs. anlatılsa ne olur. Insanlar bundan 10-15 sene öncekine göre elbette daha bilinçli. Cıgara içenden (nasıl olucaksa) %50 fazla sağlık primi kesilsin atıyorum nolr ortalık ayağa kalkar.

Mess With us, and you will feel
A Pain so true yet so unreal

238 Mesaj
1 Nisan 2012; 18:41:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

böyle şeyler için twitter ı o hesapla vpn veya proxy üzerinden kullanın, benden size tavsiye

Başbakan degistirsem nolcak istese bulamaz mi devlet ayaklarinin altinda tk bi emreder aninda bulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Nisan 2012; 18:47:01 

quote:

Hadi ilaçtan, hammadde harcayan uygulamalardan katkı payı alınmasını kabul ettik diyelim (etmiyoruz ya, neyse). Sırf muayene için katkı payı alınması da nedir ki? Devletin hastane bütçesi ve doktorunun maaşını bir ton verginle öde, üzerine geliri iyi olanlar için özel sağlık sigortasının üzerinde sigorta primini de öde. Üzerine zaten bu paralarla sana bakması için kurulmuş hastanede seni bekleyen doktorun muayene etmesi için neden bir daha para veriyoruz? Durum çok açık, hastanelerimiz artık sosyal devlet mantığıyla değil para getiren işletmeler olarak çalışacaklar. Zaten hükümetin bütün icraatleri bu yönde. Kısmi olarak başlayan hastane özelleştirmeleri, performans değerlendirmeleri vs. Artık asıl amacın sağlıklı bir toplum değil para kazanmak olduğu gizlenmiyor bile.

Burdaki yazılarını dikkatle takip ediyorum. Buyuk çogunluk ruzgar bizi nereye bıraktı boyle derken, sen ruzgarın nerden alıp nereye bıraktığına bakıyosun. Hiç bi detayı esgeçmiyosun devam et.

3830 Mesaj
1 Nisan 2012; 19:06:57 

Beyler bu lanet şeyden dolayı test yaptıralı 1 ay oluyor bildirim gelecek dediler gelen giden yok sgk sitesinden baktım gidin test yaptırın diyor ne ayak

Ölmeye hazır değilsen, kılıç takıp dolaşmayacaksın.

238 Mesaj
1 Nisan 2012; 19:08:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Beyler bu lanet şeyden dolayı test yaptıralı 1 ay oluyor bildirim gelecek dediler gelen giden yok sgk sitesinden baktım gidin test yaptırın diyor ne ayak

Benim evime geldi su kadar odeyeceksiniz die ancak sgk siyesinde hala resen yazio sgk sitedinden bisi anlasilmio

2241 Mesaj
1 Nisan 2012; 19:09:01 

quote:

Orijinalden alıntı: kel_bakkal

Başbakan degistirsem nolcak istese bulamaz mi devlet ayaklarinin altinda tk bi emreder aninda bulur

eğer tk gerçekten sandığın kadar güçlü bir kurum olsaydı hepimizin kellesi gitmişti çoktan

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 50 dk. kadarı kaldı.
1 Nisan 2012; 19:26:20 

Adamlar hakli, basa geldiler ve catir catir geciriyorlar. Yetmiyor bir de coplar, baskilar, sansurler havada ucusuyor. Herkesi ama herkesi fislediler
bu Sozde Sigorta olayiyla. Devlet vatandasa destek olacagina daha da aliyor vatandastan. Sosyal devlet degil resmen Sosyali tersten devlet oldu.

Savunun siz savunun. Devam edin. O zamlar , o vergiler bir gun oyle patlayacak ki artik bilmiyorum deprem mi olur baska bir sey mi. polis copu falan da durduramaz artik o ofkeyi.

bu arada, pkk ile mucadele var gibi gosterip kanka durumlari yetmedi bir de suriyeli teroristleri beslemeye basladik. siz devam edin bu kafayla. nazlisi, nagehanii ve digerleri catir catir yesin sizin alin terinizi SIZ DE KADER MI DERSINIZ baska bir sey mi bilemem. Yalniz su bir gercek ki KAYIS KOPACAK!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LivingDeads69 -- 1 Nisan 2012; 19:29:29 >

847 Mesaj
2 Nisan 2012; 0:11:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

bida ha mi gitsek ki test yaptırmaya

/center]

Uzaklaştırılmış
19 gün cezanın,
10 gün 18 sa. 13 dk. kadarı kaldı.

[31 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

2 Nisan 2012; 1:17:22 

Ek mesaj...
Bendede aynısı çıktı dandik sistemleri göçtü heralde :-)

111 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:17:22 

merhaba arkadaşlar benim gss sonucunda 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşil kart) yazıyor. ben şimdi prim ödeyecek miyim. ayrıcana ben okuyorum ve part time bir işe girmem lazım işe girme durumumda bu sağlık sigortası hakkımı kullanabilir miyim bilen varımı?

Football Manager 2013 Kulübü

Uzaklaştırılmış
19 gün cezanın,
10 gün 18 sa. 13 dk. kadarı kaldı.

[31 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

2 Nisan 2012; 1:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: jenqdodo

merhaba arkadaşlar benim gss sonucunda 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşil kart) yazıyor. ben şimdi prim ödeyecek miyim. ayrıcana ben okuyorum ve part time bir işe girmem lazım işe girme durumumda bu sağlık sigortası hakkımı kullanabilir miyim bilen varımı?

Link verilmişti oradan bak... Gss sorgulama var...

111 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:42:17 

benim gss sonucunda 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşil kart) yazıyor zaten ben ekstra para verece miyim diye sordum ayrıcana part time işe girersem bu yeşil kart hakkımdan mahrum olurmuyum

6564 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: BJK

0

Bizim ülkede hiç bir şey olmaz, koyun olduğumuz için utanıyorum

GERİ KALMIŞ ÜLKElerde öyle.
biz çok ileride olduğumuz için böyle şeylere gerek yok.
çünkü kulağımızın arkasını geçti . . . . . . . .

2241 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:51:03 

quote:

Orijinalden alıntı: jenqdodo

benim gss sonucunda 60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşil kart) yazıyor zaten ben ekstra para verece miyim diye sordum ayrıcana part time işe girersem bu yeşil kart hakkımdan mahrum olurmuyum

sigortalı olarak işe girmezsen sıkıntı olmaz takip edecekleri bir durum olmadığı için, ama sigortalı olarak işe başlarsan başını ağrıtabilirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

6564 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:52:51 

elektiriğe zamn
doğalgaza zam
kira beyannemsi
ev vergisi
GSS

hepsi üst üste geldi ve türk milleti kuzuların sessizliğini oynuyor..
Hep böyle sessiz kalalım süper......

milletvekili olmak varmış beee

111 Mesaj
2 Nisan 2012; 2:06:30 

teşekkür kardeşim ;)

649 Mesaj
2 Nisan 2012; 8:32:06 

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

bida ha mi gitsek ki test yaptırmaya

faizleryle birlikte ocak ayıda dahil işliyor sen düşünme halkım bunları diyor muhteremler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 2 Nisan 2012; 8:33:33 >

847 Mesaj
2 Nisan 2012; 12:29:40 

quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

faizleryle birlikte ocak ayıda dahil işliyor sen düşünme halkım bunları diyor muhteremler

ee yani?

/center]

438 Mesaj
2 Nisan 2012; 12:58:08 

şu an ali tezel show tv'de konuşuyor.

647 Mesaj
2 Nisan 2012; 12:58:13 

Vallahi bana 35 lira para ödeyeceksin dedi Dövlet ama umrumda değil bakalım nereye kadar gidecek bu. Ne itiraz dilekçesi yazacağım ne de parayı ödeyeceğim. Benim hastanelik işim olsa eriniyorum gitmeye

İmza

İmza

6564 Mesaj
2 Nisan 2012; 13:15:17 

Ali Tezel canli yayinda show tvde. Gssden bahsettimi bahsetmedimi bilmiyorum...

889 Mesaj
2 Nisan 2012; 13:34:12 

Bugün Sgk'ye gittim bana aylık 106 tl ücret çıkarmışlar. Ben çalışmıyorum ki. Şöyle bi yazı buldum ne yapmalıyım sizce?

Aylık kazancı brüt asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olduğu tespit edilenlerden yani aylık kazancı 295,50 TL’den 886,50 TL’ye kadar olan kişilerden aylık brüt asgari ücretin üçte birinin % 12’si tutarında (01/01/2012-30/06/2012 tarihleri arası aylık 35,46 TL), <----Ben bu sınıfa giriyorum.

Gelir Testi sonuçlanana kadar herkes aylık 106

Gelir Testi sonuçlanana kadar herkes aylık 106.38 TL prim ödenecek

İşsizlere ve yeşil kartlılara uygulanan Genel Sağlık Sigortasının püf noktasını “gelir tespiti” oluşturuyor. Çünkü; işsizin veya yeşil kartlının sağlık yardımı almak için prim ödeyip ödemeyeceği, prim ödenecekse, ödenecek prim tutarı, gelir testiyle tespit edilen aylık gelir tutarına göre belirleniyor. Ayrıca, gelir tespit edilene kadar prim ödenecek olması da, gelir tespitinin bir an önce yapılmasını zorunlu kılıyor. Çünkü, gelir tespit edilene kadar genel sağlık sigortalısı yapılan işsiz adına aylık 106.38 TL prim tahakkuk ettirilecek. Prim süresi içinde ödenmezse gecikme faizi ve gecikme zammı ödenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodie* -- 2 Nisan 2012; 13:44:28 >

3024 Mesaj
2 Nisan 2012; 13:43:17 

Bana da bu sabah kağıt geldi 106 lirayı sokuşturmuşlar

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

6564 Mesaj
2 Nisan 2012; 13:55:07 

cinsiyet degistirenlerden bahsediyo ali tezel :)

1099 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:03:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

cinsiyet degistirenlerden bahsediyo ali tezel :)

İlk ben bahsetmiştim, çalmasın

2008den sonra yasal olarak erkeklikten kadınlığa geçenler ailelerinin sigortasından faydalanabiliyor muymuş?

649 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:23:05 

quote:

Bugün Sgk'ye gittim bana aylık 106 tl ücret çıkarmışlar. Ben çalışmıyorum ki. Şöyle bi yazı buldum ne yapmalıyım sizce?

Aylık kazancı brüt asgari ücretin üçte birinden asgari ücrete kadar olduğu tespit edilenlerden yani aylık kazancı 295,50 TL’den 886,50 TL’ye kadar olan kişilerden aylık brüt asgari ücretin üçte birinin % 12’si tutarında (01/01/2012-30/06/2012 tarihleri arası aylık 35,46 TL), <----Ben bu sınıfa giriyorum.

İşsizlere ve yeşil kartlılara uygulanan Genel Sağlık Sigortasının püf noktasını “gelir tespiti” oluşturuyor. Çünkü; işsizin veya yeşil kartlının sağlık yardımı almak için prim ödeyip ödemeyeceği, prim ödenecekse, ödenecek prim tutarı, gelir testiyle tespit edilen aylık gelir tutarına göre belirleniyor. Ayrıca, gelir tespit edilene kadar prim ödenecek olması da, gelir tespitinin bir an önce yapılmasını zorunlu kılıyor. Çünkü, gelir tespit edilene kadar genel sağlık sigortalısı yapılan işsiz adına aylık 106.38 TL prim tahakkuk ettirilecek. Prim süresi içinde ödenmezse gecikme faizi ve gecikme zammı ödenecek.

o 106 lira kesilenler son 3 ay zarfında hastaneden hizmet alabilmişlermi sormak gerek dahilere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 2 Nisan 2012; 14:23:35 >

1457 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:39:56 

Ben Bilgilerimi verdim ancak kaç ay oldu dönen olmadı ne yapmam gerek şimdi?

•••GalataSaray•••
•••R-Y-Z•••

2174 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:56:15 

Ya beyler banada kagit gelmis 106 lira odeyeceksin diye,zannedersem ziraate yatiriliyor,bunu kredi kartiyla odeme sansimiz falan yok mu?ben nerden bulayim simdi 4 aylik primi.

Birde babama bile geldi mektup o da sozde 106 lira odeyecekmis,babam bankanin saglik hizmetinden yararlaniyor.ne yani o da mi yaptrimak zorunda?

Yardimci olursaniz cok sevinirim arkadaslar ozellikle odeme konusunu bilen varsa cok iyi olur.

iPhone 5 64 GB

18 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:56:37 

quote:

hemen itiraz et tekrar gelir tespiti yapmalarını iste fakat şöyle bir durumda var senin hesabınla onların hesapları farklı onlar haraç miktarını yüksek çıkartmak için bütün giderleri gelir olarak sayıyorlar babanın annenin kardeşinin gelirleride eğer aynı evde ikamet ediyorsanız ortak gelir olarak kabul ediyorlar yani kısacası adamlar haraç almayı kafalarına koymuş ya sonuna kadar mücadele edip ödememek için savaşacaksınız yada koyun olmaya devam edeceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataseven1972 -- 2 Nisan 2012; 14:57:40 >

18 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

Ya beyler banada kagit gelmis 106 lira odeyeceksin diye,zannedersem ziraate yatiriliyor,bunu kredi kartiyla odeme sansimiz falan yok mu?ben nerden bulayim simdi 4 aylik primi.

Birde babama bile geldi mektup o da sozde 106 lira odeyecekmis,babam bankanin saglik hizmetinden yararlaniyor.ne yani o da mi yaptrimak zorunda?

Yardimci olursaniz cok sevinirim arkadaslar ozellikle odeme konusunu bilen varsa cok iyi olur.

itiraz edip tekrar gelir testi isteyebilirsiniz

2641 Mesaj
2 Nisan 2012; 14:59:57 

quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

yuhh ohaaa

62 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:02:21 

bu gelir tespiti olayı öyle bi yapıldıki yangından mal kaçırır gibi ben yaptırmadım evdekilerden birinin yaptırması yeterliymiş bilader yaptırdı yani benimkini almadılar bakalım benden ne kadar haraç isteyecekler isteselerde ödeyemem gelirim yok ama para talep ederlerse aslında herkesin yapması gerekeni yapıp devlete okkalı bi nah çekicem aslında yapılabilecek en iyi protesto kimsenin 5 kuruş ödememesi olur ama nerde öyle bilinçli halk....

http://yorumlu.tk

62 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:13:11 

tayyp erdoğan:herkesi sigortalı yapıcam dedim dedim inanmadınız, bakın ne oldu şimdi. :)

http://yorumlu.tk

2174 Mesaj
2 Nisan 2012; 15:44:07