- x
GENEL SAĞLIK SİGORTASI ANA KONU
15815 Cevap608582 Görüntüleme171 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     109 [111] 113 114 115 116 117 118      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


2663 Mesaj
22 Mart 2012; 18:55:22 

http://www.aydinlikgaze...ule-perincek&Itemid=103

Bir 14 Mart’ı ardımızda bıraktık. Hekimler dertlerini alanlarda dile getirdiler. Sosyal devletin tasfiyesi ve özelleştirme bu alanda dizginsiz ilerliyor. Tıp doktorluğu öyle bir meslek ki, yalnızca çalışanları ilgilendirmiyor. Toplumun bütünü, payına düşeni alıyor. Hekimler bilindiği gibi yalnızca hastaları tedavi etmez, aslında vatandaşlarının hastalanmaması için de vardırlar. Hekimlerin sorunu hastaların, hasta yakınlarının olduğu kadar sağlığını korumak isteyen hepimizin sorunudur.
“Açıkça vatandaşın ve devletin nasıl soyulduğunun kısa ve çarpıcı hikâyesi...” diye başlayan bir yaşanmışlığı aktarayım sizlere. Dönemin ürünü her mahallede türeyen özel hastanelere ilişkin.
“Genel bir kontrol için evimizin yakınındaki özel hastaneye gittim. Hastane bankosunda Bağkur’lu olduğumu, SGK ile anlaşmaları olup olmadığını sordum. TC kimlik numaramı sistemlerine girdiler, ‘evet sizin bilgilerinizi görüyoruz, SGK’dan yararlanabilirsiniz’ dediler.
Genel kontrol için dahiliyeye gittim. Muayene ücreti olarak 30 TL nakit ödeme yaptım. Bana ne fiş, ne de fatura verdiler. Doktor muayenesini yaptı, yapılması gereken tahlilleri çıkarttı, tekrar bankoya gittim.
Bu sefer tahliller için (DİKKAT!) SGK’nın ödemesi dışında benim payım olarak 595 TL ödemem gerektiği söylendi, kredi kartımla ödememi yaptım.
Küçük bir kasa fişi ile kredi kartı pos fişini aldım. Tahliller iki gün sonra çıktı, doktora gösterdim. Her şey normal çıktı sevindik.
Bir an aklıma takıldı... ‘BEN 595 TL ÖDEDİM, BANA YAPILANLARIN BEDELLERİNİ GÖREBİLDİĞİM BİR FATURA-İŞLEM DÖKÜMÜ BANA VERİLMEDİ’ dedim.
Muhasebeye gittim.
Bana yapılan işlerin detaylarını gösteren fatura vermelerini talep ettim.
İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Normalde hiç istemeden, zaten yasal olarak verilmesi gereken faturayı vermemek için ilginç sorular ve sorgulamalar başladı:
‘Niçin istiyorsunuz... size fatura veremeyiz... isterseniz yapılanları, bedellerini elle yazalım verelim... bu fiş fatura demek zaten... uygulama böyle, fatura veremiyoruz...’ Sergilenen bu tavır talebimde daha çok ısrarcı olmama neden oldu.. Sonunda ‘sizi müdürümüzle görüştürelim’le başka bir sürece geçildi. Müdür de benzer şekilde ‘neden, niçin fatura istiyorsunuz... biz detaylı faturayı size veremeyiz... biz bu tip faturayı kuruma-SGK’ya veriyoruz...’ dedi.
Bu tavır karşısında ısrarım; ve beraberinde gerilim arttı.
Sonunda ‘tamam, biz bir mali müşavirimize danışalım’ dediler...
Bir gün sonra tekrar aradım, fatura talebimi yineledim.
‘Buyurun gelin, yardımcı olacağız’ dediler; gittim.
Ve...olana bakın !!!
‘Sizden fazla ödeme alınmış’ dediler, normalde 30 TL olan muayene ücreti içinde bu tahlillerin yapılması gerekiyormuş.
30 TL muayene ücretinin 12 TL’si SGK tarafından, 18 TL’ si benim tarafımdan ödeniyormuş.
(BANA 30 TL ödetmişlerdi.)
595 TL’lik tahlilin 551’sini fazladan almışlar, meğer sadece 44 TL’sini SGK değil, ben karşılıyormuşum.
SONUÇ OLARAK:
595+30 = 625 TL
olan masrafım meğersem 74 TL imiş...
Hastane özür dileyerek, 551 TL’yi kredi kartıma iade işlemini başlattılar.
Araştırdığımda gördüm ki; bu durum yaygın olarak uygulanmakta ve vatandaş ve devlet zarara uğratılmaktaymış.”
Her zaman yaptığım gibi bu mektubu bir bilene, hekim bir arkadaşıma okuttum. Bir yanlış bilgilendirme olmasın diye, sağlamasını yapmak için! Bir dokunup bin ah... “Doğru, doğru” deyip ayaküstü birkaç örnek daha anlatıverdi. Eşi doğum yaptığında üç hafta sonra reçete yazdırmaya gitmiş. “Yazamayız” demişler. Neden? Çünkü hâlâ yatıyor gözüküyormuş, çıkışı yapılmamış, özel hastane tıkır tıkır parayı devletten almaya devam ediyor...
Sorsanız ne derler?
“Devletin başındakiler, herkes devleti soyuyor, biraz da ben alsam ne olacak...”
Öyle ya cim karnında nokta!
Neyse siz yine de özel hastaneye gittiğinizde fatura almayı unutmayın! 551 TL bizler için oldukça büyük bir nokta!
Yeryüzündeki cennetin ileri insanları

İşçi Partisi il ve ilçe örgütleri sık sık üyeleri için eğitim programları uygular. Parti okulu deriz. Ben de yıllardır “Partili yaşam tarzı” konusunda ders veririm. “Şimdi en zor derse geldiniz” diye başlarım. Liselere ve üniversitelere giriş sınavında müzik, beden eğitimi, resim dersinden soru gelmez. Fasulyeden dersler gibidir. Oysa sağlık ve sanat yaşamın temelidir. Olmazsa olmazı! İdeolojik ve teorik öğrendiklerimizi yaşama geçirmek, uygulamak gerçekten zordur. Ancak olmazsa olmazdır. İleri insanı bugünden yaratmaktır konumuz.
Yıllar önce Rasin ve İrem’in evinde bir dost meclisindeydik. Rasin anlatmıştı. Ben de işte bu derslerimde anlatırım.
Adamın biri ölmüş. Öte dünyaya gitmiş. Cehennem ve cennet seçenekleri sunulmuş kendisine. “İkisine de bir bakayım” demiş. İlk önce cehennem gösterilmiş. Uzun uzun sofralar, üzerinde her türden yiyecekler, içecekler, kuş sütü artık neyse, o da dahil... Etrafında insanlar. Açlıktan kavruluyorlar. Önlerindeki yemekleri ağızlarına götürmeye çalışıyorlar, bir türlü başaramıyorlar. Çünkü elleri kürek gibi, dirsekleri de bükülmez yapıda...
“İyi burası hoş da” demiş bizimki “yiyemiyorlar ki bir lokma... Bir de cenneti göreyim...”
Cennet. Yine kuş sütü de dahil, aynı sofralar... El ve dirsek yapıları aynı insanlar... Tam umutsuzluğa kapılmışken, bakmış ki buradakiler şen şakrak. Bir yiyip beş gülüyorlar. Çünkü herkes hamır humur kendi ağzına atmaya çalışmıyor, karşısındakine yediriyor. Sessiz ve doğal. O kadar basit!
İrem’i uğurlarken ona ve Rasin’e bin teşekkür ettim. Yeryüzündeki cennetin sihirli anahtarıyla bizleri bir kez daha tanıştırdıkları için.


_____________________________623 Mesaj
22 Mart 2012; 19:29:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

...
Hale bakarmısınız dünyadaki en pahalı benzini biz kullanıyoruz %67 vergi var ...
....

Hocam otomobil forumunda da görüyorum yazılarınızı ara sıra,vergi oranını yanlış biliyorsunuz.100 liralık benzinin 67 lirası vergi,vergi oranı ise %200.(33 lira yakıt,67 lira vergi)


_____________________________

Ben bilmem,beyim bilir...


271 Mesaj
22 Mart 2012; 21:27:19 

bugun gittim ziraat bank 108 tl ödedim 3 aylık bormuş... sorgulma sonucunda da Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. diyor şimdi ben sağlıktan yaralanacağım mı... ilaç alırken yüzde kaç ödeme alacaklar. hastane de neye göre para alacaklar yoksa almayacaklar mı


_____________________________ 
103 Mesaj
22 Mart 2012; 21:31:58 

quote:

Orijinalden alıntı: johnny_bravo_

her şey az bize...bunları bizim başımıza musallat edenler peygamber gibi ilah gibi tapan oduna kömüre çamaşır makinesine oyunu satan cahil insanlar oldukça daha çokk başımıza gelir bunlar


bende gidip yatıracağım bugün yarın 3 aylık haracımı ama haram zıkkım olsun çoluk çocuklarının boğazında kalsın bu dünyada da öbür dünyada da hakkım hepsine haram olsun allah kahretsin hepsini

haa soyle sonunda adamakilli bir cevap

Demekki neymis egitimsiz okuma yazma bilmeyen cahil insanlarin oy vermeye hakki oldugu bir ulkede ilerleme olmazmis

Bir araba alirken yada onemli bir karar alirken okuma yazma bilmeyen ananenizin gorusunu sormuyorsunuzda basbakan secerken neden onun gorusu soruluyor?

ISYAN EDIYORUM


_____________________________

HAYATTA O KADAR COK YALAN VE YANLIS VARKI INANILMAZ!!!!!


2663 Mesaj
22 Mart 2012; 21:39:24 

quote:

Orijinalden alıntı: matem-atik

bugun gittim ziraat bank 108 tl ödedim 3 aylık bormuş... sorgulma sonucunda da Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. diyor şimdi ben sağlıktan yaralanacağım mı... ilaç alırken yüzde kaç ödeme alacaklar. hastane de neye göre para alacaklar yoksa almayacaklar mı

Geçmiş olsun :/ Artık devletn kasasına paralar dolar..


_____________________________ 
824 Mesaj
22 Mart 2012; 21:50:17 

arkadaşlar bende gss için başvuranlardanım..henüz elime bişi ulaşmadı..mayıs sonu askere gidiyorum..askerde ikende bu bedeli ödemek zorundamıyım yoksa otomatik olarak duruyomu bu sigorta?


_____________________________2710 Mesaj
22 Mart 2012; 22:06:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

herşeye zam herşeyeeee. Burada çoğu kişi ADSL kullanıyor değil mi TT net net limitsiz kullananlar %70 falandır. Faturalarınız nisan ayından itibaren 59 lira olacak yani 60 lira diyelim biz ona cart ücret curt ücret ordan burdan devirlerle 59 değil 62 63 gelir mutlaka herkese sürekli...

Hale bakarmısınız dünyadaki en pahalı benzini biz kullanıyoruz %67 vergi var ... Dünyadaki en pahalı ve hak olan bir internet hizmetini en pahalı kullanan biziz yine, sınırsız internet hizmetleri kategorisinde 20dolar ve üstü internet veren tek ülke biziz.

Sağlık sektöründe yine soyulan ülke , özel hastane paylarını %90 'a çıkaran ülke yine biziz,

MTV sistemini değiştirip emisyona göre vergi alıcaz diyen, piyasadan eski araçları kaldıracaz diyen ama hem ötv hem kdv ile 30 milyarlık aracı 70 milyara satan yine biziz ki bu yeni emisyon sisteminde sıfır aracı olanlar yani yeni nesil düşük emisyonlu araçlar daha az vergi öderken 2000 2002 model gibi araçlar daha uçuk rakamlarda vergi ödeyecek. Ayrıca 140gr bir emisyonu olan araç atıyorum 100 lira vergi öderken 190gr olan 200 ödeyecek fakat ben 190 lık aracımla senede 1000 km yaparak atıyorum 10 kademe kirletme yapıyorsam 140 kullanan adma senede 100bin km yaparak 10.bin kademe kirletme yapsa bile daha az vergi ödeyecek. Uzun lafın kısası yeni nesil aracı olan ZENGİNLER yine az vergi ödeyecek.

Bu ülkede vergilenme yok haraç var. Sonra televizyonlarda kriz bizi teğet geçti şöyle geçti böyle geçti. Bukadar haracı bende toplasam bu ülkeyi parmağımda oynatırım arkadaş bukadar basit. Ülke yönetmek bukadar kolay işte al vergiyi yönet ülkeyi pehh....

Bazen ADSL kapatıp arabayı satıp herşeyden tüm herşeyden kurtulup bir dağda kütük evde , ufak rüzgar türbini ile kendi elektiriğimi üretip sadece aydınlatma kullanacaksın tv falanda olmayacak herşeyden uzak yaşayacan, bir tane de köpeğin olacak ohh tamam işte.

yemin ediyorum bıktım vallaha billaha, çok şükür fazla sıkıntım yok olmadı şu yaşıma kadar allah daha güç durumda olanlara kolaylık versin ama artık delirmek üzereyim, bu ülkede her bi bok lüx sayılıyor arkadaş herşey lüx sayılıyor internet lüx, araba lükx ota boka lüx. Bir sınırsız ADSL tarifesi için milyonlar ödeniyor, bir araba için milyarlarca mtv ödeniyor, araban var ama binemiyorsun benzinin litresi 5 lira. Hastaneye gidiyorsun parai eczaneye gidiyorsun para, çarşıya pazara çıkıyorsun herşey pahalı. Ulan bi bana mı pahalı geliyor yoksa herkes aynı durumda mı anlamadım. Gelişen ekonomi buysa ben 90 ları istiyorum arkadaş onu geçtim 2002 2003 'e razıyım döenelim o senelere 50 lirayla mutfağı doldurur etimizi alırdık 1,5 2 kilo. Şimdi maaaşlar artmasına rağmen aldığımız et yarım kilo. Alım gücü hızla ama hızla düşüyor.

Millet parasızlıktan sefil içinde hala inatla haraç kesenlere prim veriyor artık kapkara sandıklarda ...

Ben buna daha çok çıldırıyorum arkadaş ...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B o S c H -- 22 Mart 2012; 22:07:22 >


_____________________________

İphone 4S - 16 GB Beyaz
Nokia 603 - Beyaz (Belle - FP2)


947 Mesaj
22 Mart 2012; 22:07:43 

Bu nasıl sistem ya.Bugün elime sgk kagıdı geldi 1 Ocaktan beri 35.46 her ay yatırcan diyor.Nisan olmuş ben hala sigortalı gözükmüyorum,parayla hap alıyorum.Nerede gördünüz sigorta olmadan sigorta parası ödemek ya :-(< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)


1967 Mesaj
22 Mart 2012; 22:13:35 

quote:

Orijinalden alıntı: misterno1

Kulagima gelenler

Yeni vergi paketleri , yavaş yavaş netleşmeye başladı.Yeni pakette neler mi var? 1-illere göre , yaşam kalite vergisi uygulanacak 2-yaşayandan bir, yaşamayandan bir şey alınmayacak 3-evi , arabası olanın anası ağlatılacak 4-elektrik faturaları doğrudan (sms) ile cebe atılacak 5-cebi olanlara haciz, olmayanlara aciz beratları dağıtılacak 6-her ocağa, aşılanmış incir ağacı dikilecek 7-bir kedim bile yok diyenlere, kredi kartına ebedi taksit pisi pisi dağıtılacak 8-kedisi olmayanlar, yandım anam diye bağırtılacak 9-vergisini ödemeyenlere beş yılda bir, bir seferlik af getirilecek 10-değişmesi teklif dahi edilmeyecek maddeler: a)vekil koltuğa, asil kazığa oturtulacak...

Aman arkadaşım..

Ne yaptınız okuyanların kalbine indireceksiniz.. tırstım resmen


_____________________________

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".


2663 Mesaj
22 Mart 2012; 22:16:46 

quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

Bu nasıl sistem ya.Bugün elime sgk kagıdı geldi 1 Ocaktan beri 35.46 her ay yatırcan diyor.Nisan olmuş ben hala sigortalı gözükmüyorum,parayla hap alıyorum.Nerede gördünüz sigorta olmadan sigorta parası ödemek ya :-(

Bu gerçekten hiç adil değil.. !


_____________________________ 
354 Mesaj
22 Mart 2012; 22:18:25 

quote:

Orijinalden alıntı: 78cougar


bende senin gibiyim 1 martta gittim. isteğe bağlı ya başvurdum eve kağıt mağıt gelmedi.
nereye , ne kadar yatıracağım bilmiyorum. bir tek ay sonuna kadar para yatıracağımı biliyorum o kadar.

ayrıca şu ocak , şubat olayıda kara kara düşündürüyor.

''İsteğe bağlı sigorta'' yaptıran arkadaşlar sizin sigortalılığınız başvurunuz kabul edilip size bağkur numarası verildiği an başlar.
Onuda bir döküman olarak çıkartırlar,başvuru yaptığınız yere gidip araştırın.İsteğe bağlı sigorta öncesini kapsamaz,aylık 285 Liradır.
Mesela bende isteğe bağlıya başvurdum.Şubat ortası başladı ve şubat ayının son 15 gününü ''isteğe bağlı''sigortalı olarak geçirdim
ve bunun yarım aylık bedeli 140 Lira.Mesela Mart ayı ilk tam ''İsteğe bağlı sigortalı'' dolduracağım ay olacak ve bedeli 285 Lira.
Ziraat bankası ödemeleri alıyor ama memur size bağkur numaranızı soruyor.Başvuru yaptığınız yerden bağkur numaranızı öğrenin(elinize sigortalılık başladı evrakı gelmemişse)Evrak da bağkur numaranız ve aylık ödeme rakamınız yazar.
Ocak ayı ise mutlak suretle kaçtı artık.212 lira hesabımıza borç olarak yazılmıştır.Benim bir de yarım ay şubatım var,106 lira da oradan.Haziran da hanya konya belli olur artık


_____________________________685 Mesaj
22 Mart 2012; 22:23:13 

@misterno1
bizde parti açalım istersen hafif din kokulu içi boş safsata tadında vatandaşımızı hep sıcak tutacağımız alternatif kurtarıcı bir oluşum tüm cahil cuhalayı toplarız hep mağdur oluruz mazlum oluruz önce sormadan yaparız sonra affettirmek tavlamak için taklalar atarız ama bildiğimizi okuruz ne güzel olurdu

vaat yeteneğini iyi görüyorum o yüzden seni parti sözcü olarak atıyacam

varmısın yokmusun


_____________________________2663 Mesaj
22 Mart 2012; 22:26:11 

Milletin sesi yavaş yavaş çıkmaya başlıyor bunu keşfettim paralar cepten çıkınca :D

Açıkçası ben yaptırmadım..

Zaten doğan bebek nasıl borçlanıyorsa

Benide borçlandırsa

Varsın

212 tl kitlesinler. umrumda olmaz

Aöf den öğrenci belgemi götürdüm tescil etmemişler

Ben görevimi yaptım


_____________________________450 Mesaj
22 Mart 2012; 23:43:25 

quote:

Orijinalden alıntı: farego

http://www.gazetecilero...n-milyonlarini-mudurler

0


Bu cahil oylarıyla seçilen yobazlar yesin diye olmayan paramızı bu sülüklere yediriyoruz. Ne iğrenç bir ülke en yakın medeniyetin 100 yıl gerisinde ki gerçi değil 100 yıl ışık yılı geçse bu yobaz ülke kolay kolay yola gelmez...


_____________________________12232 Mesaj
23 Mart 2012; 1:11:20 

quote:

Orijinalden alıntı: portakal


Hocam otomobil forumunda da görüyorum yazılarınızı ara sıra,vergi oranını yanlış biliyorsunuz.100 liralık benzinin 67 lirası vergi,vergi oranı ise %200.(33 lira yakıt,67 lira vergi)
http://i.tmgrup.com.tr/.../05/06/298768129922.jpg

http://www.karsiyakacum...t/haberdetay.asp?ID=335

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


_____________________________


Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene
3729 Mesaj
23 Mart 2012; 1:34:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online


Evet hocam böyle düşününce de doğru ama bir yerde bir hesaplama görmüştüm 1 litre benzini baz alarak hesap yapmışlar ve bir litrede %67 vergi var diye hesaplama yapıyorlardı devlet bir litre benzinden bukadar vergi alıyor diye tanıtıyorlardı. Daha doğrusu ozamanlar vergi %60 falandı. Ama normalde de dediğiniz gibi 100 liranın 67lirası vergi oluyor. Kafama takıldı şimdi gündüz tekrardan bi araştırayım :)

Kıbrısta en son benzin 1.85 TL motorin 1.25 TL falandı.Yanlız daha yeni baktım oradada 2,75 olmuş.Abisinden etkilenmiş oda...


_____________________________

Br@veHeart


703 Mesaj
23 Mart 2012; 1:42:07 

G.S.S NIN CEVABINI GEÇEN GÜN POSTACI GETİRDİ HAZİN HİKAYEMİ OKUMAK İSTERSENİZ BURDAN BUYRUN.


http://mobile.donanimha...m=58903681&p=1#58915745< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır!


2171 Mesaj
23 Mart 2012; 1:47:42 

Bugün halletim ben de işi. 3 tane fatura ve evdekilerin kimlik fotokopilerini verdim 2-3 tane sordu bitti iş. 1 ay sonra belli olur dedi görevli.


_____________________________2663 Mesaj
23 Mart 2012; 1:54:45 

Hala para verecem diye mutlu olanlar var..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________ 
554 Mesaj
23 Mart 2012; 2:12:18 

hic bisey anlamadim bu isten ya..
durumumu anlatayim bi anlayan yardimci olursa cok sevinirim..

henuz hic bir islem yaptirmadim konu ile ilgili.. mayista 25 yasim bitiyo ve o zamana kadar babamin uzerinden saglik sigortam var. eve mektup falanda gelmedi. calistigim bir is yok 4yillk unv. mezunuyum. simdi mayistan sonra durumum ne olacak benim? o zamana kadar birsey yapmam gerekirmi? herhangi bi gelirimde yok.. her ay para odeyecek durumumda yok..
yardimci olursaniz sevinirim..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 2:32:51 

millet 1 ayı geçti ben başvuralı ve hale bir gelişme yok. Ayrıca nereye ne kadar para ödeyeceğimi nereden öüreneceğim? bu verilen sitede hala resen tecil faln diyorda.
Bu sürede biz hangi sağlık kurumundan yararlanabiliyoruz, yoksa adam yerine konmuyormuyuz?

Birde ne yalan söyliyim detayları tam bilmiyorum. İyi oldu diyen de var ama çoğunluk kötü oldu diyor.

Gerçekten bu işleri bilen, alanda hukuksal bilgi olan biri varsa açıklarsa çok memnun olurum.

Şimdi ben bu zorunlu sağlık sigortası olmadan sigortam yoktu. Ücreti ile devlet hastenesinden yararlarnıyordum.
tabi herşeye de para kesiliyordu. Bu açıdan bakarsam iyi oldu ama burada sormak istediğim şey aynen eskiden oludğu gibi babamın sigortasından yararlanırken devlet hastenesinden yararlandığımdaki gibi mi herşey, ilaçlar tedaviler vb.
İkinci sormak istediğimde özel sağlık sigortası nasıl oluyordu? tüm özel hastanelerden yararlanılıyor muydu? ve aylık ne kadar oluyordu. Hani deniyor ya ben 100 tl ödeyeeceğime 75 e falan özel sağlık sigortası yapardım diye.

birde şimdi biz bütün gelirleri beyan ettik. E bizim bankaya kredi borçlarımız var bunlarda ele alınacak mı? eğer alınacaksa devlet böyle bir şey yapabiliyor mu hani tüm hesapları incelemek gibi.

biraz dağınık oldu kusura bakmayın.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyuga84 -- 23 Mart 2012; 3:04:11 >


 
19 Mesaj
23 Mart 2012; 8:11:11 

quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss

hic bisey anlamadim bu isten ya..
durumumu anlatayim bi anlayan yardimci olursa cok sevinirim..

henuz hic bir islem yaptirmadim konu ile ilgili.. mayista 25 yasim bitiyo ve o zamana kadar babamin uzerinden saglik sigortam var. eve mektup falanda gelmedi. calistigim bir is yok 4yillk unv. mezunuyum. simdi mayistan sonra durumum ne olacak benim? o zamana kadar birsey yapmam gerekirmi? herhangi bi gelirimde yok.. her ay para odeyecek durumumda yok..
yardimci olursaniz sevinirim..

babanın üzerinden yararlandığına emin misin.? bugün itibari ile. en son ne zaman hastaneye gitmiştinde. babamın üzerinden yararlanıyorum diyorsun.
buradan bir kontrol et
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/
provizyon kısmından tarih yazan yere bugünün tarihini gir. bak bakalım ne yazıyor.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78cougar -- 23 Mart 2012; 8:12:39 >


_____________________________1585 Mesaj
23 Mart 2012; 9:44:41 

bu 3 aylık çaldıkları parayı ödeyeceğim gidip bugün yarın

2 gün önce kağıt geliyor sigortalı oldunuz diye ama 3 aylık para alıyor bu nasıl bir adalet onu sormuyorum bile birde allah tan kurandan haktan adaletten bahsedenler bunlar ya neyse madem bu kadar hakka inanıyorlarsa benim hakkım haram olsun...


neyse internetten provizyon sorgulatınca 1104 - Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir. yazısı çıkıyor gidip bu parayı yatırınca bu değişecek sanırım sistemi tam olarak bilmiyorum o yüzden kafam karışık


gidip bu parayı yatırdıktan sonra allah kimseye hastalık vermesin ama bi rahatsızlandığım zaman bizim mahalledeki sağlık ocağında muayene olabilecekmiyim ne kadar para vereceğim vs vs oradaki doktor reçete yazdığı zaman gidip eczaneden ilaçları alabilecekmiyim ??? ilaçları alırken şu anki sistemle aynı mı olacak hani katılım parası vs vs 100 liralık ilaca yine 5-10 bir şeyler ödüyorsun ya benimkide aynı o şekildemi olacak ?? gidip de 2 kutu öksürük şurubu alabilecekmiyim neticede ben ??


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 9:51:59 

İşsiz adamdan her ay para almak nasıl bir anlayıştır? Bence bu yasaya karşı hem sanal ortamda (face, twitr...) hem de gerçek hayatta bu yasanın yanlış olduğunu devlet yetkililerine ısrarla söylememiz gerekir. Asıl devletin işsize iş sağlaması yada az da olsa para vermesi gerekirken, adamın cebinde kalan son kuruşlarınıda istiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 9:56:01 


Arkadaş nasıl bir iştir anlamdım gittim herşeyi verdim tamam bitti işiniz dedi ocak ayından beri bekliyorum kaç para ödicem diye internetden giriyorum sonuç aşşagıda yazan şimdi ben ne ödicem veya ödemicem veya baş vurmuşmuyum yoksa orda gözükmüyor mu ? eve ne kagıt geldi ne bişey01.01.2012 tarihi itibariyle resen tescil işleminiz yapılmıştır. Genel sağlık sigortası kapsamında olmadığınız tespit edilmiştir. Bugüne kadar gelir testine başvurmamış ve kendi sigortalılığınız ya da bakmakla yükümlü olunan kişi olarak genel sağlık sigortası kapsamına dahil olmamış iseniz; ikamet adresinizin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:01:28 

Arkadaşlar nedemek istiyo ben anlamadım şimdi sigortalımı oldum sorgu sonuçu ne anlamama GELİYOR

0


 
19 Mesaj
23 Mart 2012; 10:03:39 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44

Arkadaşlar nedemek istiyo ben anlamadım şimdi sigortalımı oldum sorgu sonuçu ne anlamama GELİYOR

0


evet sigortalısın


_____________________________


Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 15 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
23 Mart 2012; 10:03:53 

quote:

Orijinalden alıntı: matem-atik

bugun gittim ziraat bank 108 tl ödedim 3 aylık bormuş... sorgulma sonucunda da Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir. diyor şimdi ben sağlıktan yaralanacağım mı... ilaç alırken yüzde kaç ödeme alacaklar. hastane de neye göre para alacaklar yoksa almayacaklar mı

keşke ayın başında ödeseydin 30 günlük zamanın olucakti rahat rahat tedavi olurdun ama şimdi 3 gün sonra tedavi olmadan bir 36 tl daha ödüyeceksin bence o kadar para verdin komple bakım yaptır hastaneden cıkma


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:12:57 

quote:

Orijinalden alıntı: 78cougar


evet sigortalısın

yani Beleşmi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 10:13:32 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44

Arkadaşlar nedemek istiyo ben anlamadım şimdi sigortalımı oldum sorgu sonuçu ne anlamama GELİYOR

0


bu yazıyı nerden aldın bende e-sgkdan bakıyorum bu yazı çıkıyor01.01.2012 tarihi itibariyle resen tescil işleminiz yapılmıştır. Genel sağlık sigortası kapsamında olmadığınız tespit edilmiştir. Bugüne kadar gelir testine başvurmamış ve kendi sigortalılığınız ya da bakmakla yükümlü olunan kişi olarak genel sağlık sigortası kapsamına dahil olmamış iseniz; ikamet adresinizin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:15:33 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3


bu yazıyı nerden aldın bende e-sgkdan bakıyorum bu yazı çıkıyor01.01.2012 tarihi itibariyle resen tescil işleminiz yapılmıştır. Genel sağlık sigortası kapsamında olmadığınız tespit edilmiştir. Bugüne kadar gelir testine başvurmamış ve kendi sigortalılığınız ya da bakmakla yükümlü olunan kişi olarak genel sağlık sigortası kapsamına dahil olmamış iseniz; ikamet adresinizin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmanız gerekmektedir.


burdan gir

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/TescilKaydiTespiti4B


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:20:28 

Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir nedemek yani her ay para ödüyeçekmiyim yoksa hazinemi karşılıyo aydınlatırmısınız

0

[/quote]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 10:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44


burdan gir

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/TescilKaydiTespiti4B

sen buna hangi sekmeden bakıyorsun ben GSS tescil sorgulamadan bakıyorum yanlış mı yapıyorum ?

0

Edit : buldum teşekkürler dostumBeyler şimdi ben ne kadar ödicem kaspam dışı falan diyor düzgün gene yazmamışlar ya kaç para ödicemi yazsa

0< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R3!S<3 -- 23 Mart 2012; 10:28:58 >


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:29:25 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3


sen buna hangi sekmeden bakıyorsun ben GSS tescil sorgulamadan bakıyorum yanlış mı yapıyorum ?

0


dostum saglık provizyon sorgulama tıkla buğünün tarinini gir çıkar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 10:44:47 

beyler bu nedemek ya kapsam dışı diyor şimdi ne olcak anlamadım


0< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R3!S<3 -- 23 Mart 2012; 10:45:52 >


1967 Mesaj
23 Mart 2012; 10:54:41 

Ben başvurmadım.. tarım olayıda yalan oldu part time'a devam...

Zırnık alamazlar başvuran o yüzde 50'lik kesim düşünsün.. benim vicdanım rahat ben bunlara bırak oy vermeyi şu yaşıma geldim bir kez oy bile kullanmadım ve bir kez bile ceza gelmedi..

Kıçı kırık bir kurummu bana ceza yazacak? yazsınlar alacakları sadece bir canım var..


_____________________________

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 10:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3

beyler bu nedemek ya kapsam dışı diyor şimdi ne olcak anlamadım


0


dostum okunmuyo resim büyüt yada kes koy

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 11:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44


dostum okunmuyo resim büyüt yada kes koy

buyur dostum

0


1105 Mesaj
23 Mart 2012; 11:09:56 

quote:

Orijinalden alıntı: SerseriGezgin

Ben başvurmadım.. tarım olayıda yalan oldu part time'a devam...

Zırnık alamazlar başvuran o yüzde 50'lik kesim düşünsün.. benim vicdanım rahat ben bunlara bırak oy vermeyi şu yaşıma geldim bir kez oy bile kullanmadım ve bir kez bile ceza gelmedi..

Kıçı kırık bir kurummu bana ceza yazacak? yazsınlar alacakları sadece bir canım var..

Hayırdır, tarım neden olmadı?


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


 
554 Mesaj
23 Mart 2012; 11:13:39 

quote:

Orijinalden alıntı: 78cougar


babanın üzerinden yararlandığına emin misin.? bugün itibari ile. en son ne zaman hastaneye gitmiştinde. babamın üzerinden yararlanıyorum diyorsun.
buradan bir kontrol et
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/
provizyon kısmından tarih yazan yere bugünün tarihini gir. bak bakalım ne yazıyor.

baktım şimdi..

Tescil Kapsamı 4/c 5434 Sayılı Kanuna Tabi Çalışanlar

GSS Kapsamı 60/a-1 kapsamında sigortalılar

Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.
evet eminim sigortalı olduğumdan. ama 25 yaş bitiminde bitiyor olması lazım. ne yapmam gerekir? ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim ;)


_____________________________1105 Mesaj
23 Mart 2012; 11:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss


baktım şimdi..

Tescil Kapsamı 4/c 5434 Sayılı Kanuna Tabi Çalışanlar

GSS Kapsamı 60/a-1 kapsamında sigortalılar

Sorgu Sonucu 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.
evet eminim sigortalı olduğumdan. ama 25 yaş bitiminde bitiyor olması lazım. ne yapmam gerekir? ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim ;)

Babanız devlet memuru mu?


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 11:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3


buyur dostum

0


sen gelir testi yapmadınmı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 11:25:31 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44


sen gelir testi yapmadınmı

bende şimdi internetden baktımda yaptırmayanlarda gözüküyormuş ama ben ocak ayında yaptırmıştım gittim nufus kagıdı fotokopisi gelir testi beyanesi vs. hepsini verdim ordaki kadın tamamdır işin bitti dedi ama olmamış mı ne olmuş anlamadım 200 tl ödersem gider o kadını bulur ona ödetirim valla neden böyle ya bide yagmurda beklemiştim o kadar püff bunu nerden şikayet ede bilirim ?


 
554 Mesaj
23 Mart 2012; 11:25:40 

quote:

Orijinalden alıntı: runic


Babanız devlet memuru mu?

evet.. emekli olmadı henüz.


_____________________________1105 Mesaj
23 Mart 2012; 11:28:16 

quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss


evet.. emekli olmadı henüz.

Doğrudur o zaman, devlet memurlarına ayrıcalık var. Çocukları 25 yaşına kadar okumasalar da prim ödemiyor, sizin sağlık masraflarınızı biz ödeyeceğiz.


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


 
2347 Mesaj
23 Mart 2012; 11:29:20 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3


bende şimdi internetden baktımda yaptırmayanlarda gözüküyormuş ama ben ocak ayında yaptırmıştım gittim nufus kagıdı fotokopisi gelir testi beyanesi vs. hepsini verdim ordaki kadın tamamdır işin bitti dedi ama olmamış mı ne olmuş anlamadım 200 tl ödersem gider o kadını bulur ona ödetirim valla neden böyle ya bide yagmurda beklemiştim o kadar püff bunu nerden şikayet ede bilirim ?

git biryerden kendini sigortalı göster 250 tl hem pirimin olur


 
554 Mesaj
23 Mart 2012; 11:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: runic


Doğrudur o zaman, devlet memurlarına ayrıcalık var. Çocukları 25 yaşına kadar okumasalar da prim ödemiyor, sizin sağlık masraflarınızı biz ödeyeceğiz.

üniversite okumasaydı 18 de bitiyordu benim bildiğim. benim sorduğum soru 25 yaş bittikten sonra ne yapacağım? bu mayısta 25 yaşım doluyor çünkü.. gelir testi falan geçti diyorlar. durumum ne olacak 25 bitince?


_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 11:39:37 

quote:

Orijinalden alıntı: seven44


git biryerden kendini sigortalı göster 250 tl hem pirimin olur

gerek yok dostum elimde gelir beyanderesine başvurdum hakkında bir kagıt var gider gösteririm onu derim ben başvurmuşum siz yapmamışsınz beni ilgilendirmez


1105 Mesaj
23 Mart 2012; 11:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss
üniversite okumasaydı 18 de bitiyordu benim bildiğim. benim sorduğum soru 25 yaş bittikten sonra ne yapacağım? bu mayısta 25 yaşım doluyor çünkü.. gelir testi falan geçti diyorlar. durumum ne olacak 25 bitince?

Memur çocuklarına ayrıcalık var, normal insan çocuklarının üniversite bittiği gün aileden yararlanma hakları bitiyor. Siz yine de emin olmak için babanıza bir sorun araştırsın. Zamanında muhalefet bu ayrıcalıkları engellemeye çalışmış ama olmamış. Eşitlik dediler ama değişen bir şey yok, hala herkese farklı muamele devam ediyor.. 25 yaşınız dolunca ayrıcalığınız bitecek. Sıradan vatandaş gibi gidip sıraya girecek, anayasal hakkınızdan vazgeçtiğinize dair taahhüt verecek, evinizi fişletecek, her ay bankada sıra bekleyip prim yatıracaksınız. "Geçti" denmesi 1 Ocakta yasa kapsamına girenler için, sizin yükümlülük daha başlamadıysa gidip erkenden yazılacak haliniz yok. Bir seferlik iş değil bu. Yıl sonunda,2,3,5 yıl sonra yaşı dolanlar ne yapacak, 2012'yi kaçırdık diye ceza mı yiyecekler? Yok öyle bir şey.


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


 
219 Mesaj
23 Mart 2012; 11:42:43 


üniversite okumasaydı 18 de bitiyordu benim bildiğim. benim sorduğum soru 25 yaş bittikten sonra ne yapacağım? bu mayısta 25 yaşım doluyor çünkü.. gelir testi falan geçti diyorlar. durumum ne olacak 25 bitince?
[/quote]
25 bitince gelir testine müracaat edeceksiniz.


_____________________________

SORGULAMAYAN İNSAN CAHİLDİR,
SORGULATMAYAN İNSAN İSE ZALİMDİR

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2012; 12:33:04 

Babam memur ben üniv. Okudugum sürece 25 yaşıma kadar onun sağlık güvencesinden, öğrenci belgemi hersene sgk ya vermek koşuluyla, yararlanabiliyorum ama üniv. okumayan (18doldurmuş ve lise bitirmişler) yararlanamıyor. (Ben böyle biliyorum) bu durumda olanlarda gelir testi yaptırmalı sanırım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAMESx -- 23 Mart 2012; 12:37:27 >


1105 Mesaj
23 Mart 2012; 12:44:36 

quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx

Babam memur ben üniv. Okudugum sürece 25 yaşıma kadar onun sağlık güvencesinden, öğrenci belgemi hersene sgk ya vermek koşuluyla, yararlanabiliyorum ama üniv. okumayan (18doldurmuş ve lise bitirmişler) yararlanamıyor. (Ben böyle biliyorum) bu durumda olanlarda gelir testi yaptırmalı sanırım.

Yasa çıkmadan önce ailesinin sigorta haklarından faydalanmış olan kadınların hakları devam ettiği gibi babası devlet memuru olduğu için faydalanmış olan erkeklerin de özel imtiyaz olarak 25 yaşına kadar çalışmadıkları sürece devam ediyor. Yalnız sözleşmeliler vs. detaylarını bilmiyorum, herkes kendi durumunu araştırsın.

http://engelliler.gen.t...in-gss-islemleri-12259/


_____________________________

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.


368 Mesaj
23 Mart 2012; 12:56:15 

quote:

Orijinalden alıntı: R3!S<3
gerek yok dostum elimde gelir beyanderesine başvurdum hakkında bir kagıt var gider gösteririm onu derim ben başvurmuşum siz yapmamışsınz beni ilgilendirmez

Bende başvuru yapmama rağmen "kapsam dışı" yazıyor , çok güzel bi işi tam yapamıyorlar.Kötü olan başvuru yaptığıma dair herhangi bir kağıt vermemiş olmaları< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLGR -- 23 Mart 2012; 12:58:07 >


_____________________________

Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc Sense 3.0
Dell Inspiron 15R N5010-T48H43
Intel Core i5 480M, 2.66 Ghz(TurboBoost:2.93Ghz) / 4GB DDR3 1333Mhz / 320GB HDD 5400Rpm / 1GB ATI Mobility Radeon HD5650 / 15.6 inç 1366X768 16:9 Ekran / 3xUSB2.0, 1xE-Sata, 1xVGA, 1xHDMI /Bluetooth / 7-in-1 Card Reader / 6 Hücreli Lityum-İyon Pil / 2.7KG


1040 Mesaj
23 Mart 2012; 12:58:41 

arkadaşlar bu siteden https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ GSS durumuna bakıyorum kaydınız yok diyor ancak ben taa ocakta yaptım kaydımı evrakıda bende? sizdede öylemi acaba?


_____________________________

2013 Auris D4D Active Skypack


 
19 Mesaj
23 Mart 2012; 13:00:39