Şimdi Ara

Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
28.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu yaziciyi kullananlar için bir yardimlaşma platformu olsun istedim,burada bu yazici hakkindaki bilgilerimizi, sorularimizi, aktararak birbirimize yardimci olalim...saygilar..

fiyat linkihttp://www.sanalmarketim.com/urun/3b16ad2470558bc20a15fab2a1fa61cc/CANON-PIXMA-MX410-Faxli-Cok-Fonksiyonlu-Kablosuz-Wi-Fi-Usb-A4-Yazici

incelemehttp://www.canon.com.tr/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MX410/

Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu) Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu)

Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu) Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu)

Canon Pixma MX410 Çok Fonksiyonlu Wi-Fi Yazıcı Kullananlar (Yardimlaşma Platformu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 25 Nisan 2012; 21:49:39 >

• beyler ilk soruyu ben sorayim ve dolum yaptiktan sonra mürekkep azaldiginda nasil bunu es gecebileceksiniz onuda söyleyeyim...

ilk önce PG-510 modeli için yazicinin en sagindaki en üst tuşa 3-5 sn basili tutarak mürekkeplerimi yeni doldurtmama ragmen mürekkep azalmasi sorunumu bu yolla çözdüm bilginize...tuşa basili tutun sonrasinda çikti almaya devam edebilirsiniz...

simdide sorumu sorayim beyler;yazici reset veya cihip reset nedir beyler? yukardaki yaptigim sey mi yoksa chip reset? ozamn yazici reset nedir ?konu hakkinda iyi bilgisi olan arkadaslarim yardimda bulunurlarsa çok sevinirim..yoksa bu reset felan degil mi benim yaptigim?

birde bir kartuş en fazla kaç kere dolabilir,?
  • Merhaba,
    İndirimde (158.TL) görünce aldık, kardeşim için.
    Fakat bir türlü wireless bağlantısı kuramadım, bir şeyleri mi gözden kaçırıyoruz, özel bir ayarlaması mı vardır çözemedim..
    Fax da ADSL modem ile çakışma yaptı, ayırıcıdan önce hatta bağlamak mı gerekiyor?
    Bu arada, Print ve Scan fonksiyonları çok iyi çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhuguler

Merhaba,
    İndirimde (158.TL) görünce aldık, kardeşim için.
    Fakat bir türlü wireless bağlantısı kuramadım, bir şeyleri mi gözden kaçırıyoruz, özel bir ayarlaması mı vardır çözemedim..
    Fax da ADSL modem ile çakışma yaptı, ayırıcıdan önce hatta bağlamak mı gerekiyor?
    Bu arada, Print ve Scan fonksiyonları çok iyi çalışıyor.

cdsini takin kurulum sırasında souyor zaten,fakat kablosuz kullanabilmek için kablosuz modeminizde olmasi gerek...

çakişma konusunda eminmisiniz? telefonu kaldiriyorsunuz fax sesi geliyor sanirim sonra kapatin fax gelir zaten...fax gelmiş ise almadi iseniz yine belleginde sakliyor yazici bildigim kadari ile..

• Hızlı cevabınız için teşekkürler...
    Kurulum CD'sindeki adımları izledim. Ağ anahtarı için yazdığım şifreyi kabul etmiyor bir türlü.
    Evet, Airmax-101 kullanımda. Netbook ve iMac sorunsuz bağlanıyor.
    USB üzerinden çalıştırıyoruz.
    Telefon hattını MX410'a takınca, Internet bağlantısı kesiliyor, o nedenle şimdilik sürekli kullanımda değil.
    Benzer sorunları yaşayanlar var mı acaba?
  • quote:

Hızlı cevabınız için teşekkürler...
    Kurulum CD'sindeki adımları izledim. Ağ anahtarı için yazdığım şifreyi kabul etmiyor bir türlü.
    Telefon hattını MX410'a takınca, Internet bağlantısı kesiliyor, o nedenle şimdilik sürekli kullanımda değil.

hocam bildigim kadarı ile fax ayri oluyor....dukkanda fax ve internet ayri bizde siz ikisini tek hatta kullaniyorsunu sanirim...bizim makinede boyle bir sorun olmuyor hattin ayri olmasindan olabilir...

bence tum programlarini kaldirin tekrar yukleme cdsini takin...sifre isteyince agin kendi sifresini girin buyuk kucuk uyumuna dikkat edin..

son olarak fax hatti ayri bir hat olmali internet hatti ile birlikte faxsiniz var ise sorun ondan kaynaklaniyor olabilir...

• slm.
    bendede bitmeyen kartuşlu mx-410 var. yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum.
    bence ürün çok başarılı.
    donanımdan biraz anlayan bir insan olarak bu cihazla benim yaşadığım sıkıntı wifi ile oldu.
    cihaz kendi programını bilgisayara kurmadan wifi ile çalışmıyor.
    ben standart ağ yazıcıları gibi düşünerek 3-4 saat uğraştım. cihazın ip ayarlarını elle yaptım. ağa dahil ettim
    uğraş babam uğraş ağda gösteremedim cihazı. meğerse pc'lere cihazın kendi yazılımını kurmak gerekiyormuş.

buda benim cihaz

• quote:

Hızlı cevabınız için teşekkürler...

slm.
    adsl splitter kullanmadan direkt paralel bir şekilde hattı bölerseniz fax açıldığı anda internet kesilir.
    hattı önce splitterle bölün, modemi ve tel hattını ayırın. tel hattını ister direkt fax'a girin ister araya
    paralel telefon koyun o size kalmış birşey. ben santrale grip santralden faxa bağlıyorum mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm.
    bence ürün çok başarılı.
    donanımdan biraz anlayan bir insan olarak bu cihazla benim yaşadığım sıkıntı wifi ile oldu.
    ben standart ağ yazıcıları gibi düşünerek 3-4 saat uğraştım. cihazın ip ayarlarını elle yaptım. ağa dahil ettim
    uğraş babam uğraş ağda gösteremedim cihazı. meğerse pc'lere cihazın kendi yazılımını kurmak gerekiyormuş.

buda benim cihaz

bende bu sistemi kendim yapayim diyorum...adamlar kafasina gore 10lira etmeyen plastik için 99tl birde murekkep için 35 verilirse oh demeyin keyfime gider kendim yaparim daha iyi..hiç kasadami modlamadik yahu bu plastik olayini mi yapamicaz...plexsi glassdanmi yapsam acaba yoksa siseleri mi kullansam..diger kablolarida medikal ürün satan yerlerden temin edebilirz sanirimmm

• hotumları uydurabilsen gerisi kolay. yalnız biraz el işçiliği iyi olması gerekiyor.
    yoksa hazır kit alıp uygulamada problem çekenlerde çok.
    ben yazıcıyı kitli şekilde aldım. yaklaşık 130 lira fazla para verdim.
    ama tanklardaki 100mg mürekkepler ve ayrıca hediye 100mg mürekkepleri
    hesaplayınca kit 80 tl.'ye gelmiş oldu. ben memnunum sonuçta sorunsuz kullanıyorum.
  • quote:

hotumları uydurabilsen gerisi kolay. yalnız biraz el işçiliği iyi olması gerekiyor.
    yoksa hazır kit alıp uygulamada problem çekenlerde çok.
    ben yazıcıyı kitli şekilde aldım. yaklaşık 130 lira fazla para verdim.
    ama tanklardaki 100mg mürekkepler ve ayrıca hediye 100mg mürekkepleri
    hesaplayınca kit 80 tl.'ye gelmiş oldu. ben memnunum sonuçta sorunsuz kullanıyorum.

denemekte yarar var...kasa modlamaktan yinede kolaydir herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 5 Ocak 2012; 1:22:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Key

quote:

slm.
    bence ürün çok başarılı.

buda benim cihaz

bende bu sistemi kendim yapayim diyorum...adamlar kafasina gore 10lira etmeyen plastik için 99tl birde murekkep için 35 verilirse oh demeyin keyfime gider kendim yaparim daha iyi..hiç kasadami modlamadik yahu bu plastik olayini mi yapamicaz...plexsi glassdanmi yapsam acaba yoksa siseleri mi kullansam..diger kablolarida medikal ürün satan yerlerden temin edebilirz sanirimmm

Aynen öyle firmalar 10 liralık malı 4-5 kat fiyata satabiliyorlar. şu anda en ucuz teknopide satılıyor 17tl ye anlaşmalı oldukları aras kargo fiayta dağil ödeme ekranında farklı bir kargo seçilince fiyat 10 tl ye düşüyor
    demekki firma bu fiyat üzerindende kar yapaibliyor. Sistemi Kendimiz yapma konusunda bence sağlıklı çalışmaz
    çünkü ciss sistemi çok basit görünsede fabrikasyon ürünrü olduğu için herşey ölçülü sistemli ve ayrıntılı üretilmiş misal hortumun ucuna küçük dirsek ve kartuşaa açılan deliğe minicik contalar takılıyor ve bu dirsek contanın içine sıkıca oturuyor .Sistemi kendimiz yapmaya kalksak hadi dışarda duran şişelerin benzerini yaptık diyelim hortum seçimini nasıl yapılır akvaryum hortumu yada serum hortumuda olmaz gibime geliyor iç ve dış kesiti çok geniş ve hortum çok esnek ve bükülüdğünde mürekkep geçişi engellenir katruşlara monatjıda çok zor olur kesiti büyük olduğu için araya aparat uydurmak gerekir ve bu aparat hava almayacak şekilde hortumları kalıcı sabitlenmeli bunun da dez avattajları olur.sistemde kullanılan hortumun dış kesiti 3mm
    iç kesiti de 2mm civarı ve hortumlar büükülmeden iç kısmı daralmıyor mürekkepbin akışına zararda vermiyor.Yapıp paylaşmanızıda çok isterim bende çok meralııym böyle işlere

• Mx 410'u Vatan Bilgisayarda %25 indirim varken fiyatı 171 TL'ye denk gelmesine rağmen bana 141 TL gibi bir fiyata geldi.Sanırsam diğer aldığım ürünlerle birlikte fiyatından %25 düşmüşler.Ardından, OCP mürekkepli (dolu) bitmeyen kartuş tankınıda 75 TL'ye aldım.Piyasada Yazıcı+bitmeyen kartuş tankı neredeyse 350 TL'yi bulurken ben sistemi 216 TL'ye almış bulundum.Kartuş montajını bile kendim yapmadım sağolsunlar

Diğer 2 yazıcımı kartuş masrafları, kartuş problemleri sebebiyle kullanamıyordum.Mx-410 neredeyse ilaç gibi geldi.

Fakat bir sorunum var menü'den tuş sesini kapatmama rağmen tuşlara basınca ses geliyor.Sesi kısma, yükseltme çalışıyor fakat sesi kapatma çalışmıyor.Sizdede böylemi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aCti0n`

Mx 410'u Vatan Bilgisayarda %25 indirim varken fiyatı 171 TL'ye denk gelmesine rağmen bana 141 TL gibi bir fiyata geldi.Sanırsam diğer aldığım ürünlerle birlikte fiyatından %25 düşmüşler.Ardından, OCP mürekkepli (dolu) bitmeyen kartuş tankınıda 75 TL'ye aldım.Piyasada Yazıcı+bitmeyen kartuş tankı neredeyse 350 TL'yi bulurken ben sistemi 216 TL'ye almış bulundum.Kartuş montajını bile kendim yapmadım sağolsunlar

Diğer 2 yazıcımı kartuş masrafları, kartuş problemleri sebebiyle kullanamıyordum.Mx-410 neredeyse ilaç gibi geldi.

Fakat bir sorunum var menü'den tuş sesini kapatmama rağmen tuşlara basınca ses geliyor.Sesi kısma, yükseltme çalışıyor fakat sesi kapatma çalışmıyor.Sizdede böylemi ?

slm.
    75 tl. nerde taktırdın kiti. valla bedava almışsın 216 tl. :) tanklar bittiği an yazıcı 4-5 kat parasını amorti etmiş olur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 4 Ocak 2012; 12:06:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aCti0n`

Mx 410'u Vatan Bilgisayarda %25 indirim varken fiyatı 171 TL'ye denk gelmesine rağmen bana 141 TL gibi bir fiyata geldi.Sanırsam diğer aldığım ürünlerle birlikte fiyatından %25 düşmüşler.Ardından, OCP mürekkepli (dolu) bitmeyen kartuş tankınıda 75 TL'ye aldım.Piyasada Yazıcı+bitmeyen kartuş tankı neredeyse 350 TL'yi bulurken ben sistemi 216 TL'ye almış bulundum.Kartuş montajını bile kendim yapmadım sağolsunlar

slm.
    75 tl. nerde taktırdın kiti. valla bedava almışsın 216 tl. :) tanklar bittiği an yazıcı 4-5 kat parasını amorti etmiş olur zaten.

ö.m atıyorum

• beyler bu yazici tek kartuş takili halde kullanabilirmiyim? birde kaliteli ve ucuz murekkep + vakum aparati tavsiyesi istiyorum sizden beyler. pg 510 nun murekkebi pg 511e olurmu alsam? veya cl511 in mürekkebi lc513 e uyumlumudur? kısaca yukardaki resmde gorununen kartuş tiplerinin murekkepleri birbiri ile uyumlumudur yoksa koduna gore mi alacagiz? ayni degilmi bunla ya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 5 Ocak 2012; 13:15:11 >
  • quote:

.....
    . cihazın ip ayarlarını elle yaptım. ağa dahil ettim
    .....

Kastetiğiniz cihazın kurulum programındaki seçenekleri kullanmak mıdır?
    Çok uğraştım olmadı. Kurulum programı kablosuz ağdaki modemi görüyor, şifeyi yazıyorum, kabul etmiyor.
    Böyle bir durum muydu sizin karşılaştığınız?
    Network konusunda fazla bilgi sahibi olmayan birisine yardımınız olursa, makbule geçer.
    Fax'ı çalıştırmak için, mevcut telefon bağlantımızı yeniden düzenlemek gerekecek, haklısınız...
    Selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhuguler -- 5 Ocak 2012; 11:29:33 >
  • quote:

quote:

.....
    . cihazın ip ayarlarını elle yaptım. ağa dahil ettim
    .....

Kastetiğiniz cihazın kurulum programındaki seçenekleri kullanmak mıdır?
    Çok uğraştım olmadı. Kurulum programı kablosuz ağdaki modemi görüyor, şifeyi yazıyorum, kabul etmiyor.
    Böyle bir durum muydu sizin karşılaştığınız?
    Network konusunda fazla bilgi sahibi olmayan birisine yardımınız olursa, makbule geçer.
    Fax'ı çalıştırmak için, mevcut telefon bağlantımızı yeniden düzenlemek gerekecek, haklısınız...
    Selamlar,

slm.
    ben öyle yapmıyorum.
    en kolayı kablosuz ağ ayarlarını cihazın üzerinden yapmak.
    menülerden çok kolay bir şekilde mevcut wifi
    ağları aratıp şifreyi girip yazıcıyı ağa dahil edebiliyorsunuz.

yazıcı kablosuz ağa bağlandıktan sonra yazıcıyı kullanacak bütün
    pc lere şu sürücüyü kurmanız gerekiyor.http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MX_series/PIXMA_MX410.aspx?DLtcmuri=tcm:13-823844&page=1&type=download

ayrıca kablosuz olarak scanner ve fax özelliklerini felan kullanacaksanız şu programda yüklenmeli bütün pc lere.http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MX_series/PIXMA_MX410.aspx?DLtcmuri=tcm:13-823838&page=1&type=download

kolay gelsin.

• Yardımlarınız ve linkler için çok teşekkürler.
    Şehir dışındayım, sonra deneyeceğim
  • quote:

Yardımlarınız ve linkler için çok teşekkürler.
    Şehir dışındayım, sonra deneyeceğim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.