Şimdi Ara

Xperia Arc S'de Çatlak İddiası (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
1
Favori
13.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım çatlamayan tek ARC benim ve yakınımdaki kullananlarınki :) bnce biraz abartı durum var ortada FUNlara dikkat. :)
  • arc s aldım 1 ay oldu ama çatlama gibi hiç bir sıkıntı yok çok şükür sanırım arc larda bu problem vardı arc s te bu sorunu çözmüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

servis komple degistiriyor kasayi ekranla beraber.. benimki 3 gunde degisti fakat tekrar yapacaktir.. en son olarak para iadesi oyle boyle almayi dusunuyorum..

Seninki de iyi bak değer kayıpsız telefon satışı gibi bir şey. Model değiştirmek için iyi fırsat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arc s aldım 1 ay oldu ama çatlama gibi hiç bir sıkıntı yok çok şükür sanırım arc larda bu problem vardı arc s te bu sorunu çözmüşler.

Yoo dün gece bir tanıdıgımdan duydugum durum da arc s kullanmasına ragmen bu sorunu yasadıgı oldu, sonra gösterir misin dedim baktım ve acı gercek. Sonuc olarak arc ve arc s'lerde bu durum var ama işte 3 kez mi 4 kez mi yollayınca para iadesi hakkı doguyor bu sayede gidip xperia s'e gecilebilir de :D
  • Benim 2-3 ay oldu telefonu alalı.( Arc S ) hala bir sıkıntı yok çatlama vs. Memnunum telefonumdan.
  • Bu mesajı taşıma hatasına vs. yoranlar için yazıyorum. Yolu üstünde olanlar bakabilir, Bostancı Elektro World' te demo xperia arc tada aynı çatlak var. Telefon stand telefonu. Ama her gün onlarca kişi mıncıklıyor.

Benim yorumum; telefonun mini minnacık güç düğmesi yüzünden o bölgeye insanlar aşırı baskı uyguluyor. Sürekli günde kaç kez basılıyor oraya, sonuçta malzeme mukavemeti kırılıyor. Bence tuş tasarımındaki hata buna yol açıyor olabilir. Keşke prada daki gibi yapsalarmış güç düğmesini.
  • ben alalı 3 ay 20 gün olmuş. çok şükür problem yok. hiçbir koruyucu kılıf kullanmıyorum. kullanırken üstüne titremiyorum; mümkün olduğunca tadını çıkarıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Bu mesajı taşıma hatasına vs. yoranlar için yazıyorum. Yolu üstünde olanlar bakabilir, Bostancı Elektro World' te demo xperia arc tada aynı çatlak var. Telefon stand telefonu. Ama her gün onlarca kişi mıncıklıyor.

Benim yorumum; telefonun mini minnacık güç düğmesi yüzünden o bölgeye insanlar aşırı baskı uyguluyor. Sürekli günde kaç kez basılıyor oraya, sonuçta malzeme mukavemeti kırılıyor. Bence tuş tasarımındaki hata buna yol açıyor olabilir. Keşke prada daki gibi yapsalarmış güç düğmesini.

Bilindigi uzere arkadaslar arc larda sensorun oldugu o ince kisimda catlama oluyor cogu kullanicilarda.bende bir arc kullanicisi olarak buna soyle bir yorum getiriyorum. bu catlama ya kasanin ince yapisindan cebimizde veya bir darbeyle esnemesi sonucu olusuyor olabilir, yada kullananlarin bildigi gibi telefon ile cok oynandigi vakit isinma yapiyor.yani isinan maddeler genlesir diye bir kural var fizikte.telefonun en zayif yeri de orasi oldugu icin ordan catliyor olabilir.sanirim zamanla oyun oynaya oynaya farkinda olmadan inceden inceye telefonun bu catlama problemine zemin haziriliyoruz. ne yapalim oyun mu oynamayalim dediginizi duyar gibiyim:) malzeme kalitesinin daha iyi kontrol edilmesini temenni etmekten baska bir carem yok sony den .sadece bir yorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdemireren

quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Bu mesajı taşıma hatasına vs. yoranlar için yazıyorum. Yolu üstünde olanlar bakabilir, Bostancı Elektro World' te demo xperia arc tada aynı çatlak var. Telefon stand telefonu. Ama her gün onlarca kişi mıncıklıyor.

Bilindigi uzere arkadaslar arc larda sensorun oldugu o ince kisimda catlama oluyor cogu kullanicilarda.bende bir arc kullanicisi olarak buna soyle bir yorum getiriyorum. bu catlama ya kasanin ince yapisindan cebimizde veya bir darbeyle esnemesi sonucu olusuyor olabilir, yada kullananlarin bildigi gibi telefon ile cok oynandigi vakit isinma yapiyor.yani isinan maddeler genlesir diye bir kural var fizikte.telefonun en zayif yeri de orasi oldugu icin ordan catliyor olabilir.sanirim zamanla oyun oynaya oynaya farkinda olmadan inceden inceye telefonun bu catlama problemine zemin haziriliyoruz. ne yapalim oyun mu oynamayalim dediginizi duyar gibiyim:) malzeme kalitesinin daha iyi kontrol edilmesini temenni etmekten baska bir carem yok sony den .sadece bir yorum

fizikte enerjinin korunumu diye bir kural da var. hatta bundan dolayı E=m*C^2'den, telefon kullanım sırasında 40¤C gibi bir sıcaklık artışı yaşarsa, telefonun ağırlığı 150g, öz ısısı da 2,86 cal/g olduğuna göre 40¤C sıcaklık artışı,
    40*150 *2,86=17160 cal ısı yapar. bu da 72000 joule yapar.
    C^2 ise 300000*300000=9*10^10 yapar.
    72000=m*9*10^10 olursa burdan,
    m=8*10^(-11)g bulunur.

yani telefon her ısınıp soğumasında 80 pg kütle değişimi yaşar ve bu çatlama için büyük bir sebep oluşturur. (pg: piko gram)

• Bendede arc var. ön yüzdeki çatlaktan dolayı servise vermiştim. Sorun halledilmiş.Ama ekran ve kasa mı değişmiş yoksa sadece çatlak kısım mı değişmiş anlamadım. Bakalım yine çatlayacak mı?
  • Başlıktaki sorun, Arc s almamamın yegane sebebidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Başlıktaki sorun, Arc s almamamın yegane sebebidir.

İyide şimdiye kadar net bir şekilde Arc S te de bu sorun yaşandı diye birşey sözkonusu değil. Varsa yaşayan söylesinde yılan hikayesine dönmesin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AHZ

quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Başlıktaki sorun, Arc s almamamın yegane sebebidir.

İyide şimdiye kadar net bir şekilde Arc S te de bu sorun yaşandı diye birşey sözkonusu değil. Varsa yaşayan söylesinde yılan hikayesine dönmesin :)

en iyisi ilgili arkadaşa bi pm atayım. gerçekten yanıltıcı bir başlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.berge

Bendede arc var. ön yüzdeki çatlaktan dolayı servise vermiştim. Sorun halledilmiş.Ama ekran ve kasa mı değişmiş yoksa sadece çatlak kısım mı değişmiş anlamadım. Bakalım yine çatlayacak mı?

Evet hocam haklısınız. Telefonun o çatlak kısmı nedeniyle kasa ile birlikte ekran da değişiyor
    Gerçekten sony ericsson için büyük bir zarar bu. O yüzden arc s de akıllanmışlar.
    Henüz çatlayan görmedim ben şu ana kadar. Bu konu da ki ilk sayfada bulunan fotoğraf bana biraz karalama gibi geliyor.
  • nazardan çatlıyo olmasın bu tefonlar bende xperia s bekliyorum şayet yüksek fiyattan çıkarsa arc s'e yönelicem.. ama bu sorunlarda kafa karıştırıyo işte.. inş. kaldırmışlardır bu sorunu arc s te
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo_78

nazardan çatlıyo olmasın bu tefonlar bende xperia s bekliyorum şayet yüksek fiyattan çıkarsa arc s'e yönelicem.. ama bu sorunlarda kafa karıştırıyo işte.. inş. kaldırmışlardır bu sorunu arc s te

sözde %25 indirimlerden birini denk düşürürsen belki 1500tl'den alınabilir. yoksa normal piyasasının 1700 gibi olmasını tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

nazardan çatlıyo olmasın bu tefonlar bende xperia s bekliyorum şayet yüksek fiyattan çıkarsa arc s'e yönelicem.. ama bu sorunlarda kafa karıştırıyo işte.. inş. kaldırmışlardır bu sorunu arc s te

Hocam çatlak falan olmuyor arc s de. neredeyse 3 ay olacak,belkide oldu bile hatırlamıyorum.
    Herhangi bir sorun yok çatlama yok gıcırdama yok. Yalan söyleyecek halimiz de yok.
    Böyle şeylerle kafanızı niye yoruyorsunuz. Arc da çatlama vardı bu model de yok rahat olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

sözde %25 indirimlerden birini denk düşürürsen belki 1500tl'den alınabilir. yoksa normal piyasasının 1700 gibi olmasını tahmin ediyorum.

işin açıkçası önümüzdeki hafta bir tanıdığım finlandiyaya gidicek 1 haftalık gezi için.. eğer ordan uyguna gelirse xperia s öyle düşünücem ama şuda var arc s'lerde çok şık duruyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozo_78 -- 14 Mart 2012; 0:37:18 >

• o konuda haklısın. yeni sony'lerden bir tek xperia p'ye tasarım olarak ısındım. diğerleri kaba geliyor gözüme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

quote:

Hocam çatlak falan olmuyor arc s de. neredeyse 3 ay olacak,belkide oldu bile hatırlamıyorum.
    Herhangi bir sorun yok çatlama yok gıcırdama yok. Yalan söyleyecek halimiz de yok.
    Böyle şeylerle kafanızı niye yoruyorsunuz. Arc da çatlama vardı bu model de yok rahat olun.

teşekkür ettm arkadaşım verdiğin bilgiler için. yalan söyliceksin diyen yok zaten amaç belli birbirimizi bilgilendirmek.. verdiğin bilgiler içinde tekrardan teşekkürler en azından içimiz rahatladı ciddi anlamda takıldım arc s'lere bide böyle şeyler duyunca yıkılıyo insan

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.