- x
Philips Akıllı buhar kazanlı ütü. Deneyen var mı?
109 Cevap25768 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2545 Mesaj
2 Ocak 2012; 14:19:11 

http://www.philips.com....-kapanma-gc9240_02/prd/

Model numarası: gc9240

Satıcı akıllı ütünün kumaşı otomatik algıladığını, ipekse ona göre, kot ise ona göre sıcaklık ayarladığını söyledi. Çok yeni bir teknoloji. Acaba sorun yaşar mıyım? Endişeleniyorum tabi. Kullanan veya düşüncesi olan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 2 Ocak 2012; 14:19:38 >

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

3127 Mesaj
2 Ocak 2012; 14:22:45 

Ürüne özel birşey diyemem ama genel olarak Philips ütüde sorun yaşamazsın.
"Bence" en kaliteli ütüyü Philips üretiyor, hem de her fiyat aralığında.Diğerleri gibi pahallı modelleri iyi, ucuz modelleri dandik değil,kendi markasını taşıyan her ütüsü aynı kalite standartında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 2 Ocak 2012; 14:23:31 >

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

2545 Mesaj
2 Ocak 2012; 14:40:12 

Bu rahatlatıcı bir cevap. Bunu almakta fayda var o zaman. Açıklamaları şöyle.

%100 kolay kullanım, ayar gerektirmez. Artık beklemek veya sıcaklığı ayarlamak zorunda kalmadan ütülenebilir her giysiyi art arda ütüleyebilirsiniz.

İpek, kaşmir, yün, polyester gibi her türlü hassas kumaşta %100 güvenilir olup garantilidir. Bazı bağımsız test kuruluşları, ütülenebilir en hassas giysilerde Philips Akıllı Ütüyü kullanmış ve ütüleme sonuçlarının kusursuzluğunu onaylamıştır.

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

8587 Mesaj
22 Mart 2012; 22:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Bu rahatlatıcı bir cevap. Bunu almakta fayda var o zaman. Açıklamaları şöyle.

%100 kolay kullanım, ayar gerektirmez. Artık beklemek veya sıcaklığı ayarlamak zorunda kalmadan ütülenebilir her giysiyi art arda ütüleyebilirsiniz.

İpek, kaşmir, yün, polyester gibi her türlü hassas kumaşta %100 güvenilir olup garantilidir. Bazı bağımsız test kuruluşları, ütülenebilir en hassas giysilerde Philips Akıllı Ütüyü kullanmış ve ütüleme sonuçlarının kusursuzluğunu onaylamıştır.

Hocam selam, ürünü aldınız mı? Bende çok kısa süre içinde almayı düşünüyorum ama ürün hakkında fazla yorum bulamamaktan şikayetçiyim?

162 Mesaj
23 Mart 2012; 5:32:31 

Urun iyidir ama tefal daha iyidir.. Kiyaslama yaptik buhar cikisi arasinda cok buyuk fark war... Tefalden cikan buhar philupsin belirttiginden az olmasina ragmen tefalden daha cok cikiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

8587 Mesaj
23 Mart 2012; 6:47:26 

quote:

Orijinalden alıntı: lizge__

Urun iyidir ama tefal daha iyidir.. Kiyaslama yaptik buhar cikisi arasinda cok buyuk fark war... Tefalden cikan buhar philupsin belirttiginden az olmasina ragmen tefalden daha cok cikiyor

Hocam bu dedikleriniz Philips'in yeni Akilli Utu serisi ( GC 9249 ) icinde gecerli midir? Cunku tanitimda belirtilen rakamlar dediginiz gibi degil yani dedikleriniz modelden modele degisiyor sanirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

5 Mesaj
23 Mart 2012; 21:39:13 

ben kullanıyorum gayet memnunum fakat kaç para olduğunu bilmediğim için fiyata göre bir değerlendirme yapamıyorum.

para sayma makinesi
para sayma makinası
para sayma makinaları

8587 Mesaj
24 Mart 2012; 18:33:26 

quote:

Orijinalden alıntı: gozdeg58

ben kullanıyorum gayet memnunum fakat kaç para olduğunu bilmediğim için fiyata göre bir değerlendirme yapamıyorum.

Tabandan su damlatiyor mu? Akilli utu konusunda bir sikinti yok degil mi? Her degisik kumas cesitine gore ayar yapilmadigi icin bir sorun yasadiniz mi? Fiyatlar 800.- TL civari ama ben Turk Philips garantili 600.-TL'ye buldum.

5 Mesaj
24 Mart 2012; 19:54:01 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Tabandan su damlatiyor mu? Akilli utu konusunda bir sikinti yok degil mi? Her degisik kumas cesitine gore ayar yapilmadigi icin bir sorun yasadiniz mi? Fiyatlar 800.- TL civari ama ben Turk Philips garantili 600.-TL'ye buldum.

Yok ben cidden memnunum. Ama dediğim gibi diğer ürünlerle karşılaştırma fırsatım olmadı hem parası yönünden hem de kullanımı açısından.

para sayma makinesi
para sayma makinası
para sayma makinaları

8587 Mesaj
24 Mart 2012; 21:07:16 

quote:

Yok ben cidden memnunum. Ama dediğim gibi diğer ürünlerle karşılaştırma fırsatım olmadı hem parası yönünden hem de kullanımı açısından.

Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Pazartesi yada en gec Sali almis olacagim, evlilik yildonumu hediyesi olarak...

201 Mesaj
25 Mart 2012; 0:42:28 

4850 yi kullanan forumdaş var mı yardımlarını bekliyorum

8587 Mesaj
28 Mart 2012; 21:29:11 

quote:

Merhabalar, bende dun esime evlilik yil donumu hediyesi olarak Philips GC9240 Akilli Utuyu aldim. Bugun esim denemek icin bir kac utu yapmis. Aksam eve gelip utu nasil diye sorunca aldigim cevap karsisinda biraz canim sikildi acikcasi. Her seyi guzel ama kirisikliklari acmakta biraz zorlandi bu kadar pahali bir utude daha iyi olmasini beklerdim deyince beynimden vurulmusa dondum. Sizde boyle sikinti oldu mu acaba? Kirisikligi acmakta zorlandiginiz oldu mu? Utude bir ayar yeri olmadigindan yanlis ayarda secmis olamayacagindan acaba bir yerde hata mi yaptikta diyemedim. Bu konudaki tecrubelerinizi aktarabilir misiniz? Tesekkurler...

Not: 8 taksitle 635.-TL'ye aldim

1659 Mesaj
30 Mart 2012; 22:08:31 

iki hafta önce kızkardeşim aldı, pahalı bir ütü olduğu için merak edip inceledim.pratikte benim tefal power jeans 500 den çok farkı yok.

canon eos 5d, canon canonet gl17 giii, lomo smena symbol, canon powershot a460, konica revio z3, jvc picsio, canon ef 17-40mm f/4 l usm, canon ef 70-300mm f/4-5.6 is usm, canon ef 40mm f/2.8 stm, sigma 24mm f/2.8 super wide macro, carl zeiss tessar 50mm f/2.8 jena ddr, industar 50-2 50mm f/3.5, helios 44m 58mm f/2, meyer-optik görlitz domiplan 50mm f/2.8, jupiter 9 85mm f/2, jupiter 37a 135mm f/3.5, prinzflex auto reflex 28mm f/2.8, kenko 2x pro 300 dg

177 Mesaj
31 Mart 2012; 8:39:07 

8587 Mesaj
1 Nisan 2012; 23:08:34 

quote:

Merhabalar, bende dun esime evlilik yil donumu hediyesi olarak Philips GC9240 Akilli Utuyu aldim. Bugun esim denemek icin bir kac utu yapmis. Aksam eve gelip utu nasil diye sorunca aldigim cevap karsisinda biraz canim sikildi acikcasi. Her seyi guzel ama kirisikliklari acmakta biraz zorlandi bu kadar pahali bir utude daha iyi olmasini beklerdim deyince beynimden vurulmusa dondum. Sizde boyle sikinti oldu mu acaba? Kirisikligi acmakta zorlandiginiz oldu mu? Utude bir ayar yeri olmadigindan yanlis ayarda secmis olamayacagindan acaba bir yerde hata mi yaptikta diyemedim. Bu konudaki tecrubelerinizi aktarabilir misiniz? Tesekkurler...

Esim ustteki dugmeye basip buhar vermedigi icin kirisikliklari acmada zornamis ama ustteki dugmeyi kesfedince super oldu dedi. Utuden memnun kalmazsaniz bir icinde kosulsuz iade hakki varmis. Esime sordum, kesinlikle iade etmem diyor.

2663 Mesaj
3 Nisan 2012; 0:05:57 

bence philips ütü konusunda çok başarılı hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

8587 Mesaj
3 Nisan 2012; 6:49:13 

Philips Akilli utuden once esim Tefal'in buhar kazanli bir baska utusunu kullaniyordu ama ondan illallah dedi biliyorum. Suyu biter, su dolduramazsin bekleyeceksin. Ne kadar koyacaksan goremiyorsun, hazne kapali. İsi ayarlamasi sebebiyle beklemen gerekiyor. Buhar yenilemesi zayif ve kumaslarin uzerine asiri su damlattigini biliyorum. Soylene soylene utu yapardi biliyorum.

Akilli utude durum farkli; 1,5 litrelik su haznesi var ki bu cok buyuk miktar. Diyelim utu esnasinda su bitti, ucundki hazneyi cikar musluktan doldur ve tak yerine sonra devam utuye. İlk calismada iki dakika sistemin utuye hazir hale gelmesi sonrasinda buhar eksildiginde iki saniyede tamamlaniyor oyle beklemek yok. Kumastan kumasa gecerken sicaklik dussun yada daha isinsin gibi bir derdin yok. Kumastan kumasa gecerken bekleme yapmadan utu yapabilirsin. Gercekten kuvvetli bir buhar cikisi var. İsi bitince hortum ve elektrik kordionunu icine sarip sarip utuyu kilitledikten sonra canta gibi yerine kaldirabilirsin. Uzerinde iki dugme var; acma/kapama ve kirec bosaltma dugmesi bu kadar basit. Kullanim kilavuzuna bile gerek yok. Bir aylik deneme suresi var, memnun kalmazsan iade edebiliyorsun ve parani geri alabiliyorsun, bu kadar kendine guveniyor uretici.
Tek dezavantaji fiyati; gercekten bir utu icin bence cok fazla ama insan hayatina getirdigi kolayligi ile bunu kapatabiliyor. ( 635.- TL )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 3 Nisan 2012; 6:51:44 >

261 Mesaj
20 Mayıs 2012; 22:27:22 

quote:

ütüyü nerden aldınız acaba, hepsiburada fiyatı 900 tl civarında.. bende eşime almaya dusunuyorumda.. birde memnun olmadıgınız bir kısım varmıdır..
Buhar kazanlı olarak alacagımız ilk ütü olacağından biraz temkinliyim, yardımcı olursanız sevinirim..

...

8587 Mesaj
21 Mayıs 2012; 8:58:33 

quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

ütüyü nerden aldınız acaba, hepsiburada fiyatı 900 tl civarında.. bende eşime almaya dusunuyorumda.. birde memnun olmadıgınız bir kısım varmıdır..
Buhar kazanlı olarak alacagımız ilk ütü olacağından biraz temkinliyim, yardımcı olursanız sevinirim..

Merhabalar,

Başka yerden aldım ama sanalreyonum şu anda en ucuz gözüküyor http://www.sanalreyonum...625&ref=akakce&v=1.35.1

Başlangıçta eşim kırışıklıkları zor açıyor demişti ama düğmesine basmayıncaq ekstra buhar vermediğinden kaynaklanıyormuş. Şu anda hiç problem yok zaten olsa iade etme hakkınız var.

261 Mesaj
21 Mayıs 2012; 11:50:20 

quote:

Merhabalar,

Başka yerden aldım ama sanalreyonum şu anda en ucuz gözüküyor http://www.sanalreyonum...625&ref=akakce&v=1.35.1

Başlangıçta eşim kırışıklıkları zor açıyor demişti ama düğmesine basmayıncaq ekstra buhar vermediğinden kaynaklanıyormuş. Şu anda hiç problem yok zaten olsa iade etme hakkınız var.

sanalreyonum.com daki üründe 9240-02 diyor. Bunun 9240 tan ne farkı bulunmaktadır, bilginiz var mıdır?

teşekkürler..

...

8587 Mesaj
21 Mayıs 2012; 12:15:55 

Bir farkı yok hocam, Philips'in ürettiği bir tek GC9240 var. Philips tüketici danışma servisine danışabilirsiniz, emin olmak için.

403 Mesaj
2 Temmuz 2012; 9:06:56 

bende dün eşime aldım, vatanın %25 indirim kampanyası ile 670 tl/10 taksit. eve yeni perde tül almıştık eşim ütü yaparken zorlanıyordu ama bu ütüden sonra çok keyifli hale geldi ütü yapmak.

2006 Mitsubishi Lancer 1.6 Comfort mt
2012 Honda Civic Elagance Eco 1.6 at
2006 Ford Mondeo Trend 2.0 mt
2011 Mitsubishi Lancer 1.6 İnvite at

8587 Mesaj
2 Temmuz 2012; 10:27:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kokotrip

bende dün eşime aldım, vatanın %25 indirim kampanyası ile 670 tl/10 taksit. eve yeni perde tül almıştık eşim ütü yaparken zorlanıyordu ama bu ütüden sonra çok keyifli hale geldi ütü yapmak.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Eşimde çok memnun bu ütüyü kullanmaktan. Pahalı ama bunu hak ediyor.

8587 Mesaj
3 Temmuz 2012; 15:56:37 

Merhabalar, Philips GC9240 kullanıcıları için bir konuyu danışmak istiyorum.

Eşim son 3 ütü kullanımında ütünün tabanından kumaşların üzerine kahvrengimsi bir katman aktığını ve kumaşlarda leke bıraktığını söyledi. Bu akıntının kireç olduğunu tahmin etmek zor değil. Eşime kireç temizleme işlemi yapıp yapmadığını sordum. Her iki üç kullanımda bir bunu yapıyormuş. Bunun üzerine ütü kazanının yan tarafında bulunan kulakçığı açarak kireç olma ihtimali bulunan hazneyi boşalttım hatta içine yandan su ilave edip hazneyi çalkaladım. Kullanma kılavuzunda belirttiği gibi buhar jeneratörünü çalıştırdım ve bir havlu üzerine boş ütü yapıp tabanın temizlenmesinide sağladım.

Bugün eşim arayıp sorunun devam ettiğini ve kumaşlar üzerine bahsettiğim akınıtının yapıştığını söyledi. Kullanım kılavuzunda kullanın yada kullanmayın diye belirtilmemiş ama kireç çözücü kullansam ütüye bir zararı olur diye çekiniyorum.

Philips Tüketici danışma Hattını aradım ve beni klasik sevise yönlendirdiler. tatile çıkmazsam hafta sonu servise bırakacağım yada tatil dönüşü. Daha makineyi alalı 2 ay oldu olmadı.

Bahsettiğim konu ile ilgili bir tecrübesi olan varsa durumu benimle paylaşabilir mi? Teşekkürler...

Not: eşime ütüde kullanması için kurutma makinesinden çıkan damıtık suyu kullanmasını önerdim, en azından kireci daha az olur.

local://upfiles/840929/C7AE8C33266E40D7B3B2E4203C819153.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 3 Temmuz 2012; 15:59:53 >

20 Mesaj
17 Temmuz 2012; 10:54:07 

merhaba
celebic, diğer "kaliteli ütü tavsiye" başlığında da yazdım ama buradan da sorayım size.Ütünüzde ki sorunu halledebilidiniz mi?
Ben de burada ki yorumlardan yola çıkarak Phılıps 9240 düşünüyorum.Ama sanki zamanla sorun çıkartıyor.Hala tavsiye ediyor musunuz? yoksa başka model ve marka mı bakayım?aklımda Delonghi de var ama
Arkadaşlar sizlerinda yorumlarınızı bekliyorum.Çok pahalı olmayan,kaliteli ,Klasik ütüden farklı bir ütü arıyorum.Bu arada şu an Braunun yüksek bir modelini kullanıyorum.Koton gömlekleri pek de iyi ütülemiyor.Adam gibi bir ütü lazım bana.
Teşekkürler...

8587 Mesaj
17 Temmuz 2012; 12:26:06 

quote:

Orijinalden alıntı: altınyunus

merhaba
celebic, diğer "kaliteli ütü tavsiye" başlığında da yazdım ama buradan da sorayım size.Ütünüzde ki sorunu halledebilidiniz mi?
Ben de burada ki yorumlardan yola çıkarak Phılıps 9240 düşünüyorum.Ama sanki zamanla sorun çıkartıyor.Hala tavsiye ediyor musunuz? yoksa başka model ve marka mı bakayım?aklımda Delonghi de var ama
Arkadaşlar sizlerinda yorumlarınızı bekliyorum.Çok pahalı olmayan,kaliteli ,Klasik ütüden farklı bir ütü arıyorum.Bu arada şu an Braunun yüksek bir modelini kullanıyorum.Koton gömlekleri pek de iyi ütülemiyor.Adam gibi bir ütü lazım bana.
Teşekkürler...

Hocam ütüden son derece memnunuz daha doğrusu eşim çok memnun. Fiyatını hak eden bir ürün. Bu eşimin kullandığı üçüncü buhar kazanlı ütü oldu. Bunun diğerlerinden çok farklı olduğu nu söyledi. Diğer Tefal ve Bohmann mıydı neydi bilemiyorum onlar tabandan kumaşa su damlatıyordu. Bu ütüde kireç birikintisi damlatana kadar problem yoktu.

Bahsettiğim bu kireç olayını henüz çözemedim. Ayıptır söylemesi bir tatile çıktık ama daha dönemedik bir türlü, uzadıkça uzadı. Ankara'ya dönünce ütüyü servise göndereceğim, sonucu burada paylaşırım. Sonuçta ürün Philips, bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 17 Temmuz 2012; 12:28:32 >

2523 Mesaj
17 Temmuz 2012; 20:50:33 

2007den beri sorunsuz bir şekilde tefalin orta fiyattan aldığım buhar kazanlı ütüsünü kullanıyorum. orta vadede anneme verip kendime yenisini almk istiyrum. gönlüm tefalden yana ama burda bu başlığı görünce philipsi de listeme ekledim.

ancak benim anlamadığım bir konu var bu sıcaklık ayarı olmamasıyla ilgili.
şimdi fişi prize takıyoruz. örneğin ben ilk önce yün-ipek karışımı kumaştan yapılan takım elbisemi ütüleyeceğim. tabanı kumaşa değdirinceye kadar taban ısınmıyor da, kumaşa değdirdikten sonra cinsini algılayıp mı ısınmaya başlyor? şayet böyle değilse, yani fişi takar takmaz ısınmaya başlıyorsa, ya çok ısınır da kumaş zarar görürse ne olacak?

ya da başta pamuklu gömlekleri ütüledim. taban iyice sıcak ...sonrasında ipekli ya da yünlü kumaş ütülemek istediğim zman heralde gömlekler biter bitmez ütyü basamıyorum. bir miktar beklemem lazım ki taban soğusun. değil mi? ne kadar beklicem, ısı ayarı yoksa termostat lambası da yok sanırsam...yok böyle değil, hiç beklemek gerekmiyor diyosanız pamukluya göre ısınan tabanı birden yünlü kumaşa değdirince yine kumaş yapışır tabana...

sorularım size cahilce gelebilir çalışma prensibini bilmediğimden.
açıklama imkanı bulursanız çok memnun olurum.

saygılar.

iyi tatiller bu arada sayın Celebic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 17 Temmuz 2012; 20:53:55 >

Love is a force of nature...

8587 Mesaj
17 Temmuz 2012; 23:08:32 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ancak benim anlamadığım bir konu var bu sıcaklık ayarı olmamasıyla ilgili.
iyi tatiller bu arada sayın Celebic.

Değerli dostum ben o kadarını bilmiyorum, hanıma sormam lazım.

Ancak hatırladığım kadarıyla eşim bana bu ütüyle ütüleme süresinin bu özellikten dolayı kısaldığını söylemişti. Ütülenecek şeyleri artık ayırmadığını önüne ne geldiyse ütülediğini söyledi. Ancak dediğiniz gibi çalışma mantığına pek kafayı takmadım açıkçası.

Not: Hocam Tefal tabandan su damlatmıyor mu? Bizimkisi feci su damlatıyordu.

Not2: Hocam ütünün bu çalışma mantığını en iyisi Philips Müşteri Hizmetlerine danışın, en doğru ve tatmin edici cevabı onlar verir. Philips'in bir başka ürünü için telefon açmıştım, gayet tatminkar bir şekilde bilgilendirilmiştim. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 17 Temmuz 2012; 23:12:15 >

144 Mesaj
7 Ağustos 2012; 11:56:41 

05.08.2012 pazar günü ankara forum avm media markt ten 699 TL Peşin fiyatına 10 taksit 3 ay taksit ertelemeli + Ütü masası hediyeli olarak aldım - gc6240/02
ütü masası güzel komple cihazı koyacak bir yeride var , askılıkları felanda var üzerine monte , normalde 100 TL ye zor alırsın öyle desek cihaz 599 tl ye geldi yani
eşim dün kullanmış harika birşey dedi umarım verdiğimiz paraya değer.

Not : Antares te fiyat fix 899 tl yanına hiç birşey vermiyorlar. Boşuna oraya bakmayın. ( teknosa, elektroworld )

Galaxy Note II ( beyaz )
Guildwars 2 + WOW + D3 + TERA ONLİNE

729 Mesaj
9 Ağustos 2012; 2:33:43 

quote:

Merhabalar, Philips GC9240 kullanıcıları için bir konuyu danışmak istiyorum.

Eşim son 3 ütü kullanımında ütünün tabanından kumaşların üzerine kahvrengimsi bir katman aktığını ve kumaşlarda leke bıraktığını söyledi. Bu akıntının kireç olduğunu tahmin etmek zor değil. Eşime kireç temizleme işlemi yapıp yapmadığını sordum. Her iki üç kullanımda bir bunu yapıyormuş. Bunun üzerine ütü kazanının yan tarafında bulunan kulakçığı açarak kireç olma ihtimali bulunan hazneyi boşalttım hatta içine yandan su ilave edip hazneyi çalkaladım. Kullanma kılavuzunda belirttiği gibi buhar jeneratörünü çalıştırdım ve bir havlu üzerine boş ütü yapıp tabanın temizlenmesinide sağladım.

Bugün eşim arayıp sorunun devam ettiğini ve kumaşlar üzerine bahsettiğim akınıtının yapıştığını söyledi. Kullanım kılavuzunda kullanın yada kullanmayın diye belirtilmemiş ama kireç çözücü kullansam ütüye bir zararı olur diye çekiniyorum.

Philips Tüketici danışma Hattını aradım ve beni klasik sevise yönlendirdiler. tatile çıkmazsam hafta sonu servise bırakacağım yada tatil dönüşü. Daha makineyi alalı 2 ay oldu olmadı.

Bahsettiğim konu ile ilgili bir tecrübesi olan varsa durumu benimle paylaşabilir mi? Teşekkürler...

Not: eşime ütüde kullanması için kurutma makinesinden çıkan damıtık suyu kullanmasını önerdim, en azından kireci daha az olur.

local://upfiles/840929/C7AE8C33266E40D7B3B2E4203C819153.jpg

Merhaba,

Bir kaç gündür kazanlı ütü bakıyorum nette ( incelemeler vs. ). Tefal 9360 var iki ablamda da. Memnun olduklarından bana da önermişlerdi ( şu anda piyasada 9461 modeli çıkmış ). Fiyat aralıkları Philips 9240 ile hemen hemen aynı. Şimdi akıllı ısı ayarı vs. olayı ve ütü için Philips markası önerilmesi aklımı çeldi. Ancak sizdeki problemi okuyunca biraz tereddütte kaldım. Sizin cihazla ilgili son durum nedir bilgi verebilir misiniz ? Arıza düzeltildi mi vs. ? Biraz daha araştırıp bir kaç güne kadar bir ütü alacağım da.

Teşekkürler

Durdurun dünyayı!!! İnecek var.

8587 Mesaj
9 Ağustos 2012; 6:42:42 

quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Merhaba,

Bir kaç gündür kazanlı ütü bakıyorum nette ( incelemeler vs. ). Tefal 9360 var iki ablamda da. Memnun olduklarından bana da önermişlerdi ( şu anda piyasada 9461 modeli çıkmış ). Fiyat aralıkları Philips 9240 ile hemen hemen aynı. Şimdi akıllı ısı ayarı vs. olayı ve ütü için Philips markası önerilmesi aklımı çeldi. Ancak sizdeki problemi okuyunca biraz tereddütte kaldım. Sizin cihazla ilgili son durum nedir bilgi verebilir misiniz ? Arıza düzeltildi mi vs. ? Biraz daha araştırıp bir kaç güne kadar bir ütü alacağım da.

Teşekkürler

Hocam utu sanirim durumu anlayip, korktu. O gunden beri bir sikinti yok. Belki diyorum; esim kirec bosaltma yapmayi ya unuttu ya da geciktirdi. Bir daha olursa kapip goturecegim ama o gunden beri hic kullanmadiysa 10-15 makine dolusu utu yapildi. Bir kotu durum olusursa kesin burada paylasirim.

729 Mesaj
9 Ağustos 2012; 11:38:39 

quote:

Hocam utu sanirim durumu anlayip, korktu. O gunden beri bir sikinti yok. Belki diyorum; esim kirec bosaltma yapmayi ya unuttu ya da geciktirdi. Bir daha olursa kapip goturecegim ama o gunden beri hic kullanmadiysa 10-15 makine dolusu utu yapildi. Bir kotu durum olusursa kesin burada paylasirim.

:)

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Ben ileriye dönük olarak ütü bakıyordum ( şu anda bekarım ama evlenirsem de kullanılacak türde ) ve en son iki modele + markaya kadar daraltabildim ( Tefal&Philips )seçimi.
Eğer bir sıkıntı vs. çıkmazsa Philips'in modelini satın alacağım büyük ihtimal. Tekrar paylaşımlarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

Ek olarak; kaliteli sayılacak bir ütü masam var vakti zamanında Esse'den satın aldığım. Ama büyük ihtimal kazanlı ütü bu ütü masasına sığmayacak. Aynı zamanda ütü masalarını da araştırıyorum.
Şu anda sizin kullandığınız ütü masası bu ütü ile beraber mi satın alındı ? Eğer öyleyse hangi marka vs. o konuda da bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler

729 Mesaj
9 Ağustos 2012; 16:45:27 

Bugün Philips 9240 model kazanlı ütüyü satın aldım. Sabahtan beri bayağı bir alışveriş merkezi vs. dolaştım ve en son Avcılar Torium içerisindeki Philips/Siemens bayisine girdim. Ellerinde bu model ve üst model 9520 vardı. Nakitte ne kadar olur diye sordum, 650 TL'ye 9240 modeli bırakırız dediler ( ki internette de uygun sayılan sitelerde 590 TL gibi rakamlar görüyordum. ). Üst model ellerinde stokta yoktu ve aradaki fiyat farkı da 100 TL gibi bir rakamdı. Para çekmeye gidip geldim, bilgisayarda indirimli rakam 610 TL çıktı dediler ki benim için sevindirici bir haber oldu. Yani internetteki fiyata satın almış oldum.

Direkt ütüyü ablama götürdüm test etmesi için ( ısrarla kazanlı ütü satın almam konusunda uyarıyordu beni ). Onda Tefal 9360 model ütü var kazanlı.
Bir kaç parça kırışık kumaş vs. ütüledi ve gayet iyi dedi.

Benim için zaten iyi olan olay hiç bir ayar gerektirmeden direkt takıp kullanmak oldu. Bazı modellere bakıyorum sanki nasa uzay üssü konsolu gibi envayi çeşit düğme ayar vs. kafa karıştırıcı :)

Bu haftasonunu çamaşırları ütülemeye ayırıyorum. Oda dolusu çamaşır var ütülenmeyi bekleyen. Bakalım nasıl üstesinden gelecek o zaman tam yorum yapabileceğim

144 Mesaj
27 Ağustos 2012; 11:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: smookeus

05.08.2012 pazar günü ankara forum avm media markt ten 699 TL Peşin fiyatına 10 taksit 3 ay taksit ertelemeli + Ütü masası hediyeli olarak aldım - gc6240/02
ütü masası güzel komple cihazı koyacak bir yeride var , askılıkları felanda var üzerine monte , normalde 100 TL ye zor alırsın öyle desek cihaz 599 tl ye geldi yani
eşim dün kullanmış harika birşey dedi umarım verdiğimiz paraya değer.

Not : Antares te fiyat fix 899 tl yanına hiç birşey vermiyorlar. Boşuna oraya bakmayın. ( teknosa, elektroworld )

Neredeyse 1 ay oldu eşim çok memnun. Toplu ütü pek yapmaz veya 3-4 güne yayarken şimdi 1 akşam giriyo çıkıyo :)) iyiki almışım.
Gömlekleri felanda ütü masasının askısına asıyo ordan alıp giyer oldum.

Galaxy Note II ( beyaz )
Guildwars 2 + WOW + D3 + TERA ONLİNE

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Ağustos 2012; 22:36:31 

Anneminki de öyle çok memnun

729 Mesaj
29 Ağustos 2012; 12:03:32 

quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Bugün Philips 9240 model kazanlı ütüyü satın aldım. Sabahtan beri bayağı bir alışveriş merkezi vs. dolaştım ve en son Avcılar Torium içerisindeki Philips/Siemens bayisine girdim. Ellerinde bu model ve üst model 9520 vardı. Nakitte ne kadar olur diye sordum, 650 TL'ye 9240 modeli bırakırız dediler ( ki internette de uygun sayılan sitelerde 590 TL gibi rakamlar görüyordum. ). Üst model ellerinde stokta yoktu ve aradaki fiyat farkı da 100 TL gibi bir rakamdı. Para çekmeye gidip geldim, bilgisayarda indirimli rakam 610 TL çıktı dediler ki benim için sevindirici bir haber oldu. Yani internetteki fiyata satın almış oldum.

Direkt ütüyü ablama götürdüm test etmesi için ( ısrarla kazanlı ütü satın almam konusunda uyarıyordu beni ). Onda Tefal 9360 model ütü var kazanlı.
Bir kaç parça kırışık kumaş vs. ütüledi ve gayet iyi dedi.

Benim için zaten iyi olan olay hiç bir ayar gerektirmeden direkt takıp kullanmak oldu. Bazı modellere bakıyorum sanki nasa uzay üssü konsolu gibi envayi çeşit düğme ayar vs. kafa karıştırıcı :)

Bu haftasonunu çamaşırları ütülemeye ayırıyorum. Oda dolusu çamaşır var ütülenmeyi bekleyen. Bakalım nasıl üstesinden gelecek o zaman tam yorum yapabileceğim

Ütüyü aldığım günün ertesinde Philips'e iade edip para iadesi talebinde bulundum maalesef.

Sanırım ütüden kaynaklı bir sorun vardı tam bilemiyorum ama buhar gücü vs. yok denecek kadar azdı. Ayrıca kazanda su olmasına ve ısınmış olmasına rağmen
buhar düğmesine ( hem üst hem alt ) basıldığında çıt sesi geliyor ama buhar gelmiyordu. Açıkcası hevesim kursağımda kaldı desem yeridir.

Çağrı merkezini aradım ve iki seçenek sundular. Ya tamir için ben servislerine göndereceğim veya elden teslim edeceğim ya da iade edilecek. Direkt
başka bir 9240 ile birebir değişim yapılmıyordu satın aldığım mağazada. Ben de servisle vs. uğraşmaktansa direkt ana merkeze iade ettim kargoyla.

30 gün içerisinde para iadesi yapıyoruz dediler ki 30 gün sonlarına doğru ancak olur diye de ayrıca belirtildi. Şu anda Tefal 9461 model kazanlı ütülere bakıyorum.
Fiyatı uygun bir teknoloji market vs. bulursam ( beğenmezsem direkt iade ya da değişim yapabilen ) oradan satın alacağım.

2523 Mesaj
29 Ağustos 2012; 18:09:14 

quote:

Değerli dostum ben o kadarını bilmiyorum, hanıma sormam lazım.

Ancak hatırladığım kadarıyla eşim bana bu ütüyle ütüleme süresinin bu özellikten dolayı kısaldığını söylemişti. Ütülenecek şeyleri artık ayırmadığını önüne ne geldiyse ütülediğini söyledi. Ancak dediğiniz gibi çalışma mantığına pek kafayı takmadım açıkçası.

Not: Hocam Tefal tabandan su damlatmıyor mu? Bizimkisi feci su damlatıyordu.

Not2: Hocam ütünün bu çalışma mantığını en iyisi Philips Müşteri Hizmetlerine danışın, en doğru ve tatmin edici cevabı onlar verir. Philips'in bir başka ürünü için telefon açmıştım, gayet tatminkar bir şekilde bilgilendirilmiştim. Selamlar.

ben de üşendim şimdi müşteri hizmetlerini arayıp sormaya...

bendeki tefali alalı 5 yılı geçti. 1 kere su damlattı, onda da en düşük sıcaklığı seçmişim. o yüzden...1 kere başıma geldi. halen canavar gibi çalışıyor.
ben şunu da merak ettim. bu ütüyle takım elbise falan ütülerken parlatma yapıyor mu? yoksa parlama yapmasın diye araya ıslak bez vs mi koyuyorsunuz?

ben tefalle ütülerken hiçbirşey koymuyorum ve hiçbir parlatma yapmıyor, ipek-yün karışımı takım elbiseler dahil...

773 Mesaj
12 Eylül 2012; 15:44:50 

quote:

Tefalin buhar kazanlı ütüleri rezalet. En pahalı modeli aldım 2 defa servise gitti hala iyi buhar çıkarmıyor...

2011 BMW X1 2.0xdrive, SONY VAIO F11S, Macbook Pro 13.3 2.4 ghz 2010, Macbook Air 13.3 1.7 ghz 2012, Thunderbolt Cinema Display 27", IPAD Mini 2 Retina 16 GB White, Iphone 5 White, Ipod Nano 6th gen., PS3 PAL 60GB, Canon EOS 550D, Kindle 4th, Traxxas Summit TQi, Samsung 46F8000

1805 Mesaj
3 Ekim 2012; 17:20:45 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ben de üşendim şimdi müşteri hizmetlerini arayıp sormaya...

bendeki tefali alalı 5 yılı geçti. 1 kere su damlattı, onda da en düşük sıcaklığı seçmişim. o yüzden...1 kere başıma geldi. halen canavar gibi çalışıyor.
ben şunu da merak ettim. bu ütüyle takım elbise falan ütülerken parlatma yapıyor mu? yoksa parlama yapmasın diye araya ıslak bez vs mi koyuyorsunuz?

ben tefalle ütülerken hiçbirşey koymuyorum ve hiçbir parlatma yapmıyor, ipek-yün karışımı takım elbiseler dahil...

Sizin şansınıza ütü arzalıymış, bizdeki 9240 Fin hamamı kıvamında buhar çıkartıyor.

Megane Sport Tourer Phase 2 Privilége 1.5 dCi 110 Hp (Kül Beji)
Sedona 321 24 Speed 12.3 kg 1 hp (human power) (Siyah)
flickr

2523 Mesaj
7 Ekim 2012; 1:32:51 

quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Tefalin buhar kazanlı ütüleri rezalet. En pahalı modeli aldım 2 defa servise gitti hala iyi buhar çıkarmıyor...

sizdeki arızalı çıktı diye bir markanın bir ürününün tamamına rezalet demek ne kadar mantıklı? bendeki de 2007den beri sorunsuz olarak çalışıyor. o sizin şanssızlığınız olmuş....ha tefalin de yapması gereken ürünü tamir etmek ya da değiştirmek olmalıydı, sizi mağdur etmemeliydi...

163 Mesaj
13 Kasım 2012; 16:47:13 

2 hafta önce aldım bu ütüyü. Teknosa markette fiyatı 899 TL idi, nette araştırdım ve enhesapliyiz.com'da 570 TL'e gördüm. Siparişimden 2 gün sonra evimdeydi (2 yıl garantili). Teknosa'dan birşey almadan önce kesinlikle fiyatını araştırın.. Aynı siteden buharlı temizlik makinesi de aldım 1 gün sonra evime ulaştı.
Ütüye gelince, kullanması çok zevkli. Kırışıklıkları normal buharlı ütülere göre daha kolay çıkarıyor. Kuru temizleyicilerdeki kazanlı ütüler gibi ufak bir sesi oluyor buhar basarken. Ütüyü masada kaldırmadan bıraksam da çok ısınmıyor, altındaki kumaşı yakmama garantisi var sonuçta.. 1.5 lt'lik su haznesi ile 10 gömlek 2 pantolon ütüledim 1.5 saatte.. Su değiştirmesi çok kolay. Kazanın önündeki plastik su haznesini ütü çalışırken dahi kolayca söküp çeşmeden doldurup yerine takıyorsunuz, bu kadar. Otomatik kireç sökme özelliği var. 10 ütülemede ya da 1 ayda kireç ışığı yanarmış. Işık yanınca altındaki kapağı gevşetip suyla beraber boşaltıp ışıklı düğmeye basarak resetliyoz. Hepsi bu. Ütünün sapında buhar tetiği var, işaret parmağı tarafında. Buna basarak buhar veriyor, sürekli vermiyor. Bu da çok iyi oluyor. Zaten 2 dk'da refleks oluyor. Sapın üstünde ise inatçı kırışıklıklara karşı daha güçlü bir buhar püskürtme düğmesi var. Su püskürtmüyor. O da olsa süper olurdu bence.. Kullanımı çok kolay şiddetle tavsiye ederim.

1805 Mesaj
13 Kasım 2012; 21:37:51 

quote:

Orijinalden alıntı: XAER0

2 hafta önce aldım bu ütüyü. Teknosa markette fiyatı 899 TL idi, nette araştırdım ve enhesapliyiz.com'da 570 TL'e gördüm. Siparişimden 2 gün sonra evimdeydi (2 yıl garantili). Teknosa'dan birşey almadan önce kesinlikle fiyatını araştırın.. Aynı siteden buharlı temizlik makinesi de aldım 1 gün sonra evime ulaştı.
Ütüye gelince, kullanması çok zevkli. Kırışıklıkları normal buharlı ütülere göre daha kolay çıkarıyor. Kuru temizleyicilerdeki kazanlı ütüler gibi ufak bir sesi oluyor buhar basarken. Ütüyü masada kaldırmadan bıraksam da çok ısınmıyor, altındaki kumaşı yakmama garantisi var sonuçta.. 1.5 lt'lik su haznesi ile 10 gömlek 2 pantolon ütüledim 1.5 saatte.. Su değiştirmesi çok kolay. Kazanın önündeki plastik su haznesini ütü çalışırken dahi kolayca söküp çeşmeden doldurup yerine takıyorsunuz, bu kadar. Otomatik kireç sökme özelliği var. 10 ütülemede ya da 1 ayda kireç ışığı yanarmış. Işık yanınca altındaki kapağı gevşetip suyla beraber boşaltıp ışıklı düğmeye basarak resetliyoz. Hepsi bu. Ütünün sapında buhar tetiği var, işaret parmağı tarafında. Buna basarak buhar veriyor, sürekli vermiyor. Bu da çok iyi oluyor. Zaten 2 dk'da refleks oluyor. Sapın üstünde ise inatçı kırışıklıklara karşı daha güçlü bir buhar püskürtme düğmesi var. Su püskürtmüyor. O da olsa süper olurdu bence.. Kullanımı çok kolay şiddetle tavsiye ederim.

9240 için çok iyi fiyat, güle güle kullanın, ben İstanbul Bilişimden 710 liraya almıştım.

flickr

56 Mesaj
3 Aralık 2012; 20:56:34 

bende 6 aydır 9240 kullanıyorum gömlekleri sinboyla ütülemek zorunda kalıyorum philipten muazzam kepaze bir ütü bence

TOSHİBA 46SV685

135 Mesaj
11 Aralık 2012; 21:09:16 

Bende bu ütüyü dün aldım. Daha önce bazı alışveriş merkezlerinde çeşitli kazanlı ütüler deneniştim. 50-60 gr buharı 3-4 barla veriyorlardı buhar grçten çok yoğun ve güçlü gözüküyordu.

Bu ütü tam bi fiyasko. Akıllı ütü, ısısını kumaşa göre ayarlıyor dediler. Alakası yok. Ütü sabit olarak en düşük sıcaklığa ayarlanmış. Philips araştırma yaptık, ütüde kırışıklıkları gideren sıcak ütü tabanı değil, ütü bıharıdır diye. Bunu nasıl bir çalışmayla bulmuşlar bilmiyorum. Ama bu tezi savunan ütünün buharı, en fazla soğukta ağzınızdan çıkan buhar kadar.

Kısacası pişman olmamak için kesinlikle uzak durun derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2012; 21:25:11 

quote:

Ziyaaaaaaaaaaaaaa

163 Mesaj
13 Aralık 2012; 14:58:29 

quote:

Orijinalden alıntı: sonerta

Bende bu ütüyü dün aldım. Daha önce bazı alışveriş merkezlerinde çeşitli kazanlı ütüler deneniştim. 50-60 gr buharı 3-4 barla veriyorlardı buhar grçten çok yoğun ve güçlü gözüküyordu.

Bu ütü tam bi fiyasko. Akıllı ütü, ısısını kumaşa göre ayarlıyor dediler. Alakası yok. Ütü sabit olarak en düşük sıcaklığa ayarlanmış. Philips araştırma yaptık, ütüde kırışıklıkları gideren sıcak ütü tabanı değil, ütü bıharıdır diye. Bunu nasıl bir çalışmayla bulmuşlar bilmiyorum. Ama bu tezi savunan ütünün buharı, en fazla soğukta ağzınızdan çıkan buhar kadar.

Hmm ilginç doğrusu. Ben siyah kumaş pantolonlarımı ütülerken ilk defa bu ütü ile buhardan kısa süreli olarak rengi değiştiğine şahit oldum. Önce ıslanmış gibi görünüyor sonra anında kuruyor. Eskisi normal buharlı idi. Belki sizinkinde sorun vardır bilmiyorum ama herhangi bir kırışıklık problemi hiç yaşamadım henüz.. Buharın derecesini ütü hesaplasın benim kafam rahat doğrusu :)

1805 Mesaj
13 Aralık 2012; 15:32:21 

quote:

Bozuktur o servise götürün

flickr

135 Mesaj
13 Aralık 2012; 22:51:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Bozuktur o servise götürün

Herhangi bir aletin bozuk olup olmadığını anlayacak kadar bu konuda bilgili olduğumu düşünüyorum.
Bu ürünler tanıtılırken, sürekli buhar özelliğinden bahsediliyor. Ben kesintisiz buhar deyince ara vermeden buhar gelmesini beklerim. Hadi onu geçtim 20 saniye aralıksız versin. Yok 10 saniye ancak buhar veriyor.

Ben piyasada 750 TL'ye satılan bir ütüden bahsediyorum. 200 TL'ye de kazanlı ütü var. Fiyat neredeyse 4 katı ama eziyetten başka birşeyi yok.
Ben ürünü iade etmeye çalışıyorum ama bin dereden su getiriyorlar. Bakalım sonuç ne olacak?

1805 Mesaj
13 Aralık 2012; 23:33:45 

quote:

Herhangi bir aletin bozuk olup olmadığını anlayacak kadar bu konuda bilgili olduğumu düşünüyorum.
Bu ürünler tanıtılırken, sürekli buhar özelliğinden bahsediliyor. Ben kesintisiz buhar deyince ara vermeden buhar gelmesini beklerim. Hadi onu geçtim 20 saniye aralıksız versin. Yok 10 saniye ancak buhar veriyor.

Ben piyasada 750 TL'ye satılan bir ütüden bahsediyorum. 200 TL'ye de kazanlı ütü var. Fiyat neredeyse 4 katı ama eziyetten başka birşeyi yok.
Ben ürünü iade etmeye çalışıyorum ama bin dereden su getiriyorlar. Bakalım sonuç ne olacak?

Bizdeki ütü mandala basılı iken sürekli kesintisiz buhar veriyor, basınç düşünce kazan tar tar garip bir ses çıkartıyor ve basıncı yükselterek buhar vermeye devam ediyor. Suyu bitirene kadarda devam ediyor. Aynı ütüden 9240 tan bahsediyorsak sizin anlattığınız durumun bizdeki ütüyle uzaktan yakından alaksı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 13 Aralık 2012; 23:39:23 >

135 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:45:56 

quote:

Bizdeki ütü mandala basılı iken sürekli kesintisiz buhar veriyor, basınç düşünce kazan tar tar garip bir ses çıkartıyor ve basıncı yükselterek buhar vermeye devam ediyor. Suyu bitirene kadarda devam ediyor. Aynı ütüden 9240 tan bahsediyorsak sizin anlattığınız durumun bizdeki ütüyle uzaktan yakından alaksı yok.

Hadi ya?

Mesela elini hiç çekmezsen su bitene kadar aralıksız buhar geldiğini görüyor musunuz?

1805 Mesaj
15 Aralık 2012; 0:37:05 

quote:

Hadi ya?

Mesela elini hiç çekmezsen su bitene kadar aralıksız buhar geldiğini görüyor musunuz?

Aynen öyle basılı tuttuğun sürece kesintisiz buhar püskürtüyor, tarıltı sesi çıkarttığı zaman hafif basınç düşüyor gibi oluyor ve hemen toparlıyor. Su biteceğine yakın fokurtu sesine benzer ses çıkartıyor bir süre sonra buharı kesiyor. Dikey buharla perde ütüledik, o zaman o şekilde kullandık ve performansı gayet iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 15 Aralık 2012; 0:39:56 >

163 Mesaj
17 Aralık 2012; 13:22:30 

quote:

Aynen öyle basılı tuttuğun sürece kesintisiz buhar püskürtüyor, tarıltı sesi çıkarttığı zaman hafif basınç düşüyor gibi oluyor ve hemen toparlıyor. Su biteceğine yakın fokurtu sesine benzer ses çıkartıyor bir süre sonra buharı kesiyor. Dikey buharla perde ütüledik, o zaman o şekilde kullandık ve performansı gayet iyiydi.

Hmm perde mantıklı görünüyor da bir elbiseye 20 sn niye buhar tutulabilir bilmiyom? Elinle elbiseyi düzeltemezsin sürekli buharda zaten. Ben mandala en fazla 5-6 sn basılı tutar çeker düzeltir tekrar basar ütülerim... Kuru temizleyiciler bile o kadar uzun süre basılı tutmaz.

1805 Mesaj
17 Aralık 2012; 13:39:07 

quote:

Orijinalden alıntı: XAER0

Hmm perde mantıklı görünüyor da bir elbiseye 20 sn niye buhar tutulabilir bilmiyom? Elinle elbiseyi düzeltemezsin sürekli buharda zaten. Ben mandala en fazla 5-6 sn basılı tutar çeker düzeltir tekrar basar ütülerim... Kuru temizleyiciler bile o kadar uzun süre basılı tutmaz.

Valla bende bilmiyorum

flickr

135 Mesaj
18 Ocak 2013; 17:53:18 

adamlara helal olsun, iade ettim parasını kesintisiz gönderdiler bugün. Gerçi 1 ay bekledim ama, başta böyle olacağını söylemişlerdi zaten...

63 Mesaj
8 Mayıs 2013; 9:30:24