Şimdi Ara

Dünyanın ilk telemetri sistemli kaykayı; Stealth Division Mach 1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dünyanın ilk telemetri sistemli kaykayı; Stealth Division Mach 1

Askeri sınıf takip teknolojileri geliştiren edgetrak ve kurucusu daha önce Formula 1 dünyasında kompozit gövdeler üzerine çalışmalar yapmış kaykay firması wefunk bir araya gelerek dünyanın ilk telemetri sistemli yarış kaykayını hazırladılar.

StealthDivision Mach1 olarak isimlendirile kaykay, hem tasarım özellikleri hem de üzerinde barındırdığı gelişmiş teknolojiler ile bu alanda bir ilki gerçekleştiriyor. Tamamiyle el yapımı olan kaykayın gövdesi, Formula 1 sınıfı karbon fiber kullanılan 7 katmanlı bir yapıdan oluşuyor. Maksimum sürüş kontrolü göz önüne alınarak tasarlanan kaykayda, tekerleklerin gövde ile bağlantısı için CNC kullanılarak hazırlanan 180mm kalınlığında alüminyum kompozit alaşım kullanılmış. Gövdenin üst kısmı iki ayrı yapıdan oluşuyor. İlk kısım ön ayağın daha hareket ettirileceği şekilde tasarlanırken, arka kısımda ise dünyanın en sert minerallerinden biri olan korundum kullanılmış. 

Kaykayın haberimize konu olmasını sağlayan asıl detay ise sahip olduğu telemetri sistemi. Ön kısma yerleştirilen GNARVIGATOR isimli kaykaylara özel dünyanın ilk ve tek telemetri aktif sürücü bigil sistemi, GPS, katı hal veri kaydı, Bluetooth ile kablosuz veri ve ses aktarımı, üç eksenli akselometreden oluşuyor. GPS pozisyonlama ve özel hata doğrulama algoritmasına sahip sistem ile izlemesi yapılan temel performans ölçümleri arasında hız, dur-kalk süreleri, yükseklik, dikey düşüş, ortalama hız, çabukluk ve G Kuvveti gibi detaylar bulunuyor.

Alex Luxat tarafından Almanya'da tasarlanan yaklaşık 1.3 Kg ağırlığındaki bu özel kaykay şu an prototip aşamasında olup 13 bin dolar civarında bir fiyat sahip. İlk çeyrekte yani Mart ayı sonuna kadar olan dönemde ön-siparişe sunulması beklenen Mach 1'in sevkiyatına ise ilkbahar ayları ile birlikte başlanması hedefleniyor. 

Dünyanın ilk telemetri sistemli kaykayı; Stealth Division Mach 1

• evet dh artık çocuklara yönelik bir site olma yolunda ilerliyor bilimsel,donanımsal haber istiyoruz gereksiz şeyler değil 13 bin dolarlık bir kaykayın bu forumda bir kişiyi bile ilgilendirdiğini sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier
    evet dh artık çocuklara yönelik bir site olma yolunda ilerliyor bilimsel,donanımsal haber istiyoruz gereksiz şeyler değil 13 bin dolarlık bir kaykayın bu forumda bir kişiyi bile ilgilendirdiğini sanmıyorum

Teknoloji çocuk yaşlı genç ayrımı yapmıyor sen niye yapıyorsun :)) 2011 yılında cep-tablet haberlerinden daral geldi zaten farklı haberler okuması çok zevkli oluyor !!! haberde mesela ''korundum'' isminde madenden bahsediyor ben bilmiyordum bu yaşıma kadar böyle birşey duymadım şimdi araştırdım öğrendim :)) bazen haber ayrıntıda gizli olabiliyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 2 Ocak 2012; 12:34:03 >
  • teknoloji her dalda takip edilir ve gayet de ilginç bir haber.. ilgin olmayan bir sporu çocuk oyuncağı olarak görmen yanlış, kaldı ki çocuk oyuncağı tanıtsalar ve böyle teknolojiye sahip olsa yine de dh bünyesine uygun, gelecek vaadeden bir haber olurdu..
  • kaykaylara cincır daki gibi bir şey yapsınlar da üstüne basınca fıtt diye kayıp gitmesin elektronik bir kontrol şeysi ayarlayın da bizde kayalım :D
  • kaykaya çocuklara yönelik diyen arkadaş, ben pileysteyşın oynarken "çocuk musun, kocaman adam oldun hala oyun oynuyorsun" diyen babama selam çakmış sanırım.
  • quote:

evet dh artık çocuklara yönelik bir site olma yolunda ilerliyor bilimsel,donanımsal haber istiyoruz gereksiz şeyler değil 13 bin dolarlık bir kaykayın bu forumda bir kişiyi bile ilgilendirdiğini sanmıyorum

Arkadas zamaninda kayamamis cocuk oyunu diyor :)
    Dh'de- turkiyenin en kaliteli teknolojik haber platformunda - boyle haberleri gormek isteyenler var.
    O kaykay nasil 1.3kg anlamdim valla.7katman,gps vs. helal olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzelmiş,ama 13 bin $ nedir abicim ...arabamı satıyorsun,maliyeti nedir..
  • quote:

Çocuklara yönelik demişsiniz fakat bu sporu yapan bir sürü tanıdığım var ve yaşlarıda 10 ile 35 yaşına kadar değişebiliyor. Sizin neden böyle dediğinizi anlayabiliyorum size kaykay denildiğinde 15 liralık Migrostan veya kırtasiyeden alınmış bir çocuk kaykayı geliyor aklınıza bunun sebebi de kaykayın Türkiyede gelişmemiş olmasıdır.http://vimeo.com/33220054 bu videoda kaykayın kayanlara göre ne kadar değerli olduğunu anlayacaksınız ve önyargınızın kalkacağını düşünüyorum. Bu arada bende bir kaykaycıyım.

• "İlk kısım ön ayağın daha hareket ettirileceği şekilde tasarlanırken, arka kısımda ise dünyanın en sert minerallerinden biri olan korundum kullanılmış."

Hamile kalmazsın merak etme.

Çünkü...

korundum

Korundum ne len

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 2 Ocak 2012; 14:54:12 >

• Doğru düşmesini biliyorsan her yaşta en sağlıklı spor kaykaydır, kask, dizçek, kolçak takımını tamamla, bulabilirsen gir piste, memnun kalmazsan gel öyle yaz. Yok kilom 100 ü aştı, benden geçti diyorsan o başka.
  • Tony Hawk da çocuk zaten
  • evet katılıyorum yok cocuk haberı yok su haberı demek olmuyor haberın ıcındekı detada gızlı oluyor bazen asıl onemlı olan sey korundum u bende ılk defa duyuyorum ve bende ogrendım ne oldugunu
  • quote:

2012'nin ilk kurbanı

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06
    Teknoloji çocuk yaşlı genç ayrımı yapmıyor sen niye yapıyorsun :)) 2011 yılında cep-tablet haberlerinden daral geldi zaten farklı haberler okuması çok zevkli oluyor !!! haberde mesela ''korundum'' isminde madenden bahsediyor ben bilmiyordum bu yaşıma kadar böyle birşey duymadım şimdi araştırdım öğrendim :)) bazen haber ayrıntıda gizli olabiliyor :D

2012'nin ilk katili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 2 Ocak 2012; 15:16:15 >

• 13.000 DOLARA KAÇ aç doyar bırakın kay kay olayını kayan kaysın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 2 Ocak 2012; 15:54:24 >
  • "arka kısımda ise dünyanın en sert minerallerinden biri olan korundum kullanılmış. "

Kullanan arkadaşlar umarım düşünce o sert noktaya denk gelmezler.
  • eğer 13000 dolara bunu alırsam harbidende kay kay olur :) şaka bir yana hep merak ettiğim heveslendiğim ama korktuğum bir spor bu kaykay
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

"İlk kısım ön ayağın daha hareket ettirileceği şekilde tasarlanırken, arka kısımda ise dünyanın en sert minerallerinden biri olan korundum kullanılmış."

Hamile kalmazsın merak etme.

Çünkü...

korundum

Korundum ne len

Hocam; Götit, Boksit, Amfibol gibi minerallerden hiç bahsetmemek lazım o zaman size

• quote:

Orijinalden alıntı: #Gakko_
    Hocam; Götit, Boksit, Amfibol gibi minerallerden hiç bahsetmemek lazım o zaman size
    Onlar ne be.

Şimdi onlara da bir şey uydururdum ama ceza yerim. Kalsın.

Dayanamayacağım. Ahhhhh...

- Alooo! Köfteci mi ?
    - Evet büyrüüün !
    - Abi bana 2 tane yarım ekmek ızgara köte yollarmısın ?
    - Tamam. Gönderiyorum.-
    - Abi yalnız eti iyi pişsin.
    - Tamamdır.
    - Bir de...
    - Evet ?
    - Amfibol olsun.
    - O ne leen.
    - Abi minerali yani.
    -

• Zenginin parası züğürtün çenesini yorarmış :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.