- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
7 kişilik otomobillerin vergisi + yakıtı vs... Öneri?
44 Cevap20104 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1151 Mesaj
1 Ocak 2012; 21:30:49 

Arkadaşlar 7 kişilik araçlardan (touran, zafira...vb.) düşünüyorum. Bunların vergisi yıllık mı ve ne kadar civarı? yakıtı falan nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 35-40 bin civarı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ΛVΛRΛDΛM

8186 Mesaj
1 Ocak 2012; 21:39:22 

Vergi olağan şekilde, motor hacmine göre alınıyor. Internet vergi dairesinden motor hacmine göre yıllık vergisini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca çok kişilik otomobil yerine minibüs (Hyundai Starex, H1, Renault Traffic, Mercedes Vito...) almak daha iyi bir seçim olabilir. En azından araç büyük ve rahat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 1 Ocak 2012; 21:39:57 >

...

1151 Mesaj
1 Ocak 2012; 22:26:43 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Vergi olağan şekilde, motor hacmine göre alınıyor. Internet vergi dairesinden motor hacmine göre yıllık vergisini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca çok kişilik otomobil yerine minibüs (Hyundai Starex, H1, Renault Traffic, Mercedes Vito...) almak daha iyi bir seçim olabilir. En azından araç büyük ve rahat olur.

teşekkür ederim yorum için... Alternatif olarak ben de city van düşünüyorum fakat onların da muayene yıllık oluyor bir de aynı konforu bulabilir miyiz acaba?

ΛVΛRΛDΛM

465 Mesaj
2 Ocak 2012; 18:40:57 

quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

Arkadaşlar 7 kişilik araçlardan (touran, zafira...vb.) düşünüyorum. Bunların vergisi yıllık mı ve ne kadar civarı? yakıtı falan nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 35-40 bin civarı...

Merhaba bende Toyota Verso 1.6 benzinli var vergisi yanlış hatırlamıyosam 690 küsür birşey.40 bine toyota versonun 2009*2011 arası Elegant paketini alabilrisiniz. Yakıtı ortalaöma 6.5 civarı

Afrika'ya ilaç gönderecektik ama üzerinde tok karnına yazıyordu.
Charles Bukowski

1151 Mesaj
2 Ocak 2012; 21:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: swat1000

Merhaba bende Toyota Verso 1.6 benzinli var vergisi yanlış hatırlamıyosam 690 küsür birşey.40 bine toyota versonun 2009*2011 arası Elegant paketini alabilrisiniz. Yakıtı ortalaöma 6.5 civarı

merhabalar :) peki memnun musunuz araçtan? bi de tüp takılsa nasıl olur koltukların kullanımı falan?

ΛVΛRΛDΛM

465 Mesaj
2 Ocak 2012; 21:02:52 

quote:

merhabalar :) peki memnun musunuz araçtan? bi de tüp takılsa nasıl olur koltukların kullanımı falan?

Evet,gayet memnunuz lpg yi tasvif etmem ama siz bilirsiziniz.

Charles Bukowski

4143 Mesaj
3 Ocak 2012; 9:05:25 

o sınıfın en az yakanı scenictir
örnek olarak
http://www.sahibinden.c...-arabasi-69208629/detay

Privilège

8423 Mesaj
3 Ocak 2012; 9:21:45 

ben olsam caravelle bakardım.

Intel i5 3570k + Xigmatek GAIA ★ MSI Z77A GD55 ★ Sapphire HD 7870 2GB GHZ Edition ★ GSkill Ripjaws 1600Mhz 8GB ★ Team Xtreem 120 SSD ★ High Power 700W 80+ Element ★ Corsair Carbide 400R ★ ACER S235HLABII

564 Mesaj
3 Ocak 2012; 9:40:04 

quote:

verso benzinli yakıt ortalama 6.5 ?????
BENZİN??
benim dizelde o değer değil ya nasıl oluyor ki bu?
dizeli yok diye verso tercih etmedim ben meğer benzinlisi dizelden iyiymiş!

|| gerçeğin nefesi eritir dağı.. yalancının ataşı eritmez yağı
Aracım :2012 Ford C-Max Tdci Tit.X+O.P. (Beyaz)

2943 Mesaj
3 Ocak 2012; 9:45:32 

Verso ya da C-max bakabilirsin.Versonun dizeli yok lpg ile düşünebilirsin C-max benzinli ve dizel her 2 alternatifide var.

2011 C3 HDi

564 Mesaj
3 Ocak 2012; 9:52:15 

quote:

katalog bilgisinde bile karma 6,8 çıkıyor sen buna en az 1 litre ekle (benzinli) bol bol çevre yolu yaparsan ki neredeyse şçdışı oluyor o zaman belkiiii 6,5 ortalama yaparsın ama ş.içi bol olacak diyorsan katalog 8,6 lt diyor sen buna 1-1,5 lt ekle
2000 motor dizeli var maaşallah o da birçok benzinli gibi ş.içi katalog 7,1 diyor yani 8 sen ona
bilemiyorum hangi sürüş tekniğiyle bu değerler ortaya çıkmış.
Dizel 1.6 olmalı alınacak bu sınıf bir araba
Soğuk motor kısa mesafe çok dur kalk bile 7 lt oluyor 1.6 dizel motorlarda ş.içi ortalama
Yanlış anlaşılmak istemem verso çok sevdiğim bir model toyota çok takdir ettiğim bir marka ancak benzin - dizel farkı bu kadar kısa değil hem yakıtta hem fiyatta.
Ben c-max yada grand c-max 1.6 dizel öneririm veya scenic
16.dizeli olmadıkça versoyu belli bir kesim dışında alan olacağını sanmıyorum (belli kesim=yakıtı çok dert etmeyen)

|| gerçeğin nefesi eritir dağı.. yalancının ataşı eritmez yağı
Aracım :2012 Ford C-Max Tdci Tit.X+O.P. (Beyaz)

8186 Mesaj
3 Ocak 2012; 10:46:23 

quote:

teşekkür ederim yorum için... Alternatif olarak ben de city van düşünüyorum fakat onların da muayene yıllık oluyor bir de aynı konforu bulabilir miyiz acaba?

Özellikle diz mesafesi fazla olacağından ve araç yüksek olduğundan daha rahat olacaktır ama motor hacmi büyük olduğundan biraz fazla yakar. Fazla yol yapmıyorsanız hesaplıdır, çünkü vergisi daha düşük olabiliyor. İstediğiniz ekonomi ise vergi, yakıt, bakım ve sigorta masraflarına göre maliyet hesabı yapmalısınız.

...

1151 Mesaj
3 Ocak 2012; 12:25:39 

quote:

Özellikle diz mesafesi fazla olacağından ve araç yüksek olduğundan daha rahat olacaktır ama motor hacmi büyük olduğundan biraz fazla yakar. Fazla yol yapmıyorsanız hesaplıdır, çünkü vergisi daha düşük olabiliyor. İstediğiniz ekonomi ise vergi, yakıt, bakım ve sigorta masraflarına göre maliyet hesabı yapmalısınız.

evet benim için ekonomi önemli fakat çok km yapan birisi değilim. transporterlerin vergisi, muayenesi vs. düşük olanı hangi modeli yani 5+1 mi yoksa koltuk sayısı daha fazla olanlar mı?

ΛVΛRΛDΛM

143 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:37:20 

c-max yada c4 picasso

8186 Mesaj
3 Ocak 2012; 13:45:28 

Hususi, yani minibüs (M1) olanların vergisi daha düşük ancak sigortası biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle kazasızlık indiriminiz varsa, araç sınıfı değiştiğinden o hakkı kaybediyorsunuz ama ciddi bir artış sayılmaz.
Minibüs Hyundai H1 öneririm, çift kapıdır ve oldukça rahattır. Ayrıca H1'in önceki kasası olan Starex de iyi bir seçim olabilir. Uzun şase, SVX CRDi motorlu bir Starex hem iyi kaçar, hem de az yakar. Bu araçların 100 km/deki ortalama yakıt tüketimi 10 litredir ki 1.6 benzinli otomobil kadar tüketir ama dizel ucuz olduğundan biraz daha uygun olur tabi. Renault Traffic, Mercedes Vito seçenekler arasında olabilir ancak onların motor hacmi biraz ufak olduğundan çekişi düşük, tüketimi fazla olabilir.

0

0

H1 çift kapı olduğundan daha kullanışlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 3 Ocak 2012; 13:53:48 >

...

1151 Mesaj
3 Ocak 2012; 17:07:18 

quote:

Hususi, yani minibüs (M1) olanların vergisi daha düşük ancak sigortası biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle kazasızlık indiriminiz varsa, araç sınıfı değiştiğinden o hakkı kaybediyorsunuz ama ciddi bir artış sayılmaz.
Minibüs Hyundai H1 öneririm, çift kapıdır ve oldukça rahattır. Ayrıca H1'in önceki kasası olan Starex de iyi bir seçim olabilir. Uzun şase, SVX CRDi motorlu bir Starex hem iyi kaçar, hem de az yakar. Bu araçların 100 km/deki ortalama yakıt tüketimi 10 litredir ki 1.6 benzinli otomobil kadar tüketir ama dizel ucuz olduğundan biraz daha uygun olur tabi. Renault Traffic, Mercedes Vito seçenekler arasında olabilir ancak onların motor hacmi biraz ufak olduğundan çekişi düşük, tüketimi fazla olabilir.

0

0

açıkçası şu anki aracım transit 100v kombi 2001 model, bundan önceki de transitti. 15 senedir transit kullanmaktan gına geldi :) şöyle sessiz konforlu geniş bi aile arabası olsun istiyorum. Starex de fena gibi gözükmüyor fakat 2. eli pek tutulmuyor mu şöyle bi netten göz attım da 20 bin lira bile zor yapıyo gibi yani kalitesinden falan şüphelendim açıkçası...
Bir de succe var o nasıl acaba?

ΛVΛRΛDΛM

8186 Mesaj
3 Ocak 2012; 17:30:12 

quote:

açıkçası şu anki aracım transit 100v kombi 2001 model, bundan önceki de transitti. 15 senedir transit kullanmaktan gına geldi :) şöyle sessiz konforlu geniş bi aile arabası olsun istiyorum. Starex de fena gibi gözükmüyor fakat 2. eli pek tutulmuyor mu şöyle bi netten göz attım da 20 bin lira bile zor yapıyo gibi yani kalitesinden falan şüphelendim açıkçası...
Bir de succe var o nasıl acaba?

Hocam emin ol Hyundai minibüsler Transit'ten de, Transporter'dan da iyi ve ekonomik. Bir kere Transit gibi çok yakmıyor ki VVV de çok yakar; Transporter gibi bakımı masraflı ve çok da arıza çıkartan araç değil. Forumdaki kullanıcı adı Ersin-C idi sanırım; o arkadaşta hem CRDi motorlu Starex, hem de Transporter var. Tarafsız bir yorum yapacaktır.

Starex'in fiyatlarının düşük olmasının nedeni VVV'ciler gibi fanatiklerin ve kulaktan dolma bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların kötülemelerinden kaynaklanıyor. Starex çok yakar diyorlar ama 1.9 motorlu Transporter çok daha fazla yakıyor (Starex 2500cc). Ucuz alacaksınız, ucuz satacaksınız. İkinci el alacağınız için bir zararınız olmayacak ve ikinci el satışı yavaş da değil. Piyasada çok Starex var.

SVX model Starex'lerde çift klima standartır ki bu başka hiçbir küçük minibüste yok. Ayrıca alüminyum alaşım çelik jant, gri tamponlarla daha güzel duruyor. Amortisörleri de diğer modellere oranla daha yumuşaktır. Starex'teki donanımın yarısı Transpoter veya başka minibüste yok. Bizim Starex'in kısa şase, TCi motorlu, 8+1; geçen sene 13.000 TL gibi bir fiyata almıştık. Klimalı, ABS'li, çift hava yastıklı, camlar elektrikli, TCi motor olmasına rağmen şehir içi 100km/10lt gibi bir tüketime sahip ama ben Ankara'nın ana yollarında cirit atıyoru. :) H1 ise Starex'in yeni modeli. Galiba Hyundai TR'de sıfır satışı yok şu an ama ikinci elde temiz bir tane bulmanız mümkün. H1 kullanmadığım için hakkında yorum yapamayacağım ancak kötülemelerden dolayı fiyat konusunda da Starex'le aynı kaderi paylaşıyor. Fiyatı sıfır alıp satanı üzüyor, ikinci al alanı sevindiriyor.

Succe gibi Çin malı araçlara yaklaşmayın, Hyundai'ın ikinci el fiyatları ve kalitesi yeterince cezbedici. Starex'le ilgili daha fazla sorunu olursa seve seve cevaplarım. Daha fazlası için Hyundai forumlarına da yazabilirsiniz. hyundaiclubtr.com benim de üye olduğum bir sitedir, diğerlerine göre daha hareketlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 3 Ocak 2012; 18:12:53 >

...

465 Mesaj
3 Ocak 2012; 18:02:37 

Hyundai Renault ford bırak al bi Verso rahatla şu an kapının önünde baka baka duruyorum

Charles Bukowski

8186 Mesaj
3 Ocak 2012; 18:08:36 

Verso tipsiz ve küçük bir araba. Büyük araca alışan için alması da, kullanması da zor olur.

...

465 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:31:17 

quote:

Verso tipsiz ve küçük bir araba. Büyük araca alışan için alması da, kullanması da zor olur.

Hiç güleceğim yoktu be kardesim sende varda mı biliyorsun 7.koltukları açsan bile kocaman bagaj kalıo ne biliosun allah aşkına yaww

Charles Bukowski

8186 Mesaj
3 Ocak 2012; 20:37:53 

Her şey bagaj değil. Minibüs en başta uzun ve biraz daha geniştir. Bahsettiğim esas büyüklük ise iç hacimden ziyade yüksekliktir. Dayım eski tırcıdır. Yüksek araç ve alçak araç kullanırken dikkat ederim, sürüşü değişir. Arabayla sokaklarda dönerken hep dıştan alır; tırcı alışkanlığı ama alçak olduğundan araçlara fazla yaklaşamaz, hızlı gidemez. Büyük şehirde yüksek aracın üstünlüğünü ise genellikle kontrolsüz kavşaklarda elde edilen üstün geçiş hakkı ile daha iyi anlıyorsunuz. SUV'ler bile önününüzden kaçıyor. Minibüs kullanmak için bu neden bile yeterlidir.
Verso'ya büyük diyorsunuz. Ön, orta ve arka koltuklardaki baş ve diz mesafesinden de bahsederseniz iyi olur. MPV'ler otomobillere oranla hafif yüksek olduğundan baş mesafesi genelde tatminkârdır ancak sıkışık koltuk düzeninden dolayı diz mesafesi yüzleri gülümsetmez.

Birkaç ileti önce sınıf değişeceği için trafik sigortanız artar demiştim ama önceki aracınız minibüsmüş zaten (Gerçi kamyonet geçer ama kazasızlık indirimi düşmez sanıyorum), kazasızlık indiriminiz varsa devam eder muhtemelen.

Orijinal minibübüs olarak H1 görmedim, incelemeden karar vermemek lazım ancak çift klimalı, diğerlerine oranla durumları iyi görünen, İç Anadolu bölgesindeki şu ilânlar dikkatimi çekti:
http://www.sahibinden.c...aturali-69504415/detay/
http://www.sahibinden.c...-starex-49651375/detay/
http://www.sahibinden.c...ll-full-60809251/detay/

Bursa'dan bir ilân daha bulmuştum, kaybettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 3 Ocak 2012; 22:04:32 >

...

1151 Mesaj
4 Ocak 2012; 0:14:38 

h1 de kafama yattı ama bana şöyle az kullanılmış km si düşük lazım... 5+1 de olsa olur... acelem yok şu an her yönlü araştırıyorum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BENL! -- 4 Ocak 2012; 0:16:27 >

ΛVΛRΛDΛM

4594 Mesaj
4 Ocak 2012; 0:53:47 

quote:

Her şey bagaj değil. Minibüs en başta uzun ve biraz daha geniştir. Bahsettiğim esas büyüklük ise iç hacimden ziyade yüksekliktir. Dayım eski tırcıdır. Yüksek araç ve alçak araç kullanırken dikkat ederim, sürüşü değişir. Arabayla sokaklarda dönerken hep dıştan alır; tırcı alışkanlığı ama alçak olduğundan araçlara fazla yaklaşamaz, hızlı gidemez. Büyük şehirde yüksek aracın üstünlüğünü ise genellikle kontrolsüz kavşaklarda elde edilen üstün geçiş hakkı ile daha iyi anlıyorsunuz. SUV'ler bile önününüzden kaçıyor. Minibüs kullanmak için bu neden bile yeterlidir.
Verso'ya büyük diyorsunuz. Ön, orta ve arka koltuklardaki baş ve diz mesafesinden de bahsederseniz iyi olur. MPV'ler otomobillere oranla hafif yüksek olduğundan baş mesafesi genelde tatminkârdır ancak sıkışık koltuk düzeninden dolayı diz mesafesi yüzleri gülümsetmez.

Birkaç ileti önce sınıf değişeceği için trafik sigortanız artar demiştim ama önceki aracınız minibüsmüş zaten (Gerçi kamyonet geçer ama kazasızlık indirimi düşmez sanıyorum), kazasızlık indiriminiz varsa devam eder muhtemelen.

Orijinal minibübüs olarak H1 görmedim, incelemeden karar vermemek lazım ancak çift klimalı, diğerlerine oranla durumları iyi görünen, İç Anadolu bölgesindeki şu ilânlar dikkatimi çekti:
http://www.sahibinden.c...aturali-69504415/detay/
http://www.sahibinden.c...-starex-49651375/detay/
http://www.sahibinden.c...ll-full-60809251/detay/

Bursa'dan bir ilân daha bulmuştum, kaybettim.

Bu nasil bir mantiktir benim aracim buyukse hizli giderim baska araclara istedigim gibi yaklasirim. Neden cunku aracim buyuk carpsamda bana bir sey olmaz o dusunsun.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

5631 Mesaj
4 Ocak 2012; 1:02:03 

quote:

http://resim.donanimhaber.com/m_55608811/tm.htm
Kolay gelsin,açtığım konuyu takip etmeni öneririm.Sona gelmek üzereyim :))

Bir kişi kıvırıyorsa o kimseye "kıvır kıvır" yazmayın.
"Yan çizme" yazın.
Kişileri aşağılayıcı, alaycı, küçümseyici mesaj kapsamına giriyormuş.

714 Mesaj
4 Ocak 2012; 1:22:10 

Hem 7 kişilik+dizel+cam tavan+otomatik+yetkili servis bakımlı
http://www.sahibinden.c...lik-deri-69680627/detay

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

651 Mesaj
4 Ocak 2012; 7:15:15 

Verso'nun vergisi normal oto gibi, bagajında fazladan 2 kucuk koltuk sunar. 3-5 yasinda 2cocuga ideal. Bu koltuklar aciksa ~30cm derinliginde bagaj kalir.

Karisik 8-10 lt benzin yakar ve hantaldir. 2009da degisen kasada motor 132bg olunca degisti belki. Lpg ye cok uyumludur.

2aydir verso ariyorum (2kucuk cocugum var) iyisi iyidir ama denk geldigim cogu verso sahibi DENGESIZDI. aracina hint inegine tapan gibisi cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 4 Ocak 2012; 7:48:03 >

572 Mesaj
4 Ocak 2012; 9:25:13 

caravelle, vito varken H1 ne arar yaaa :) ? getiriyo mu hala onu hyundai?

8186 Mesaj
4 Ocak 2012; 10:01:27 

Vito'ya laf yok ancak bu bütçeyle iyi bir Vito alınamaz. VVV ise sorundan başka bir şey değil.
H1'ler şu bağlantıda listeli:
http://www.sahibinden.c...=a766_asc&viewType=List

5+1'ler kamyonet olarak geçtiğinden vergisi ~1.100 TL oluyor, koltuklu olan minibüsler ise 6 yaşına kadar 576 TL, sonrası 380 TL. Vergi açısından Starex daha hesaplı görünüyor. KM'sine pek bakmadan, aracın temizliğine bakarak almak daha mantıklı olacaktır. Bazı araçlar devamlı uzun yolda kullanıldığından km'leri yüksek oluyor ancak şehir içinde kullanılanlarına oranla daha sağlıklı oluyorlar. Tabi gerçekten uzun yolda kullanılmış mı, emin olmak lazım. İkinci el istelerinde istediğin gibi bir model bulamazsanız, aceleniz de yoksa sahibinden.com ve araba.com'daki ilânları takibe alıp yeni alın ilân açıldıkça bakın. Bazıları araçlarını kullanmadıkları gibi satmıyorlar da. Yatmış araba da iyi değil ama sahil kenti olmazsa alırdım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 4 Ocak 2012; 10:08:44 >

...

2217 Mesaj
4 Ocak 2012; 12:50:41 

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

1151 Mesaj
5 Ocak 2012; 19:58:31 

quote:

Vito'ya laf yok ancak bu bütçeyle iyi bir Vito alınamaz. VVV ise sorundan başka bir şey değil.

5+1'ler kamyonet olarak geçtiğinden vergisi ~1.100 TL oluyor, koltuklu olan minibüsler ise 6 yaşına kadar 576 TL, sonrası 380 TL. Vergi açısından Starex daha hesaplı görünüyor. KM'sine pek bakmadan, aracın temizliğine bakarak almak daha mantıklı olacaktır. Bazı araçlar devamlı uzun yolda kullanıldığından km'leri yüksek oluyor ancak şehir içinde kullanılanlarına oranla daha sağlıklı oluyorlar. Tabi gerçekten uzun yolda kullanılmış mı, emin olmak lazım. İkinci el istelerinde istediğin gibi bir model bulamazsanız, aceleniz de yoksa sahibinden.com ve araba.com'daki ilânları takibe alıp yeni alın ilân açıldıkça bakın. Bazıları araçlarını kullanmadıkları gibi satmıyorlar da. Yatmış araba da iyi değil ama sahil kenti olmazsa alırdım ben.

h1 lerin proje ile minibüse çevrilmesi şu an kaça patlar acaba? bizim transitte 5+1 idi kamyonet olarak geçiyordu minibüse çevirtmiştik ama 10 sene önce...

ΛVΛRΛDΛM

8186 Mesaj
5 Ocak 2012; 20:00:33 

Birkaç sitede artık dönüşüm yapılmadığını okumuştum. Bazı ilânlarda hususi yazmışlar. Sanıyorum aldıkların da dönüşüm yapılmış.

...

1151 Mesaj
5 Ocak 2012; 20:22:11 

demek ondan hususiler baya pahalı...

ΛVΛRΛDΛM

1151 Mesaj
8 Ocak 2012; 21:43:34 

quote:

http://www.sahibinden.c...-hatasiz-61558209/detay

üstad bu araç bu fiyata alınır mı? bir de crdi ile bu çok farkeder mi?

ΛVΛRΛDΛM

1359 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:26:39 

20 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:58:31 

Grand Scenic öneririm

1584 Mesaj
8 Ocak 2012; 23:37:02 

Biraz tuzlu olacak ama Mazda 5 öneririm... En güzeli :)

111 Mesaj
14 Ocak 2012; 4:11:39 

quote:

...

Hyundai Türkiye web sitesinden bakıyorum, fiyat listesi ve Showroom bölümünde H-1 modeli yer almıyor ama Google'da aratarak H-1'le ilgili sitede şu linke rastladım:
http://www.hyundai.com....id=modeller&model_id=10

Yalnız buradan "Satın Al"a tıklayınca, fiyatı 0TL görünüyor. Benim buradan çıkardığım sonuç, Hyundai H-1 modeli artık Türkiye'ye getirilmiyor?

8186 Mesaj
14 Ocak 2012; 8:27:19 

quote:

http://www.sahibinden.c...-hatasiz-61558209/detay

üstad bu araç bu fiyata alınır mı? bir de crdi ile bu çok farkeder mi?

Bakmışken CRDi'lara bakın derim.

H1 artık getirilmiyor ne yazık ki. İkinci el sitelerinde gördüğüm kadarıyla orijinal minibüs olanları da getirilmemiş; hepsi panelvan (Eskiden kamyonet) olarak geçen yarı camlılar ya da sonradan açılanlardan. Orijinal minibüs şöyle bir şey:

0

...

1500 Mesaj
14 Ocak 2012; 10:20:17 

Citroen C4 Grand Picasso öneririm, ben gayet memnunum araçtan

Asus P5B Deluxe WiFi/AP || Core2 Quad Q6600 @3.6GHz || 4x1GB Team XTreem 800MHz @4-4-3-4 || MSI GTX560 Ti Twin Frozr || Samsung 2232BW || VelociRaptor 300 || Feel Hurricane AI03 || Thermaltake 750W Toughpower || Arctic Cooling Freezer 7 Pro || X-Fi Titanium + Z5500

7 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:07:11 

Bende aynı tür araçları araştırıyorum
favorim VW Multivan 1.9 yada renault espace ıv 1.9 dci
espace in vergisi yaklaşık 1000 multivanın 500 tl
tabi espace araba multivan kamyonet olarak geçiyor

10 Mesaj
5 Şubat 2012; 21:58:39 

Düşün bakalım bir yılda kaç kez 6-7 kişi bindiriyorsun? Tabii servis aracı olarak kullanmıyorsan... Eğer 6-7 kişi bindirirsen bu kadar kişinin bağajını nereye koyacaksın, ayrı bir konu. Sadece bir kaç kez bu amaçla kullanacağın aracın 6-7 koltuklarını bir yıl boyunca taşıyıp, fazladan yakıt harcatmanın anlamı var mı? Ne diyeyim, yine de hayırlı olsun sizlere. Önerim: Renault Grand Scienic 1.5 cdi, 5 kişilik.

1630 Mesaj
5 Şubat 2012; 22:04:30 

Caravelle akar konu minibüs ise.

6718 Mesaj
5 Şubat 2012; 22:32:32 

Madem bu konu açılmış yazıyorum..Biz iki aydır.konforlu ve devamlı 300 kg yük taşıyacak gerektiği zaman ailece yurt içi seyahat yapılacak araba arıyoruz...Önce Önce 105 lik dizel LİNEA en dolu modelinden başlayıp sonra COROLLA AVENSİS araştırıp sonra C MAX ve SCENİC araştırmaları sonucu son ve kesin FORD S MAX tercihi yaptık..Ancak evdeki hesap çarşıya uymuyor. Yıllık MTV 1850 Lira..Yeni modeller daha yüksek....Bir aydır ne maceralar yaşadık ? Burada özet olarak yazacağım..Şu an feci halde gribim...Bir kaç gün müsade....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 5 Şubat 2012; 22:35:02 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

5 Mesaj
23 Mayıs 2012; 11:50:50 

quote:

Bakmışken CRDi'lara bakın derim.

H1 artık getirilmiyor ne yazık ki. İkinci el sitelerinde gördüğüm kadarıyla orijinal minibüs olanları da getirilmemiş; hepsi panelvan (Eskiden kamyonet) olarak geçen yarı camlılar ya da sonradan açılanlardan. Orijinal minibüs şöyle bir şey:

0

Arkadaşım sen neyin kafasını yaşıyorsun? VW Hyundai'den çok yakar demişsin Vito'ya laf yok demişsin. Vito'nun yakıt tüketiminden haberin var mı? Vito çok kaliteli bir araç ama düşük yakıt tüketimi arayanların işi değil. Hyundai Transporter'dan az yakar demişsin hayatında kaç defa Transporter kullandın? VW sorundan başka bişey değil demişsin ben daha arabasını düzgün kullanıpta aşırı sorun yaşayan adam görmedim,2 tane Starex'imiz vardı servis için kullandığımız her hafta düzenli olarak servise uğrardık 3 kuruşa sattık Master aldıkta kurtulduk. 2 Airbag ABS kllimayı donanım sayıyorsunuz,açta bir bak Transporter'ın standart güvenlik donanımına... (ESP,ASR,EBC,ARP,EDL,BAS,FBS,Prefill,Hill Holder,Yağmur Fren desteği vs vs vs...) Hyundai H-1'i öneriyorsunuz insanlara yeni H-1 güzel ama satışı bile olmayan bir arabayı insanlara aldırıp onuda mı ellerinde patlatacaksınız? Biraz daha mantıklı ve düşünerek cevap yazın lütfen

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir...

23 Mesaj
24 Mayıs 2012; 21:11:02 

artık panelvanlar açtırılmıyo dostum eskidendi o

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » 7 kişilik otomobillerin vergisi + yakıtı vs... Öneri?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609