Şimdi Ara

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
6
Favori
85.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet android pro sudur apk dosyasıdır cpu ile oynayabilir siniz overclock yapmak isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahanemir

Evet android pro sudur apk dosyasıdır cpu ile oynayabilir siniz overclock yapmak isterseniz.

Merhaba,
    ROM değiştirmek istedim. Anasayfadaki CM7 romu kurdum. Ancak

"nand kernel open failed" uyarısı verdi.

İl sayfada ftd'nin anlattıgında 5-110-5 yapın diyor ancak ben 5 150 5 yaptım "http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951" bu adreste öyle yazmış. Bu yüzden olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sh0t

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donsun

Arkadaşlar yakın zamanda bir ROM yükledim(Leo King 2.3.6 ICS 4.0.4 Cyanogen 9_RC2 Bulletproof)stabil çalışıyor.paylaşmak istedim. android 4.0.4 cyanogenmodsürümü
    Romu incelemek isteyenler bakabilirler.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1725640
    yeni başlayan arkadaşlar için anlatıyorum
    ilk sayfadaki ftd arkadaşın anlatığı şekilde ilk 3 adımı yapın.
    4 adım recovery kuruyoruz.
    Partitisyon ayarlarını yapıyoruz
    5 boot
    180 system
    5 cache

aşağıda yer alan linkte yer alan recoveryde bu ayarlar yapılmış durumda olup değiştirmenize gerek yoktur.DAF yönetici olarak çalıştırıp kurun
    http://rapidgator.net/file/35741475/Raw_Recovery_5.0.2.6_5-180-5.zip.html (Kendi uploadım)
    5.adım
    temiz kurulum için recovery>>advanced >> Partition SD Card >> 1024M >> 256 M seçin
    recovery menüsüne geri geçin sırasıyla wipe data,wipe cache ve advanced basıp wipe dalvik yapın.
    6 Adım:ROM kurun
    ROM Kendi uploadımdır.http://rapidgator.net/file/35751172/Leo_King_v.2.3.6_ICS_4.0.4_CM9_RC2_BulletProof.zip.html
    Recovery ana ekranda "mounts and storage" ve "mount USB storage" seçip bilgisayarınıza bağlayın.
    Bilgisayarınız sdcard'ınızı görünce indirdiğiniz android rom .zip dosyasını sdcard içerisine kopyalayın.
    bitince telefondan "Unmount" seçip bilgisayardan ayırın.
    1.Recovery menünün en başına dönün(geri tuşuyla) ve install zip from sd işaretleyin
    2.choose zip from sdcard seçin ve daha önce sd karta attığınız romu işaretleyin

Sorunu çözdüm, romu internetten bozuk yüklemiş,2. defa yükledim.
    Rom çok güzel ama çok büyük bir sorunum var, KABLOSUZ AĞLARI GÖRMÜYOR.
    sendede aynı sorun var mı?

WiFi'de şunu farkettim, modemin dibine geldiğimde buluyor, uzakken görmüyor.

Ancak dün telefonun ekranını değiştirdim dokunmatik + ekran. Acaba değiştirirken WiFi'ye zarar verilmiş olabilir mi?

CM7 rom kurdum wireless ondada çalışmıyor, sanırım ekran değişirken bir sıkıntı oldu, yarın tekrar tamire götürcem.
  • Bu arada benim şöyle bir problemim daha var.
    Programları yükleyince telefon hafızası hemen doluyor. Sonra telefon ayarlarından bazı uygulamaları SD karta atıyorum (hepsini attırmıyor) SD karta attığım uygulamaların bir kısmı telefon hafızasında da biraz yer kaplıyor. Dolayısıyla o da hemen doluyor. Uygulamaları direk tamamını SD karta aktarmanın veya telefon ayarlarında SD karta aktarılamayan uygulamaların, SD karta aktarılması için program veya ayar varmıdır?
  • merhabalar benim hd2 de "HD2_NDT_MIUI_GINGER_2.3.7_DEVELOPMENT_V48.0_MAGLDR_Tytung_kernel" bu rom yuklu ve doğal olarak bütün işlemleri yapmış bulunmaktayım başka bir rom yüklemek istediğim zaman hangi işlemden başlamam gerekiyor yardımcı olur musunuz ? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdia

merhabalar benim hd2 de "HD2_NDT_MIUI_GINGER_2.3.7_DEVELOPMENT_V48.0_MAGLDR_Tytung_kernel" bu rom yuklu ve doğal olarak bütün işlemleri yapmış bulunmaktayım başka bir rom yüklemek istediğim zaman hangi işlemden başlamam gerekiyor yardımcı olur musunuz ? teşekkürler.

4. adımdan başlaman gerekiyor.
  • elinize sağlık hocam
  • Sanırım bende hd2 t.mobil alacağım.bulursam.

• quote:

Bu arada benim şöyle bir problemim daha var.
    Programları yükleyince telefon hafızası hemen doluyor. Sonra telefon ayarlarından bazı uygulamaları SD karta atıyorum (hepsini attırmıyor) SD karta attığım uygulamaların bir kısmı telefon hafızasında da biraz yer kaplıyor. Dolayısıyla o da hemen doluyor. Uygulamaları direk tamamını SD karta aktarmanın veya telefon ayarlarında SD karta aktarılamayan uygulamaların, SD karta aktarılması için program veya ayar varmıdır?

Bazı android rom sürümleri a2sd yapılmış olarak geliyor.onlarda gerek yok zaten ayarlar programlardan sd kartına taşımalısın.ana bellekte ise herzaman programa ait uzantı olucaktır.ama bu kb değerindedirki sistemi doldurman için 100 lerce program yüklemen lazım.A2sd Gui diye bir uygulama var onu çalıştırman gerekli.eğer telefonunda yüklü değilse android marketten yüklemelisin. kendi uploadım.a2sd donate http://rapidgator.net/file/38352762/a2sd103.zip.html

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu

http://freepicupload.com/view.php?filename=205shot_000002.png
    taşı ve tekrar oluştur yapınca telefonun kapanıp yeniden açılacak uzun sürebilir.ondan sonra açılışta zipaling açık olucak şekilde değiştir.
    ayrıca resim kalitesi hoşuna gitmiyorsa bu işi yapan resim çekme programları var onlarla iyi sonuç alabilirsin.kimse senin 5 mp kameranı ve lensini değiştiremez ama onu kötü işleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donsun -- 1 Eylül 2012; 18:33:11 >
  • quote:

quote:

Bazı android rom sürümleri a2sd yapılmış olarak geliyor.onlarda gerek yok zaten ayarlar programlardan sd kartına taşımalısın.ana bellekte ise herzaman programa ait uzantı olucaktır.ama bu kb değerindedirki sistemi doldurman için 100 lerce program yüklemen lazım.A2sd Gui diye bir uygulama var onu çalıştırman gerekli.eğer telefonunda yüklü değilse android marketten yüklemelisin. kendi uploadım.a2sd donate http://rapidgator.net/file/38352762/a2sd103.zip.html

taşı ve tekrar oluştur yapınca telefonun kapanıp yeniden açılacak uzun sürebilir.ondan sonra açılışta zipaling açık olucak şekilde değiştir.
    ayrıca resim kalitesi hoşuna gitmiyorsa bu işi yapan resim çekme programları var onlarla iyi sonuç alabilirsin.kimse senin 5 mp kameranı ve lensini değiştiremez ama onu kötü işleyebilir.

Merhaba a2sdgui programını yükledim açınca aşağıdaki hatayı verdi.
    Program çalıştırılamıyor.Sebepleri şunlar olabilir:
    1-Telefonunuz root değil
    2- a2sd scripti bulunamadı
    3- EXT partition yok
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba a2sdgui programını yükledim açınca aşağıdaki hatayı verdi.
    Program çalıştırılamıyor.Sebepleri şunlar olabilir:
    1-Telefonunuz root değil
    2- a2sd scripti bulunamadı
    3- EXT partition yok

telefonunda superuser varsa root olmuşsun demektir.istersen yeni bir rom yükle.hazır a2sd yapılmış olanlardan.bu roomlar bunu belirtmek için room ismine a2sd yazarlar(örneğin HyperDroid-CM7-v6.0.0[a2sd][CyanogenMod7 LEO 2.3.7] gibi)
  • deneyimli arkadaşlar, en hızlı ve stabil rom hangisidir? cevablayabilirmisiniz? özellikle ftd arkadasın cevabını merak ediyorum bir çok rom denemiş sanırım :)
    yeni htc hd2 aldım rom değiştiricem yardımlarınız için şimdeden teşekkürler.
    mümkünse sens siz versiyonlar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebegen -- 18 Eylül 2012; 20:54:58 >
  • hd2 mi satıyorum ilgilenenler pm den ulaşabilirhttp://forum.donanimhaber.com/m_66063305/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66063305
  • Merhabalar, HD2 cihazıma yeni Android 4.0.4 (NexusHD2-ICS-CM9-HWA-V2.7) yükledim. Fakat wifi bağlantısında sorun var. Wifi modem buluyor fakat bir türlü bağlanamıyor. Wifix manager gibi programları yükleyerek denememe rağman sorun devam ediyor. Bu sorunla karşılaşmış veya çözümü bilen arkadaş varsa yardımlarını rica ediyorum...
  • Bugün energy rom kurdum arkadaşlar yalnız biraz kasma var gibi. Ayrıca telefonu kapatınca açılma sürsi çok uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kckfrk

Bugün energy rom kurdum arkadaşlar yalnız biraz kasma var gibi. Ayrıca telefonu kapatınca açılma sürsi çok uzun.

hangi romu kurdun

• quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

quote:

Orijinalden alıntı: kckfrk

Bugün energy rom kurdum arkadaşlar yalnız biraz kasma var gibi. Ayrıca telefonu kapatınca açılma sürsi çok uzun.

hangi romu kurdun

Ilk sayfada ftd nin paylastigi romu kurdum. Acilistaki agirlik duzeldi.

• arkadaşlar merhaba,

hd2 yi ikinci el aldım. yaklaşık 1.5 senedir sorunsuz kullanmaktayım. cihaza androidi ilk sahibi kurduğu için kurulum hakkında hiç bir bilgim yok.

ics 4 kurmak istiyorum ancak hem nasıl yapacağımı bilmiyorum hem de cihazımla uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Özellikler

Nand kurulum dediğinizden yapılmış.
    Android sürümü 2.3.4
    Çekirdek sürümü 2.6.32.15_tytung_r10-gbdfeaac
    tytung@ubuntu #72
    Mem info (avail/total) 213 MB / 411 MB
    Mod version CyanogenMod-7-05182011-NIGHTLY-Desire[TyphooN_v3.3.0-MAGLDR]

yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3phisto

arkadaşlar merhaba,

hd2 yi ikinci el aldım. yaklaşık 1.5 senedir sorunsuz kullanmaktayım. cihaza androidi ilk sahibi kurduğu için kurulum hakkında hiç bir bilgim yok.

ics 4 kurmak istiyorum ancak hem nasıl yapacağımı bilmiyorum hem de cihazımla uyumlu olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Özellikler

Nand kurulum dediğinizden yapılmış.
    Android sürümü 2.3.4
    Çekirdek sürümü 2.6.32.15_tytung_r10-gbdfeaac
    tytung@ubuntu #72
    Mem info (avail/total) 213 MB / 411 MB
    Mod version CyanogenMod-7-05182011-NIGHTLY-Desire[TyphooN_v3.3.0-MAGLDR]

yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar kusura bakmayın, aynı şeyleri on kere sormuş gibi oluyoruz ama hiç rom kurmadığım için kafam çok karıştı.

energy rom, sense rom, üstüne de kernel :)) amma karışık işlermiş.
  • ilk sayfada anlatilan 4. ve 6. adimi yapacaksin sadece önce romu indir hafiza kartina at ve anlatilanlari yap ( kurulum yaparken indirdigin romu cihaza atarken sorunlar olabiliyor o yüzden kurulum yapmadan romu hafiza kartina atmani söyledim )

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.