Şimdi Ara

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
6
Favori
85.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir sorun gözükmuyor yükleme işleminde kurulum bitince direk android acılacak kurdugun rom cihaza yukleniyor hafiza kartını degiştirsende bir sorun olmaz
  • SELAM ARKDASLAR HTC HD2'NIN 2. EL PIYASASI NEDIR ACABA K.V.K GARANTILI
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenk_139

quote:

Orijinalden alıntı: ftd

quote:

ftd ustad bir konuda daha bilginizi almak isterim :)
    yukleyecefimiz rom surumu ile tel rom surumu ayni olmali diye bir kural var midir? yani rom surumu 1024, tel rom surumu 512 ise hatali islem yaparmiyiz ve bu islem sonucunda ana kartin mi degismesi gerekir.

eger boyle bir kural varsa tsl rom surumunu ve yukleyecegimiz rom surumunu nereden kontrol edebiliriz.

saygilar

evet doğru sürümü yüklemek çok önemli. Artık birçok romu yüklerken seçim menüsünden yapabiliyoruz. yanlış rom yüklersen telefon açılmaz, ama kart yanacak diye birşey yok. doğru romu kurarsın sorun hallolur. 1024mb olan tmobiled telefonlardır. Eu dediğimiz de yani türkiyede satılanlar 512mb.

Bu arada sensation xe için resml ics güncellemesi sense 3.6 çıktı. Çok yakında bizim cihazlarda da görebileceğiz :)

üstad acil yardım lütfen, bütün dediğin adımları tek tek yaptım, 5. adımda;

recovery açılınca advanced >> Partition SD Card >> 1024M >> 64M seç
    temiz kurulum için aşağıdaki adımı da izleyin
    sonra tekrar ana recovery menüsüne geçip sırasıyla wipe data,wipe cache ve advanced basıp wipe dalvik işaretleyin

ayarlarınıda yaptım sonrasın 8.2.12 energy adlı rom un zip dosyasını direk olarak kart okuyucu ile sd kartın içine attım , sonrasında kurulama başlarken bir soru sordu, 1- t -mobile (nand) 2- eu(sdext) , gibi birşeyler yazdı yes dersen 1 i seçmiş olursun no dersen 2 yi seçmiş olursun diyordu galiba, ben burada 2 yi yani eu yu seçtim şimdi yüklüor ve ekranda "install rom on EU Model" yaklaşık 10 dk gibi birşey yazıyor benim yüklediğim rom nand rom değil mi (yani direk android açılmayacak mı) birde rom u yüklediğim sd kartı değil de başka sd kartı kullansam sorun yaratır mı yani rom u sd karttan mı çalıştıracak acaba yanıtlayabilirsen sevinirim iyi geceler

Sense romaların kurulumu uzun sürüyor. 10-15dk. Birçok rom ext3 partition kullanıyor. Bunun sebebi de nand hafızanın yetmemesidir. Romun bir bölümü ext3 kuruyor o da sdkartta. Yani kartı kurulum yaptıktan sonra çıkarırsan tel açılmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ftd ustad bir konuda daha bilginizi almak isterim :)
    yukleyecefimiz rom surumu ile tel rom surumu ayni olmali diye bir kural var midir? yani rom surumu 1024, tel rom surumu 512 ise hatali islem yaparmiyiz ve bu islem sonucunda ana kartin mi degismesi gerekir.

eger boyle bir kural varsa tsl rom surumunu ve yukleyecegimiz rom surumunu nereden kontrol edebiliriz.

saygilar

evet doğru sürümü yüklemek çok önemli. Artık birçok romu yüklerken seçim menüsünden yapabiliyoruz. yanlış rom yüklersen telefon açılmaz, ama kart yanacak diye birşey yok. doğru romu kurarsın sorun hallolur. 1024mb olan tmobiled telefonlardır. Eu dediğimiz de yani türkiyede satılanlar 512mb.

Bu arada sensation xe için resml ics güncellemesi sense 3.6 çıktı. Çok yakında bizim cihazlarda da görebileceğiz :)

üstad acil yardım lütfen, bütün dediğin adımları tek tek yaptım, 5. adımda;

recovery açılınca advanced >> Partition SD Card >> 1024M >> 64M seç
    temiz kurulum için aşağıdaki adımı da izleyin
    sonra tekrar ana recovery menüsüne geçip sırasıyla wipe data,wipe cache ve advanced basıp wipe dalvik işaretleyin

ayarlarınıda yaptım sonrasın 8.2.12 energy adlı rom un zip dosyasını direk olarak kart okuyucu ile sd kartın içine attım , sonrasında kurulama başlarken bir soru sordu, 1- t -mobile (nand) 2- eu(sdext) , gibi birşeyler yazdı yes dersen 1 i seçmiş olursun no dersen 2 yi seçmiş olursun diyordu galiba, ben burada 2 yi yani eu yu seçtim şimdi yüklüor ve ekranda "install rom on EU Model" yaklaşık 10 dk gibi birşey yazıyor benim yüklediğim rom nand rom değil mi (yani direk android açılmayacak mı) birde rom u yüklediğim sd kartı değil de başka sd kartı kullansam sorun yaratır mı yani rom u sd karttan mı çalıştıracak acaba yanıtlayabilirsen sevinirim iyi geceler

Sense romaların kurulumu uzun sürüyor. 10-15dk. Birçok rom ext3 partition kullanıyor. Bunun sebebi de nand hafızanın yetmemesidir. Romun bir bölümü ext3 kuruyor o da sdkartta. Yani kartı kurulum yaptıktan sonra çıkarırsan tel açılmaz.

ftd üstad teşekkürler, sayende android energy rom kurmayı becerebildim, android in tadına yeni varabildim :), tel biraz geç açılıyor bahsettiğin ayarları yapmama rağmen nasıl çözebilirim ve menü geçişleri biraz yavaş onun için OCD ve diğer ayarları yaptım ama pek değişmedi,

ve gelelim yazdığın cevap beniz biraz sıkıntıya soktu benim şimdi sd karta gereksinimim kalmaması için ne yapmam gerekiyor :( çünkü daha büyük boyutlu bir sd karta geçecem şimdi ona mı kurmam gerekiyor tekrar rom u, yada şöyle bir şey yapsam olur mu?

sd kartın içindeki tüm dosyları kesip tel in dahilini hafızasına atabiliyormuyuz, yada kurulum için yeni sd kartın içine atsam ve o kartı tel e taksam olurmu :)

ve birşey daha sd kart boyutu 2 gb tı kurulumdan sonra 830 mb oldu bu nedendir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekpe_babam -- 10 Mart 2012; 11:24:28 >

• yeni alacağın sdkartta 5.adımdan itibaren kurulum yapman lazım. 2gb kartın 1gb ext3'e ayırıyor bu yüzde 1gb göremiyorsun. yani yeni kartta doğrudan kopyalama yapamazsın.
    sd kart seçiminde dikkat et. mümkünse 8gb al ve class 6 ve üzeri olmasına dikkat et. sdkart class nekadar yüksekse romun okadar hızlı çalışır. Ben class 6 16GB kullanıyorum ama class 10 daha iyi olurdu
  • @cenk_139 2 gb lik bir karttan 8 gb lik bir karta geçmek istiyorsan partition magic tarzi bir program kullanmak işini çözebilir. 2gblik karttaki ext3 partitioni 8 gblik karta oluşturman ve kopyalaman isini cozer ama kasmadan temiz kurulum yapan en kolayi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan245

@cenk_139 2 gb lik bir karttan 8 gb lik bir karta geçmek istiyorsan partition magic tarzi bir program kullanmak işini çözebilir. 2gblik karttaki ext3 partitioni 8 gblik karta oluşturman ve kopyalaman isini cozer ama kasmadan temiz kurulum yapan en kolayi :)

teşekkürler ilginiz için öyle yapacağım bende class 10 alacağım hızlıal da indirimde gelince yeniden 5. adımdan itibaren tekrar yapıcam şimdiki soru acaba ftd üstadın denediği 9.3.2012 tarihli rom u mu yüklesem acaba? işi çözdük artık rom deniyorum :) şaka bir yana yardımlarınız için çok teşekkür ederim acaba android uydulaması için önerebileceğiniz güzel bir site var mı?

peki yüklediğim uygulamalar sd karta kurulur ve yaklaşık 1 gb lık partiton bölümünün içinde depolanır sanırım değil mi? dolayısı ile yeni sd kart ile romları kursam daha iyi olur boşuna yüklememiş olurum,

bir de 3g kapama programı? nereden bulabilirim hep wm çıkıyo nette, ve şarj olayı biraz kısaldı süresi, google play den hangi uygulamayı yüklersem sizce çözerim bu durumu?

• Yeni bir uygulama ile karşınızdayım arkadaşlar. app2sd lerin en iyi çalışanını anlatacağım, miui romda kullanıyordum, bu romda da çalışıyor. ( başka romlar ile denemedim, denediklerim benim önerdiğim ndt miui rom ve en son ftd nin önerdiği romdur. Tahminimlerime göre diğer romlarda sorunsuz çalışır.)

öncelikle yapmanız gerekenler ext4 part oluşturun ve bu ext partları oluştururken kesinlikle primary olarak seçin. Aksi taktirde benim denemelerimde ext partı görmedi telefon. 1gb ext part oluşturmanız yeterlidir.
    yapmanız gerekenler;

1. temiz kurulum ile istediğiniz romu kurun.

2. romun kurulumu bittikten sonra recovery moddan çıkmadan aynı şekilde install from sd card seçeneğinden A2SDkiller kurun.

3. restart edin. telefon açılsın rom ilk kurulumu tamamlasın. bu aşamada telefon açıldıktan sonra hiç birşey yüklemeyin. ayarlarınızı yapın.

4. tekrar reset atarak recovery moda girin. ve install from sd card adımlarından Data2Sd kurun. kurulum tamamlanınca reset atın.

5. reset attıktan sonra ayarlardan depolama kısmına bakınca yapmış olduğunuz ext part kadar artış görüyorsanız işlem başarıyla gerçekleşmiştir.

Saygılar
    Donnie.Brasco

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donnie.Brasco -- 11 Mart 2012; 14:00:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Donnie.Brasco

eline sağlık, daha fazla boş yer ihtiyacı olanlar için birebir
  • @ftd, HTC One Serisi için ne düşünüyorsun?

One X'in 4.7' olması fazla gibi geldi bana ama, diğer işlemci vb. özellikleri çok iyi. Bunun yanında gömülü batarya ve SD Card yuvasının olmaması da şaşırtıcı oldu. One S'in ekranını , One X'in diğer özelliklerini birleştirseler çok kullanışlı ve iyi bir telefon üreteceklerdi sanki. Senin yorumun neler ?
  • Dorimanx, cm7, miui rom kullananlar için Dorimanx 5.6 kerneli çıkarttı arkadaşlar.
    KERNEL
  • bu kernel nedir ne işe yarıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: chirkinordek

@ftd, HTC One Serisi için ne düşünüyorsun?

One X'in 4.7' olması fazla gibi geldi bana ama, diğer işlemci vb. özellikleri çok iyi. Bunun yanında gömülü batarya ve SD Card yuvasının olmaması da şaşırtıcı oldu. One S'in ekranını , One X'in diğer özelliklerini birleştirseler çok kullanışlı ve iyi bir telefon üreteceklerdi sanki. Senin yorumun neler ?

htc one x ile nihayet hd2'nin yerini alacak telefon çıkardı, 4.7" çok büyük değil, görüntüsü de çok şık olmuş , özellikle beyaz olanı, işlemci açısından da çok iyi sense hiç kasmadan çalışacak demek :)
    kamera olayı da çok güzel, video çekim yaparken foto çekmek bazen gerekli oluyor. Bir de arka arkaya birçok foto çekmesi de güzel, böylece en iyi pozu yakalayabiliyorsun. Çok ince olması ve güçlü bir batarya da diğer hoşuma giden yönü. Türkiye'ye nisanda gelecek diyorlar ama sanırım s modeli olacak. Çift çekirdekli almam one x'i beklerim :)

@adorer kernel bir çeşit tel için driver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftd -- 11 Mart 2012; 22:39:20 >

• Tam emin degilim ama bataryanin gomulu olmasi nasil sence? Ben iki yili askin htc hd2 kullaniyorum, bataryami hic degistirmedim. Ama yedek batarya kullanan cok insan var. Bu durumda yedek batarya yerine, sarj aleti tasinacak (:

Dahili hafiza da her ne kadar onemli olsada, 26 gb kimisine gore az kimisine gore fazla olacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan245

Dorimanx, cm7, miui rom kullananlar için Dorimanx 5.6 kerneli çıkarttı arkadaşlar.
    KERNEL

Gün geçmiyorki yeni bir kernel çıkmasın. Dorimanx kernel 5.7 çıkarttı link aynıdır.
  • nihayet sense 4 çalışmaları başladı, şu an kernel problemleri var ama birkaç güne betalarını göreceğiz.
  • ARkadaşlar benimki şuan ingilizca bu androidi yüklersem türkçe olurmu acaba,telefonumu ne yaptıysam türkçe yapamadım nasıl türkçe yapabilirm yardım lütfen???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dt_Mustafa

ARkadaşlar benimki şuan ingilizca bu androidi yüklersem türkçe olurmu acaba,telefonumu ne yaptıysam türkçe yapamadım nasıl türkçe yapabilirm yardım lütfen???

Anladığım kadarıyla telefonun şuan WM(Windows Mobile ) htc nin kendi sitesinden indirecegin türkçe rom ile güncelleştirerek ( task 29 'dan sonra ) türkçe yapabilirsin..

Androide geçersende birçok romda türkçe dil mevcut . yani türkçe olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sys-Rq

quote:

ARkadaşlar benimki şuan ingilizca bu androidi yüklersem türkçe olurmu acaba,telefonumu ne yaptıysam türkçe yapamadım nasıl türkçe yapabilirm yardım lütfen???

Anladığım kadarıyla telefonun şuan WM(Windows Mobile ) htc nin kendi sitesinden indirecegin türkçe rom ile güncelleştirerek ( task 29 'dan sonra ) türkçe yapabilirsin..

hocam işte kendi sitesinden bulamadım onu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sys-Rq

quote:

hocam işte kendi sitesinden bulamadım onu

ilk sayfadaki adımlar takip ederek istediğiniz roma geçiş yapın, türkçe desteği mevcut.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.