Şimdi Ara

Suskunlar (2012) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.174
Cevap
16
Favori
134.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizinin konusu evet güzel ama sonrası malum.
    Şimdi bu suskunlar 4 kişiden intikam alıcaklar ama bu 4 kişiyi yakalamak öyle zor olucaki başlarındaki adamı bi türlü yakalayamayacaklar. çünki o ölürse dizi biter.
    bundan dolayida sakız gibi uzatacaklar.

devreye Aşk sokacaklar , Ecevit'in gönlü zaten asu (ahuda adı her neyse) ecevitin sevilisi ile arası açılacak vs vs.

Eğer tek sezonluk dizi olucaksa bence harika bir dizi olur. ama yok 3-5 sezona yayarlarsa cidden kabak tadı verir şimdiden söylim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjanahmet

Yok çalıntıymış yok bilmem neymiş.Yapımcılar bizim millete ne yapsa yaranamazlar.

Özgün bir şeyler yapsınlar o zaman yaranırlar. Çalıp çırpmak adet olmuş bu ülkede.
  • ecevit in kız arkadaşıni oynayan, aslı enverden çok daha iyi oyuncu
  • Çocukluk ve büyüklük hallerini birisi koyabilir mi buraya? Ecevitin çocukluğunu biliyoruz, sarınında küçüklüğünü biliyoruz, diğer ikisinin küçüklüğü hangi çocuk oluyor? Birde bunlar 4 kişi değil miydi? Dizinin adı suskunl4r zaten, ama 3 kişi kaldılar. Herhalde flashbackler çok olacak.
  • 2012de de aynı olayların olması...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbar

quote:

Yok çalıntıymış yok bilmem neymiş.Yapımcılar bizim millete ne yapsa yaranamazlar.

Özgün bir şeyler yapsınlar o zaman yaranırlar. Çalıp çırpmak adet olmuş bu ülkede.

Usta herkes bunu diyor da kimse elini taşın altına koyup özgün birşey ortaya çıkarmıyor. E birileri cesaret edene kadar böyle şeyler olmaya devam edecek. O yüzden diziyi değil, özgün dizi çekmeyenleri eleştirmek daha mantıklı olur senin için.

Çakma kısmına gelince ''çakma'' olduğunu sanmıyorum. Evet dizi Sleepers dan esinlenmiş fakat Sleepers filmi de özgün bir film değil. O da kitaptan uyarlama. Sonuç olarak konuyu ''çakmaları'' önemli değil, belirli konuyla fark yaratıp yaratamayacağı söz konusu. Ki yaratıyor gibi durdu ilk bölümde. Önümüzdeki bölümlere bakıcaz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Çocukluk ve büyüklük hallerini birisi koyabilir mi buraya? Ecevitin çocukluğunu biliyoruz, sarınında küçüklüğünü biliyoruz, diğer ikisinin küçüklüğü hangi çocuk oluyor? Birde bunlar 4 kişi değil miydi? Dizinin adı suskunl4r zaten, ama 3 kişi kaldılar. Herhalde flashbackler çok olacak.

diğerlerimizin yaşaması için birimizin ölmesi gerekiyormuş.. diyor
  • Bu arada ekşide ki sleepers başlıklı konudaki bir entry çok hoşuma gitti.

quote:

bu filmi kime söylesem izlemedim ama o kadar iyiyse izlerim tepkisini alıyordum, maaşallah suskunlar dizisi çıkınca internetteki tüm türk kardeşlerimiz filmi izlemiş ve diziye laf atıyorlar çakma diye. helal olsun lan valla, ekşi'de bile 3 sayfa olan filmden bahsediyoruz.

Cidden böyle, daha düne kadar böyle bir film olduğunu bile bilmeyen insanlar ondan bundan duyup ''çakma bu yaaa, sleepers filmi bu, vurun bunu'' diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 4 Mart 2012; 1:37:25 >
  • Cakma makma konuyu bu sekilde aktarabilmekte cok onemlidir diziye pislik atmak sacma kacak yelleride cikmaydi kimse birsey demedi AMA gercekten kaliteli olunca taslaniyor Ben 2 Dizi izliyordum cok seciciyim AMA bunuda ekledim helal olsun.
  • bu tutarsa seneye starda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

quote:

Usta herkes bunu diyor da kimse elini taşın altına koyup özgün birşey ortaya çıkarmıyor. E birileri cesaret edene kadar böyle şeyler olmaya devam edecek. O yüzden diziyi değil, özgün dizi çekmeyenleri eleştirmek daha mantıklı olur senin için.

Çakma kısmına gelince ''çakma'' olduğunu sanmıyorum. Evet dizi Sleepers dan esinlenmiş fakat Sleepers filmi de özgün bir film değil. O da kitaptan uyarlama. Sonuç olarak konuyu ''çakmaları'' önemli değil, belirli konuyla fark yaratıp yaratamayacağı söz konusu. Ki yaratıyor gibi durdu ilk bölümde. Önümüzdeki bölümlere bakıcaz artık.

O zaman sana şunu söylemek isterim. Ezel'de mantık olarak The Count of Monte Cristo'dan esinlenmişti. Ama buna rağmen senaryosu özgündü. Çünkü o filmin anafikri üzerine oturtulmuş tamamen başka tamamen özgün bir senaryoya sahipti. Diğer taraftan Suskunlar'a bakıyorum. 1.bölüm Sleepers'ın birebir kopyası. 1-2 yeri değiştirseler gam yemeyeceğim, sesimi de çıkarmayacağım ama birebir aynı olması çok büyük hayal kırıklığı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

quote:

O zaman sana şunu söylemek isterim. Ezel'de mantık olarak The Count of Monte Cristo'dan esinlenmişti. Ama buna rağmen senaryosu özgündü. Çünkü o filmin anafikri üzerine oturtulmuş tamamen başka tamamen özgün bir senaryoya sahipti. Diğer taraftan Suskunlar'a bakıyorum. 1.bölüm Sleepers'ın birebir kopyası. 1-2 yeri değiştirseler gam yemeyeceğim, sesimi de çıkarmayacağım ama birebir aynı olması çok büyük hayal kırıklığı.

Şu var.. Eğer ben dizi senaryosu yazıyorsam ve bir filmden/kitaptan esinlendiysem ve dizinin uzun sürmesini istiyor isem hikaye işleyişini olabildiğince yavaşlatırım. Çünkü elimde kısıtlı bir senaryo vardır ve benim onu uzatmak için ekleme yapabilme yeteneğim yoktur. Çünkü araklıyorum konuyu. Ama dizide böyle olmadı. Dizide dediğin gibi filmin hepsini neredeyse bir bölümde anlattılar. Bu ne demek senaryoyu yazan arkadaş bu konuyu giriş olarak kullanmış ve ileride kendine göre şekillendirmeyi düşünüyor demek. O yüzden daha ilk bölümden diziyi itin bi tarafına sokmaya hakaret etmeye gerek yok.

He olur da aradan 10 bölüm geçer hala aynı yerinde sayarsa o zaman senin söylediklerin olur bugün burda diziyi beğenlenler haklı bir şekilde eleştirirler. Ancak daha dizinin bir bölümü oynamış yeni bir dizi. Biraz ilerlesin kendini tanıtır zaten izleyiciye.

• quote:

Çocukluk ve büyüklük hallerini birisi koyabilir mi buraya? Ecevitin çocukluğunu biliyoruz, sarınında küçüklüğünü biliyoruz, diğer ikisinin küçüklüğü hangi çocuk oluyor? Birde bunlar 4 kişi değil miydi? Dizinin adı suskunl4r zaten, ama 3 kişi kaldılar. Herhalde flashbackler çok olacak.

Ecevit-Bilal-Zeki-İbrahim
     Suskunlar (2012)
    İbrahim-Bilal-Ecevit-Zeki
     Suskunlar (2012)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi godilli -- 5 Mart 2012; 16:18:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: godilli

quote:

Ecevit-Bilal-Zeki-Gurur
     Suskunlar (2012)
    Gurur-Bilal-Ecevit-Zeki
     Suskunlar (2012)

Çok sağol, ben bilali şu en soldaki zannediyordum

• İlk bölüm baya iyiydi ama ilerisi için bir ışık yok. Tıkanmaya çok musait dizi.
  • Bilalin çocukluğu ile büyümüş hali çok ters bana göre.
  • Bilal büyüdükçe esmerleşmiş
  • Dün izledim beğendim diziyi ama çocuklara dayak atılan yerlerde sansürlemişler diziyi rtürk kaldırır bu gidişle
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacktox55

Bilalin çocukluğu ile büyümüş hali çok ters bana göre.

Niye ki? Küçükken grubun en zayıfı ama hapishanede olan olaylardan sonra kin tutması ve güçlenmek istemesi gayet normal. Zaten İboyada öyle diyor ''Bizim de zamanımız gelecek''.

Ayrıca elemanların küçüklükleri ile şimdi halleri ne kadar benziyor birbirlerine yahu.. Çok iyi seçilmiş gerçekten.
  • Diskte karşı tabi önyargılarım oldu sonuçta halen devam eden buyuk bir uyarlama furyasına marka kaldigimizdan dedim icinden bu da diğerleri gibi olur çıkar ama bekledigimden cok daha kaliteli bir yapimla karsilastim hek çocuk oyuncular hemde ana oyuncular cok iyi isler cikarmis .Senaryo olarak ne kadar calinti gozuksede sonunda adam akilli muhabbet kuran insanlarla da karsilasmak güzel kasmadan kaymak gibi konusuyorlar ve bu doğallıga islenmis dizinin en güzel tarafi da budur kesinlikle. ozellikle İrfan beyin h ayrami oldum. eger dizi bozmaz ise bu haliyle cok iyi ama bakalım böyle bir kisir senaryoyu harikalar yaratirlarsa turk senaristlerine olan yargim artik kirilmaya baslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.