Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN/G) ve VIEWSONIC VIEWPAD 10s ROM YÜKLEME REHBERİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.092
Cevap
12
Favori
92.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dagkulu

arkadaşlar defalarca denedim ama apx modda başlatamıyorum cihazı.. hem güç düğmesine hemde back tuşuna basıyorum olmuyor.. her türlü denedim.. biri yardımcı olabilirmi acaba.. belki 100 kere yaptım..

kolay gelsin.
    bu sorun hepimizin başına geliyor.
    ben dün kaç kez denediğimi bilmiyorum.
    sana önerim cihazın tam kapalı olduğundan emin ol. kameranın altında mavi bir ışık var. elini üzerine koyarsan mavi bir ışık sızıyor.
    6 7 sn power tuşuna basılı tutarak bu ışığın sönmesini sağla ki cihaz tam kapalı olsun.
    sonrasında normal sıralamayı dene.

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_a

Arkadaşlar 1-2 günder ICS 4.0.3'ün alpha 2 sürümünü deniyorum. Gerçekten bir alfa olmasına rağmen bu kadar başarılı olacağını beklemiyordum.

1-Bir defa sensor ayarları nihayet tıpkı 2.2 tabanlı eski romlardaki gibi olmuş. Oyunları denemedim ama oynayanlar mükemmel diyorlar
    2-USB host moda ince bir ayarla geçmek mümkün (Cegacomb 3n zip dosyasındaki shuttle.apk yı çıkarıp install edin o kadar :)))
    3-Görsellik, hız harika
    4-Wifi sorunsuz. Tek sorunu otomatik tanıma yok. Listede görünse bile aldırış etmeyin. Add deyip kendiniz ekleyin. Not in range diyecek. Aldırmayın :9 Bağlanmıştır o

En büyük sorun ise deep sleep. Tablet bir uyudu mu bir daha uyanmıyor. Onun da çözümü Softlocker isimli bir app. Yükleyip, disable device sleep deyin. Ekran ayarlarından da ekran kararmasını 30 min yapın.

Ses çok çok iyi olmasa da çok iyi 3.2 serilerine göre.

Video sorunsuz. HQ desteği yok henüz.

Velhasıl, denemeyen bence pişman olur. Alpha sı buysa betası nasıl olur acaba ?

Dün vegacomb ile yaşadığım yükleme sorununundan sonra, bir iki farklı rom denemesi yaptım ve ardından o gazla ICS kurdum.
    iyiki de kurmuşum.

Master Hakan'ın söylediği gibi "Alpha sı buysa betası nasıl olur acaba ?"

herkese yüklemeyi öneriyorum. hiç değilse ne kaçırdığınızı görün.

Master Hakan, softlocker önerin süper oldu. gerçekten uyku sorunu vardı. şimdi süper.
    ama usb sorununu çözemedim. VegaComb_HC3.2_Build9n içinden shuttletools.apk'yı çıkardım ve kurdum.
    tamam host moduna geçiyor ama usb mnt etmiyor. eskiden drive mnt kullanıyorduk. yine buna mı ihtiyaç var.

Padawan Karacasus :)

Düzeltme: VegaComb_HC3.2_Build9n_update3.zip içinden drivemount.apk'yı çıkartıp kuruyorsunuz. usb sorunu çözülüyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacasus -- 5 Ocak 2012; 10:27:34 >

• quote:

arkadaşlar defalarca denedim ama apx modda başlatamıyorum cihazı.. hem güç düğmesine hemde back tuşuna basıyorum olmuyor.. her türlü denedim.. biri yardımcı olabilirmi acaba.. belki 100 kere yaptım..

karacasus arkadaşın dediği gibi o mavi ışık tam sönmemişse tablet tam kapalı demek değildir ve apx moda geçemezsin. Hatta tuş kombinasyonun denerken başarılı olmadağında bak oraya o ışığı görürsün.

Alışmak zaman alıyor ama bir başardın mı apx e geçmek kolay olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacasus

quote:

Arkadaşlar 1-2 günder ICS 4.0.3'ün alpha 2 sürümünü deniyorum. Gerçekten bir alfa olmasına rağmen bu kadar başarılı olacağını beklemiyordum.

1-Bir defa sensor ayarları nihayet tıpkı 2.2 tabanlı eski romlardaki gibi olmuş. Oyunları denemedim ama oynayanlar mükemmel diyorlar
    2-USB host moda ince bir ayarla geçmek mümkün (Cegacomb 3n zip dosyasındaki shuttle.apk yı çıkarıp install edin o kadar :)))
    3-Görsellik, hız harika
    4-Wifi sorunsuz. Tek sorunu otomatik tanıma yok. Listede görünse bile aldırış etmeyin. Add deyip kendiniz ekleyin. Not in range diyecek. Aldırmayın :9 Bağlanmıştır o

En büyük sorun ise deep sleep. Tablet bir uyudu mu bir daha uyanmıyor. Onun da çözümü Softlocker isimli bir app. Yükleyip, disable device sleep deyin. Ekran ayarlarından da ekran kararmasını 30 min yapın.

Dün vegacomb ile yaşadığım yükleme sorununundan sonra, bir iki farklı rom denemesi yaptım ve ardından o gazla ICS kurdum.
    iyiki de kurmuşum.

Master Hakan, softlocker önerin süper oldu. gerçekten uyku sorunu vardı. şimdi süper.
    ama usb sorununu çözemedim. VegaComb_HC3.2_Build9n içinden shuttletools.apk'yı çıkardım ve kurdum.
    tamam host moduna geçiyor ama usb mnt etmiyor. eskiden drive mnt kullanıyorduk. yine buna mı ihtiyaç var.

Düzeltme: VegaComb_HC3.2_Build9n_update3.zip içinden drivemount.apk'yı çıkartıp kuruyorsunuz. usb sorunu çözülüyor :)

Ya mount olayını da bizzat çözmüşsün, bizim için bu alpha olmaktan çıkmıştır bence :)

Kesinlikle çok başarılı buldum.

• Arkadaşlar, çıktığı ilk andan itibaren ICS Alpha2 kullanıyorum.1 defa bile çökme olmadı. Opera ile internet problemi hiç yaşamadım (siteden atma, kendiliğinden sekme kapatma gibi). malum uyku ve mount olayını da sağolsun Hakan_a ve Karacasus arkadaşlarım pratik çözümleriyle halledince geriye pek bir şey kalmıyor. Isınma sorunu da yaşamadım. Ses konusuna değinecek olursam, PowerAmp programıyla ekolar açıkken bu tabletten hiç bu kadar yüksek ses almadım daha evvel. Sadece çözemediğim ve önemli olduğunu düşündüğüm bir problemim kaldı. O da; Ap2 Sd Pro programı ile sd karta program taşıma yapılamaması. Bu yüzden hafızanın çabuk dolma problemi var. Başka eşdeğer bir program var mı bilmiyorum. Eğer arkadaşlarım, bu konuda bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum. ( Advanced sd Card Manager ile de olmuyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevruz.ahmet -- 5 Ocak 2012; 17:41:22 >
  • benim sorunum da sd kartı bulamıyorum ıcs alphayı yükledikten sonra,bilgisi olan varmı? teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpemundum

benim sorunum da sd kartı bulamıyorum ıcs alphayı yükledikten sonra,bilgisi olan varmı? teşekkürler.

Bulamıyorum derken, file manager programında mı göremiyorsun, yoksa sd card mı hiç çalışmıyor. ICS'yi ilk kurduğunda, file manager programı ve browser masaüstünde görünmüyor. Marketten file manager yazıp indiriyorsun,kuruyorsun. Gerisi kolay.
  • apx modu için şarj kablosu takılı olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevruz.ahmet

quote:

benim sorunum da sd kartı bulamıyorum ıcs alphayı yükledikten sonra,bilgisi olan varmı? teşekkürler.

Bulamıyorum derken, file manager programında mı göremiyorsun, yoksa sd card mı hiç çalışmıyor. ICS'yi ilk kurduğunda, file manager programı ve browser masaüstünde görünmüyor. Marketten file manager yazıp indiriyorsun,kuruyorsun. Gerisi kolay.

sd kard hiç çalişmadı ama 1 saat sonra tekrar açtığım da çalıştı,ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

apx modu için şarj kablosu takılı olması lazım

Güç adaptörünü takmak şart değil ama, bazen yukarıda arkadaşlarımın dediği gibi tableti 6 sn. civarında power düğmesine basılı tutarak kapandığına emin olmak gerekiyor. Sonra da malum tuşlara basmak gerekiyor. Eğer birinci denemede başarılı olunamadıysa, yine 5-6 sn. power tuşuna basıp kapatmalı ve tekrar aynı işlem denenmelidir. Adaptör takılı iken ne hikmetse daha kolay oluyor. Ama adaptörsüz de oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevruz.ahmet -- 5 Ocak 2012; 20:50:03 >
  • quote:

quote:

quote:

sd kard hiç çalişmadı ama 1 saat sonra tekrar açtığım da çalıştı,ilginç

Alıntıları Göster
    carpemundum, tablet açıkken sd kart çırılıp taktıysanız, restart yapıncaya kadar kartı görmez. Belki böyle bir şey olmuştur. Yada.. Her neyse kartın bozulmamış demekki. Güzel yönden bakmak lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevruz.ahmet -- 5 Ocak 2012; 20:53:35 >

• evirdim çevirdim mavi ışık yok ama yinede apx modunda başlatamadım.. usb tanınmadı deyip duruyor... kafayı yiyeceğim.. bunun türkçe rom yükleme videosu yokmudur arkadaşlar.. çıldıracam ya.. eminim çok basit bişeydir ve ben onun es geçiyorumdur.. :))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drdonanım

apx modu için şarj kablosu takılı olması lazım

Güç adaptörünü takmak şart değil ama, bazen yukarıda arkadaşlarımın dediği gibi tableti 6 sn. civarında power düğmesine basılı tutarak kapandığına emin olmak gerekiyor. Sonra da malum tuşlara basmak gerekiyor. Eğer birinci denemede başarılı olunamadıysa, yine 5-6 sn. power tuşuna basıp kapatmalı ve tekrar aynı işlem denenmelidir. Adaptör takılı iken ne hikmetse daha kolay oluyor. Ama adaptörsüz de oluyor.

Üstad sende Java Development Kit ve Android SDK mı yüklü? Şarj takılı olmadan bunların yüklü olduğu bilgisayarda mı tanıtabiliyorsun? Dolayısıyla tableti PC'ye bağladığın zaman aynı zamanda tablet için MTP ve SHUTTLE aygıtı bulundu diyor mu?

• Hakan kardeşim, evet java yüklü. Android sdk ise şu an yüklü değil. İlk yüklemelerimde adaptör takardım. Daha sonra adaptörsüz deneyince apx modunda tanıdı.Ondan sonrada hep adaptörsüz bağlantı yaptım. Android SDK kurduğumda, shuttle aygıtı diyor.Ama tanıtamadım.Daha doğrusu uğraşmadım.Ardından Sdk'yı kaldırdım.Apx modunda tanıttım. Başkada birşey yapmadım.Yaptıysamda ben bilmiyorum.Tahminim sizinki de adaptörsüz görecektir.

Hakan hocam, ICS'de kurulu prog.ları, sd karta taşıyamama problemi sizde de var mı? Yada bir çare.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevruz.ahmet -- 5 Ocak 2012; 23:19:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karacasus

quote:

3-Görsellik, hız harika

iyiki de kurmuşum.

Ya mount olayını da bizzat çözmüşsün, bizim için bu alpha olmaktan çıkmıştır bence :)

Kesinlikle çok başarılı buldum.

Hakan_a hocam konunun daha faydalı ve çözümlerin daha ulaşılabilir olması açısından bu tarz sorunların çözümlerini ilk mesaja eklesek daha iyi olmaz mı? Yarın bu konuda 100 küsür sayfaya geldiğinde diğer konu gibi çözümlerin paylaşıldığı ancak tekrar arandığında bulunamadığı bi konu haline gelmesin diye söylüyorum.Konuda emeği geçen herkese teşekkürler

• quote:

evirdim çevirdim mavi ışık yok ama yinede apx modunda başlatamadım.. usb tanınmadı deyip duruyor... kafayı yiyeceğim.. bunun türkçe rom yükleme videosu yokmudur arkadaşlar.. çıldıracam ya.. eminim çok basit bişeydir ve ben onun es geçiyorumdur.. :))

Sana akşam mavi ışığı gösteren bir resim atmaya çalısayım :)
  • quote:

Hakan kardeşim, evet java yüklü. Android sdk ise şu an yüklü değil. İlk yüklemelerimde adaptör takardım. Daha sonra adaptörsüz deneyince apx modunda tanıdı.Ondan sonrada hep adaptörsüz bağlantı yaptım. Android SDK kurduğumda, shuttle aygıtı diyor.Ama tanıtamadım.Daha doğrusu uğraşmadım.Ardından Sdk'yı kaldırdım.Apx modunda tanıttım. Başkada birşey yapmadım.Yaptıysamda ben bilmiyorum.Tahminim sizinki de adaptörsüz görecektir.

Hakan hocam, ICS'de kurulu prog.ları, sd karta taşıyamama problemi sizde de var mı? Yada bir çare.

Ya üstad henüz öyle bisey denemedim. Ama tabletroms'da da bu konu tartısılıyordu. Eve geçince bir bakalım bir çözüm bulunmuş mu ya da biz bulabilir miyiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atalay3650

Hakan_a hocam konunun daha faydalı ve çözümlerin daha ulaşılabilir olması açısından bu tarz sorunların çözümlerini ilk mesaja eklesek daha iyi olmaz mı? Yarın bu konuda 100 küsür sayfaya geldiğinde diğer konu gibi çözümlerin paylaşıldığı ancak tekrar arandığında bulunamadığı bi konu haline gelmesin diye söylüyorum.Konuda emeği geçen herkese teşekkürler

Haklısın üstad. Biraz da haftasonunun gelmesini bekliyorum, malum mesai sonrası yorgun oluyor insan :)

İnşallah bu haftasonu bir güncelleme yapıp ilk mesajı bayağı bir genişleteceğim
  • Arkadaşlar;

Lütfen biri ilk sayfadaki kesajın yataylama ekrandan taşmasını nasıl engelleyebileceğim konusunda yardımcı olabilir mi?

Bilgisi olan arkadaşlar hakanslient@gmail.com adresine e-posta atarlarsa çok sevinirim.

Resim ekledikten sonra o taşma başladı. Resimleri siliyorum ama yine düzelmiyor.

Bunu ekran fit hale getirmenin bir yolu var mı acaba?

Çok denedim, sildim yeniden kopyaladım vs olmadı :(

EDIT : ÇÖZÜLDÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_a -- 6 Ocak 2012; 21:34:25 >
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. 4 gün önce uygun sayılabilecek bir fiyata easypad alıp ben de aranıza katıldım.

cihazda şuanda vegacomb 3.2 yüklü (çekirdek sürümünde öyle yazıyor) bu rom'u ben yüklemedim sağ olsun aldığım kişi yüklemiş. benim ilk android cihazım bu değil daha önce de çin malı bir tablet kullanmıştım ama o bu kadar kullanışlı ve hızlı değildi. şu kadarını söyleyebilirim ki bu cihaz eski tabletimden kat kat iyidir. her neyse bu romu gerçekten güzel buldum ama bir kaç sorunum var ve forumu aradım taradım ama ya gözümden kaçtı ya da bu sorunlar sadece bende var.

1. 16 gb usb belleği görmedi ya da ben görmediğini sanıyorum (başka hafıza kartı denemedim) ( fat32 ile biçimlendirilmiş )

2. android markette bir çok uygulamayı göremiyorum. versiyonu eski ise yeni versiyonu nasıl yükleyebilirim.

bunların dışında ben versiyon yükseltmek istiyorum yalnız, teknik terimleri hiç anlayamadım doğrusu. çift çekirdeği de kullanmak için vegacomb'ta kalmak istiyorum (sanırım ics 2.2 üzerine kurulduğu için tek çekirdek aktif ve henüz alfa sürümü) o yüzden honey ice yüklemek kararındayım ama (anlatan arkadaşımıza teşekkür ediyorum, bu başlığı açması bile taktire değer) anlatımları maalesef anlamadım. acaba daha detaylı ve benim gibi bu işlere yeni adım atanlar için daha anlaşılır bir kaynak önerebilir misiniz. eğer "yok arkadaş daha anlaşılır falan, neyse o" derseniz kafayı kırıp çözecez yani bu işleri :) şimdiden hepinize teşekkürler.

edit: yorgunluktan mütevellit anlaşılmayı önleyen seri saçmalama hallerinin düzeltilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkenans -- 6 Ocak 2012; 23:49:57 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.