Şimdi Ara

Gigabyte'ın referans ve özel tasarımlı Radeon HD 7970 modelleri göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD tarafından 22 Aralık'ta basın lansmanı yapılan Radeon HD 7970, 9 Ocak'ta satışa sunulacak, o tarihten önce ise herhangi bir üretici model duyurusu ise yapamayacak zira AMD tarafından getirilen yasağın delinmesi halinde, ilgili üreticinin GPU temin etmesi zora girecek. Ancak yaklaşan lansman öncesinde yeni kartlara ilişkin görüntüler de sızmaya başladı.

Gigabyte'ın standart görünüme sahip olan referans tasarımlı ve özelleştirilmiş tasarım özelliklerine sahip fabrika çıkışı hız aşırtmalı ekran kartlarına ait detaylar belirdi.  GV-R797OC-3GD  kod adını taşıyan kart, fabrika çıkışı yüksek saat hızlarıyla geliyor ve Ultra Durable VGA+ sınıfı bakır yoğunluğu arttırılmış baskılı devre kartını kullanıyor. Üç fanlı WindForce soğutucusunun eşlik ettiği kartta ayrıca düşük RDS'li MOSFET'lere, özenle seçilmiş yüksek performanslı GDDR5 bellek yongalarına ve ferrit boğumlara ve yer veriliyor.

Mavi renkli baskılı devre kartı kullanan özel tasarımlı Radeon HD 7970 modelinde görüntü aktarımı içins standart konnektörlere yer veriliyor. Saat hızları açıklanmayan ancak yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hız aşırtmalı olarak gelmesi beklenen kartın 9 Ocak'ta lanse edilmesi bekleniyor. Gigabyte'ın diğer kartı ise, AMD'nin referans tasarımı ile kıyaslandığında üzerinde yer alan çıkartma ile ayrılıyor diyebiliriz. Tasarımı kadar teknik özellikleriyle de düz modele sadık kalması beklenen kartın da benzer şekilde 9 Ocak'ta satışa sunulması bekleniyor. 

• Kutu tasarımı çok sade geldi bence o boşluklar dolup taşacak!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DDRll -- 7 Ocak 2012; 22:29:11 >
  • AMD ciddi...
  • AMD 4000 serisinden bu yana hep kalkışta...
  • AMD her zaman F/P açısından önde oluyor,Nvidia fiyatları düşürmeden AMD nin önüne geçmesi zor.
  • amd ciddi ama 700 eurodada baya ciddi duruyor alacağa hayırlı olsun gtx580 3-4 yıllık yolumuz var daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S741 -- 31 Aralık 2011; 14:34:40 >
  • lordomax
    Aynen dx 12 çıkana kadar gtx 580'le devam :D
  • 7970 Soc u merak ediyorum çok hayvani kartlar geliyor:)
  • o fiyat seviyeleriyle AMD nvidia oldu, Perfmans iyi olabilir ama fiyat politikası tamamen değişti 2009 dan bu yana (4xxx leri hatırlayın)
  • Özel tasarımlı modeli almak lazım
  • Gayet güzel,şık tasarımlar.
  • "oooo" tepkisini verdim 3lü soğutmayı görünce :) sanırım AMD, 2012 yılındada ezecek nvdia'yı :))
  • gözüm kamaştı
  • arkadaşlar kart kötü test sonucları abarttııgınız gibi değil gittim yerinde inceledim bildiginiz çöp. ama salonda medya bilgisayarıma alabilirim hd film de iyi olabilir. saygılar iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

arkadaşlar kart kötü test sonucları abarttııgınız gibi değil gittim yerinde inceledim bildiginiz çöp. ama salonda medya bilgisayarıma alabilirim hd film de iyi olabilir. saygılar iyi forumlar...

925-1350mhz gpu daha henüz birşey belli değil bu yüzden kart kötü denemez..
  • @DH Misafiri

arkadaşlar kart kötü test sonucları abarttııgınız gibi değil gittim yerinde inceledim bildiginiz çöp. ama salonda medya bilgisayarıma alabilirim hd film de iyi olabilir. saygılar iyi forumlar...
    ------------------
    Valla böyle bi kartı salonda duran medya bilgisayarı için alıyosan senin oyun bilgisayarın nasıldır merak ettim.
  • quote:

@DH Misafiri

------------------
    Valla böyle bi kartı salonda duran medya bilgisayarı için alıyosan senin oyun bilgisayarın nasıldır merak ettim.

Bu adam şizofren mi kendi kendine konuşuyo.

Şaka şaka.Da bu misafir üyelik nedir bilmediğim için komik geldi.

• quote:

salonda medya bilgisayarina nasil sigdaracaksin cok merak ediyorum, yoksa normal kasa mi kullaniyorsun medya bilgisayari olarak?!
  • gigabyte'ın 3 fanlı tasarımları hep aynı fakat referans tasarımını beğendim.Kesinlikle çok şık olmuş
  • tamamen sacmalik performans artiyor fiyatda artiyor anlayamiyorum nasil olur amd de bizi kandiriyor bunlar bir sonraki yilda 18 nm gecerler olan bize olur cok fazla kart var piyasada hepside bir birine yakin performans sunuyor en iyisi hic bu playlara girmemek
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.